Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Σας βοηθούν τα γονίδιά σας?

Voters
263. You may not vote on this poll
  • πάρα πολύ

    30 11.41%
  • αρκετά

    73 27.76%
  • μέτρια πράγματα

    71 27.00%
  • λίγο

    45 17.11%
  • καθόλου

    44 16.73%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 60 of 104
  1. #31
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Εγω ψηφισα αρκετα για ποτε δεν σταματησα να αναπτυσομαι. Ουτε σαν αρχαριος αλλα ουτε και σαν προχωρημενος και συνεχιζω!

  2. #32
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Εγω ψηφισα αρκετα για ποτε δεν σταματησα να αναπτυσομαι. Ουτε σαν αρχαριος αλλα ουτε και σαν προχωρημενος και συνεχιζω!

  3. #33
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-05-09
    Location
    .
    Posts
    26

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nasdik21

    Ψήφισα λίγο, διότι ειμαι εκτομορφικός. Βάζω πολυ δύσκολα μύς και αδυνατίζω πάρα ευκολα.
    </blockquote id=quote>

    ++++[:-thumbu] το ίδιο κι εγώ!

  4. #34
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-05-09
    Location
    .
    Posts
    26

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nasdik21

    Ψήφισα λίγο, διότι ειμαι εκτομορφικός. Βάζω πολυ δύσκολα μύς και αδυνατίζω πάρα ευκολα.
    </blockquote id=quote>

    ++++[:-thumbu] το ίδιο κι εγώ!

  5. #35
    Unworthy
    Join Date
    12-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    γιατι δεν εχεις στις επιλογες "τα παντα ολα";

  6. #36
    Unworthy
    Join Date
    12-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    γιατι δεν εχεις στις επιλογες "τα παντα ολα";

  7. #37
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-06-09
    Location
    heraklion, Greece.
    Posts
    23

    Default

    ψήφισα λίγο αν και θα έπρεπε το "καθόλου" καθ' ότι άλλος με 3 χρόνια εντατικής προπόνησης θα είχε γίνει 3 φορές σαν εμένα!!!
    stavros.

  8. #38
    Pumping Iron santos br's Avatar
    Join Date
    01-12-10
    Location
    Vouliagmeni-Ano-Voula
    Posts
    491

    Default

    ψηφισα μετρια,γιατι με την γυμναστικη και διατροφη που κανω ναι μεν παιρνω, αλλα πολυ σιγα ρε παιδι μου εως βασανιστικα.αλλα γενικα εχω καλο μεταβολισμο κραταω λιγο λιπος οσο και να φαω.παλαιοτερα το σωμα φορτωνε περισσοτερο και δυνατοτερα.βεβαια τωρα ειμαι πλεον 44 οποτε ...καλο κουραγιο.
    Last edited by santos br; 08-05-11 at 20:22.

  9. #39
    Junior Bodybuilder efthimis's Avatar
    Join Date
    26-02-11
    Location
    Constantinople
    Posts
    146

    Default

    ψηφισα αρκετα , οποτε γυμναζωμαι ανταποκρινεται το σωμα μου σχετικα γρηγορα
    και παλαιοτερα και τωρα που αρχισα μετα απο 7 χρονια
    δεν μπορω να πω οτι εχω παραπονο απο τα γονιδια μου .
    JUST BELIEVE YOUR CAPABILITY

  10. #40
    Junior Bodybuilder Akantzos's Avatar
    Join Date
    07-09-10
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    169

    Default

    Ψήφισα μέτρια...κάνω την όσο δυνατό καλύτερη διατροφή και προπόνηση,έχω διαφορά στην δύναμη και στα στατιστικά μου <πρόσφατη λιπομέτρηση: ηλικία 17 , 90 kg , 1.81 m , λίπος : 12,7 % , άλιπη μάζα : 87.3%> αλλά το σώμα μου δεν έχει καλοσχηματιστεί και πιστεύω λόγο ηλικίας...
    Last edited by Akantzos; 08-05-11 at 23:19.

  11. #41
    Pumping Iron Eddie's Avatar
    Join Date
    04-09-10
    Location
    Hades
    Posts
    523

    Default

    Εμενα λιγο.Βαζω πολυ ευκολα κιλα(λιπος) και ο μεταβολισμος μου ειναι βραδυκαυστο φυτιλι.Βεβαια παραπονο για την προοδο μου οσον αφορα τη μυικοτητα δεν εχω,μια χαρα ευχαριστημενος ειμαι.

  12. #42
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Μετρια πραματα...εχω πολυ οτι νανε μεταβολισμο και παιρνω πολυ δυσκολα κιλα.+ του οτι δεν εχω λιπος σε ολο το σωμα και εχω στην κοιλια οσο εχω + οτι δεν βαζω ευκολα μυς,ελεος :O
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  13. #43
    Senior Bodybuilder afthartos's Avatar
    Join Date
    06-05-09
    Location
    Lamia
    Posts
    1,351

    Default

    Εμενα με βοηθάνε τα γονίδια. Συνηθως με βοηθανε οταν κανω επικλινη στις 2 τελευταιες επαναλήψεις που βαζω και πολλα κιλά και εχω κουραστει κιόλας. Καμια φορα με βοηθανε και στο σκουωτ.
    Οσα δε φτανει η αλεπου τα φτάνει η μαιμού.

  14. #44
    Advanced Bodybuilder Pavlos18's Avatar
    Join Date
    16-06-09
    Location
    Αποκόρωνας, Χανιά Κρήτης
    Posts
    791

    Default

    Aftharte έχω λιώσει με το ποστ σου...εγώ τα βάζω να ταχτοποιούν τους δίσκους μόλις τελειώσω την άσκηση!
    ''Pump satisfaction'' Για να πάρεις πολλά πρέπει να τα δώσεις όλα. Paulos18!

  15. #45
    Advanced Bodybuilder perakis's Avatar
    Join Date
    06-12-09
    Location
    Άρτα
    Posts
    802

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    Aftharte έχω λιώσει με το ποστ σου...εγώ τα βάζω να ταχτοποιούν τους δίσκους μόλις τελειώσω την άσκηση!
    ΑΑΑΑΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧ ΚΛΑΙΩ......ΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Whatever which way they go, They know they gonna owe. They soul to the road they choose. It don't matter if you win or lose.You still gotta pay them dues.

  16. #46
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    χαχαχαχαχαχα τι λες ρε Περικλη??Χαχαχαχαχαχ

  17. #47
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    ΘΕΟΣ ο Περικλης ,χαααααααααααχχχχχχχχχχχααααααααααχαααααααααα!!!

  18. #48
    Senior Bodybuilder Nastya's Avatar
    Join Date
    18-02-11
    Location
    here...on the red planet Mars
    Posts
    2,009

    Default

    Quote Originally Posted by Pavlos18 View Post
    Aftharte έχω λιώσει με το ποστ σου...εγώ τα βάζω να ταχτοποιούν τους δίσκους μόλις τελειώσω την άσκηση!
    xaaxaxaxaaxa το γελιο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Μια Βδομαδα τρως αγγουρι και το Σαββατο εισαι μουρη

  19. #49
    Bodybuilding Newbie Nikosgus's Avatar
    Join Date
    07-05-11
    Posts
    5

    Default

    αχαχαχαχα δε παιζεστε. και εγω λιγο ψηφησα, στην αλλη ζωη θα ειμαι πιο τυχερος.

  20. #50
    New Member dhalsim's Avatar
    Join Date
    17-04-11
    Location
    Corfu, Greece
    Posts
    72

    Default

    Quote Originally Posted by Panos-5 View Post
    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by magman

    Ψήφισα καθόλου. Με την προπόνηση που κάνω και την διατροφή πιστεύω ότι θα έπρεπε, συγκριτικά με την πρόοδο άλλων παιδιών να ήμουν πολύ καλύτερος. Ίσως βέβαια φταίει και η ηλικία (30).
    </blockquote id=quote>
    Ευχαριστώ που συμμετέχεις στο poll, αλλά διαφωνώ: 30 ετών δεν είναι μεγάλη ηλικία!:D
    Aυτο απορια το εχω, ο γυμναστης μου μου λεει οτι απο τα 32 και μετα ξεκιναει η καμψη, με την ενοια οτι γινοντε ολα πιο δυσκολα, αρχιζει και χανει την ελαστικοτητα του ο μυς.

    Ποσο ζηλευω τα γονιδια καποιων αφρικανων, εγχρωμων φυλων γενικα που γυμναστηριο δεν εχουν πατησει ποτε, διατροφη δεν εχουν κανει ποτε τους, πολλες φορες μενουν και νηστικοι ολη μερα και εμεις για να φτασουμε στο επιπεδο τους κανουμε ενα σωρο αλχημειες χτυπιομαστε στο gym και αμα τους φτασουμε καποιοι απο μας.
    Last edited by dhalsim; 12-05-11 at 23:48.

  21. #51
    Bodybuilding Competitor
    Join Date
    28-03-10
    Posts
    595

    Default

    τα γονιδια σιγουρα παιζουν ρολο,τεραστιο ρολο,αλλα συνηθως αυτοι που τα εχουν ειναι και τεμπεληδες.
    παντως επειδη βλεπω αρκετα ατομα να ειναι απογοητευμενα απο τα γονιδια τους θα ηθελα να καταθεσω το εξης χωρις να θελω να προσβλαω κανεναν ουτε απευθυνομαι προσωπικα σε καποιον.Αντιθετως παρτε το σαν συμβουλη/αφυπνιση.

    ολα αυτα τα χρονια που ασχολουμαι με τον αθλητισμο γνωρισα πολλα ατομα σε ολα τα σπορ με τα οποια καταπιαστηκα. ποτε μου δεν ακουσα καποιον να λεει "ο ταδε προπονειται πιο σκληρα απο μενα".

    οποιον κι αν ρωτησεις θα σου πει οτι κανει την τελεια προπονηση. ποσο εφικτο ειναι αυτο? μαλλον καθολου.στατιστικα ειναι αδυνατο να εχουμε το 100% των ασκουμενων να κανει την τελεια προπονηση.
    και αφηνοντας την στατιστικη στην ακρη και μιλωντας με την δικη μου εμπειρια (απο αυτα που βλεπω καθημερινα) εχω να καταθεσω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των ασκουμενων ΥΠΟΠΡΟΝΕΙΤΑΙ και μαλιστα κατα πολυ. ελαχιστοι δυστυχως ματωνουν πραγματικα στην προπονηση.

  22. #52
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-11
    Posts
    2,219

    Default

    Quote Originally Posted by savage View Post
    τα γονιδια σιγουρα παιζουν ρολο,τεραστιο ρολο,αλλα συνηθως αυτοι που τα εχουν ειναι και τεμπεληδες.
    παντως επειδη βλεπω αρκετα ατομα να ειναι απογοητευμενα απο τα γονιδια τους θα ηθελα να καταθεσω το εξης χωρις να θελω να προσβλαω κανεναν ουτε απευθυνομαι προσωπικα σε καποιον.Αντιθετως παρτε το σαν συμβουλη/αφυπνιση.

    ολα αυτα τα χρονια που ασχολουμαι με τον αθλητισμο γνωρισα πολλα ατομα σε ολα τα σπορ με τα οποια καταπιαστηκα. ποτε μου δεν ακουσα καποιον να λεει "ο ταδε προπονειται πιο σκληρα απο μενα".

    οποιον κι αν ρωτησεις θα σου πει οτι κανει την τελεια προπονηση. ποσο εφικτο ειναι αυτο? μαλλον καθολου.στατιστικα ειναι αδυνατο να εχουμε το 100% των ασκουμενων να κανει την τελεια προπονηση.
    και αφηνοντας την στατιστικη στην ακρη και μιλωντας με την δικη μου εμπειρια (απο αυτα που βλεπω καθημερινα) εχω να καταθεσω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των ασκουμενων ΥΠΟΠΡΟΝΕΙΤΑΙ και μαλιστα κατα πολυ. ελαχιστοι δυστυχως ματωνουν πραγματικα στην προπονηση.
    Από άποψη έντασης, διάρκειας ή συχνότητας; Διότι τουλάχιστον στο φόρουμ βλέπω συχνά-πυκνά ποστ με προπονήσεις της 1,5+ ώρας ή προπονήσεις με βάρη 5/6 συνεχόμενες μέρες. Για να μην σχολιάσω για τα κιλά. Γιατί όποιος δεν έχει βάλει έστω και μια φορά παραπάνω από όσα έπρεπε, ακόμα και ελάχιστα, θα πει ψέματα. Και ούτε μπορείς να έχει την απαίτηση από έναν αρχάριο να ματώνει στην προπόνηση ή να προπονείται με την ίδια ένταση που προπονείται ένας προχωρημένος. Για μένα δεν λείπουν τα γονίδια αλλά ο χαρακτήρας και το πείσμα.

  23. #53
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by giannis_m View Post
    Για παραδειγμα καποιος με μεγαλο ποσοστό ινων βραδειας συσπασεως δε νομίζω να ωφεληθέι και πολύ κανοντας 6-10 επαναλήψεις με τα κλασικά σπλιτ κλπ. αλλα θελει αλλο ειδος προπονησης.
    Αυτό πάλι πως θα το διαπιστώσουμε?
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  24. #54
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by savage View Post
    εχω να καταθεσω οτι η συντριπτικη πλειοψηφια των ασκουμενων ΥΠΟΠΡΟΝΕΙΤΑΙ και μαλιστα κατα πολυ. ελαχιστοι δυστυχως ματωνουν πραγματικα στην προπονηση.
    +1000
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  25. #55
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Λοιπόν. Διάβασα πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα παραπάνω.
    Ιδιαίτέρως μου άρεσαν οι απόψεις περί ηλικίας (μετά τα 32 πτώση - ελαστικότητα μυών κλπ) καθώς και και τα όσα γράφτηκαν για την σωστή διαχείριση του γεννετικού υλικού.
    Να και η δική μου άποψη που πλησιάζω τα 41...αισίως.
    Ψήφισα "λίγο" βασιζόμενος περισσότερο στην εμεπιρία μου από το 1989 - 2012 (με διακοπές πολύχρονες ενδιάμεσα και την τελευταία να κρατά 3 χρόνια).
    ΌΜΩΣ.
    Παρά την ηλικία μου, παρά την 3ετή αποχή είχα την ΤΥΧΗ ξεκινώντας πριν 2 σχεδόν μήνες να πέσω σε αυτό το forum.
    Η βελτίωση στο σώμα μου (τηρουμένων πάντα των αναλογιών, μην παρεξηγηθώ), μετά τις συμβουλές που πήρα από εδώ είναι τέτοια που αν είχα αυτές τις γνώσεις όταν ήμουν 25 - 26 θα σας έλεγα ότι τα "γονίδια" είναι SUPER!!!
    Κάλλιο αργά παρά ποτέ...

    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Όπως ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ έγραψε και ο savage οι περισσότεροι ΥΠΟΠΡΟΠΟΝΟΥΝΤΑΙ ή προπονούνται λάθος συμπληρώνω εγώ ή κάνουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΑ ΛΑΘΗ όπως έκανα εγώ.
    Η γνώση είναι δύναμη!
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  26. #56
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Quote Originally Posted by George239 View Post
    Αυτό πάλι πως θα το διαπιστώσουμε?
    Ένας πρακτικός τρόπος είναι ο εξής :

    Στην μυική ομάδα που θέλεις να το διαπιστώσεις, βρες το 1RM σου σε μια άσκηση απομόνωσης. Όταν το βρεις, ξεκουράσου για 10-15 λεπτά, και μετά κάνε όσες επαναλήψεις μπορείς με :

    1) Το 80% του 1RM σου. Αν κάνεις λιγότερες από 7 επαναλήψεις, τότε οι περισσότερες μυικές ίνες, είναι ίνες ταχείας σύσπασης. Αν κάνεις 7-8 επαναλήψεις, τότε είναι 50-50 οι αναλογίες σε μυικές ίνες ταχείας-βραδείας σύσπασης. Αν κάνεις 9+ επαναλήψεις, τότε οι περισσότερες μυικές ίνες σου, είναι ίνες βραδείας σύσπασης.

    2). Το 75% του 1RM σου. Αν κάνεις λιγότερες από 5 επαναλήψεις, τότε οι περισσότερες μυικές ίνες, είναι ίνες ταχείας σύσπασης. Αν κάνεις 5-6 επαναλήψεις, τότε είναι 50-50 οι αναλογίες σε μυικές ίνες ταχείας-βραδείας σύσπασης. Αν κάνεις 7+ επαναλήψεις, τότε οι περισσότερες μυικές ίνες σου, είναι ίνες βραδείας σύσπασης.
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  27. #57
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Ένας πρακτικός τρόπος είναι ο εξής :

    Στην μυική ομάδα που θέλεις να το διαπιστώσεις, βρες το 1RM σου σε μια άσκηση απομόνωσης.
    ΕΡΩΤΗΣΙΣ 1η: Τι είναι το...1RM????

    ΕΡΩΤΗΣΙΣ 2η: Μπορεί σε μια μυική ομάδα οι περισσότερες να είναι ίνες ταχείας σύσπασης και σε μια άλλη βραδείας?

    ΕΡΩΤΗΣΙΣ 3η: Προφανώς αναλόγως ινών (ταχείας ή βραδείας σύσπασης) πρέπει να ακολουθείται και ανάλογος τύπος προπόνησης. Τι τύπος λοιπόν για κάθε περίπτωση?

    ΕΡΩΤΗΣΙΣ 4η: Είμαι πρήχτης?
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  28. #58
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Απάντησις 1η: Είναι το βάρος που σου επιτρέπει να κάνεις μόνο 1 επανάληψη ! Δηλαδή ΜΕΓΑΛΟ βάρος !

    Απάντησις 2η: Ναι !

    Απάντησις 3η: Οι μυικές ίνες ταχείας σύσπασης, "δουλεύουν" με τις κλασσικές 6-12 επαναλήψεις και αρκετά κιλά, και επαρκές διάλειμμα. Δηλαδή μεγάλος όγκος προπόνησης, με μικρή ένταση.

    Οι μυικές ίνες βραδείας σύσπασης αντίθετα, θέλουν πολλές επαναλήψεις (15-20) με μικρότερα βάρη προφανώς και μικρότερο διάλειμμα. Δηλαδή, μικρός όγκος προπόνησης, αλλά μεγάλη ένταση !

    Απάντησις 4η : ΌΧΙ !!
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?

  29. #59
    Senior Bodybuilder George239's Avatar
    Join Date
    15-09-12
    Location
    Cyprus
    Posts
    1,451

    Default

    Quote Originally Posted by cuban View Post
    Απάντησις 1η: Είναι το βάρος που σου επιτρέπει να κάνεις μόνο 1 επανάληψη ! Δηλαδή ΜΕΓΑΛΟ βάρος !

    Απάντησις 2η: Ναι !
    Απάντησις 3η: Οι μυικές ίνες ταχείας σύσπασης, "δουλεύουν" με τις κλασσικές 6-12 επαναλήψεις και αρκετά κιλά, και επαρκές διάλειμμα. Δηλαδή μεγάλος όγκος προπόνησης, με μικρή ένταση.
    Οι μυικές ίνες βραδείας σύσπασης αντίθετα, θέλουν πολλές επαναλήψεις (15-20) με μικρότερα βάρη προφανώς και μικρότερο διάλειμμα. Δηλαδή, μικρός όγκος προπόνησης, αλλά μεγάλη ένταση !
    Απάντησις 4η : ΌΧΙ !!
    Έχω αρχίσει και αισθάνομαι ΜΕΓΑΛΟΣ Μ....ΚΑΣ και αυτό όχι λόγω ηλικίας.
    Καλά ρε. Τι στο καλό κάναμε εμείς τόσα χρόνια στα γυμναστήρια και γιατί ΚΑΝΕΝΑΣ γυμναστής δεν μας τα είπε ποτέ?
    Δηλαδή έπρεπε να τα μάθω στα 41 μου?????

    cuban ΠΟΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!
    "Όταν σκέφτεσαι ότι ίσως δεν μπορείς, έχεις δίκιο. Δεν μπορείς"
    Henry Ford

    "The mind always fails first, not the body.
    The secret is to make your mind work for you, not against you"

  30. #60
    Senior Bodybuilder cuban's Avatar
    Join Date
    28-03-06
    Location
    Greece
    Posts
    11,073

    Default

    Να'σαι καλά Γιώργο ! :)
    GO HARD... OR GO HOME!
    CAN YOU HANDLE IT ?


 
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Παίζουν Ρόλο Τα Γονίδια Στο Bodybuilding;
    By extremist in forum Michael Kefalianos - Ask The Pro
    Replies: 12
    Last Post: 30-08-12, 22:50
  2. Βοdybuilding Kαι Γονίδια
    By icsd in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 06-06-10, 19:59
  3. Βιταμίνες C και Ε δε βοηθούν όσο νομίζουμε...
    By badboy1 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 12-11-08, 21:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •