Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    17

    Default

    παιδια ευχαριστω ολους για της συνβουλες σας ξανα!
    στη φωτο φενομαι χοντρος λογω κοιλιας και μονο ,αν δειτε ολο το σωμα ειμαι πολυ αδυνατος.αν τωρα τα 75 κιλα θεωρουμαι χοντρος τη να πω?
    ποσο λετε να παω? μετα απο χερια, ποδια δε θα μινει τιποτα .θα ηθελα τη γνωμη σας
    ευχαριστω

  2. #32
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Flexy

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by POWERBUILDER

    Ε δε νομιζω οτι ειναι και υπερβαρος!! Μην τον τρομαζετε τον ανθρωπο! Και με 30, 45 η μια ωρα ελαφρυ Jogging η ποδηλατακι δεν θα του σπασουνε και τ'αυγα!! (Τ' αγαθά κόποις κτώνται και Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ) Ακομα και γρηγορο περπατημα να εκανε (που ειναι μια αποτελεσματικοτατη αεροβικη μεθοδος καυσης λιπους που του την συνιστω ανεπιφυλακτα) για κανα 40λεπτο θα τον ωφελουσε πολυ περισσοτερο απ'το να περιμενε ν'αδυνατισει με πιεσεις παγκου!!!
    Πιστευετε πραγματικα οτι υπαρχει περιπτωση να παει σ'εναν οποιοδηποτε γυμναστη η προπονητη με στοχο να χασει καποια (Χ) κιλα και να του πει εκτος απο οτιδηποτε αλλο θα περιλαμβανει το προγραμμα του να μην κανει αεροβια?
    </blockquote id=quote>

    Βασικα αν κανεις σωστη διατροφη και τρως σωστα μια χαρα λιπος μπορεις να καψεις IMO . Εγω προσωπικα οποτε εχω ξεκινησει διαιτα με αεροβια και χαμηλες θερμιδες εχει καταληξει σε FAIL . Σιγουρα κανεις δεν ειπε οτι η αεροβια δεν κανει καλο και εγω μαζι σου σε αυτο . Απλα ειναι ενα οπλο που θεωρω οτι πρεπει να εχεις φτασει σε ενα καλο επιπεδο αντοχης και ποσοστο λιπους για να την ξεκινησεις και να μην βγεις off .
    </blockquote id=quote>Συμφωνω σ'αυτο μαζι σου και πιστευω οτι το καλυτερο θα ηταν ν'αρχισει απ'τα χαμηλα και σιγα σιγα ν'αυξανει την ενταση της προπονησης, την διαρκεια, και την αεροβια σταδιακα. Δηλαδη για παραδειγμα την πρωτη εβδομαδα 50 λεπτα βαρη + 10 αεροβια. Την δευτερη εβδομαδα 55 λεπτα βαρη και 15 αεροβια και ουτω καθεξης! Συμφωνεις?

  3. #33
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by century

    παιδια ευχαριστω ολους για της συνβουλες σας ξανα!
    στη φωτο φενομαι χοντρος λογω κοιλιας και μονο ,αν δειτε ολο το σωμα ειμαι πολυ αδυνατος.αν τωρα τα 75 κιλα θεωρουμαι χοντρος τη να πω?
    ποσο λετε να παω? μετα απο χερια, ποδια δε θα μινει τιποτα .θα ηθελα τη γνωμη σας
    ευχαριστω
    </blockquote id=quote>Φιλε century πολυ θα ηθελα να ανεβασεις μια ολοσωμη φωτογραφια σου για να σε δουμε καλυτερα. Το κεφαλι κοψτο αν θελεις!:D

  4. #34
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    25-06-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,337

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by POWERBUILDER

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Flexy

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by POWERBUILDER

    Ε δε νομιζω οτι ειναι και υπερβαρος!! Μην τον τρομαζετε τον ανθρωπο! Και με 30, 45 η μια ωρα ελαφρυ Jogging η ποδηλατακι δεν θα του σπασουνε και τ'αυγα!! (Τ' αγαθά κόποις κτώνται και Ο ΣΚΟΠΟΣ ΑΓΙΑΖΕΙ ΤΑ ΜΕΣΑ) Ακομα και γρηγορο περπατημα να εκανε (που ειναι μια αποτελεσματικοτατη αεροβικη μεθοδος καυσης λιπους που του την συνιστω ανεπιφυλακτα) για κανα 40λεπτο θα τον ωφελουσε πολυ περισσοτερο απ'το να περιμενε ν'αδυνατισει με πιεσεις παγκου!!!
    Πιστευετε πραγματικα οτι υπαρχει περιπτωση να παει σ'εναν οποιοδηποτε γυμναστη η προπονητη με στοχο να χασει καποια (Χ) κιλα και να του πει εκτος απο οτιδηποτε αλλο θα περιλαμβανει το προγραμμα του να μην κανει αεροβια?
    </blockquote id=quote>

    Βασικα αν κανεις σωστη διατροφη και τρως σωστα μια χαρα λιπος μπορεις να καψεις IMO . Εγω προσωπικα οποτε εχω ξεκινησει διαιτα με αεροβια και χαμηλες θερμιδες εχει καταληξει σε FAIL . Σιγουρα κανεις δεν ειπε οτι η αεροβια δεν κανει καλο και εγω μαζι σου σε αυτο . Απλα ειναι ενα οπλο που θεωρω οτι πρεπει να εχεις φτασει σε ενα καλο επιπεδο αντοχης και ποσοστο λιπους για να την ξεκινησεις και να μην βγεις off .
    </blockquote id=quote>Συμφωνω σ'αυτο μαζι σου και πιστευω οτι το καλυτερο θα ηταν ν'αρχισει απ'τα χαμηλα και σιγα σιγα ν'αυξανει την ενταση της προπονησης, την διαρκεια, και την αεροβια σταδιακα. Δηλαδη για παραδειγμα την πρωτη εβδομαδα 50 λεπτα βαρη + 10 αεροβια. Την δευτερη εβδομαδα 55 λεπτα βαρη και 15 αεροβια και ουτω καθεξης! Συμφωνεις?
    </blockquote id=quote>

    Ναι καπως ετσι . Απλα το 5 φορες την εβδομαδα αεροβια για καποιον που δεν εχει κανει ποτε θα καταρρευσει . :D

  5. #35
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    17

    Default

    Attached Image:

    Attached Image:

    Attached Image:


  6. #36
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Φιλε century μας δουλευεις? (Με την καλη εννοια :D)

    Για ποια κοιλια σου μιλας?

    Attached Image:

    [:-bouncy][:-bouncy][:-bouncy][:-bouncy][:-bouncy]

    Σου φαινεται για καποιον που δεν εχει κανει ποτε αεροβια φιλε Flexy?:D:D:D

  7. #37
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    17

    Default

    φιλε μου (αν μπορω να σε λεω ετσι)POWERBUILDER ολα αυτα τα χρονια εκανα ασταματητα αεροβιο και μου ειπαν να σταματησω απο το γυμναστηριο να κανω αεροβιο για να μην ''καω ''αλλο για αυτο το λογο μου ειπαν και τη κρεατινη.το θεμα ειναι οτι εγω δεν εχω γνωσεις πανω στο θεμα ,παω γυμναστηριο κανω καποια κιλα (μπορω να πω αρκετα για μενα ,εν σχεση τη σωματικη μου διαπλαση)αλλα δεν τρωω οσο πρεπει .το θεμα της κοιλιας ενω ολος ειμαι μια χαρα ειναι ενα κοματι αντιεσθητικο προς εμενα,ενα κοματι δερμα.πολυ μου ειπαν για ενχειρησεις και τετοιες αηδιες.
    συνγωμη αν γυρναω γυρω απο το θεμα και σας πριζω με ερωτησειςαλλα οι απαντησεις σας μου ειναι πολυτιμες για το τη θα κανω στη συνεχεια.εχω διαβασει τα υπολοιπα ποστ αλλα γραφω εδω μιας και υπαρχουν και οι φωτο για να με καθοδηγησεται .σας παραθετω το προγραμμα που κανω (οχι παντα το ιδιο ,αλλα πανω κατω κιμενεται καπως ετσι)το τελευταιο χρονο

    ξεκιναω ζεσταμα με ποδηλατο επιπεδο 9- 10 λεπτα ανεβοκατεβασματα.
    μπιανω στα βαρη
    1η μερα
    πιεσεις παγκου 4(8-6-4-8) διαφορα5 κιλων απο επαναληψει σε επαναληψει
    εκτασεις με αλτηρες 4(8-6-4-8)

    επικλ.εκτασεις 4(8-8-4-6)αυτα τα 2 super set
    επικλ.πιεσεις παγκου 4(8-8-4-6)
    καμψεις στη τροχαλια 1 χερι 4(8-6-4-8)
    πιεση με αλτηρα σε παγκο 4(8-6-4-8)

    2η μερα εκτασεις ποδιων 4(8-6-4-8)
    καμψεις ποδιων 4(8-6-4-8)
    squat 3(8-8-6)
    ορθιες πιεσεις γαμπων 3χ20
    εκτασεις αλτηρων 4χ8
    προτασεις αλτηρων 4(8-8-6-4)

    3η μερα οπισθολειμιες ελξεις τροχ 4(8-6-4--8)
    κωπηλατικη τροχαλια 3χ8
    κωπηλατικη σε μηχανημα 4(8-6-4-8)
    pull over τροχαλιας 3(8-8-6)

    αυτα τα 2 super set
    καμψεις στραβομπαρα 4(8-8-6-4)
    καμψεις με αλτηρες4(8-8-6-4)


    4η μερα
    πιεσεις ωμων 4(8-8-6-4)
    super set me
    προτασεις αλτηρων 4(8-8-6-4)
    εκτασεις αλτηρων 4χ8
    προτασεις αλτηρων 4(8-8-6-4)

    super set
    γαλλικες πανω απο το κεφαλι 4(8-8-6-4)
    γαλλικες απο κατω 4(8-8-6-4)
    καθε μερα ακομα κανω πλαγια ροκανισματα με αλτηρα 2χ29
    ροκανισματα σε παγκο με ποδια πανω 3χ20+ροκανισματα super set με αρσεις ποδιων 3χ20
    ραχιαιους 3χ20
    μετα που τελειωνω καθε μερα 10 λεπτα ελλειπτικο.

  8. #38
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    10-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    17

    Default

    καλησπερα ,αν μπορει καποιος να μου που για το προγραμμα που παραθετω πιο πανω.
    ευχαριστω!


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •