Παιδιά γειά σας! Υπέροχο το forum! Eίμαι νέο μέλος και έχω πολλές πολλές απορείες! Έχω ύψος 1,65 και είμαι 56 κιλά. Στην τελευταία λιπομέτρηση που έκανα στο γυμναστήριο το αποτέλεσμα ήτανε στα φυσιολογικά όρια. Το πρόβλημά μου είναι ότι αν και κάνω πολλά χρόνια αερόμπικ και το σώμα μου από τη μέση και πάνω βρίσκεται σε μια ικανοποιητική κατάσταση (γραμμωμένοι και δυνατοί κοιλιακοί,χέρια και πλάτη), τα πόδια μου δυστύχως δεν βρίσκονται και στην καλύτερη κατάσταση (μεγάλη συγκέντρωση λίπους στα γόνατα και στις γάμπες και λίγο στην περιφέρεια). Ξέρω ότι είναι και θέμα σωματότυπου αλλά πιστεύω ότι αν επιμείνω κάνοντας την προπόνηση που πρέπει, ίσως η κατάσταση βελτιωθεί. Η απορία μου είναι, τι ακριβώς προπόνηση να κάνω καθώς και τι είδους διατροφη να ακολουθήσω για να μειώσω το ποσοστό λίπους;Μπορώ να πάρω και κάποιο συμπλήρωμα διατροφής και ποιό θα μου προτείνατε;(τον τελευταίο μήνα κάνω και μερικές προπονήσεις με βάρη). Ελπίζω να με βοηθήσετε, γιατί απ΄ότι βλέπω υπάρχούν πολλά μέλη στο forum που είναι καλοί γνώστες του αντικειμένου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη αν σας κούρασα![:-love]