Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 61 to 90 of 234
  1. #61
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Εκεί που λές 40Χ12/12 αναφέρεσαι σε 2 ξεχωριστά σετ με 40 κιλά 12 επαναλήψεις;

    Το πιτάκι βρώμης να ξέρεις είναι πολύ καλή περίπτωση για πρωινό. Αν συναντήσεις δυσκολίες στην Παρασκευή- ψήσιμο πες μου γιατί τα έτρωγα 4 μήνες :D.
    I want to train damn it!!!!

  2. #62
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    καλησπερα.
    πηγα σημερα για προπονηση αλλα δεν ειχα αναρώσει σε στηθος και ώμους (ειχα κανει την παρασκευη) ποναγαν ακομα, και δεν πηγα όσο καλα περιμενα. Ειναι ενα θεμα αυτο με την αναρωση. τους τελευταιους 3 μηνες θυμαμαι μονο μια νυχτα να μην εχω ξυπνησει για κατουρημα. καθε βραδυ σηκονωμαι και μου χαλαει παρα πολυ την ποιοτητα του υπνου. ειχα κανει μια φορα κατι εξετασεις ουρων και μου ειπε αυτη να πινω πολυ νερό, 2 λιτρα.Γιατί ειχα αλατα ουρικου οξεως. Εγω επινα ειδη δυομισι αρα τα πηγα στα 3. Και το αποτελεσμα ήταν καθε βραδυ ξυπνημα=μειωμενη αναρωση. Ε σημερα ειπα δεν παει αλλο. και μειωσα το νερο.

    τελος παντων

    βυθισεις σωματικό βαρος Χ10/10/10(max)/7(max)/6(Max)
    παγκος 40Χ10/12/11(max) 37.5X10(max) 35x10(max)
    πιεσεις τρικεφαλων(τροχαλία) 55Χ8(max) 50X8/8 45X8(max)40X9 40X9(max)

    αν ειχα αναρωσει + αν ειχα κοιμηθει θα εβαζα περισσότερα.

    @magman ναι το 40Χ12/12 ειναι δυο σετ. Με το πιτακι μια χαρα τα παω. το αφηνω να ψηθει κανα μισαωρο για να γινει καλο. Μιας και το ανεφερες ομως, αμα μεινει μερικες ωρες μετα τρωγεται? επισης μήπως εχεις δοκιμασει να βαλεις μεσα whey?

    ΥΓ. ENA ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ, ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΌΝΟ ΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ

  3. #63
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Γιάννη βλέπω ότι κάνεις για στήθος 10 σετ και για τρικέφαλους 6.
    Για το στήθος δεν σε παίρνει να βάλεις 2 σετ ακόμα?και να κάνεις 4 σετ οριζόντιο,3 σετ επικλινή?Για βυθίσεις συμφωνώ απόλυτα,καλά κάνεις και τις έχεις πρώτη άσκηση,καλά κάνεις και την πας μέχρι κόπωση.

    Τρικέφαλους,επίσης,θα έκανα 2 σετ(πολλών επαναλήψεων) μία άσκηση πλήρους απομόνωσης για το "κάψιμο".

    Απλές προτάσεις και ιδέες..

    Η τελευταία πρόταση είναι πολύ σοφή!!!μακάρι να το ήξερα όταν ξεκινούσα

  4. #64
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Σεργιε, περισσότερες ασκησεις ανα μυική ομαδα θα βαλω αργοτερα που θα ειμαι πιο προχωρημενος, τωρα το μονο που με ενδοιαφερει απο προπονηση ειναι να γίνω δυνατος στις βασικες που θα χρησιμοποιό παντα. βυθισεις, ελξεις, καθίσματα αρσεις. Επισης για πιο ολοπλευρη εκγυμναση θα αλλαζω καποιες απο τις δευτερευουσες περιοδικά με μια εναλακτική. Αλλα αυτες που εγραψα θα τις εχω παντα , και παντα πρωτες.
    αν ειναι μπορει να κανω 1-2 ακομη απο τα σετ που κανω μεχρι κοπωση.

    όσο για τους τρικεφαλους θα ελεγα ότι δεν κολαει το καψιμο σε αυτην τη μυική ομαδα. τουλαχιστον για μενα. εχω παρατηρήσει ότι ειναι μυς περισσότερο για δύναμη παρα για αντοχή, γι αυτό και κανω 8 επαναλήψεις, και μαλλον θα κατεβω και πιο χαμηλά , μεχρι 6.

    το καψιμο αν και δεν το εχω κανει ποτε, μου φενεται πιο αποδοτικό για αλλους μυς, οπως γαμπες και πλαγιοι δελτοειδεις(μιλωντας παλι για την παρτη μου) δηλαδή για μυς που οι μυικές τους ίνες είναι περισσότερο βραδυας συσπασεως.

  5. #65
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Γιάννη αυτό με την τουαλέτα που λες είναι τρελό σπάσιμο. Με πιάνει και μένα και μου χαλάει όλο τον ύπνο. Μάλιστα εγώ όταν σηκωθώ μετά θέλω και να φάω και καταλαβαίνεις τι γίνεται. Πάω την άλλη μέρα στη δουλειά κομμάτια!

    Εγώ το πιτάκι το τηγάνιζα το βράδυ και το άφηνα πάνω στο μάτι όλη νύχτα για να το φάω το πρωί. Οπωσδήποτε ζεστό είναι πιο νόστιμο αλλά και έτσι καλό είναι. Αν δεν φοβάσαι για τους υδατάνθρακες έξτρα σταφίδες το κάνουν πολύ νόστιμο. Whey δεν έχω βάλει ποτέ, γιατί εκτός του ότι έχω ακούσει ότι καταστρέφεται στις υψηλές θερμοκρασίες, έχει τόση πρωτεΐνη από μόνο του το πιτάκι που δεν χρειάζεται.
    I want to train damn it!!!!

  6. #66
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    φίλε σπασιμο δε θα πει τιποτα. εν το μεταξύ εχω παρατηρήσει ότι δεν εχει σημασία τι ωρα πινεις νερό , αλλα ποσο πίνεις. Τόσο καιρό που επινα 3 λιτρα επινα το τελευταιο ποτηρι γυρω στις 7 και μισι, κοιμωμουν στη μια και παλι ξυπναγα. Αλλο να κανεις καλο και συνεχώμενο ύπνο και αλλο να ξυπνας 1-2 φορες. Ρε συ, ακομα και το σαββατο που βγαινω και κοιμαμαι κυριακή γυρω στις 5 και το βραδυ σκοπιμα δεν πινω καθόλου νερό (ουτε ποτο, μην ξεχνιωμαστε) παλι θα ξυπνησω μετα απο 4-5 ωρες για τουαλέτα, και λεώ τόσο νερό που το βαζω ρε π***η μου? σοβαρα με προβληματίζει. Σημερα ήπια δυομισι λιτρα, ελπιζω μην ξυπνησω το βραδυ, αλλα μαλλον το κοβω να ξυπναω.

  7. #67
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    καλημέρα.
    Πηγα το πρωί για HIIT. εκανα το μοντελο που περιγραφεται στο body for life αν ξερετε. Απλα με περισσοτερη προθερμανση και αποθεραπεια. Διαπιστωσα ότι ειμαι σε αθλια φυσική κατασταση, παραλιγο να μεινω στον τοπο. Μετα εκανα καλες διατασεις στα ποδια, και το βραδυ θα τους κανω μασαζ (αυξανεται η κυκλοφορια του αιματος) για να αναρώσουν πιο γρηγορα γιατί θελω να τα γυμνασω αυριο με βαρη.

    Στα φτερα ποναω ακομα (εκανα τη δευτερα), τραπεζοηδεις δεν πιαστηκα, θα προσεξω περισσότερο την κωπηλατική. ΣΤηθος δεν ποναω όσο θα ήθελα, υπαρχουν δύο ενδεχόμενα, α) εκανα φλωρικη προπονηση χθες, β) επδειδή δεν ειχα κοιμηθει καλα και δεν ειχα αρκετή ενεργεια. μαλλον ειναι λίγο και απο τα δύο. Επισης το αλλο που με απασχολει ειναι ότι πιανονται παρα πολυ οι ώμοι μου απο την προπονηση του στηθους. Υπαρχουν δύο ενδεχώμενα εδώ. α)παιρνουν μεγαλο μερος του εργου, β) ειανι αδυναμη και φτανουν πρωτοι σε αποτυχία και όχι το στήθος. Εχω παρατηρήσει ότι η προσθια μοιρα του δελτοειδή αναρώνει αργά παρόλο το μικρό μεγεθος. Οποτε θα πρεπει να λαβω καταληλα μετρα, μασαζ και λιγες προτασεις με κατι μικρους αλτηρες που εχω σπιτι, πολλες επαναλήψεις για εματωση και αποκατασταση αυριο, γιατί την παρασκευή έχω ώμους. Παω να φαω για΄τι δεν εχω φαει τίποτα μια ωρα μετα τη ΗΙΙΤ (ουτε πριν) και το στομαχι μου κοντευει να τρυπησει[:-bouncy][:-angel][:-chef]

  8. #68
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Κοίταξε να κάνεις πολύ καλό ζέσταμα και διατάσεις στους ώμους πριν κάνεις στήθος. Κάνε διατάσεις και μετά ένα τρισέτ πιέσεις, εκτάσεις, προτάσεις με πολύ λίγο βάρος (3-5 κιλά) αρκετές επαναλήψεις. Θα αποφύγεις τραυματισμούς στους ώμους. Εγώ αυτό το κάνω πάντα πριν κάνω στήθος και μετά ζεσταίνω το στήθος. Πάντα είχα πρόβλημα με αυτό το σημείο αλλά από τότε που ακολουθώ την συγκεκριμένη προθέρμανση είμαι οκ.
    I want to train damn it!!!!

  9. #69
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    ωραια, θα το δικιμασω την αλλη φορα να κανω ελαφρια προθερμανση για τους ώμους πριν το στηθος.

  10. #70
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Δεν ξερω αν εφταιγε το ότι εκανα πολυ δυνατή HIIT το πρωί, αλλα η μερα σημερα κυλισε με τρελή πείνα. Εχετε καμια εμπειρια απο ΗΙΙΤ?[:-magnify]

    το κακό όμως είναι ότι με κουρασε, εμ κι εγώ σηκωνωμαι μια μερα απο το κρεβατι μου στα καλα καθουμενα και κανω ΗΙΙΤ μετα απο 6 μηνες. Ελπιζω να μπορω να κανω βαρη αυριο.

    Και κατι ασχετο, μπας κι εχει δοκιμασει κανεις zma της EAS? ειχα παραγγειλει της on alla μου εστειλε αυτο.

  11. #71
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    βασικά όταν είχα κάνει ΗΙΙΤ τα απογεύματα είχα κανονίσει η μέρα ΗΙΙΤ να είναι μέρα μόνο αεροβικής.

    Στρεσάρει πάρα πολύ το ΚΝΣ και ειδικά αν λες ότι είχες να κάνεις 6 μήνες.
    Επίσης,από προσωπική εμπειρία θέλει να έχεις κάνει 1-2 καλά γεύματα πριν πας στο γήπεδο.
    Για ποιο λόγο κάνεις?όπως έχεις πει είσαι ήδη σε χαμηλά κιλά.
    Τέλος,άποψη μου,προτίμησε καλύτερα την κλασική αεροβική το πρωί(αν έχεις και έναν παλμογράφο ακόμα καλύτερα).Με την κλασική και μπορείς να υπολογίσεις τι καις αλλά και αναρρώνεις πιο γρήγορα.

  12. #72
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    σεργιε την κλασική αεροβική δεν την παλευω, βαριεμαι. γιαυτό ειπα να κανω ΗΙΙΤ τις μερες που δεν εχω βαρη, για να καψω λίπος. Σημειωτεων ότι την κανω το πρωί με αδειο στομαχι και μετα δεν τρωω τιποτα για μια ωρα.

    Θεωρητικά νομίζω (πρακτική εμπειρία μακροπορθεσμη απο ΗΙΙΤ δεν εχω) η ΗΙΙΤ ειναι ανωτερη της αεροβικης διότι συνολικά και περισσότερες θερμίδες λόγω αυξησης του μεταβολισμου, ενω η κλασική αεροβική θα καψει ότι καψει και με το που τελειώσεις τελος..(εχει καποιο μεταπροπονητικό αποτελεσμα αλλα ειναι πολυ μικρο). + ότι με την ΗΙΙΤ εχουμε και διεγειρουμε και την εκκριση αυξητικής. Η εκκριση αυκητικής ειναι ενας τροπος που εχει το σωμα για να κινητοποιήσει αμεσα λίπος απο τα λιποκύτταρα όταν εξαντλειται το γλυκογόνο. εχει βεβαια το - ότι στρεσαρει το ΚΝΣ αρκετα.

  13. #73
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Εγώ το παθαίνω αυτό που λες για την ΗΙΙΤ όταν κάνω πρωινή αερόβια με άδειο στομάχι. Πεινάω όλη μέρα μετά! Μπορεί να φταίει που η ΗΙΙΤ ανεβάζει τον μεταβολισμό. Όσο για τα βάρη πιστεύω ότι μάλλον θα είσαι πιασμένος στα πόδια οπότε αν παίξεις κορμό είσαι οκ.
    I want to train damn it!!!!

  14. #74
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    231

    Default

    Φιλε πιστεύω πως την ψάχνεις υπερβολικά και προς τη λάθος κατεύθυνση.
    Πρώτα από όλα ποιος ειναι ο στόχος σου? Αν ειναι δυναμη τοτε το πρόγραμμα ειναι απαράδεκτο. Βάλε βασικές και συμπλήρωσε με σωστές επιλογες απομονωτικών. Και μη τρώς τόσο καθαρά. Αν θες να σου προτείνω μερικά πράγματά πες σου έστω και με μαιλ γιατί από οτι βλέπω σε ορισμένα πράγματα άν και μικρος εχεις πιάσει το νόημα, με αυτά που διάβαζα από σενα δεν περιμενα να εχεις αυτο το προγραμμα. Φιλικά

  15. #75
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    φίλε γραψε εδω αν θες την προτασή σου. Στόχος μου ειναι η αυξηση μαζας και η μειωση του ποσοστου λίπους, με εμφαση στο πρωτο.

  16. #76
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Καλησπερα σε όλα τα παιδια του φορουμ.

    Σημερα παραλιγο να σακατατευτω και να καταληξω στο νοσοκομειο. Να πως,
    εκανα καθισματα στο σμιθ. 12 επαναλήψεις και στην τελευταια τρεμανε τα ποδια μου, ειχα τετοια κουρασση που το μονο που ηθελα ήταν να αφησω τη μπαρα και να φυγω. Ε, σηκονωμαι απο την τελευταια, ξεχναω να κλειδώσω τη μπαρα (απο την κουραση μονο αυτο δε σκεφτομουνα) και παω να φυγω ετσι, φευγει λοιπον η μπαρα σφαιρα κατω, και παιρνει κι εμενα μαζί της αφου δεν προλαβα να βγαλω τα χερια μου απο κατω, δεν επεσα με αποτελεσμα η σπονδυλικη μου στηλη να κανει ενα τρελο τοξο προς τα πισω. Και χτυπησα και το κεφαλι μου στην μπαρα. Σηκωθηκα και αναρωτιωμουν αν ζω. Τωρα με ψιλοενοχλει, ελπιζω να μην ξυπνησω αυριο με πονακια. ΕΥτυχως βεβαια που εκανα ημικαθισμα και είχα τις ασφαλεις καπου στη μεση και σταματησε εκει η μπαρα, αλλιως....
    Ειμαι κεφαλας, το ξερω:D[:-angel]



    λοιπον, εχουμε και λεμε,
    τα ποδια μου ήταν κουρασμενα και πιασμενα απο τη χθεσινη ΗΙΙΤ και δεν πολυτραβουσαν

    Ημικαθισμα στο σμιθ
    2Χ ζεσταμα
    60Χ10 65Χ10 65Χ10(Max) 60X12 60X9

    εκτασεις τετρακεφαλων 30Χ10 30Χ12 (max) 30X10(max) 25X10(max)
    (μην κραζετε, στο αλλο gym εκανα 50-55, μαλλον δε συντηρει τα μηχανήματα ο υπευθυνος)
    ρουμανικες αρσεις θανατου 2Χζεσταμα, 40Χ8 50Χ8 60Χ8 60Χ8 70Χ8 80Χ8(Max)

    καθισματα και αρσεις τωρα τελευταια δεν πηγαινω σε πανω απο ενα σετ σε κοπωση, Και αν παω και σε ενα. Περισσότερα μεχρι κοπωση μου τσακιζουν το ΚΝΣ. Επισης εχω παρατηρησει ότι σε αυτες τις ασκησεις και χωρις failure γινεται δουλεια, δηλαδη υπαρχει προοδος, και δε χαλαει και η τεχνική

    στις αρσεις εκανα κατι σε στυλ πυραμιιδας, τα πρωτα σετ με εμφαση στην τεχνική και το τελευταιο βαρυ κι ασηκωτο (βεβαια και αυτο με σωστη τεχνική)

    κατι αλλο που εχω παρατηρήσει σε αυτες τις βαριες βασικες ειναι ότι δουλευει πιο καλα η πυραμίδα, στο να σηκωσεις πιο πολλα κιλα. Δηλαδή μετα την προθερμανση να κανεις ενα δυο δυσκολα σχετικά σετς , να σταματς όμως αρκετα πριν την κοπωση. Σαν να ξυπναει το νευρικό συστημα. Κατι παρομοιο ειχα διαβασει και σε ενα βιβλιο που ειχα παρει οταν πρωτοξεκιναγα, στο body for life.

    επισης συνηδητοποιησα ότι τις προηγουμενες μερες ειμουν- 200 θερμιδες γιατί ειχα ξεχασει κατι ρυζια.

  17. #77
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Καλησπερα σε όλα τα παιδια του φορουμ.

    Σημερα παραλιγο να σακατατευτω και να καταληξω στο νοσοκομειο. Να πως,
    εκανα καθισματα στο σμιθ. 12 επαναλήψεις και στην τελευταια τρεμανε τα ποδια μου, ειχα τετοια κουρασση που το μονο που ηθελα ήταν να αφησω τη μπαρα και να φυγω. Ε, σηκονωμαι απο την τελευταια, ξεχναω να κλειδώσω τη μπαρα (απο την κουραση μονο αυτο δε σκεφτομουνα) και παω να φυγω ετσι, φευγει λοιπον η μπαρα σφαιρα κατω, και παιρνει κι εμενα μαζί της αφου δεν προλαβα να βγαλω τα χερια μου απο κατω, δεν επεσα με αποτελεσμα η σπονδυλικη μου στηλη να κανει ενα τρελο τοξο προς τα πισω. Και χτυπησα και το κεφαλι μου στην μπαρα. Σηκωθηκα και αναρωτιωμουν αν ζω. Τωρα με ψιλοενοχλει, ελπιζω να μην ξυπνησω αυριο με πονακια. ΕΥτυχως βεβαια που εκανα ημικαθισμα και είχα τις ασφαλεις καπου στη μεση και σταματησε εκει η μπαρα, αλλιως....
    Ειμαι κεφαλας, το ξερω:D[:-angel]



    λοιπον, εχουμε και λεμε,
    τα ποδια μου ήταν κουρασμενα και πιασμενα απο τη χθεσινη ΗΙΙΤ και δεν πολυτραβουσαν

    Ημικαθισμα στο σμιθ
    2Χ ζεσταμα
    60Χ10 65Χ10 65Χ10(Max) 60X12 60X9

    εκτασεις τετρακεφαλων 30Χ10 30Χ12 (max) 30X10(max) 25X10(max)
    (μην κραζετε, στο αλλο gym εκανα 50-55, μαλλον δε συντηρει τα μηχανήματα ο υπευθυνος)
    ρουμανικες αρσεις θανατου 2Χζεσταμα, 40Χ8 50Χ8 60Χ8 60Χ8 70Χ8 80Χ8(Max)

    καθισματα και αρσεις τωρα τελευταια δεν πηγαινω σε πανω απο ενα σετ σε κοπωση, Και αν παω και σε ενα. Περισσότερα μεχρι κοπωση μου τσακιζουν το ΚΝΣ. Επισης εχω παρατηρησει ότι σε αυτες τις ασκησεις και χωρις failure γινεται δουλεια, δηλαδη υπαρχει προοδος, και δε χαλαει και η τεχνική

    στις αρσεις εκανα κατι σε στυλ πυραμιιδας, τα πρωτα σετ με εμφαση στην τεχνική και το τελευταιο βαρυ κι ασηκωτο (βεβαια και αυτο με σωστη τεχνική)

    κατι αλλο που εχω παρατηρήσει σε αυτες τις βαριες βασικες ειναι ότι δουλευει πιο καλα η πυραμίδα, στο να σηκωσεις πιο πολλα κιλα. Δηλαδή μετα την προθερμανση να κανεις ενα δυο δυσκολα σχετικά σετς , να σταματς όμως αρκετα πριν την κοπωση. Σαν να ξυπναει το νευρικό συστημα. Κατι παρομοιο ειχα διαβασει και σε ενα βιβλιο που ειχα παρει οταν πρωτοξεκιναγα, στο body for life.

    επισης συνηδητοποιησα ότι τις προηγουμενες μερες ειμουν- 200 θερμιδες γιατί ειχα ξεχασει κατι ρυζια.

  18. #78
    New Member nasdik21's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    Καλαμάτα.
    Posts
    69

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m



    εκτασεις τετρακεφαλων 30Χ10 30Χ12 (max) 30X10(max) 25X10(max)
    (μην κραζετε, στο αλλο gym εκανα 50-55, μαλλον δε συντηρει τα μηχανήματα ο υπευθυνος)

    </blockquote id=quote>

    Βάλε τους λίγο χέρι. Στο κάτω κάτω πληρώνεις. Δε πας τζάμπα...

  19. #79
    New Member nasdik21's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    Καλαμάτα.
    Posts
    69

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m



    εκτασεις τετρακεφαλων 30Χ10 30Χ12 (max) 30X10(max) 25X10(max)
    (μην κραζετε, στο αλλο gym εκανα 50-55, μαλλον δε συντηρει τα μηχανήματα ο υπευθυνος)

    </blockquote id=quote>

    Βάλε τους λίγο χέρι. Στο κάτω κάτω πληρώνεις. Δε πας τζάμπα...

  20. #80
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    του το ειπα για την τροχαλια πλατης, που ειναι σχεδον τελειως στεγνα τα σιδερα, και μου φενεται βαρια, και σε μενα και σε κατι αλλα παιδια, αλλα με γείωσε. Θα φτιαξω γυμναστηριο σπιτι μου και θα τα συντηρώ μια χαρα να ηρεμήσω (και θα εχω ανοιχτα και τις αργιες :D) αμαν .

  21. #81
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    του το ειπα για την τροχαλια πλατης, που ειναι σχεδον τελειως στεγνα τα σιδερα, και μου φενεται βαρια, και σε μενα και σε κατι αλλα παιδια, αλλα με γείωσε. Θα φτιαξω γυμναστηριο σπιτι μου και θα τα συντηρώ μια χαρα να ηρεμήσω (και θα εχω ανοιχτα και τις αργιες :D) αμαν .

  22. #82
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    πάλι καλά που δεν σε έριξε κάτω να λες ή που δεν έπαθες τίποτα πιο σοβαρό.

    Δεν έπρεπε να ζορίσεις τα πόδια μετά από ΗΙΙΤ αλλά δεν πειράζει αφού δεν χτύπησες ας γίνει μάθημα σε όσους το διαβάσουν.

    Κατά τ'άλλα πολύ ωραία προπόνηση,αν και εγώ κάνω λίγο πιο πολλά.
    Η πυραμίδα όπως την κάνεις βολεύει πάρα πολύ.Αφού αφήνεις στο τέλος 1-2 σετάκια με λιγότερα κιλά από το μάξιμουμ αλλά και πιο πολλές επαναλήψεις για το αιμάτωμα ;)

  23. #83
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    πάλι καλά που δεν σε έριξε κάτω να λες ή που δεν έπαθες τίποτα πιο σοβαρό.

    Δεν έπρεπε να ζορίσεις τα πόδια μετά από ΗΙΙΤ αλλά δεν πειράζει αφού δεν χτύπησες ας γίνει μάθημα σε όσους το διαβάσουν.

    Κατά τ'άλλα πολύ ωραία προπόνηση,αν και εγώ κάνω λίγο πιο πολλά.
    Η πυραμίδα όπως την κάνεις βολεύει πάρα πολύ.Αφού αφήνεις στο τέλος 1-2 σετάκια με λιγότερα κιλά από το μάξιμουμ αλλά και πιο πολλές επαναλήψεις για το αιμάτωμα ;)

  24. #84
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Σημερα ξυπνησα λίγο κουρασμενος, ειναι που δεν κοιμαμαι καλα, ειναι που εκανα και ποδια και ξεσκίστηκα.Πηρα τις βιταμινες μου να στανιαρω λίγο.. Στους τετρακεφαλους δεν πιαστηκα πολυ, ως συνήθως, στους μηριαιους και στους ραχιαιους πεθαινω!!!!!!!!

  25. #85
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Σημερα ξυπνησα λίγο κουρασμενος, ειναι που δεν κοιμαμαι καλα, ειναι που εκανα και ποδια και ξεσκίστηκα.Πηρα τις βιταμινες μου να στανιαρω λίγο.. Στους τετρακεφαλους δεν πιαστηκα πολυ, ως συνήθως, στους μηριαιους και στους ραχιαιους πεθαινω!!!!!!!!

  26. #86
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-02-09
    Location
    Greece.
    Posts
    57

    Default

    ποση ωρα κανεις HIT σε τι ταχυτητες και ποσες φορες την εβδομαδα Γιαννη?

  27. #87
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-02-09
    Location
    Greece.
    Posts
    57

    Default

    ποση ωρα κανεις HIT σε τι ταχυτητες και ποσες φορες την εβδομαδα Γιαννη?

  28. #88
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    φιλε κανω δυο φορες την εβδομαδα τη ΗΙΙΤ που προτεινεται στο body for life αν εχεις ακουστα. Δηλαδή,

    χωριζεις την ενταση της ασκησης σε επιπεδα απο το 1 μεχρι το δεκα. Το 1ειναι όταν εισαι ξαπλωμενος και δεν κανεις τιποτα, και το 10 ειναι όταν τρεχεις όσο πιο γρηγορα μπορεις. και εχει ως εξης, 5 λεπτα προθερμανση στο 5. (κανονικα το προγραμμα εχει 2).Μετα κανεις 1' στο 6 1' στο 7 1' στο 8 1' στο 9' και μετα ξανα απο την αρχη μεχρι να γινουν 4 τετιοι κυκλοι (χωρις την προθερμανση). Στο τελος του τελευταιου κυκλους κανεις 1 λεπτο στο 10 όσο πυιο γρηγορα μπορεις δηλαδή. και μετα 5 λεπτα στο 5 αποθεραπεια (το προγραμμα εχει κανονικα 1') βγαινει 27' ολο το προγραμμα και ομολογώ ότι ειναι πολυ δυνατή ΗΙΙΤ και νομίζω ότι αυξανει αρκετα το μεταβολισμό , την αλλη φορα που θα κανω θα μετραω και θερμοκρασιες κατα τη διαρκεια της μερας μετα.

    επισης την κανω πρωι με αδειο στομαχι και δεν τροοω τιποτα μετα για μια ωρα. Όπως προτεινεται.

    EDIT: για να το κανω πιο κατανοητό, στο 5 περπαταω, στο 6 κανω χαλαρό joking,στο 7 κανονικό joking στο 8 αρχίζω να τρεχω (ξεφευγω απο την ζώνη της αεροβιας δηλαδή) στο 9 τρεχω αρκετα γρηγορα, κατι λιγοτερο απο το μεγιστο. Στο 10 τρεχω όσο πιο γρηγορα μπορω.

  29. #89
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    φιλε κανω δυο φορες την εβδομαδα τη ΗΙΙΤ που προτεινεται στο body for life αν εχεις ακουστα. Δηλαδή,

    χωριζεις την ενταση της ασκησης σε επιπεδα απο το 1 μεχρι το δεκα. Το 1ειναι όταν εισαι ξαπλωμενος και δεν κανεις τιποτα, και το 10 ειναι όταν τρεχεις όσο πιο γρηγορα μπορεις. και εχει ως εξης, 5 λεπτα προθερμανση στο 5. (κανονικα το προγραμμα εχει 2).Μετα κανεις 1' στο 6 1' στο 7 1' στο 8 1' στο 9' και μετα ξανα απο την αρχη μεχρι να γινουν 4 τετιοι κυκλοι (χωρις την προθερμανση). Στο τελος του τελευταιου κυκλους κανεις 1 λεπτο στο 10 όσο πυιο γρηγορα μπορεις δηλαδή. και μετα 5 λεπτα στο 5 αποθεραπεια (το προγραμμα εχει κανονικα 1') βγαινει 27' ολο το προγραμμα και ομολογώ ότι ειναι πολυ δυνατή ΗΙΙΤ και νομίζω ότι αυξανει αρκετα το μεταβολισμό , την αλλη φορα που θα κανω θα μετραω και θερμοκρασιες κατα τη διαρκεια της μερας μετα.

    επισης την κανω πρωι με αδειο στομαχι και δεν τροοω τιποτα μετα για μια ωρα. Όπως προτεινεται.

    EDIT: για να το κανω πιο κατανοητό, στο 5 περπαταω, στο 6 κανω χαλαρό joking,στο 7 κανονικό joking στο 8 αρχίζω να τρεχω (ξεφευγω απο την ζώνη της αεροβιας δηλαδή) στο 9 τρεχω αρκετα γρηγορα, κατι λιγοτερο απο το μεγιστο. Στο 10 τρεχω όσο πιο γρηγορα μπορω.

  30. #90
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-02-09
    Location
    Greece.
    Posts
    57

    Default

    Λοιπον εγω κανω 1' στην 14 και 1' στην 4 εναλλαξ. Συνολο 10'.
    Οσο περναει ο καιρος δυναμωνεις που και στην ΗΙΤ ειναι καλο να το εχεις στοχο αρκει να προσεχεις την προηγουμενη και την επομενη μερα να μην εχεις ποδια. Για την ακριβεια εγω την 2η μερα ΗΙΤ την εχω Σαββατο για να εχω την Κυριακη ολη μερα για ξεκουραση.

    Αυτο για να μην τα διαλυσεις γιατι καποια στιγμη θα τα παιξεις.

    Κι εγω ειμαι οπαδος για τους ιδιους λογους που αναφερεις, βαριεμαι την κλασσικη αεροβια αν και την κανω κι αυτη 2 μερες την εβδομαδα, απλα με την ΗΙΤ γραμμωνεις αμεσοτατα, τελειωνεις γρηγορα(και σε μεταφερουν με φορειο στο σπιτι[:-bouncy]) Επισης κι εγω πειναω ολη μερα μετα!
    Καλη συνεχεια!!!!
    Α, Και ειμαι φιλη:D


 
Page 3 of 8 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •