Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 18 of 18
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-12-08
    Location
    .
    Posts
    9

    Default Personal Training?

    Παιδιά γειά σας! Σκέφτομαι να κάνω personal training απο Σεπτέμβρη για να φτιάξω (βάλω όγκο) στο άνω μέρος. Για πείτε γνώμες!

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Nα κάνεις public foruming,εδώ!Θα βρεις αρκετούς μαζεμένους personal trainers.Λιγότερα έξοδα,περισσότερες γνώμες,περισσότερα κέρδη...
    , ' ...

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-05-09
    Location
    .
    Posts
    30

    Default

    αν τα χεις...σκαστα.αλλα τουλαχιστον στο σωστο ατομο!
    τα παιδια σιγουρα θα σου πουν..κατσε διαβασε, μαθε ,προπονησου κ φαε σωστα κ θα χουν δικιο!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS

    Nα κάνεις public foruming,εδώ!Θα βρεις αρκετούς μαζεμένους personal trainers.Λιγότερα έξοδα,περισσότερες γνώμες,περισσότερα κέρδη...
    </blockquote id=quote>+1 [:-thumbu]

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-12-08
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    PUBLIC FORUM ? δηλαδή ?

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    δηλαδή,φτιάξε ένα πλάνο προπόνησης/διατροφής ανέβασε το στο φόρουμ για σχολιασμό,(αν χρειάζεται) διορθώσεις,συμβουλές και γλύτωσε τα λεφτά σου.

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Πιο ωφέλιμο είναι να μάθεις πώς πρέπει να γυμναστείς σωστά διαβάζοντας τόσες πληροφορίες που υπάρχουν στο φόρουμ, τί πρέπει να φας (και γιατί να το φας κλπ) ώστε να πετύχεις τον εκάστοτε στόχο σου, παρά να έχεις έναν γυμναστή πάνω από το κεφάλι σου και απλώς να ακολουθείς τυφλά αυτά που θα σου λέει.

  8. #8
    New Member
    Join Date
    27-07-08
    Location
    Cyprus.
    Posts
    95

    Default

    Εγω θα ελεγα και να μαθεις οσα μπορεις απο το φορουμ και αν μπορεις να βρεις ενα γυμναστη να σου κανει σωστη προσωπικη προπονηση. Φτανει α.να ειναι εξειδικευμενος στο αντικειμενο 1προς1, β. να ειναι 'πορωμενος' ο ιδιος με την δουλεια του. (Ο Αndrikos π.χ. νομιζω ειναι διατροφολογος. με μια ματια στις φωτος του κ τα posts του καταλαβαινεις αν ειναι πορωμενος ή οχι στην δουλεια του.εγω θα τον εμπιστευομουν με τα χιλια να μου βγαλει ενα διατροφικο 'πλανο')
    Ενας καλος Personal Trainer δεν θα ειναι απλα πανω απο το κεφαλι σου και να μετραει επαναληψεις αλλα θα προσπαθησει αναλογα με το χρονικο περιθωριο που δουλευεις μαζι του και να σου δωσει τα αναμενομενα αποτελεσματα αλλα το πιο σημαντικο να σε κανει να μαθεις να ακους το σωμα σου. Στο χρονικο περιθωριο που θα δουλευεις μαζι με τον γυμναστη-προπονητη σου αυτος οφειλει να βρει τον τροπο που εσυ μαθαινεις πιο ευκολα (καθαρη παιδαγωγικη) και να σου περναει σιγα σιγα τις πληροφοριες που εσυ χρειαζεσαι. Δλδ κατ εμενα ενας PT. θα πρεπει να σου προσφερει γνωσεις, προοδο και αποτελεσμα οπως ακριβως ενας καθηγητης αγγλικων, ενας δασκαλος πιανου ή κιθαρας κλπ.

    Χμ...λετε παιδια να ανοιξω ενα τοπικ αναφορικα με το τι πρεπει να ζηταει καποιος απο ενα personal trainer? Δεν εχω σκοπο την αυτοπροβολη ουτε να διαφημιστω, απλα ειλικρινα πιστευω οτι μπορει να δωσει μια καλη ωθηση σε καποια ατομα το να προπονηθουν σε προσωπικο επιπεδο, και ειναι μια ταση που επηδη ειναι στις αρχες της και δεν υπαρχει σημειο αναφορας ως προς το τι πρεπει ο καθε ενδιαφερομενος να περιμενει για τα λεφτα που σκαει, ειναι συχνο το φαινομενο καποιος να το δοκιμασει χωρις να δει το αναμενομενο αποτελεσμα καινα βγουν προς τα εξω λαθος γενικα συμπερασματα.
    The greater danger for most of us lies not in setting our aim too high and falling short; but in setting our aim too low, and achieving our mark - Michaelangelo

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-12-08
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    Βασικά θέλω να πετύχω το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα στο διάστημα σεπτέμβρη-μαρτίου καί θέλω να βάλω ποιοτικό ογκο γι αυτό το λόγο σκέφτομαι το personal training...! θέλω να ξεπεράσω τα όρια μου!Διατροφή έχω πολύ καλή... τις προπονήσεις θέλω να fixαρω!

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    26-12-08
    Location
    .
    Posts
    9

    Default

    Βασικά θέλω να πετύχω το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα στο διάστημα σεπτέμβρη-μαρτίου καί θέλω να βάλω ποιοτικό ογκο γι αυτό το λόγο σκέφτομαι το personal training...! θέλω να ξεπεράσω τα όρια μου!Διατροφή έχω πολύ καλή... τις προπονήσεις θέλω να fixαρω!

  11. #11
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Για τα μέγιστα κέρδη είναι απλή η συνταγή:
    α)κατάλληλη διατροφή(ανάλογα τον στόχο σου)
    β)επιλογή σπλιτ και ασκήσεων που δουλεύουν επάνω σου(αυτό μόνο εσύ το ξέρεις μέσα από την δοκιμή)
    γ)σωστή ανάρρωση.

    Αν συνδυάζεις το α,β,γ τότε θα έχεις τα μέγιστα αποτελέσματα.
    Προσωπικά αντί για personal trainer θα έβρισκα ένα φίλο μου ή κάποιον γνωστό από το γυμναστήριο στο ίδιο επίπεδο με μένα,το ίδιο πορωμένος με τα βάρη,με τον ίδιο στόχο και θα τον έκανα "παρτενέρ" μου στην προπόνηση.

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Για τα μέγιστα κέρδη είναι απλή η συνταγή:
    α)κατάλληλη διατροφή(ανάλογα τον στόχο σου)
    β)επιλογή σπλιτ και ασκήσεων που δουλεύουν επάνω σου(αυτό μόνο εσύ το ξέρεις μέσα από την δοκιμή)
    γ)σωστή ανάρρωση.

    Αν συνδυάζεις το α,β,γ τότε θα έχεις τα μέγιστα αποτελέσματα.
    Προσωπικά αντί για personal trainer θα έβρισκα ένα φίλο μου ή κάποιον γνωστό από το γυμναστήριο στο ίδιο επίπεδο με μένα,το ίδιο πορωμένος με τα βάρη,με τον ίδιο στόχο και θα τον έκανα "παρτενέρ" μου στην προπόνηση.

  13. #13
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    Eπαναφερω στην επιφανεια αυτο το θρεντ,θελωντας να ρωτησο,αν γνωριζει κανεις συμφορουμιτης,.... εαν στα καθηκοντα ενος personal trainer ειναι μονο ο σχεδιασμος και η επιβλεψη της προπονησης ενος πελατη ή στο 'καθηκοντολογιο' περιλαμβανεται και η αντιστοιχη δομηση του διαιτιτικου πλανου που θα ακολουθηθει.....

  14. #14

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by damian

    Eπαναφερω στην επιφανεια αυτο το θρεντ,θελωντας να ρωτησο,αν γνωριζει κανεις συμφορουμιτης,.... εαν στα καθηκοντα ενος personal trainer ειναι μονο ο σχεδιασμος και η επιβλεψη της προπονησης ενος πελατη ή στο 'καθηκοντολογιο' περιλαμβανεται και η αντιστοιχη δομηση του διαιτιτικου πλανου που θα ακολουθηθει.....
    </blockquote id=quote>

    όχι Άγγελε δεν είναι.Γιατί ρωτάς ? Σκέφτεσαι να προσλάβεις κανένα?:D

  15. #15

    Join Date
    25-02-08
    Location
    sparta, lakonia, Greece.
    Posts
    257

    Default

    Δεν τον χρειάζεσαι τον προσωπικό προπονητή!+1 στα παιδιά,έχουν δίκιο που σου λένε να ψάξεις στο φόρουμ.Θα βρείς σίγουρα πληροφορίες για το πώς να φιάξεις την διατροφή σου!Ειδικά σ'ένα άθλημα σαν το ββ το διάβασμα είναι το πάν!!!

  16. #16
    Advanced Bodybuilder damian's Avatar
    Join Date
    22-03-05
    Location
    .
    Posts
    1,177

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by kingofsparta1978

    Δεν τον χρειάζεσαι τον προσωπικό προπονητή!+1 στα παιδιά,έχουν δίκιο που σου λένε να ψάξεις στο φόρουμ.Θα βρείς σίγουρα πληροφορίες για το πώς να φιάξεις την διατροφή σου!Ειδικά σ'ένα άθλημα σαν το ββ το διάβασμα είναι το πάν!!!
    </blockquote id=quote>


    @Βασιλια της Σπαρτης :D:DΣε ευχαριστω πολυ φιλε μου....σιγουρα θα τα ξαναδιαβασω,αλλωστε εχω αρκετο καιρο μπροστα μου για να το κανω(δεν γυμναζομαι προσφατα).Σε ευχαριστω παντος για την συμβουλη (ρε τι παθαμε τωρα στα γεραματα....[:-censored] )

    @Andrikos Οχι μαλλον δεν θα προσλαβω καποιον :D:D........απλα απορια που μου δημιουργηθηκε σε ενα καφε με εναν φιλο γυρω απο το θεμα (και μαθημα για μενα να μην επιμενω για πραγματα που δεν ειμαι σιγουρος [:-ashamed] )


    [:-angel]

  17. #17
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giorgioathens

    Παιδιά γειά σας! Σκέφτομαι να κάνω personal training απο Σεπτέμβρη για να φτιάξω (βάλω όγκο) στο άνω μέρος. Για πείτε γνώμες!
    </blockquote id=quote>


    Επειδη δεν εισαι καμια αγυμναστη κυρατσα ετων 40 που θελει "να σφιξει λιγο", οπως ειπωθηκε και πριν εχει μεγαλη σημασια να διαλεξεις εναν πραγματικα καλο γυμναστη που θα ταιριαζει στους στοχους σου.Το personal training ειναι η μοδα της εποχης και ΟΛΟΙ πια δηλωνουν personal trainers.

    Αν εχεις τα λεφτα καντο και με μια καλη επιλογη χαμενος δεν θα βγεις.
    Το να διαλεξεις εναν συναθλητη κτλ το θεωρω την χειροτερη δυνατη ιδεα,οχι μονο γιατι δεν ειναι ευκολο να ταιριαξεις με καποιον αλλα γιατι αν δυο ημιμαθεις ενωσουν τις δυναμεις τους το πιθανοτερο ειναι οτι θα τραυματιστουν κανοντας βλακειες.

  18. #18
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    09-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Αγορασε ολα αυτα .(αν και τα περισσοτερα υπαρχουν στα "μαυρα για κατεβασμα"δεν λεμε πως και που δεν επιτρεπεται)
    http://www.bodybuilders.gr/bodybuild...id=1&recid=108
    Διαβασε τα και θα μαθεις περισσοτερα απο καθε υποτιθεμενο personal trainer στην ελλαδα [:-batman]
    Ισως θα σου παρει καποιους μηνες αλλα ενταξη[:-bouncy] μην τα θελουμε ολα δικα μας.
    Το μονο καλο με εναν περσοναλ γλυτωνεις αρκετο χρονο αν ειναι καλος ηδη τα εχει διαβασει τα πανω βιβλια και αλλα πραγματα και μπορει να σου πει τι να κανεις χωρις την επηστημη των εκατονταδων σελιδων πησω απο καθε κινηση η τεχνικη.
    <blockquote id=quote>Quote:Σεπτέμβρη για να φτιάξω (βάλω όγκο) στο άνω μέρος</blockquote id=quote>
    Και παντελονι στο κατω σωμα και εισαι οκ σιγα ποιος τα προσεχει τα ποδια καλυτερα να ειναι σαν κοτας:D


    ΥΓ Καλυτερα μεχρι τον σεπτεβρη κατσε διαβαζε ολη μερα το φορουμ και κανενα βιβλιο παραληλα.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •