Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast
Results 91 to 120 of 234
  1. #91
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-02-09
    Location
    Greece.
    Posts
    57

    Default

    Λοιπον εγω κανω 1' στην 14 και 1' στην 4 εναλλαξ. Συνολο 10'.
    Οσο περναει ο καιρος δυναμωνεις που και στην ΗΙΤ ειναι καλο να το εχεις στοχο αρκει να προσεχεις την προηγουμενη και την επομενη μερα να μην εχεις ποδια. Για την ακριβεια εγω την 2η μερα ΗΙΤ την εχω Σαββατο για να εχω την Κυριακη ολη μερα για ξεκουραση.

    Αυτο για να μην τα διαλυσεις γιατι καποια στιγμη θα τα παιξεις.

    Κι εγω ειμαι οπαδος για τους ιδιους λογους που αναφερεις, βαριεμαι την κλασσικη αεροβια αν και την κανω κι αυτη 2 μερες την εβδομαδα, απλα με την ΗΙΤ γραμμωνεις αμεσοτατα, τελειωνεις γρηγορα(και σε μεταφερουν με φορειο στο σπιτι[:-bouncy]) Επισης κι εγω πειναω ολη μερα μετα!
    Καλη συνεχεια!!!!
    Α, Και ειμαι φιλη:D

  2. #92

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Cath

    Λοιπον εγω κανω 1' στην 14 και 1' στην 4 εναλλαξ. Συνολο 10'.


    </blockquote id=quote>

    10 λεπτά?[:-boggled]

    Νομίζω ότι τεμπελιάζουμε...

  3. #93
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Cath


    Α, Και ειμαι φιλη:D

    </blockquote id=quote>

    ουπς!:D[:-bouncy][:-angel]

    @andrikos ρε τι ωμοι ειναι αυτοι? εχεις γεμισει αισθητα ή μου φενεται?

  4. #94
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    15-02-06
    Location
    P. Faliro, Athens, Greece.
    Posts
    1,260

    Default

    καλή επιτυχία και απο εμένα φίλε Γιάννη

    μήπως 27 λεπτά είναι αρκετά για HIIT?

  5. #95
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    ευχαριστώ. Απόσο ξερω ενα προγραμμα ΗΙΙΤ πρεπει να δειαρκει συνήθως γυρω στα 12-20 λεπτα. χωρίς προθερμανση και αποθεραπεια, οποτε εγω που κανω 17' ΗΙΙΤ και 5' προθερμανση \αποθεραπεια συνολο 27 νομίζω ειμαι ενταξει.

  6. #96
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    15-02-06
    Location
    P. Faliro, Athens, Greece.
    Posts
    1,260

    Default

    ααα οκ, εκεί το πήγαινα και εγώ γύρω στο 20λεπτο
    keep going then :D

  7. #97
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Πωπο ρε φίλε διάβασα για το ατύχημά σου και ανατρίχιασα. Το έχω πάθει και εγώ στην ίδια άσκηση στο smith. Εγώ είχα βρεθεί καταγής με την μπάρα στην πλάτη επειδή από το ζόρι μετακινήθηκε το smith προς τα πίσω. Ευτυχώς φρέναρε στο τέρμα του?

    Η ΗΙΙΤ είναι όντως πολύ ωραία αερόβια κυρίως για να μην βαριέσαι. Εγώ στην αρχή έκανα 2 λεπτά jogging και 1 λεπτό καλό τρέξιμο. Είχα φτάσει έτσι μέχρι την μισή ώρα μέχρι που την έκοψα.
    I want to train damn it!!!!

  8. #98
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Για ΗΙΙΤ δοκίμασε να χωρίσεις το γήπεδο σε 100μ.

    Κάνε σπριντ την ευθεία(όσο πιο γρήγορα μπορείς) και περπάτημα ή χαλαρό(πολύ χαλαρό) jogging την στροφή ως ξεκούραση.
    2*100μ=1 γύρος.

    Ξεκίνα με 4-5 γύρους και ανά εβδομάδα αύξανε τους.
    Όταν έκανα ΗΙΙΤ αυτό το πρόγραμμα ακολουθούσα(το είχα βρει σε ένα βιβλίο της σχολής για προετοιμασία σεζόν)

  9. #99
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-02-09
    Location
    Greece.
    Posts
    57

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Cath

    Λοιπον εγω κανω 1' στην 14 και 1' στην 4 εναλλαξ. Συνολο 10'.


    </blockquote id=quote>

    10 λεπτά?[:-boggled]

    Νομίζω ότι τεμπελιάζουμε...
    </blockquote id=quote>

    μμμμμμ δεν νομιζω οτι ειναι θεμα τεμπελιας,προς το παρον στην 14 δεν μπορω να βγαλω παραπανω. Στην 9 και στην 10 βγαζω και 30' αλλα βαση αποτελεσματος δεν βλεπω το λογο

  10. #100

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Cath

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Cath

    Λοιπον εγω κανω 1' στην 14 και 1' στην 4 εναλλαξ. Συνολο 10'.


    </blockquote id=quote>

    10 λεπτά?[:-boggled]

    Νομίζω ότι τεμπελιάζουμε...
    </blockquote id=quote>

    μμμμμμ δεν νομιζω οτι ειναι θεμα τεμπελιας,προς το παρον στην 14 δεν μπορω να βγαλω παραπανω. Στην 9 και στην 10 βγαζω και 30' αλλα βαση αποτελεσματος δεν βλεπω το λογο
    </blockquote id=quote>

    Οταν λές αποτέλεσμα εννοούμε λιπόλυση?

    10 λεπτά HIT δεν είναι αερόβια in my book , είναι ουσιαστικά 5 λεπτά αερόβια προπόνηση και 5 λεπτά αναερόβια προπόνηση .

    5 λεπτά αερόβια φτάνουν για να κάψεις λίπος?[:-boggled]

    Αν το κάνεις συμπληρωματικά για να δυναμώσεις τα πόδια ή τους κοιλιακούς πάω πάσο αλλά δεν βγάζει νοήμα (ιδιαίτερα σαν διάρκεια) αν το κάνεις για να κάψεις περισσότερο λίπος.
    Mε 30 λεπτά στην 9 και στη 10 καις πολύ περισσότερο λίπος.Το άρθρο του GRF στο e-mag περί αερόβιας το διάβασες ?

  11. #101
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    11-02-09
    Location
    Greece.
    Posts
    57

    Default

    Ανδρικο, ναι το διαβασα, για την ακριβεια εχω διαβασει απειρα για την αεροβια ασκηση.
    Ναι σαφως και ειναι αναεροβια, αφου οι σφυγμοι μου ξεπερνουν τους 180.
    Ναι για λιπολυση μιλαω, σ'εμενα δουλευει και δουλευει πολυ καλα για την ακριβεια νομιζω πως εχω καλυτερα αποτελεσματα απ'οταν 24' με εναλλαγες αναμεσα στην 7 και 10.
    Εχω καλυτερο ερεθισμα στην 14' γιατι απλα εχει δυσκολεψει το επιπεδο για μενα.

    Καταλαβαινω και γνωριζω ολα αυτα που λες απλα βλεπω οτι δουλευει τελεια σε μενα.

  12. #102
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Αντρεα, εγω το εχω καταλαβει αλλιως, ότι την ΗΙΙΤ την κανουμε για να αυξησουμε το μεταβολισμό μας για αρκετες ώρες, όχι για να καψουμε λιπος εκεινη τη στιγμή. και ετσι θα καψουμε συλικα περισστοερες θερμίδες, και λιπος φανταζομαι ειδικα αν δε φαμε μετα για μια ωρα. Εγω δηλαδή ετσι το βλεπω. (αλλα βασικα την κανω γιατι την κλασική αεροβια τη βαριεμαι

    στο ότι 10 λεπτα ειναι λιγα θα συμφωνησω

  13. #103
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    Σημερα ειχα προπονηση, ωμοι δικεφαλοι πηχεις γαμπες κοιλιακοι.
    5' προθερμανση
    πλαγιες εκτασεις 2Χζεσταμα 6Χ12 8,5Χ10(μαξ) 6Χ12\12\12\14(μαξ) 8,5Χ6(μαξ)

    δυστηχως δε με βολεψε, τα 6 κιλα ηταν λιγα και τα 8,5 πολλα, δεν εχει καλη διαβαθμιση στα κιλα, επειδή τα περισσότερα σετ ηταν φλωρικα και δεν ενιωσα να εχω δουλεψει τους πλαγιους εκανα και ενα 7ο σετ των 6 με τα 8,5

    στρατιωτικες πιεσεις 1χζεσταμα 20Χ12\12 22,5Χ12(μαξ) 20 Χ10(μαξ)

    καμψεις σφυρια 1Χζεσταμα 11kgΧ 10\12(μαξ) \9(μαξ) 8,5Χ12\12\11(μαξ)
    εκτασεις καρπου 6Χ13/8/6
    καμψεις καρπου 11Χ15/8 8,5Χ11
    κρεμασμα απο το μονοζυγο με το ενα χερι Χ3

    αρσεις γαμπων καθιστος 1Χζεσταμα 50Χ12 55Χ12 60Χ12(μαξ) 60Χ10(μαξ) 55Χ10(μαξ)

    4 σετ κοιλιακοι στην τροχαλία. 60Χ10/10/10/10(μαξ)
    10'αποθεραπεια και διατασεις

    οι κοιλιακοι μου ηταν πιασμενοι τρελα απο τις αρσεις θανατου!
    οι τετρακεφαλοι απο χθες δεν ειναι πολυ πιασμενοι, αλλα δεν εχουν καθολου δυναμη, με δυσκολευει και το ενεβασμα της σκαλας σημερα
    α, και επισης με ποναει η μεση μου απο το χθεσινό ακροβατικο.

    μεταπροπονητικό γευμα : 2 κουπες μπασματι,μια μπανανα, 2 ποτηρια γαλα 1,5% και μιση πρωτείνη. εσκασα.


    παρατηρησα ότι στα δικεφαλα δεν πρηστικα σχεδον καθολου, γιατί?[:-magnify]

    τωρα που εχω τα κιλα στο ημερολογιο την αλλη εβδομαδα θα κοψω τον κ**ο μου τα κανω περισσότερα.

  14. #104

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Γιάννη κατά την γνώμη μου έβαλες πολλά πράγματα μαζί σήμερα και χάθηκε η μπάλα![:-bouncy]

  15. #105
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    ναι όντως, μου πηρε 2 ωρες συνολικά. τα εβαλα όλα μαζί γιατί είναι 'ευκολες' ασκησεις, προτιμησα δηλαδή να ξεφορτώσω τις αλλες μερες με τις ζορικες πολυαθροικες

    edit : ξεχασα να πω ότι εκανα καποιες ασκησεις για τους στροφεις των όμων σε σουπερ σετ με τους δικεφαλους. Τις γαμπες με τους κοιλιακους τα εκανα κι αυτα σουπερ σετ. Τα σουπερ σετς τα εκανα για να τελειώσω πιο νωρις.

    και κατι αλλο , μετα τις εκτασεις ο αριστερός μου ώμος με εκαιγε τοσο πολυ απο το γαλακτικό που δε μπορουσα να σηκωσω το χερι μου. Του εκανα λίγο μασαζ με τα δάχτυλα στο διαλλειμμα και ηρεμησε καπως.

  16. #106
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    γυρισα πριν λίγο απο τη ΗΙΙΤ. δε θα φαω για μια ωρα, και μετα θα κανω μερικα καλα γευματα, και το βραδυ μικροτερα.

    Σημερα ξυπνησα κουρασμενος, αυτος ο διαλλειματικος υπνος σα rest-pause δε βοηθαει καθολου μα καθολου. και με δυο λιτρα νερό παλι ξυπναω για wc. τι να κανω ρε παιδια?

    Επιπλον τωρα τελευταια συνηειδητοπιώ ότι δε δουλευω αρκετα σκληρα στο γυμναστήιο, δεν εχω συγκέντρωση την ώρα της προπονησης. Γι αυτό τωρα το εγραψα σε ενα χαρτι φαρδια-πλατια και το κοτσαρα στο γραφειο, ώστε τη δευτερα που θα παω gym να το δώ. Καλυτερα να ειμαι μονος μου στο γυμναστηριο γιατι αμα ειναι πολυς κοσμος αποσυντονίζομαι, καλα αμα ειναι και κανεις γνωστος και μιλαμε στα διαλλειματα, αστο...

    Τις τελευταιες εβδομαδες εχω αλλαξει φιλοσοφία προπονησης,
    για bodybuilding, χρειαζόμαστε ενταση και αρκτεό συνολικό χρονο υπο ταση.Δηλαδή ποσοτητα προπονησης. Αλλα και χρονο για να προλαβει το προγραμμα να αφησει δουλεια.

    Παλια πιστευα ότι αυτα τα τρια δεν μπορουν να συνδιαστουν γιατί θα υπερπροπονηθουμε. Ετσι εκανα προπονησεις low volume , μακροχρονια και με ενταση τον περισσότερο καιρό.

    Αλλα με τα λίγα σετακια δε γινεται δουλεια, εκτος και αν καποιος ειναι γεννημενος φαρμακειο, ή αν εχει παραπ πολλες ινες 2β οποτε βαρια κιλα με ενταση και μικρη ποσοτητα ειναι ότι πρεπει. Στις περισσότερες περιπτωσεις όμως το πολυ πολυ να εχουμε καποιες νευρικες προσαρμογές κυριως στην αρχή, και απο δομικες και ψιλά.(κατα τη γνωμη μου)

    Φυσικά και πολλα σετ να κανουμε αν δεν τα κανουμε με ενταση παλι δε γινεται τιποτα.

    Οποτε εχω καταλήξει στο εξης,

    3 εβδομαδες προπονηση με υψηλή ενταση και όση ποσοτητα μπορει το σωμα να ανεχτει χωρις να υπερπροπονηθει γρηγορα, και μετα μια εβοδμαδα ενεργητικης ξεκουρασης. Για αποκατασταση και αποφυγή υπερπροπονησης
    Σε τρεις εβδοαμδες ομως δεν προλαβαινει ενα προγραμμα να αυξησει τη μυική μαζα και γιατί ο χρονος ειναι λιγος και γιατί οι πρωτες προσαρμογες ειναι νευρικες,( τουλαχιστον σε αρχαρίους και μεσους, οι προχωρημενοι ενδεχωμενος να αντιδρουν αλλιως απειδή εχουν χρονια σωστης προπονησης πισω τους και το σωμα τους ειναι σε αλλο επιπεδο.)

    Οποτε μετα την ενεργητική ξεκουραση μπορουμε να επιστρεψουμε στο ιδιο προγραμμα για αλλες τρεις εβδοαμδες και να ανεβουμε κι αλλο. και μετα ξανα. Επισης αν θελουμε περισσότερη ποικιλια στις ασκησεις μπορουμε να εχουμε καποιες εναλακτιεκς και να τις αλλαζουμε περιοδικα, 4 εβδοαμδες το α, 4 εβδομαδες το β προγραμμα και μετα παλι το α, κτλ. Αλλα κατα τη γνωμη μου ο καποιες ασκησεις καλο ειναι να ειναι παντα πρωτες και παντα στο προγραμμα, τουλαχιστον τον περισότερο καιρό. Και αφου καποιος εχει είδη αρκετή μαζα μπορει να αρχισει να ασχολειται με αδυναμα σημεια που εχουν μείνει πισω και να δίνει προτεραιώτητα σε αλλες ασκησεις . Αν και αυτο μπορει να γινει περιοδικα απο την αρχή, αλλα προτιμώ τον πρωτο προπο γιατί είναι πιο σαφής και ξεκαθαρος ο στοχος.
    Γνωμη μου αυτα και ετσι θα προπονηθω αυτο το διαστημα. ίδωμεν :D

  17. #107
    Pumping Iron iskraone's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    gold's gym
    Posts
    484

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m
    Σημερα ξυπνησα κουρασμενος, αυτος ο διαλλειματικος υπνος σα rest-pause δε βοηθαει καθολου μα καθολου. και με δυο λιτρα νερό παλι ξυπναω για wc. τι να κανω ρε παιδια?
    </blockquote id=quote>

    Είπες ότι δοκίμασες να μην καταναλώνεις υγρά από κάποια ώρα το απόγευμα και μετά (χωρίς αποτέλεσμα) έτσι? Ίσως αν δοκίμαζες να ελαττώσεις το νερό μέχρι εκείνο το σημείο που θα δεις ότι δε σηκώνεσαι το βράδυ και από εκεί και έπειτα να αρχίσεις να το αυξάνεις σταδιακά έτσι ώστε να συνηθίζει ο οργανισμός σου και να προσαρμόζεται.[:-cyclops]
    (A) // fight till death - fight back // (E)

  18. #108
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    αυτο σκεφτομαι κι εγω αλλα ποσο να πιω, καλοκαιρι με προπονηση, με 9 (δηλ κατι πανω απο 2 λιτρα) ποτηρια σηκόνωμαι το βραδυ. και δεν πινω και αργα το βραδυ.Μην παθουμε και τιποτα... απο την αλλη για να τρεχω συνεχεια τουαλέτα παρόλο τη μικρή ποσοτητα (σε σχεση με τη δραστηριότητα και την εποχή) μηπως πινω πολυ?



    Αυριο που δεν εχω προπονηση θα τη βγαλω σπαρτιακτικη μαλλον. (απο νερο)

  19. #109

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Ρε συ Γιάννη μου διαβάζω,διαβάζω ρε ξαναδιαβάζω λέμε το πώς προσπαθείς να σχεδιάσεις την προπόνησή σου και μου φαίνεται(εσύ βέβαια ξέρεις καλύτερα και μπορεί να κάνω και λάθος,απλώς την άποψη μου σ γράφω φίλε και ναι θα την υποστείς:D)ότι έχει χαθεί εντελώς η μπάλα ρε συ....

    Μία γνώμη εάν είχα να πω θα έλεγα:
    Ρε άντε έμπα στο gym μέσα κάνε την προπόνησή σου όσο πιο έντονα και βαριά μπορείς και μετά σήκω και φύγε!!!!!!
    Τώρα όταν θα είναι να βαρέσεις υπερπροπόνηση θα στο "σφυρίξει" το σώμα σου αυτό είναι σίγουρο!
    HIT 'EM N' QUIT 'EM!!!!!!!

  20. #110
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_


    Μία γνώμη εάν είχα να πω θα έλεγα:
    Ρε άντε έμπα στο gym μέσα κάνε την προπόνησή σου όσο πιο έντονα και βαριά μπορείς και μετά σήκω και φύγε!!!!!!

    </blockquote id=quote>

    Σωστος ο παιχτης!! αυτο ειναι πανω απο όλα. Δεν μπορουσα να το κανω τόσο καιρό γιατί βαραγα υπερπροπονηση πολυ γρηγορα, ακι προσπαθουσα να κανω πατεντες στην προπονηση για να το αποφευγω. Αργησα λίγο αλλα συνειδητοποίησα ότι δεν ειναι αναγκη να κανουμε ξεκουραση καθε 3 μηνες, αλλα όποτε ειμαστε κουρασμενοι. Για μια ακομα φορα αποδεικνύομαι ανεγκεφαλος[:-angel]:D[:-bouncy]


    ΕΔΙΤ: ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΣΚΙΣΜΑ! ΤΟ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ!

  21. #111

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_


    Μία γνώμη εάν είχα να πω θα έλεγα:
    Ρε άντε έμπα στο gym μέσα κάνε την προπόνησή σου όσο πιο έντονα και βαριά μπορείς και μετά σήκω και φύγε!!!!!!

    </blockquote id=quote>

    Σωστος ο παιχτης!! αυτο ειναι πανω απο όλα. Δεν μπορουσα να το κανω τόσο καιρό γιατί βαραγα υπερπροπονηση πολυ γρηγορα, ακι προσπαθουσα να κανω πατεντες στην προπονηση για να το αποφευγω. Αργησα λίγο αλλα συνειδητοποίησα ότι δεν ειναι αναγκη να κανουμε ξεκουραση καθε 3 μηνες, αλλα όποτε ειμαστε κουρασμενοι. Για μια ακομα φορα αποδεικνύομαι ανεγκεφαλος[:-angel]:D[:-bouncy]
    </blockquote id=quote>

    Θα έλεγα ρε φίλε ότι για μία ακόμη φορά αποδεικνύεσαι έξυπνος μιας και έχεις και τα κότσια και το μυαλό να συνηδειτοποιήσεις το "λάθος" σου και να το διορθώσεις...[:-thumbu][:-thumbu]

    Εάν βάραγες υπερπροπόνηση τόσο γρήγορα τότε μήπως δεν σε κάλυπτε η διατροφή σου για την προπόνηση που έκανες?Δλδ είναι αδύνατον να παίζεις drop sets,super sets,rest pause σε κάθε σετ και προπόνηση και να παίζεις και υποθερμιδικά στη διατροφή.Έχω την αίσθηση ότι κάπως έτσι δεν είναι?[:-magnify]

    ΕΔΙΤ:Άντε έμπα να πούμε και πήγαινε και στου φίλου buzzard τα βίντεος να πάρεις ιδέες!!:D:D:D:D

  22. #112
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    μπα, οχι... συστηματα παιζω σπανια, η διατροφη σίγουρα θα εφταιξε και αυτη, αλλα δεν ήταν κακή..ειδικα για το επιπεδο του αρχαριου δεν ειναι και πυρινική φυσική, βασικά καποιες ελλειψεις σε βιαταμινες και τετοια μπορουν να προαγουν την υπερπροπονηση, αλλα τωρα το διορθωσα κι αυτο.(μαλλον). Μπορει να ειμαι χωμα το πρωί και με μια καψουλα (υδατοδιαλυτες, c και B)νιωθω την ανασταση μετα απο λιγη ωρα. Επισης υπαρχουν ενα σωρό παραγοντες που επηρεάζουν την αναρωση και περα απο τη διατροφή, περιβαλλον, ορμονικο προφιλ και διαφορα.. με περιοδικότητα στην ενταση ειμαστε οκ. απλα.. αλλωστε τωρα πια πιστευω ότι ειναι φυσιολογικό, γιατί αν γινοταν να προπονουμαι συνεχεια με φουλ ενταση και ποσοτητα, και να ανεβαζω σε ενα χρονο θα εκανα 120 κιλα παγκο. (παλια νομιζα ότι ειμαι γκαντεμη, οτι με εχουν μουτζωσει κτλ.)

    τωρα όπως το βλεπω το 3 εβδομαδες βαρια προπονηση-1 εβδοαμδα ενεργητική ξεκουραση και μετα ξανα στο ίδιο προγραμμα για αυξηση κιλων ειναι οκ. μπορει αλλες φορες να ειναι περισσότερο και αλλες λιγότερο,αναλόγως.

    ΥΓ. μην ξεχνιωμαστε, ενταση! ευχαριστώ που μου το θυμισες ακαλουπωτε γιατί δε σου κρυβω οτι πολλες φορες φευγω απο το gym και καταλαβαινω ότι δεν εχω δουλεψει. Ήταν πολυ καλυτερα τοτε που δεν ηξερα την τυφλα μου αλλα επαιζα με ενταση, τωρα μαθαμε αλλα χασαμε και τη μπαλα οπως λες.

  23. #113
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    κρεμασμα απο το μονοζυγο με το ενα χερι Χ3

    με την από πάνω τι γυμνάζεις?

    Γιάννη στμφωνώ με τον Παναγιώτη,ψάχνεσαι πάρα πολύ.Από την μία είναι πολύ καλό και μπράβο σου αλλά από την άλλη αποπροσανατολίζεσαι.

    Μπες στο γυμναστήριο κάνε τις ασκήσεις που σε πιάνουν μέχρι να μην μπορείς άλλο και φύγε.
    Στα λέω όλα εντελώς φιλικά γιατί έχω έναν φίλο που χρόνια τώρα το παλεύει να πάρει όγκο και το ψάχνει πάρα πολύ με αποτέλεσμα να δοκιμάζει ότι πατέντα βρίσκει και να έχει σταματήσει να ακούσει το σώμα του.

    Είναι απλά τα πράγματα,βρίσκεις αυτό που δουλεύει επάνω σου και πας και κάνεις σετ με φουλ ένταση και δύναμη

    Καλή συνέχεια

  24. #114
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    ευχαριατω παιδια για το ενδοιαφερον.

    το κρεμασμα με το ενα χερι το κανω για να δυναμόσω τη λαβή . Στις αρσεις ανοιγει το αριστερό και κοντευει να μου πεσει η μπαρα. ευτυχώς που εχουμε γαντζους στο γυμναστήριο.

    με εχετε πορωσει και ειμαι ετοιμος για σκληρή προπονηση. Εχω βαλει στοχο αυτο το καλοκαιρι να φτασω ελξεις στην τροχαλία 70Χ12 (απο 55)
    και βυθίσεις 12 επ. με 20 κιλα (απο 5-6 που κανω τωρα)

  25. #115

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Αυτό που θα σε ξεχωρίσει φίλε Γιάννη είναι το να συνεχίσεις την προσπάθεια όταν τα "φώτα" έχουν φύγει,όταν ο ενθουσιασμός της στιγμής έχει φύγει και πλεόν έχει μείνει μόνο η πίστη σου...Άντε ρε καλή δύναμη εύχομαι και...πάω για προπόνηση να γουστάρω και εγώ:D

  26. #116
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    καλημερα, περιμενω να περασει η ωρα να παω για προπονηση:D

    την αλλαξα καπως τη διατροφή γιατί έιχα όλο τον υδατανθρακα σχεδον το βραδυ μετα την προπονηση και εσκαγα πραγματικα, φουσκωνα και καμια φορα δε μπορουσα να κοιμηθώ οποτε ενα μερος του το εβαλα στο πρωινό.
    πιο συγκεκριμενα

    1)πιτακι βρωμης με 2\3 της κουπας κουακερ
    μια κουταλια σταφιδες , 1 αυγο και 3 ασπραδια

    2) 1\3 της κουπας καρυδια
    3) 150 γρ μοσχαρισιο κρεας μια πρασινη σαλατα , μια κουταλια ελαιολαδο και 2 γρ ψαρολαδο
    2 caps zma *
    4) 1 μικρο μηλο
    5) 1+1/3 της κουπας μακαρονια(ασπρα) μια μπανανα και δυο ποτηρια γαλα με μιση πρωτείνη

    αυτα μεχρι στιγμης
    αυτο το ζμα εχει 8 κχψουλες η δοση και λεει να παιρνουμε τις 4 μεσα στη μερα και τις αλλες το βραδυ, δεν ειναι καθαρο ζμα, εχει βιταμίνη c και ε. απο τα αγαπημενα μου συμπληρώματα μαζι με τις υδατοδιαλυτες βιταμίνες.. βασικα της on ειναι καλυτερο, αυτο δε πιανει και τοσο αλλα αυτο μου εστειλε ο βλακας.
    και παμε στην προπονηση.... ΞΕΤΙΝΑΧΤΗΚΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΣΗΜΕΡΑ. ειμαι κομματια,
    καταρχην με το που μπαινω ζυγιζομαι και εχω χασει καπου μισο κιλο..ναι... τελικα δεν ετρωγα και τοσο πολυ οσο νομιζα

    δεν αναιβηκα στο πρωτο σετ που ηθελα ανεβηκα ομως στα αλλα, που πολλα απο αυτα δεν ηταν μεχρι κοπωση, μαλλον ηταν ψιλοφλωρικη η προηγουμενη προπονησηση γι αυτο δεν ανεβηκα στο 1ο

    εκανα
    ελξεις εμπρος 3Χζεσταμα σε πυραμιδα 55Χ12 55Χ9 50χ10 45Χ12 45Χ11
    ελξεις πισω 50Χ12/10/10/10/10
    κωπηλατική 1Χζεσταμα 20Χ12/12/10/10 15Χ12 στα τελευταια σετ εκλεψα λιγο σστο τελος (με την καλη ενοια) για να βγουν οι επαναλήψεις

    κουραση... μονο αυτο εχω να πω

  27. #117
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Βλέπω έχουμε γυρίσει και οι τρείς προς τα περισσότερα σετ λιγότερες ασκήσεις. Για να δούμε?
    I want to train damn it!!!!

  28. #118
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Βλέπω έχουμε γυρίσει και οι τρείς προς τα περισσότερα σετ λιγότερες ασκήσεις. Για να δούμε?
    I want to train damn it!!!!

  29. #119
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    κι εγω αυτην την απορια εχω:D

  30. #120
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    κι εγω αυτην την απορια εχω:D


 
Page 4 of 8 FirstFirst 12345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •