Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-04-09
    Location
    Ptolemaida, -, Greece.
    Posts
    5

    Default Γραμμώση ή Όγκος

    Γειά σας παιδιά θα χρειαστώ καποίες συμβουλές είμαι 1.75 και 62 κιλά εχώ κατέβει απο τα 76 στα 60 αλλά συνεχίζω να έχω ακόμη λίγη κοιλιά.
    Είμαι 16 χρονών και τα κιλά τα έχασα μέσα σε ένα χρόνο, τώρα εδώ και δυό μήνες ξεκίνησα μια διατροφή για αύξηση μυϊκής μάζας, αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι αν πρέπει να πάρω ογκο ή να κάνω γράμμωση, πώς δηλαδή θα κάνω τους κοιλιακούς να φανούν εγώ πάντως δεν νομίζω να πρέπει να χάσω αλλα κιλά εσείς τι λετε?

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    γεια σου . στα 60 κιλα και με κοιλια είσαι αυτο που λενε skinny fat. Το καλυτερο ειναι να κανεις ογκογραμμωση. Δηλαδή χονδρικά, ισοθερμιδική διατροφή , με εμφαση στα μεταπροπονητικά γευματα. Επισης λίγες πρωινες αεροβικές μπορουν να βοηθήσουν αν εχεις όρεξη.

    μην ξεχνας σε καμια περιπτωση την σωστη\σοβαρή\προοδευτική προπονηση με βαρη.

  3. #3
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    γεια σου . στα 60 κιλα και με κοιλια είσαι αυτο που λενε skinny fat. Το καλυτερο ειναι να κανεις ογκογραμμωση. Δηλαδή χονδρικά, ισοθερμιδική διατροφή , με εμφαση στα μεταπροπονητικά γευματα. Επισης λίγες πρωινες αεροβικές μπορουν να βοηθήσουν αν εχεις όρεξη.

    μην ξεχνας σε καμια περιπτωση την σωστη\σοβαρή\προοδευτική προπονηση με βαρη.

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-04-09
    Location
    Ptolemaida, -, Greece.
    Posts
    5

    Default

    Ευχαριστώ για τη συμβουλή να σημειώσω εδώ όταν λεώ κοιλιά είναι ελάχιστη απλώς δεν είναι ακριβώς ισια οπως πρεπεί να είναι σε αυτα τα κιλα.

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    08-04-09
    Location
    Ptolemaida, -, Greece.
    Posts
    5

    Default

    Ευχαριστώ για τη συμβουλή να σημειώσω εδώ όταν λεώ κοιλιά είναι ελάχιστη απλώς δεν είναι ακριβώς ισια οπως πρεπεί να είναι σε αυτα τα κιλα.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Εγω θα ελεγα οτι το καλυτερο ειναι να αρχισεις ογκο,μια και εισαι πολυ λιγα κιλα για να σκεφτεσαι τη γραμμωση.Απλως τον ογκο που θα κανεις καν'τον με οσο καθαροτερη διατροφη μπορεις και αν θες 1-2 φορες την εβδομαδα κανε και αεροβια για ακομα λιγοτερο λιπος οσο θα βαζεις ογκο.
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •