Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Κρίνοντας το σώμα μας...

Voters
425. You may not vote on this poll
  • το στήθος

    72 16.94%
  • η πλάτη

    27 6.35%
  • οι ώμοι

    34 8.00%
  • τα πόδια

    46 10.82%
  • τα χέρια

    60 14.12%
  • η κοιλιά

    123 28.94%
  • είμαι παντού ΟΚ!

    28 6.59%
  • χάλια παντού!

    35 8.24%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 61 to 90 of 106
  1. #61
    New Member evamar's Avatar
    Join Date
    02-06-12
    Location
    θεσσαλονικη
    Posts
    74

    Default

    απάντισα λάθος. η πλάτη μου, μου αρέσει όλα τα άλα χάλια . πέφτει πολύ δουλειά τώρα οπότε το επόμενο καλοκαιρι τώρα ξανα θα κάνω το "γκάλοπ"

  2. #62
    Pumping Iron Byron93's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    441

    Default

    οι ωμοι μου και λιγο το στηθος. Χερια ποδια πλατη μεγαλωνουν πολυ ευκολα...
    Feel save sleep with a Bodybuilder!

  3. #63
    New Member
    Join Date
    09-09-12
    Posts
    24

    Default

    Η πλατη....πρεπει να "ανοιξει" επειγόντως....αλλά πιστεύω ότι ειμαι σε καλό δρόμο.

  4. #64
    Junior Bodybuilder Mariechen's Avatar
    Join Date
    13-08-12
    Location
    Πειραιάς, Αθήνα
    Posts
    108

    Default

    ΟΛΑ!!!! εχω ξεκινησει κανα 3μηνο και βλεπω αισθητη διαφορα στον κορμο (μαζεψε) και τα χερια (εγιναν φετες), υστερουν πολυ ο πωπος ή καπουλια (εκει τα παιρνουμε εμεις οι γυναικες), τα ποδια και το στηθος...
    αλλα δεν τα παραταω ωρε...πεισμωνω περισσοτερο...
    το αλλο καλοκαιρι θα ειμαι super duper!!!
    Your mind will quit 100 times before your body ever does.
    Feel the pain and do it anyway...


  5. #65
    New Member
    Join Date
    14-10-12
    Location
    Νικαια
    Posts
    5

    Default

    ρε παιδια εγω το μονο μου προβληματακι ειανια υτη η κοιλια ενω πεθενω στην αεροβια τουλαχιστον 5 μερες την βδολαδα και ανα μια μερα κοιλιακους δεν λεει να πεσει απο το 16% λιπος (ελπιζω με το προγραμμα διατροφης μου να δω καποια αλλαγη)

  6. #66
    Junior Bodybuilder john 1988's Avatar
    Join Date
    13-09-12
    Posts
    130

    Default

    οι κοιλικοι και το στηθος πιστευω οτι το στηθος ειναι μεγαλυτερο με αναλογια τα αλλα μελη του σωματος..και οι κοιλιακοι ισα ισα που φενονται δεν λενε να βγουν με τιποτα.

  7. #67
    New Bodybuilder
    Join Date
    20-10-12
    Posts
    3

    Default

    den exw tipota fovero panw mou alla eine ola ikanopoihtika... alla 8a h8ela gyro sto 30% megalyterous dikefalous... mou aresoun ta fouskomena xeria :P

  8. #68

    Join Date
    22-10-12
    Location
    Αθηνα
    Posts
    2,500

    Default

    Ποδια ποδια ποδια...!Δεν ξερω αν θα καταφερω ποτε να τα φερω εκει που θελω! Τα εχω τρεξει απειρα χιλιομετρα..τα εχω γυμνασει ατελειωτες ωρες .αλλα δεν μαρτυρανε το μυστικο τους!!

  9. #69
    Senior Bodybuilder Leo 11's Avatar
    Join Date
    27-06-11
    Location
    Cyprus
    Posts
    14,554

    Default

    Quote Originally Posted by SomatikiDiaplasi View Post
    χάλια παντού
    ...τσσσσσ...ελα...μην σε δαγκωσω ε????
    Βιάστηκες να φύγεις...Σου εύχομαι γλυκό καιρό και καλά κυνήγια να έχεις. Κράτησε μου ενα καρτέρι δίπλα σου...Όπως παλιά...
    sanguine tuo...

  10. #70
    New Member akmangrt2005's Avatar
    Join Date
    16-03-13
    Location
    athens
    Posts
    14

    Default

    κοιλια...θελει πολυ κοπο...αλλα πρεπει να χασουμε απο παντου και τελευταια φευγει απο εκει το λιπος...keep trying..
    Live Love Lift

  11. #71
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Nταξει η κοιλιά είναι κυρίως θέμα λίπους...το πρόβλημα μου είναι με τις γάμπες...δύσκολες οι άτιμες...
    NO PAIN NO GAIN

  12. #72
    Pumping Iron Ακης98's Avatar
    Join Date
    26-01-14
    Location
    Ιωάννινα,Greece
    Posts
    534

    Default

    Επελεξα ομους..παιδια πραγματικα δεν γραμμωνονται με τιποτα!!!καμια ιδεαα?

  13. #73

    Default

    Αχ αυτά τα χέρια!

  14. #74
    Senior Bodybuilder NewKuriakos's Avatar
    Join Date
    17-06-13
    Posts
    1,502

    Default

    Επελεξα στηθος! Δικεφαλοι,τρικεφαλοι,γαμπες και κοιλιακοι φαινονται καλα! το στηθος ομως δεν εχει μεγαλωσει οσο θα ηθελα! και οι ωμοι θελουν λιγη δουλιτσα ακομα,ισως τους παραμελησα καπως..

  15. #75
    Pumping Iron Efi93's Avatar
    Join Date
    02-02-14
    Location
    Athens, Argyroupoli
    Posts
    524

    Default

    χερια και ποδια.....τοσο καιρο παλευω τα χερια αργησαν παρα πολυ
    απο τον Οκτωμβρη που κανω τωρα ξεκινησαν ουσιαστικα να αλλαζουν......
    τα ποδια παλι....καθισματα κανω οι γλουτοι δεν λενε να ανεβουν .....ουτε να μαζεψουν και τα πλαινα......
    Εμένα δεν μπορεί να με κάψει κανείς , εγώ είμαι η ίδια η φωτιά....

    #Ripped Eater #Meathead #Broscientist #FoodTech

  16. #76

    Default

    1.ανοιγμα πλατης 2.δικεφαλα 3. γραμμωση στα ποδια. καλυτερα απο περυση αλλα θελω πολυ δουλεια! θα δωσω εμφαση σε ογκο και οσο γινεται περισσοτερο σε πλατη ειμαι και 1.89 το ανοιγμα δυσκολο

  17. #77
    Pumping Iron Constantinos21's Avatar
    Join Date
    06-09-11
    Location
    Salonica
    Posts
    488

    Default

    Θέλω τετρακεφαλα φόρτωμα επειγόντως!!

  18. #78

    Default

    Το στηθος αν και ανεβηκε σε σχεση με περυσι αλλα και παλι δεν ειμαι ηκανοποιημενος !

  19. #79
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    03-06-14
    Posts
    112

    Default

    Εγω γενικα παιρνω παρα πολυ ευκολα στα χερια!ειδικα στα τρικεφαλα αναπτυζονται παρα πολυ γρηγορα και εντυπωσιαζομαι με τη πλατη οτι γεμιζει παρα πολυ!το στηθος θελω να βελτειωσω αν και εκει παω αρκετα καλα!Εγω να τονιχω οτι ειδα μεγαλη διαφορα οαντου σε ολλο μου το σωμα οταν αλλαξα το κλασικο σπλιτ σε full body routine (all in one)με ξεκολλησε επιτελους απο παντου δουλεψε πολυ καλα πανω μου μολις τελειωσα σημαρα τις 5 εβδομαδες αυτης της προπονησης!Γενικα μαρεσε παρα πολυ και ειμαι αυτης της τεψνικης θελω ν γυμναζω ολο το σωμα σε καθε προπονηση!ειναι αρκετα κουραστικο εκανα 3 φορες τη εβδομαδα!τωρα θα κανω μια αποχη γτ κουραστηκα λιγο και θα το γυρισω σε σπλιτ γι λιγο!προτεινω οποιος δεν το εχει δοκιμασει να πειραματηστει κ ισως αποκτησει αυταζ που θελει!

  20. #80
    Pumping Iron fragias -7-'s Avatar
    Join Date
    20-09-11
    Location
    Athens,Dafni
    Posts
    437

    Default

    Θα το πω για πολοστή φορά δυστυχώς.Οι γάμπες για όσους δεν είμαστε προικισμένοι είναι το δυσκολότερο σημείο .Κάνω 2 χρόνια βάρη και η διαφορά που είδα στις γάμπες είναι ελάχιστη. Πήρα 11 κιλά και το μέγεθος τους δεν άλλαξε ιδιαίτερα.Αντίθετα λίγο να αδυνατίσω μικραίνουν κατευθείαν.
    Γενικά είμαι ιδιαίτερα ευνοημένος σωματικά. Ο άνω κορμός ιδανικός ωμοι-στηθος-χερια-πλατη-κοιλια βρίσκονται σε μια ισορροπία δίχως να ξεφεύγει κάποιο σημείο. Τετρακέφαλα-μοιριαία επίσης είναι σε αρκετά καλό επίπεδο .Λογικό είναι ότι κάπου θα έχανα.Οι γάμπες , καλαμάκια πραγματικά..έχω αρχίσει σιγά σιγά τρέξιμο και σκοινάκι γιατι έχω ακούσει ότι βοηθάνε. Δυστυχώς οι γάμπες προσαρμόστηκαν στα 59 κιλά που ήμουν και δύσκολα θα μεγαλώσουν...σχήματα θέλω να δω το μέγεθος δε θα αλλάξει πολύ είναι γεννετικό άλλωστε. Προγραμματίζω να βάλω 6-7 κιλά με το νέο έτος και φοβάμαι ότι η διαφορά άνω κορμού -γάμπες θα μεγαλώσει και άλλο..δε θέλω να φτάσω σε σημείο τα χέρια να φαίνονται μεγαλύτερα από τις γάμπες. Είναι πολύ άσχημο.
    Last edited by fragias -7-; 25-07-14 at 21:45.
    NO PAIN NO GAIN

  21. #81
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    13-07-13
    Posts
    3,544

    Default

    Εγώ δεν ψήφισα κάτι γιατί αφενός έχω δει διαφορά παντού, αφετέρου πιστεύω ότι είναι πολύ λίγος ο καιρός που το έχω πάρει πιο ζεστά το θέμα, 4 μήνες σχεδόν, ενώ απ τους 6 που κάνω, τους 2 πρώτους το πήγαινα πολύ χαλαρά από όλες τις απόψεις. Νομίζω πως για να εκφέρω γνώμη, θα πρέπει να έχω δώσει πολύ παραπάνω στις προπονήσεις και να κρατήσω τη διατροφή καθαρή με 1 μικρό cheat το μήνα πχ, πράγμα που τέτοια εποχή το θεωρώ δύσκολο. Αν έπρεπε όμως να διαλέξω δυνατά σημεία, θα έλεγα πλάτη και γενικά άνω κορμό που ανταποκρίνονται πιο εύκολα μέχρι στιγμής λόγω σωματικής διάπλασης.

  22. #82
    Pumping Iron 8avos's Avatar
    Join Date
    27-07-11
    Posts
    651

    Default

    Quote Originally Posted by fragias -7- View Post
    Θα το πω για πολοστή φορά δυστυχώς.Οι γάμπες για όσους δεν είμαστε προικισμένοι είναι το δυσκολότερο σημείο .Λογικό είναι ότι κάπου θα έχανα.Οι γάμπες , καλαμάκια πραγματικά..έχω αρχίσει σιγά σιγά τρέξιμο και σκοινάκι γιατι έχω ακούσει ότι βοηθάνε.
    Αν κανεις τρεξιμο να τρεχεις με τις μυτες των ποδιων να προσκρουουν πρωτες στο εδαφος και υστερα το πελμα και η φτερνα
    ετσι το φορτιο πεφτει ολο στη γαμπα και αποφευγεις να χρησιμοποιειται το γονατο σαν 'αναρτηση' μ αυτο τον τροπο αλλα και
    τη γαμπα γυμναζεις,βεβαια σε διαδρομο δε νομιζω οτι γινεται.

  23. #83
    Advanced Bodybuilder maka02049's Avatar
    Join Date
    06-03-10
    Location
    United Kingdom
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by fragias -7- View Post
    Θα το πω για πολοστή φορά δυστυχώς.Οι γάμπες για όσους δεν είμαστε προικισμένοι είναι το δυσκολότερο σημείο .Κάνω 2 χρόνια βάρη και η διαφορά που είδα στις γάμπες είναι ελάχιστη. Πήρα 11 κιλά και το μέγεθος τους δεν άλλαξε ιδιαίτερα.Αντίθετα λίγο να αδυνατίσω μικραίνουν κατευθείαν.
    Γενικά είμαι ιδιαίτερα ευνοημένος σωματικά. Ο άνω κορμός ιδανικός ωμοι-στηθος-χερια-πλατη-κοιλια βρίσκονται σε μια ισορροπία δίχως να ξεφεύγει κάποιο σημείο. Τετρακέφαλα-μοιριαία επίσης είναι σε αρκετά καλό επίπεδο .Λογικό είναι ότι κάπου θα έχανα.Οι γάμπες , καλαμάκια πραγματικά..έχω αρχίσει σιγά σιγά τρέξιμο και σκοινάκι γιατι έχω ακούσει ότι βοηθάνε. Δυστυχώς οι γάμπες προσαρμόστηκαν στα 59 κιλά που ήμουν και δύσκολα θα μεγαλώσουν...σχήματα θέλω να δω το μέγεθος δε θα αλλάξει πολύ είναι γεννετικό άλλωστε. Προγραμματίζω να βάλω 6-7 κιλά με το νέο έτος και φοβάμαι ότι η διαφορά άνω κορμού -γάμπες θα μεγαλώσει και άλλο..δε θέλω να φτάσω σε σημείο τα χέρια να φαίνονται μεγαλύτερα από τις γάμπες. Είναι πολύ άσχημο.
    Έχω το εντελώς αντίθετο πρόβλημα με σένα... Κάντοντας από 2004-2006 βάρη σχεδον σε καθημερινή βάση μαζί με άλλα cradio workouts(εκτός στεπ), οι γάμπες μου με όλη αυτή τη δραστηριότητα κ εννοείται σπλιτάρισμα μυικών ομάδων, κτλ έγιναν τούμπανο.. Κοινώς καμία σχέση με πριν που ήταν πολυ λεπτές..... Σχεδόν ανύπαρκτες.. Ο "όγκος" που πήραν δεν έφυγε, παρά το γεγονός ότι είχα κάνει μεγάλες παύσεις από γυμναστική κτλ.. Και υπήρξαν και αυξομειώσεις βάρους όλα αυτά τα χρόνια, κτλ.
    Προσωπικά, δε θα τις ξεχωρίζω στην εκγύμναση τους, αλλά ό,τι "παίρνουν" από τις υπόλοιπες ασκήσεις.. Γιατί έχω τη φοβία μου.
    θυμάμαι να έχω διαβάσει παλιότερα κ μου έκανε κι εντύπωση, ότι οι γάμπες είναι ίσως κι ο μοναδικός μυς που "ατροφεί" λιγότερο ως καθόλου (αν είναι να το χαρακτηρίσουμε έτσι) σε σχέση με άλλες μυικές ομάδες, όταν σταματήσει η εκγύμνασή τους.
    Τώρα αν όντως αληθεύει ή είναι μπαρούφα, δε το ξέρω... Οπότε συγχωρέστε με για το δεύτερο! Σε προσωπικό επίπεδο, επαληθεύεται, πάντως!!

    Και για να μην βγω off topic :
    Εξ' απανέκαθεν (χαχαχ) τα δυνατά μου σημεία : δικέφαλοι τρικεφαλοι ώμοι - τετρακέφαλοι
    Τα υπόλοιπα, κυρίως του άνω κορμού, με εννοείται κορυφαίους τους κοιλιακούς, από τα πιο αδύνατα..
    Στόχος μου είναι να φτιάξει και να "δέσει " ο άνω κορμός για να είναι κατ'αρχάς ανάλογος με τον κάτω .. Και δεύτερον για να έχω καλύτερη υγεία μακροχρόνια και λιγότερες ενοχλήσεις στα "μακρινά" -άντα / -ήντα μου....

  24. #84
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    23-03-14
    Posts
    3,552

    Default

    Θα ειμαι συντομος και περιεκτικος.

    Ενταξει σημεια: Ωμοι,δικεφαλοι,πλατη

    Μετρια σημεια:Στηθος, κοιλιακοι

    ΣΚΑΤΑ:ποδια

  25. #85
    Senior Bodybuilder Ελενα's Avatar
    Join Date
    18-12-13
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,600

    Default

    Βαλε και το κεφάλι σου στα "σκατα" γιατι ειναι κούφιο! Ακου σκατα τα ποδια!!! Οτι θες λες, ειπαμε αυστηροί, οχι κι ετσι!!!
    A head full of fears has no space for dreams.

  26. #86
    Senior Bodybuilder zog89's Avatar
    Join Date
    29-03-10
    Location
    Berlin
    Posts
    1,953

    Default

    Καλα σημεία : γενικα το κατω μέρος τους σώματος,περιέργως(γενετικά ; ) πολυ δυνατά ποδια τετρακέφαλα και γάμπες.πλατη και στήθος, τρικεφαλα περνω ευκολα σχετικά.
    Αδύναμα σημεία : χέρια ,ώμοι και κοιλιακοί (γενικα κοιλιακή χωρα,χανω δύσκολα και περνω με δυο μπουκιές)
    Obese To Fit

  27. #87

    Default

    τα ποδια ..λογω χονδροπαθειας τα εχω δουλεψει αλλα οχι καλα..λογο του οτι δεν μπορω να βαλω πολλα κιλα παιζω μονο με επαναληψεις

  28. #88
    Junior Bodybuilder chrisgewrgi's Avatar
    Join Date
    30-03-15
    Posts
    135

    Default

    Quote Originally Posted by Ελενα View Post
    Βαλε και το κεφάλι σου στα "σκατα" γιατι ειναι κούφιο! Ακου σκατα τα ποδια!!! Οτι θες λες, ειπαμε αυστηροί, οχι κι ετσι!!!
    χαχαχαχαχ

  29. #89
    Forum Team iLikeBB's Avatar
    Join Date
    26-08-12
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,649

    Default

    Καλα σημεια:Στήθος/Ώμοι (ίσως και δικεφαλα;...)
    Χάλια αδιόρθωτα:Πόδια,Τραπεζοειδης,κοιλιά
    Οτι εμεινε μέτρια πράγματα....

  30. #90
    Pumping Iron giotaras's Avatar
    Join Date
    15-12-13
    Location
    thessaloniki
    Posts
    481

    Default

    Γιατί ρε και η πλάτη σου καλή φαίνεται.


 
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •