Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-06-09
    Location
    .
    Posts
    4

    Default Εγχείρηση θυροειδή και συμπληρώματα διατροφής

    geia sas!to noemvrio p mas perase ekana egxirisi thiroidi me apotelesma na ftaso ta 110 kila!ksero oti den prepei na perno iodio alla auto p den ksero an sta sibliromata diatrofis iparxei kati p tha me piraksei.iparxei mipos kati p prepei na apofigo???i TSH m exei ftasei sto 0.05 epeidi perno xapia 225mg EUTHYROX.eimai kainourgios ston xoro opote opoiodipote lathos na sinxorethei...!:D

  2. #2
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Φίλε μου σε παρακαλώ γράφε με ελληνικούς μικρούς χαρακτήρες καθώς είναι κανόνας του φόρουμ.

    Για το πρόβλημά σου δε μπορώ να σε βοηθήσω, ούτε να σου δώσω μια συμβουλή καθώς δε γνωρίζω και δεν είμαι γιατρός.

    Παρ' όλ' αυτά θέλω να σε ρωτήσω τι συμπληρώματα παίρνεις; Διατροφή κάνεις;

    Γνώμη μου είναι να συμβουλευτείς κάποιον ειδικό καλύτερα για το θέμα που σε απασχολεί.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  3. #3
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Φίλε μου σε παρακαλώ γράφε με ελληνικούς μικρούς χαρακτήρες καθώς είναι κανόνας του φόρουμ.

    Για το πρόβλημά σου δε μπορώ να σε βοηθήσω, ούτε να σου δώσω μια συμβουλή καθώς δε γνωρίζω και δεν είμαι γιατρός.

    Παρ' όλ' αυτά θέλω να σε ρωτήσω τι συμπληρώματα παίρνεις; Διατροφή κάνεις;

    Γνώμη μου είναι να συμβουλευτείς κάποιον ειδικό καλύτερα για το θέμα που σε απασχολεί.
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  4. #4
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-06-09
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    οκ συγγνωμη για τους λατινικους χαρακτηρες!!!παλια πριν την εγχειρηση επερνα πρωτεινη γλουταμινη λιποδιαλιτες και κρεατινη.φυσικα απο τοτε ειχα ρωτησει γιατρους αλλα ολοι καταδικαζανε τα συμπληρωματα σαν βλαβερα για την υγεια μου!τωρα δεν κανω διατροφη η γυμναστικη επειδη οσο δεν ειχε ρυθμιστει η TSH δεν εχανα τιποτα!σκοπευω να αρχισω και τα 2 30 του μηνα που τελειωνω την εξεταστικη μου!

  5. #5
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-06-09
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    οκ συγγνωμη για τους λατινικους χαρακτηρες!!!παλια πριν την εγχειρηση επερνα πρωτεινη γλουταμινη λιποδιαλιτες και κρεατινη.φυσικα απο τοτε ειχα ρωτησει γιατρους αλλα ολοι καταδικαζανε τα συμπληρωματα σαν βλαβερα για την υγεια μου!τωρα δεν κανω διατροφη η γυμναστικη επειδη οσο δεν ειχε ρυθμιστει η TSH δεν εχανα τιποτα!σκοπευω να αρχισω και τα 2 30 του μηνα που τελειωνω την εξεταστικη μου!

  6. #6

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by inflames

    οκ συγγνωμη για τους λατινικους χαρακτηρες!!!παλια πριν την εγχειρηση επερνα πρωτεινη γλουταμινη λιποδιαλιτες και κρεατινη.φυσικα απο τοτε ειχα ρωτησει γιατρους αλλα ολοι καταδικαζανε τα συμπληρωματα σαν βλαβερα για την υγεια μου!τωρα δεν κανω διατροφη η γυμναστικη επειδη οσο δεν ειχε ρυθμιστει η TSH δεν εχανα τιποτα!σκοπευω να αρχισω και τα 2 30 του μηνα που τελειωνω την εξεταστικη μου!
    </blockquote id=quote>

    Φίλε μου , πιστευώ οτι για να ρυθμιστείς (ομοιοσταση ) θα περάσει καιρός , ασε δηλαδή που καυώς θα χάνεις κιλά και θα αλάζει εκ νέου ο μεταβολισμός σου θα πρέπει να το κοιτάς συνεχώς σε επιπεδο 2-3 μηνών
    Ομως ..αν θέλεις να κάνεις σοβαρή προπονηση και να αφιερώσεις ένα κομματι απο τήν ζωή σου στήν φορμα σου και στήν υγεία σου , τότε θα πρέπει να βρείς ένα ενδοκρινολογο που να έχει κέφι και ορεξη και να το παλέψετε μαζι , με συνεχείς εξετάσεις (και σε άλλα πράγματα πλήν TSH T3 T4 )γιατι οι θυρεοειδικές ορμόνες ρυθμίζουν είτε άμμεσα είτε εμμεσα πολλά πολλά πολλά πράγματα μαζί
    Εχεις δουλειά μπροστά σου κι επειδή μιλάμε για σένα και είναι ο ευατός ου , κοιταξε να διαβάσεις να ερευνήσεις και να μορφωθείς γυ΄ρω απο το θυρεοειδή (σου )
    Καλή επιτυχία

  7. #7

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by inflames

    οκ συγγνωμη για τους λατινικους χαρακτηρες!!!παλια πριν την εγχειρηση επερνα πρωτεινη γλουταμινη λιποδιαλιτες και κρεατινη.φυσικα απο τοτε ειχα ρωτησει γιατρους αλλα ολοι καταδικαζανε τα συμπληρωματα σαν βλαβερα για την υγεια μου!τωρα δεν κανω διατροφη η γυμναστικη επειδη οσο δεν ειχε ρυθμιστει η TSH δεν εχανα τιποτα!σκοπευω να αρχισω και τα 2 30 του μηνα που τελειωνω την εξεταστικη μου!
    </blockquote id=quote>

    Φίλε μου , πιστευώ οτι για να ρυθμιστείς (ομοιοσταση ) θα περάσει καιρός , ασε δηλαδή που καυώς θα χάνεις κιλά και θα αλάζει εκ νέου ο μεταβολισμός σου θα πρέπει να το κοιτάς συνεχώς σε επιπεδο 2-3 μηνών
    Ομως ..αν θέλεις να κάνεις σοβαρή προπονηση και να αφιερώσεις ένα κομματι απο τήν ζωή σου στήν φορμα σου και στήν υγεία σου , τότε θα πρέπει να βρείς ένα ενδοκρινολογο που να έχει κέφι και ορεξη και να το παλέψετε μαζι , με συνεχείς εξετάσεις (και σε άλλα πράγματα πλήν TSH T3 T4 )γιατι οι θυρεοειδικές ορμόνες ρυθμίζουν είτε άμμεσα είτε εμμεσα πολλά πολλά πολλά πράγματα μαζί
    Εχεις δουλειά μπροστά σου κι επειδή μιλάμε για σένα και είναι ο ευατός ου , κοιταξε να διαβάσεις να ερευνήσεις και να μορφωθείς γυ΄ρω απο το θυρεοειδή (σου )
    Καλή επιτυχία

  8. #8
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-06-09
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    ευχαριστω ΜΑΤΖ!!υπαρχει καποιο site η βιβλιο που θα μπορουσα να ενημερωθω???στις αρχες ειχα αποτομη αυξηση κιλων,τριχοπτωση,νευρα,μελανχολια,εφιαλτες κλπ...αλλα με το που αρχισα χαπια εφυγαν και τωρα προσφατα στην τελευταια εξεταση εδειξε TSH 0.05 απο 7 που ηταν!!!!απο συμπληρωματα διατροφης μπωρω να παρω τουλαχιστον μια whey πρωτεινη και βιταμινες?επισης εχω βρει μια παρα πολυ καλη γιατρο και κανω εξετασεις τακτικα!πιο πολυ διαβαζω περιοδικα bodybuilding παρα για την σχολη!το site επισης μου εδωσε παρα μα παρα πολλες καλεσ συμβουλες και εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια που ασχολουνται και ενημερωνουν!!!!

  9. #9
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-06-09
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    ευχαριστω ΜΑΤΖ!!υπαρχει καποιο site η βιβλιο που θα μπορουσα να ενημερωθω???στις αρχες ειχα αποτομη αυξηση κιλων,τριχοπτωση,νευρα,μελανχολια,εφιαλτες κλπ...αλλα με το που αρχισα χαπια εφυγαν και τωρα προσφατα στην τελευταια εξεταση εδειξε TSH 0.05 απο 7 που ηταν!!!!απο συμπληρωματα διατροφης μπωρω να παρω τουλαχιστον μια whey πρωτεινη και βιταμινες?επισης εχω βρει μια παρα πολυ καλη γιατρο και κανω εξετασεις τακτικα!πιο πολυ διαβαζω περιοδικα bodybuilding παρα για την σχολη!το site επισης μου εδωσε παρα μα παρα πολλες καλεσ συμβουλες και εχω να πω ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα παιδια που ασχολουνται και ενημερωνουν!!!!

  10. #10
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Αν κρινω απο την εμπειρια μου με ενδοκρινολογους,οι περισσοτεροι εχουν το κλασσικο προβλημα που εχουν οι περισσοτεροι γιατροι(και οχι μονο)που δεν ασχολουνται με τον αθλητισμο.Δηλαδη μονο που ακουν τη λεξη συμπληρωματα για αθλητες τους ερχονται στο μυαλο ολα τα στεροιδη αναβολικα που υπαρχουν.Ισως μια ιδεα θα ηταν να πας και σε αθλιατρο και σε ενδοκρινολογο και να πεις στον αθλιατρο τι γινεται με τον θυροειδη σου.Λογικα κατι παραπανω θα ξερει απο αποψη συμπληρωματων
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  11. #11
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-06-09
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    Εγω παντως μια βιταμινη και μια whey θα τα παρω!γαλα σε σκονη ειναι...!!!Αν δεν εχω εστω τα βασικα εργαλεια πως θα κανω δουλεια?Αλλα θα ψαξω για αθλιατρο μηπως μαθω κατι...!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •