Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 22 of 25 FirstFirst ... 121819202122232425 LastLast
Results 631 to 660 of 730
  1. #631
    Junior Bodybuilder johnnakos's Avatar
    Join Date
    22-02-14
    Location
    Corfu
    Posts
    144

    Default

    Attachment 24881 Η Ηρα μου, το κοριτσι μου !!! Doberman 7 ετων πλέον....

  2. #632
    New Bodybuilder
    Join Date
    09-05-15
    Posts
    2

    Default

    Last edited by PameDinata; 13-05-15 at 19:24.

  3. #633
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Αποφάσισα να το δημοσιεύσω και εδώ γιατί ξέρω ότι έχουμε κάμποσους φιλόζωους στο φόρουμ.

    Βρήκαμε πριν σχεδόν 1 μήνα το σκυλάκι της φωτογραφίας με τον αδελφό μου. Είναι 4 μηνών, αρσενικό και θα γίνει μεγάλου μεγέθους. Δεν τον έχει αναζητήσει κανείς και εμείς μακροπρόθεσμα δεν μπορούμε να τον φροντίσουμε όπως πρέπει. Του έχουμε κάνει τα πρώτα εμβόλια, είναι αποπαρασιτωμένος και του έχουμε βάλει και λουράκι για τους ψύλλους.

    Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει inbox!

  4. #634

    Default

    Πεσαμε στην περιπτωση...
    Εχω 1 σκυλο γκεκας , 3 γατες και 7 κουνελια!

  5. #635
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    DSC_1087.jpg
    Κτηνακι μου
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Mirto_; 20-06-15 at 10:11.
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  6. #636
    Advanced Bodybuilder ursus's Avatar
    Join Date
    28-08-14
    Posts
    793

    Default

    Τελεια!!!!

    ImageUploadedByTapatalk1434800400.399387.jpg

    Κι εμεις :)

  7. #637
    Senior Bodybuilder Mirto_'s Avatar
    Join Date
    03-02-15
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,307

    Default

    Quote Originally Posted by ursus View Post
    Τελεια!!!!

    ImageUploadedByTapatalk1434800400.399387.jpg

    Κι εμεις :)
    Ψυχουλα μου ομορφηηηηηηηηη,κουκλι!!
    Μαζί μου όποιος θέλει,απέναντι μου όποιος μπορεί.

  8. #638
    Senior Bodybuilder IronAddict's Avatar
    Join Date
    14-09-12
    Location
    new york
    Posts
    1,499

    Default

    το αδερφακι μου:) σορρυ δεν ξερω γιατι μπηκε ετσι
    Attached Images Attached Images
    Last edited by IronAddict; 20-06-15 at 17:15.
    '' THE ONE WHO DOESN'T FALL, DOESN'T STAND UP ''

  9. #639
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Καλησπερα παιδια ενας γνωστος κτηνιατρος ειχε ενα πιτμπουλ και ο αδερφος μου μου προτεινε να το υιοθετησω
    ξερει κανεις ποσα θα μου βγαινει το μηνα περιπου ενας τετοιος σκυλος;

  10. #640
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Άμα θες να του δίνεις καλή τροφή υπολόγισε 65 ευρώ. Διαφορετικά πας σε 40 50. Το μήνα.. Χοντρικά εντελώς κάνα 150 200 θες το μήνα άμα είναι κουτάβι. Εμβόλια χάπια Αμπουλες.. Όταν ενηλικιωθει θα έχεις σαν έξοδα μόνο το φαγακι. Όσα και να είναι θα έχεις έναν φιλαράκο που θα σε αγαπάει.

    Υγ: τα pitbull σαν σκυλιά είναι λίγο περίεργα πάντως να ξέρεις.. Με άλλα σκυλιά δεν έχουν τις καλύτερες φήμες..

  11. #641

  12. #642
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Quote Originally Posted by Constantinos21 View Post
    Άμα θες να του δίνεις καλή τροφή υπολόγισε 65 ευρώ. Διαφορετικά πας σε 40 50. Το μήνα.. Χοντρικά εντελώς κάνα 150 200 θες το μήνα άμα είναι κουτάβι. Εμβόλια χάπια Αμπουλες.. Όταν ενηλικιωθει θα έχεις σαν έξοδα μόνο το φαγακι. Όσα και να είναι θα έχεις έναν φιλαράκο που θα σε αγαπάει.

    Υγ: τα pitbull σαν σκυλιά είναι λίγο περίεργα πάντως να ξέρεις.. Με άλλα σκυλιά δεν έχουν τις καλύτερες φήμες..
    Ο κτηνιατρος λεει οτι ειναι τα καλυτερα μεγαλα σκυλια για οικογενεια

  13. #643
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Άμα θες σκυλάκι για οικογένεια υπάρχουν καλύτερες επιλογές πάντως. Με άλλα ζωάκια σου είπα θα έχεις πρόβλημα.

  14. #644
    Advanced Bodybuilder Daglari's Avatar
    Join Date
    22-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    776

    Default

    Θα το ψαξω καλα πρωτα και μετα θα δω τι θα παρω
    ευχαριστω πολυ παντως

  15. #645
    New Member underground nva's Avatar
    Join Date
    25-11-15
    Location
    Thessaloniki/Greece
    Posts
    7

    Default

    Το μόνο περίεργο είναι οτι είναι μεγάλο για να το υιοθετήσεις και δεν ξες τισ συνήθειες κατα τα άλλα είναι γλυκίτατη ράτσα...με φροντίδα και αγάπη γίνονται οι καλύτεροι φίλοι με εσας αλλα και με τα άλλα ζώα!
    ✝️ One day may...

  16. #646

    Default

    Δεν ειχα σκοπο να παρω σκυλο αλλα φορτώθηκα αυτον εδω τον Μουρλια
    Ο ανιψιός μου που το εχει δουλευει καλοκαιρινη σεζον και δεν μπορει να τον εχει μαζι
    Πλεον ειναι της οικογενειας

    20160330_163531.jpg

  17. #647
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    27-08-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    2,180

    Default


    Καλημερα και απο εμας. Αυτο ειναι το καθικι μου που μου εχει παρει το μυαλο

    Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #648
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default Κατοικίδια !

    Χαρίζεται αυτο κουκλί! Το βρηκα πριν μια βδομαδα στη μέση του δρόμου, παραλίγο να το πατήσουμεμε τη μηχανή.
    Ηταν αδύνατο , πεινασμένο και άρρωστο.
    Του εδωσα αντιβίωση , το φρόντισα και ψάχνουμε για σπιτι.
    Εγω δυστυχως έχω ήδη 5!
    Ειναι αρσενικό περιπου 2 μηνών

    Last edited by Kardoula; 19-06-20 at 21:30.

  19. #649
    Senior Bodybuilder Δεσμώτης's Avatar
    Join Date
    17-05-15
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    4,635

    Default

    κατηγορια: Δεν πα να βρεξει η να χιονισει


    5a9d0fa16e87c2abf2543c6547e4c65e.jpg
    Long long way to the top
    Long way down if you fall
    And it's a long way back if you get lost

  20. #650
    Pumping Iron salva_'s Avatar
    Join Date
    19-04-21
    Location
    Athens
    Posts
    458

    Default

    kardoula ελπιζω να βρηκε σπιτι το γατακι.



    η πριγκίπισσά κοιτάζει τον μπαμπά της
    NO EXCUSES

  21. #651
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πριν 1 χρόνο το χα βάλει
    Ναι το ζουζουνι βρήκε ωραιότατο σπίτι στην εξοχή μαζί με μια άλλη γατούλα πέρυσι το 15αύγουστο.

  22. #652

    Default

    Δεν έχω πια δυστυχώς, αλλά θα ήθελα ένα γατάκι

  23. #653
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Butterflybee View Post
    Δεν έχω πια δυστυχώς, αλλά θα ήθελα ένα γατάκι
    Άμα θες πραγματικά, μπορώ να σου δώσω να υιοθετήσεις, έχουμε πολλά εδώ που ζητάνε σπίτι!
    Εγώ έχω υιοθετήσει 7 από τα οποία τα 3 είναι τυφλά, 1 με αυτοάνοσο, 1 μονόφθαλμο και 2 που είναι αρτιμελή και απλώς τα είχα βρει παρατημένα μωρά.

  24. #654
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Θα έλεγα ότι τα χαριτωμένα ζωάκια δεν ζητάνε σπίτι, καθώς από τη φύση τους ζουν εκτός σπιτιού, αλλά ο σύγχρονος άνθρωπος ζητάει κατοικίδια για το σπίτι του. :-)

  25. #655
    Pumping Iron Quarter's Avatar
    Join Date
    21-06-16
    Location
    Αθήνα
    Posts
    443

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Θα έλεγα ότι τα χαριτωμένα ζωάκια δεν ζητάνε σπίτι, καθώς από τη φύση τους ζουν εκτός σπιτιού, αλλά ο σύγχρονος άνθρωπος ζητάει κατοικίδια για το σπίτι του. :-)
    Το περιβάλλον στο οποίο έχουν μάθει να ζουν τα ζώα (τουλάχιστον σκύλοι, γάτες), είναι πολύ διαφορετικό από το τσιμεντένιο αστικό τερατούργημα.
    Οπότε, τα ζώα πρέπει να έχουν σπίτι και οι άνθρωποι κάνουν πολύ καλά που τους το προσφέρουν.
    Ενδεικτικά, σου αναφέρω ότι ο μέσος όρος ζωής μιας αδέσποτης γάτας είναι τα 3 χρόνια ενώ μια δεσποζόμενης είναι πολλπλάσιος. Είχα γάτα που έφτασε τα 19.
    Το ζώο δίνει θετική ενέργεια στην οικογένεια που συντροφεύει.
    Last edited by Quarter; 19-09-22 at 15:31.

  26. #656
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Στην γειτονιά μου έχουμε στρογγυλά καμιά δεκαριά γάτες κοντά μια δεκαετία πάλι στρογγυλά (καμία δύο τις έχουν πατήσει δυστυχώς αυτοκίνητα). Αρκετά σπίτια στην γειτονιά βάζουμε ένα δισκάκι με τροφή και νερό για να τους κάνουμε τη ζωή λίγο πιο εύκολη . Θεωρώ ότι έτσι είναι πιο κοντά στο περιβάλλον τους έστω και σε αυτά τα αστικά τερατουργηματα από το να μένουν μέσα σε σπίτια, σε κρεβατάκια με ειδικά ρουχαλακια και καλτσακια σε ακραίες περιπτώσεις βλέποντας τηλεοραση μαζί με τα αφεντικά τους.
    Last edited by Berlyn; 19-09-22 at 16:39.

  27. #657
    Pumping Iron DORA83's Avatar
    Join Date
    04-02-22
    Posts
    370

    Default

    Το ποσο ζει καμια γατα ως αδεσποτη (ακομα και αν ταιζεται) εξερταται απο την περιοχη που μενει. Οι πολεις κατα την αποψη μου δεν ειναι ασφαλες για κανενα αδεσποτο αν και οι γαττες κινδυνεύουν περισσοτερο κατα την αποψη μου. Απο την αλλη ουτε οι εσωκλειστες γατες του σπιτιου ειναι απολυτα ευχαριστημένες.
    Εχω και εγω γατες 3 στο σπιτι που εχουν ελευθερη προσβαση σε μπαλκονια, 4 στην αυλη που δεν ενδιαφέρονται καν να βγουν απο κει (η αυλη του σπιτιου ειναι ενα χωραφι με ελειες και μερικα αλλα δεντρα οποτε εχουμε πολυ χωρο και ελαχιστη κινηση στο δρομο μπροστα).
    Νομηζω ετσι ειναι στην φυση, και εχουν την ελευθερια τους αλλα ειναι ασφαλες απο αυτοκινητα φολες κτλ.
    Αυτο βεβαια λιγη μπορουν να το κανουν αλλα αν το γατι εχει εστω και μπαλκονι να βγει να παρει τον αερα της νομηζω ειναι αρκετα ευτυχισμένο.

  28. #658
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    03-01-19
    Posts
    779

    Default

    Αν κάποιος διαθέτει αυλή είναι ιδανικό για τα κατοικίδια ζώα. Εγώ αναφέρομαι σε ακραίες περιπτώσεις (και νομίζω ότι είναι αρκετές) όπου ενώ υπάρχει έλλειψη του κατάλληλου χώρου έχουν τα γατιά και κυρίως τα σκυλιά εσώκλειστα σε διαμερίσματα ή σπίτια και τα βγαζουν το πολύ στο μπαλκόνι ή στην ταράτσα (πολλοί τα έχουν μόνιμα ταράτσα) και άντε να τα πάνε και καμιά βόλτα που και που.
    Last edited by Berlyn; 19-09-22 at 21:50.

  29. #659
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Quote Originally Posted by Berlyn View Post
    Θα έλεγα ότι τα χαριτωμένα ζωάκια δεν ζητάνε σπίτι, καθώς από τη φύση τους ζουν εκτός σπιτιού, αλλά ο σύγχρονος άνθρωπος ζητάει κατοικίδια για το σπίτι του. :-)

    Κάνεις λάθος.

    Τα περισσότερα αδέσποτα ζουν σε άθλιες συνθήκες. Το να βρουν ένα σπίτι που θα τους παρέχει τροφή , αγάπη, φροντίδα είναι η σωτηρία τους.
    Ταΐζω αδέσποτα σχεδόν μια δεκαετία. Έχω βαρεθεί να βλέπω πατημένα από αυτοκίνητα, να λιμοκτονούν, να τρώνε φόλες, να αρρωσταίνουν από το κρύο. Και να 'χω και ανθρώπους ( ο Θεός να τους κάνει δηλαδή) να με βρίζουν και να δημιουργούν προβλήματα επειδή φροντίζω τα ζωάκια. Βλέπεις δεν είναι όλοι σαν τη δική σου γειτονιά.
    Αυτά τα ζώα όχι απλώς θέλουν σπίτι, αλλά ΦΩΝΑΖΟΥΝ!!!
    Δεν είμαστε όλοι να φοράμε ρουχαλάκια στα ζωα, μη μας βάζεις όλους σε ένα τσουβάλι.
    Εγώ έχω υιοθετήσει τυφλά, γατί χωρίς δόντια, γατί με κινητικό πρόβλημα.. ότι ζώο έχω έχει κάποιο θέμα υγείας.
    Δεν έχω ούτε αυλή, ούτε τίποτα. Τα έχω στο διαμέρισμα μου, είναι χαρούμενα και τυχερά που θα ζήσουν πάνω από 2-3 χρόνια που είναι δυστυχώς ο μέσος όρος των αδέσποτων..
    Last edited by Kardoula; 20-09-22 at 20:47.

  30. #660
    Pumping Iron DORA83's Avatar
    Join Date
    04-02-22
    Posts
    370

    Default

    Συμφωνω με την Καρδουλα τα περισσοτερα γατια που ειναι αδεσποτα δεν ζουν παραπανω απο 2-3χρονια και ακομα και αυτο μονο αν ειναι τυχερα. Στην περιοχη που μενουμε πανω σε κεντρικο δρομο με αρκετη κινηση και σκυλια (επησης αδεσποτα) τα γατια σηνηθως δεν προλαβαινουν να χρονηζουν καν. Τα περισσοτερα τα χτηπανε τα αυτοκινητα τα υπολοιπα χανονται απο καυγαδες η φολες. Ακομα και ετσι που ειναι στη φυση. Ευτηχως τα δικα μας δεν πηγαινουν εκτος αυλης αλλιως θα κινδυνευαν και αυτα.

    Μεχρι τωρα νομηζα οτι αυτα που εχω στο σπιτι ειναι ασφαλες αλλα εκανα λαθος. Εχουμε πληρως περιφραγμενο μπαλκονια με 2 μετρα περιφραξη αλλα παρ ολο αυτο το ενα μας το γατι το σαββατοκυριακο επεσε / πηδηξε απο το μπαλκονι (1,5 οροφο). Ευτηχως απο κατω ειχε γρασιδι και ετσι γλύτωσε χωρια το παραμικρο χτηπημα. Οσοι τα αφηνεται και εξω θελει πολυ προσοχη.


 
Page 22 of 25 FirstFirst ... 121819202122232425 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •