Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Σας βοηθούν τα γονίδιά σας?

Voters
263. You may not vote on this poll
  • πάρα πολύ

    30 11.41%
  • αρκετά

    73 27.76%
  • μέτρια πράγματα

    71 27.00%
  • λίγο

    45 17.11%
  • καθόλου

    44 16.73%
Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 91 to 104 of 104
  1. #91
    Junior Bodybuilder chrisgewrgi's Avatar
    Join Date
    30-03-15
    Posts
    135

    Default

    εγω ψηφισα μετρια πραγματα.αυτο που μου την χαλαει απο τα γονιδια ειναι μονο το υψος.(1,70) η πλατη ωμοι γινεται τριγωνικη με πολυ λιγη προπονηση.και λογικα μιαζω του πατερα μου. ας εχω πατησει τα 30.αυτο που πιστευω ομως σε πολλους που φενονται απογοητευμενοι απο τα γονιδια τους στην ουσια δεν φταινε τα γονιδια αλλα οι γνωσεις για σωστη διατροφη και πια ασκηση αποροφαει καλητερα το σωμα τους.οποτε παιδια δεν κανουμε σωστη διατροφη και μεσα σας (μας) μερικοι το ξερουμε.
    Last edited by chrisgewrgi; 13-04-15 at 23:26.

  2. #92
    Junior Bodybuilder chrisgewrgi's Avatar
    Join Date
    30-03-15
    Posts
    135

    Default

    Quote Originally Posted by lary2332 View Post
    περα απο τα γονιδια που σιγουρα υπαρχουν θεωρω οτι και οι γονεις ευθυνονται για την σωματικη καταρτιση ενος παιδιου απο
    πολυ μικρης ηλικιας!
    δηλαδη ενα παιδακι που οι γονεις το μπουκονουν με σαβουρες οπως πατατακια αναψυκτικα πιτσες κ.τ.λ.π και δεν ασχολειται με αθλητισμο οταν καποια στιγμη αυτο το παιδακι γινει 19 και 20 ετων που ειδη εχει σχηματιστει και μπει στο κλιμα της γυμναστικης με βαρη
    θα περιμενει επιμονα αποτελεσματα και οταν θα βλεπει καποιον διπλα του σε πολυ καλη κατασταση θα λεει μετα΄΄
    -κοιτα αυτος εχει καλα γονιδια!!
    δεν παει το μυαλο του να σκεφτει οτι αυτο το παιδι μπορει οι γονεις του να προσεχαν την διατροφη του απο παιδικη ηλικια και τον προωθουσαν στον αθλητισμο οποιασδηποτε μορφης και σαφως στα 19 του ξεκιναει τα βαρη με καλες βασης!!

    σιγουρα υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα θεωρω τους γονεις υπευθυνους για αυτο!!!!!περι γονιδιων και καλα.....
    εγω προσωπικα ειδα και επαθα να φτιαξω καπως το σωμα μου αν δειτε foto 12 με 15 θα καταλαβετε.....
    μεγαλη ευθυνη και αληθεια! +1000

  3. #93

    Default

    Ψήφισα λίγο, κάνω εδώ και καιρό γυμναστική, με σχετικά λιτή διατροφή, αλλά τα αποτελέσματα δεν είναι τα αναμενόμενα. Συγκριτικά με άλλους πχ στο γυμναστήριο είναι λες και ξεκίνησα να γυμνάζομαι χθες. πχ έχω λίγη κοιλιά και λίπος γύρω από τη μέση που δε φεύγει με τίποτα, σκεφτείτε πως κάνω 4χ 10 km τη βδομάδα έξτρα από το γυμναστήριο, γιατί μου αρέσει πολύ το τρέξιμο παρ όλα αυτά οι ατέλειες δεν λένε να φύγουν. Γλυκά δεν τρώω ποτέ (1 φορά το 3μηνο), ποτά σπάνια, πολύ αραιά. Άλλοι με πολύ χειρότερη διατροφή είναι φέτες :(
    Ο γυμναστής μου μου είπε να αφήσω τις μοιρολατρίες και να αυξήσω σε ένταση

  4. #94
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Παιδια εχω μια ερωτηση σχετικα με τα γονιδια...
    Προσωπικα τα γονιδια μου αν δεν ειναι τα χειροτερα,ειναι απο τα χειροτερα.
    Υπαρχει ελπιδα καποιος με χαλια γονιδια να αποκτησει σωστο γραμμωμενο σωμα?

    Γιατι πραγματικα τωρα τελευταια με απασχολει πολυ το θεμα και σκεφτομαι οτι χανω τζαμπα χρονο και χρημα...

  5. #95
    Junior Bodybuilder Lifescarcity's Avatar
    Join Date
    02-09-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    218

    Default

    Προσωπικά δεν πιστεύω στα γονίδια ή δεν θέλω να πιστέψω επειδή είμαι ξεροκέφαλος.
    Η σκληρή και σωστή δουλειά θα φανεί ότι και να 'χεις.
    Γενικά η προσέγγισή σου είναι μακράν λάθος και σου γαμάει τη ψυχολογία από μόνη της.Εικάζω ότι ή έχεις υψηλά στάνταρ για την τωρινή σου κατάσταση και περιμένεις παραπάνω από ότι μπορείς ή απλά δεν προσπαθείς αρκετά.Μην μπαίνεις στο τρυπάκι να ζηλεύεις τους άλλους τους κομματιασμένους.Δεν ξέρεις τίποτα για αυτούς και κυρίως πως έφτασαν εκεί που είναι,τις προσπάθειές τους, το υπόβαθρό τους κτλπ κτλπ.

    Αγάπα το σώμα σου και επένδυσε.
    It's the formula for
    utopia. To calculate and control

  6. #96
    Senior Bodybuilder Secret of Steel's Avatar
    Join Date
    07-01-16
    Posts
    2,479

    Default

    Τα γονίδιά μου με έχουν βοηθήσει μόνο στη φλεβικότητα. Δεν μπορούσαν τα ρημάδια να με βοηθήσουν και στα μούσκουλα να μην παιδεύομαι?

  7. #97
    New Member
    Join Date
    04-12-15
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    87

    Default

    Τα γονίδια μου με βοηθούν απίστευτα, όχι τόσο λόγω των σωματικών προδιαγραφών, αλλά λόγω των διανοητικών χαρακτηριστικών μου.
    Είμαι απίστευτα πεισματάρης και αναλύω εξονυχιστικά τα πάντα, βγάζοντας συμπεράσματα που με βοηθούν στην πρόοδό μου.
    Για το πόση είναι αυτή η πρόοδος θα με περιμένετε μέχρι το καλοκαίρι να γραμμώσω λίγο, οπότε θα βγάλετε μόνοι σας συμπέρασμα.

  8. #98
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Αμα αφησουμε κατα μερους τα γονιδια και μαθουμε καλυτερα το σωμα μας και πως λειτουργει τοτε δεν θα εχουν και πολυ σημασια για οσους δεν προκειται να κατεβουν σε αγωνες κτλ.

    Προσωπικα δεν ξερω τι γονιδια εχω, αλλα ξερω τι βλεπω στο καθρεφτη μου. Δεν με βοηθουν αλλα δεν μπορω να τα αλλαξω, αντοθετως μπορω να προσπαθησω να αλλαξω αυτο που βλεπω στον καθρεφτη.
    Obese To Fit

  9. #99
    New Member DimitrisTrikala's Avatar
    Join Date
    14-03-16
    Location
    Trikala city
    Posts
    35

    Default

    Το οτι εχω καλυτερα αποτελεσματα σε λιγοτερο χρονικο διαστημα απο αλλα παιδια που γυμναζομαστε μαζι δεν θεωρω οτι με βοηθησαν τα γονιδια
    αλλα η ''εξυπνη'' γυμναστικη και κυριως η καθαρη διατροφη. Οταν θες κατι παρα πολυ οταν εχεις βαλει στοιχημα με τον εαυτο σου οτι καποια μερα θα φτασεις εκει που εχεις βαλει στοχο τοτε δεν σε σταματει κανεις κι ουτε τα γονιδια, θα κανεις οτι χρειαστει! αυτη ειναι η διαφορα το ''θα κανω οτι χρειαστει'' με το ''ενταξει θα κανω οτι μπορω''

    (ισως σκεφτομαι και λαθος σχετικα με τα γονιδια)
    Ολα ειναι στο μυαλο
    Ελεγξε το μυαλο σου &
    Θα ελεγχεις το σωμα σου.

  10. #100

    Default

    GENETICS is EVERYTHING!!! - Rich Piana

    youtube.com/watch?v=UXvnS0xXx9M

  11. #101
    Advanced Bodybuilder EKRIG's Avatar
    Join Date
    18-05-10
    Location
    TRIPOLI
    Posts
    1,077

    Default

    Τα γονίδια μου με έχουν βοηθήσει παρα πολυ. Χωρίς διατροφή έχω πολύ όγκο ( καθαρό χωρίς λίπος σε χέρια ή στήθος πλάτη ) και δύναμη.
    PAIN AND GAIN

  12. #102
    Junior Bodybuilder johnnakos's Avatar
    Join Date
    22-02-14
    Location
    Corfu
    Posts
    144

    Default

    εμενα τα γονιδια μου εχουν αφησει το βυζι πολυ πισω... οσο κ αν το προσπαθω....

  13. #103
    Junior Bodybuilder chrisgewrgi's Avatar
    Join Date
    30-03-15
    Posts
    135

    Default

    καμια φορα τα γονιδια σου κανουν πλακα...χαχα και τι ενοω...ο πατερας σου ειναι ατριχος..μετρας τις τριχες του στο στηθος στα δακτυλα ασπουμε..παρολα αυτα εσυ πηρες τις τριχες απο τον αδερφο της μανας σου που ειναι σαν αρκουδα..ο αδερφος της μανας σου ομως εχει μαλια μακρια...αλλα δεν τα πηρες χαχα..πηρες ασπουμε την .καραφλα του πατερα σου..πηρες τα μπρατσα του θειου του λακη που θελουν 15 κοτετσια και καμια 15χιλιαδες τονους σιδερα τα ανεβοκατεβασεις για να τα δεις λιγο διαφορετικα..αλλα του αδερφου τις μανας σου που ειναι φουσκομενος απο το εργοστασιο ειπαμε του πηρες μονο τις τριχες στην πλατη..του θειου του γιαννη την κοιλια που εχει ταση να αποθηκευει λιπος λες και θα πεσει η κατοχη και την τσουτσου του θειου του λαμπη που ειναι η μικροτερη απο ολους στο σοι..χαχαχα αστειο ειναι το ποστ μου αλλα εχει μεγαλη δοση αληθειας γενικα πιστευω οτι τα καλα γονιδια απο το σοι δεν μεταφερονται ευκολα,,

  14. #104
    Pumping Iron Providential's Avatar
    Join Date
    23-01-20
    Location
    Hellas / Chios
    Posts
    541

    Default

    -Αρκετό θεωρώ γιατί αν δεν υπήρχαν και αυτά θα ήμουν υπέρβαρος με ολλα αυτά που τρώμω...
    Αν εμβαθπηνουμε λίγο το σώμα του ανθρώπου δεν είναι φτιαγμένο να αποθηκεύει πολύ λίπος εμείς το αναγκάζουμε με αυτά που τρώμε και αυτός είναι και ο λόγος που υπάρχει και ο μεταβολισμός μας προσαρμόζει το ρυθμό του ανάλογα με τις ανάγκες που έχουμε...


 
Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Παίζουν Ρόλο Τα Γονίδια Στο Bodybuilding;
    By extremist in forum Michael Kefalianos - Ask The Pro
    Replies: 12
    Last Post: 30-08-12, 21:50
  2. Βοdybuilding Kαι Γονίδια
    By icsd in forum Συμβουλές Για Νέους Με Το Bodybuilding
    Replies: 10
    Last Post: 06-06-10, 18:59
  3. Βιταμίνες C και Ε δε βοηθούν όσο νομίζουμε...
    By badboy1 in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 6
    Last Post: 12-11-08, 20:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •