Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    01-01-09
    Location
    .
    Posts
    23

    Default Γενικές ερωτήσεις

    1)Επειδη δεν εχω χρόνο για γυμναστήριο σκεφτομαι να αγοράσω όργανο γυμναστικής. Ποδήλατο ή ελλειπτικό για γύμνασμα γλουτών και μπουτιών? :D . Αν και ανδρας δεν παχαίνω στην κοιλια ,αλλα κυρίως στα μπούτια. Ειμαι 1.84 και 85 κιλα και η κοιλια μου ειναι σχεδον flat ,αλλα εχω κάνει κατι μπούτια ΝΑ....

    2)Εδω και καιρο εκανα με δυο 10κιλα αλτηράκια τεσσερις ασκήσεις για ώμους. Έκανα τεσσερα σετ των 12 επαναλήψεων για καθε άσκηση ,αλλα δεν ενιωθα τοσο τους ωμους μου να δουλεύουν ,αλλα κυρίως δικεφαλους και τρικεφαλους. Προχθές δοκίμασα να κάνω με δυο 5κιλα και εγινε το θαυμα.... Εκανα όσες επαναλήψεις άντεχα(κατηργησα τα σετ δηλαδη) και οι ώμοι μου είχαν φιτιλιάσει πραγματικά και δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου ή αν γινεται ,αλλα ειδα διαφορα στον καθρέφτη. Σαν να ανοιξαν και να γραμμωσαν. Γίνεται κατι τετοιο με μια φορα ή ειναι απλα η ιδέα μου επειδή τους ένιωσαν να δουλεύουν?

    Να συνεχίσω με 5κιλα ή είναι λιγα κιλα?

  2. #2
    Advanced Bodybuilder
    Join Date
    12-05-09
    Posts
    1,167

    Default

    Οσο αφορα την πρωτη ερωτηση και τα δυο καλα ειναι αλλα η καλυτερη ασκηση για να διωξεις το λιπος απ'τα μπουτια σου ειναι η ΔΙΑΤΡΟΦΗ.

    Για την δευτερη ερωτηση οι ωμοι σου φυτιλιασαν οπως λες γιατι γυμνασες μυικες ινες που δεν ειχες ξαναγυμνασει ποτε. Ριξε μια ματια εδω:

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=6924


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •