Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 21 of 21
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    6

    Default Optimum Serious Mass ή Dymatize Mass Gainer?

    Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο forum, καλος σας βρηκα!!!Ειμαι σε διλημα κ δεν ξερω ποια απο τις 2 να προτιμησω OPTIMUM SERIOUS MASS ή DYMATIZE SUPER MASS GAINER..??Ειμαι 20 χρονων 1,82υψος 70 κιλα 12%λιπος και θελω να δοκιμασω 1 απο τις 2 μετα το καλοκαιρι αλλα δεν ξερω ποια..?Αν καποιος εχει δοκιμασει καποια παρακαλω αν δεν ειναι κοπος να μου πει τι λενε και απο γευσεις..Ευχαριστω πολυ παιδια προκαταβολικα να ειστε καλα..!!![:-sly][:-thumbu]

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    με τετοια προιοντα δε νομιζω να παραμεινεις στο 12% για πολυ καιρο..

  3. #3
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    optimum 100% η dymatize elite whey +μαλτοδεξρινη 10 κιλα απο την optimum health.[:-idea][:-propeller]

  4. #4
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Τιποτα απο τα 2.

    Παρε μια whey + δεξτροζη,μαλτοδεξτινη και εισαι υπερκαλυμενος.

    Αυτα τα gainers πολυ μαπα ειναι και να τα αποφευγεις οπως ο διαολος το λιβανι.

  5. #5
    Pumping Iron extremist's Avatar
    Join Date
    31-07-08
    Location
    ΧΑΝΙΑ, ΚΡΗΤΗ, Greece.
    Posts
    473

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by xrhstoss

    Τιποτα απο τα 2.

    Παρε μια whey + δεξτροζη,μαλτοδεξτινη και εισαι υπερκαλυμενος.

    Αυτα τα gainers πολυ μαπα ειναι και να τα αποφευγεις οπως ο διαολος το λιβανι.
    </blockquote id=quote>
    Τι νομιζεις οτι εχουν αυτα τα gainers μεσα?Whey+malto,το ιδιο κανει.
    Όλοι ζούνε δίχως τη παραμικρή υποψία , ενώ η αρρώστεια έχει αρχίσει να μας τρώει το πόδι Θα είναι αργά όταν θα ανακαλύψουν τη συνομωσία ,θα είναι αργά ότα θα βρισκόμαστε στο ξόδι!!

  6. #6

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Άσε φίλε,εγώ είχα πάρει τη serious mass και γουρούνιαζα μετά από κάθε προπόνηση και με έκανε ΜΑΝΤΑΡΑ!!!Τρελό θόλωμα,οι κοιλιακοί ίσα που φαίνονταν(κ το λίπος μου ήταν κάτω από 7%[:-sly]:D)και μου έκανε και το στομάχι βαρύ λες και είχα καταπιεί 3 αρνιά.Πέρα από την πλάκα με είχε θολώσει και πιστεύψ δεν αξίζουν τα λεφτά τους...σιγά το πράγμα

  7. #7
    New Member
    Join Date
    03-05-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by extremist

    [
    Τι νομιζεις οτι εχουν αυτα τα gainers μεσα?Whey+malto,το ιδιο κανει.
    </blockquote id=quote>

    Φιλε μου τα gainers ειναι πιτα στη ζαχαρη και ειναι χαμηλης περιοκτικοτητας σε πρωτεινη.Οπως ειπε ο φιλος ο ακαλουποτος το πολυ πολυ να σε θολωσουν και να σου δωσουν πρηξιματα στο στομαχι.Εγω μαλιστα οταν εκανα τη βλακεια πριν 1,5 χρονο και πεταξα τα λεφτα μου για το serius mass ειχα και καποιες ζαλαδες εκτος απο ολα τα προαναφερομενα.

    Θελετε ογκο?καντε σωστη διατροφη και απο συμπληρωματα το συνδιασμο που ειπα πιο πριν και μια κρεατινη μονουδρικη.Ολες αυτες οι φορμουλες ειναι διαφημιστικα τρικ των εταιριων για να βγαζουν το ψωμι τους.

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    17-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    6

    Default

    ΩΡΑΙΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΛΙΓΟ ΟΛΟΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΡΧΑΡΙΟΣ, ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΡΚΕΤΟ ΟΓΚΟ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΥΨΗΛΟ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΙΛΑ,ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΕΞΤΡΟΖΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΛΤΟΔΕΞΤΡΙΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ Η ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΖΟΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΕΙ,Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

  9. #9
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    Δεξτρόζη φιλε μ απο το φαρμακειο την παιρνεις..

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default

    Πάντως το θόλωμα που ακούω είναι αλήθεια, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα. Εγώ παίρνω την TRUE MASS της BSN και έχω δει πολύ λίγο θόλωμα, είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά και έχω πάρει με διατροφή και την TRUE MASS 6 κιλά σε 5 μήνες μέσα χωρίς να θολώσω τραγικά, γιατί κάνω και αερόβια και προσέχω να κρατάω χαμηλά τα λιπαρά στο φαγητό μου. Αν υπήρχε ένα gainer που να μην σε θόλωνε καθόλου τότε θα ήταν το υπερόπλο. Τελοσπάντων εννοείται τα λεω όλα σε φιλικό πλαίσιο και ίσως να έχετε δίκιο για την μαλτοδεξτρίνη και την δεξτρόζη, αλλά από την προσωπική μου εμπειρία βλέπω ότι και τα gainers αν προσέχεις βοηθάνε χωρίς να θολώνουν τραγικά. Τουλαχιστον εμένα και αυτά που έχω δοκιμάσει!! :D
    Train Hard, Push yourself Forward--&gt; Enjoy the Result!!!

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-12-08
    Location
    .
    Posts
    35

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by dias88

    ΩΡΑΙΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΛΙΓΟ ΟΛΟΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΡΧΑΡΙΟΣ, ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΡΚΕΤΟ ΟΓΚΟ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΥΨΗΛΟ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΙΛΑ,ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΕΞΤΡΟΖΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΛΤΟΔΕΞΤΡΙΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ Η ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΖΟΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΕΙ,Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

    </blockquote id=quote>[:-bouncy]Καλησπέρα φίλε,τα παιδιά έχουν δίκιο για τα gainers.
    Από τις επιλογές σου καλύτερη νομίζω είναι της Dymatize γιατί έχει λίγη χολιστερίνη σε σχέση με άλλες.
    Μαλτοδεξτρίνη και δεξτρόζη στην Ελλάδα έχουν τα "κίτρινα μαγαζάκια"- (γνωστή αλυσίδα) της MDOUBLEYOU.

  12. #12
    Advanced Bodybuilder GeorgeS's Avatar
    Join Date
    20-07-08
    Location
    Πέριξ
    Posts
    1,175

    Default

    Eκτός των γνωστών (μαλτο-δεξτρόζη) υπάρχουν και άλλοι υδατάνθρακες καλύτεροι κατά τη γνώμη μου όπως waxy maze & vitargo (ειδικά αν σε φουσκώνει το στομάχι η δεξτρόζη). Μπορείς να πάρεις υδατάνθρακες από σε bulk φάση από:

    http://www.myprotein.co.uk/bulk-powders/carbohydrates/ και

    http://www.bulkpowders.co.uk/section.../carbohydrates

    Οπότε μαζί με whey θα καθορίζεις εσύ πλέον πόσους υδατάνθρακες θα βάλεις

  13. #13
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    08-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by dias88

    ΩΡΑΙΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ ΛΙΓΟ ΟΛΟΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΡΧΑΡΙΟΣ, ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ΕΙΜΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΥΨΗΛΟ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟ ΠΑΙΡΝΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΚΙΛΑ,ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΕΞΤΡΟΖΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΛΤΟΔΕΞΤΡΙΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ Η ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΖΟΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΕΙ,Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
    </blockquote id=quote>
    1)Υπαρχει ενα κουμπι διπλα απο το Α μην το πατας οταν γραφεις.
    2)Απο αυτα που λες φενετε οτι εισαι εντελως αρχαριος κατι που δεν μου κανει εντυπωση για γυμναστης.
    <blockquote id=quote>Quote:ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΡΚΕΤΟ ΟΓΚΟ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ</blockquote id=quote>
    Ακομα ενα[:-angel]

    <blockquote id=quote>Quote:ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΕΞΤΡΟΖΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΛΤΟΔΕΞΤΡΙΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ Η ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΖΟΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΠΟΥΛΑΕΙ</blockquote id=quote>
    <blockquote id=quote>Quote:3-4 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ
    </blockquote id=quote>
    Που να μην ασχολιοσουν δηλαδη τι θα γινοταν.
    Στο απο κατω υποφορουμ το τεραστειο στικυ και εχει τα μαγαζια που ψωνιζουν σχεδον ολα τα μελοι ενα dextrose maltodextrine να γραψεις σε καποιο απο αυτα...


    ΥΓ ωραιο αβαταρ.

    ΥΓ2 Τωρα βλεπω την ημερομηνια τοσους μηνες εψαχνες και δεν βρηκες?[:-bigeyes][:-boggled]

  14. #14
    Ni0's Avatar
    Join Date
    20-05-13
    Location
    Athens
    Posts
    27

    Default

    Γεια σε ολους ειμαι νεος στο σιτε σας και εχω διαβασει διαφορα που εχετε ανεβασει για τα καινουρια μελοι. Εχω την serious mass gainer kai μια κρεατινη.. της optimum και τα 2. Θα ηθελα λοιπόν&amp;nbsp;να μου πειτε πως και πότε να τα παιρνω... ειμαι 1,83 και 68 κιλα και ηλικια 21 και πηγαινω 5 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο και κανω παντα 1:00 με 1:30&amp;nbsp; ωρα σκληρή προπονηση. Και αν μπορειτε σας παρακαλω μια μικρη διατροφουλα για να ανεβασω μυικα κιλα ευχαριστω πολυ ! (να σας υπενθημισω εαν σας ενδιαφερει πως το σώμα μου ειναι αυτο στην photo profil)

  15. #15
    New Member
    Join Date
    10-10-10
    Posts
    48

    Default

    Quote Originally Posted by Ni0 View Post
    Γεια σε ολους ειμαι νεος στο σιτε σας και εχω διαβασει διαφορα που εχετε ανεβασει για τα καινουρια μελοι. Εχω την serious mass gainer kai μια κρεατινη.. της optimum και τα 2. Θα ηθελα λοιπόν&nbsp;να μου πειτε πως και πότε να τα παιρνω... ειμαι 1,83 και 68 κιλα και ηλικια 21 και πηγαινω 5 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο και κανω παντα 1:00 με 1:30&nbsp; ωρα σκληρή προπονηση. Και αν μπορειτε σας παρακαλω μια μικρη διατροφουλα για να ανεβασω μυικα κιλα ευχαριστω πολυ ! (να σας υπενθημισω εαν σας ενδιαφερει πως το σώμα μου ειναι αυτο στην photo profil)
    Καλησπερα για να ανεβασεις μυικα κιλα υπολόγισε οτι θες 2 φορες το βαρος σου σε καθημερινη ληψη πρωτεινης οποτε καταλαβενεις οτι η Serius mass εκτος απο το να σε θολώσει και να σου δημιουργήσει δυσπεψιες κτλ δεν νομιζω να σου δωσει τιποτα αλλο ..αλλα μιας που την εχεις χτυπα την μετα την προπόνηση σου ,την κρεατινη με 5 gr πριν και 5 μετα θα εισαι οκ..Σε θεμα διατροφής μπορείς να κανεις τα βασικα δηλαδη 6 γευματα αναλογα την καθημερινότητα σου π.χ βασικό ειναι για μενα Κουακερ με μελι το πρωι +πρωτεινη,μεσημερι μπορεις να βαλεις βραστες πατατες με πρωτεινη απο φαγητο π.χ μοσχαρησια μπριζολα-κοτοπουλο..Εγω θα σου ελεγα να αλλαζες και την προπονηση σου να ανέβεις σε αρσεις θανατου πιεσης παγκου με αλτηρεε-μπαρα γενικα να προτιμάς τα ελευθερα βαροι.. Αυτα ετσι πολυ γενικα

  16. #16
    Banned
    Join Date
    06-08-10
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    65

    Default

    Καμια απο τις 2 δεν αξιζει οπως και καμια αλλη "ογκου",τζαμπα λεφτα

  17. #17
    Senior Bodybuilder shadowmaker's Avatar
    Join Date
    12-05-11
    Posts
    2,825

    Default

    Quote Originally Posted by MANOS123 View Post
    Καλησπερα για να ανεβασεις μυικα κιλα υπολόγισε οτι θες 2 φορες το βαρος σου σε καθημερινη ληψη πρωτεινης οποτε καταλαβενεις οτι η Serius mass εκτος απο το να σε θολώσει και να σου δημιουργήσει δυσπεψιες κτλ δεν νομιζω να σου δωσει τιποτα αλλο ..αλλα μιας που την εχεις χτυπα την μετα την προπόνηση σου ,την κρεατινη με 5 gr πριν και 5 μετα θα εισαι οκ..Σε θεμα διατροφής μπορείς να κανεις τα βασικα δηλαδη 6 γευματα αναλογα την καθημερινότητα σου π.χ βασικό ειναι για μενα Κουακερ με μελι το πρωι +πρωτεινη,μεσημερι μπορεις να βαλεις βραστες πατατες με πρωτεινη απο φαγητο π.χ μοσχαρησια μπριζολα-κοτοπουλο..Εγω θα σου ελεγα να αλλαζες και την προπονηση σου να ανέβεις σε αρσεις θανατου πιεσης παγκου με αλτηρεε-μπαρα γενικα να προτιμάς τα ελευθερα βαροι.. Αυτα ετσι πολυ γενικα
    Φίλε Μάνο, χωρίς να είμαι επιθετικός, 10γρμ κρεατίνη σε παληκάρι 21 ετών 68 κιλά μου ακούγονται παραπάνω από υπερβολικά.

    Mike: It is almost literally impossible for most people to work too "hard" -- but it is easily possible for anybody to work too "much."

    Yoda: Try not. Do... or do not. There is no try.

    Shadow: Frequency, volume, intensity... choose two.

  18. #18
    New Bodybuilder
    Join Date
    13-10-13
    Posts
    2

    Default

    serius mass se sindiasmo me aminoksea tabs 2222 mou ekane poli kali douleia kai anebasa 3 Kg,ennoiete oti itane arxi kai meta sindiasa tin kreatini(5gr after) kai tin multivitamin oste na mou dosei akoma kalitera kila (175cm- 68Kg tote).poli kali gia arxi kai lipovaris i serius mass.!!

  19. #19
    Pumping Iron Dimitris stfs's Avatar
    Join Date
    05-03-13
    Location
    αμφισσα :D
    Posts
    298

    Default

    βαψτες μπλε και στ λιμανι ολες τις gainer... εγω μια χρησημοποιησα και μ κανε δουλεια χωρις λιπος και μ βαλε κιλα...αλλα οκ...αν εισαι hardgainer τοτε παρε αν οχι τσαμπα λεφτα...εκτος αυτο η serious mass να ξερεις περιεχει 1 γρ. κρεατινη σε καθε δοση της λοιπον δεν θα χρειαστεις παραπαβω συμπληρωμαρα καλυτερα κατσε και φαε και παρε μια απλη πρωτεινη on gold standard

  20. #20
    New Member Nitro's Avatar
    Join Date
    14-07-13
    Posts
    82

    Default

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας :)

  21. #21
    New Member
    Join Date
    10-10-10
    Posts
    48

    Default

    Εχεις δικιο είναι χαμηλα στα κιλα αλλα πιστευεις ότι με 5γρ π.χ θα δει αποτέλεσμα?
    Last edited by MANOS123; 21-10-13 at 23:39.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •