Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default Β - αλανίνη εργογενετικό συμπλήρωμα?

    Λοιπόν πριν μια βδομάδα έπεσε στα χέρια μου το musclemag Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου και πέρα από τις γνωστές ανοησίες του στυλ "πως έκοψα για το mr Ol. με το hydroxycat" (Dexter Jacson), έχει και μια αναφορά στο συγκεκριμένο αμινοξύ. Χονδρικά υποστηρίζει ότι ανεβάζει τη δύναμη καταπολεμώντας την κούραση που προέρχεται από τα ιόντα υδρογόνου. Η ποσότητα που προτείνει είναι 4-5 gr τη μέρα. Όποιος έχει υπόψιν κάποια έρευνα ή κάτι αντίστοιχο ας το παραθέσει

  2. #2
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Επειδή την έψαξα λίγο σε ξένα forums, είδα ότι γίνεται καλό "stacking" με κρεατίνη και με citrulline malate, για πιο καλό συνεργειακό αποτέλεσμα

  3. #3

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    είναι νωρίς ακόμα ΙΜΟ , hold your horses παίξε με τα γνωστά και άσε τα funky

  4. #4
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default

    Beta alanine καi Citrulline malate μαζι θα ελεγα Εγω... beta alanine θελει 4 με 6 γραμμαρια... αλλα οχι ολα μαζι γιατι θα εχεις μια παραξενη αισθηση.. γενικα βοηθαει στην κουραση ανα σετ.. Endurance.. και δινεισ μερικες παραπανω επαναλυψεις..
    Οσο για Citrulline malate θελει τουλαχιστον 6 γραμμαρια( Εγω θα πηγενα με 10 ), καλυτερα σε αδειο στομαχι και πολυ προτινουν πριν και μετα την προπονηση ... αλλα μπορεις αντι για μετα την προπονηση να το παρεισ κατα τη διαρκεια τησ ημερας..

    οσο για προιωντα εχει To predatorutrition... serious nutrition solution Beta alanine σε καλουτσικι τιμη σε σχεση με αλλα αγγλικα Site.. και Primaforce Citrulline malate..

    εδω ενα καλο τοπικ για Beta alanine
    http://www.bodybuilding.com/fun/beta_alanine.htm

    και το Myprotein.co.uk τα εχει πολυ φθηνα αλλα δν τα εχω δοκιμασει οποτε δν ξερω απο θεμα ποιοτητας


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •