Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    03-07-09
    Location
    .
    Posts
    1

    Default Χαλάρωση κοιλίας

    Καλημέρα σε όλους,

    Τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα το φόρουμ σας και βρήκα αρκετά χρήσιμα θέματα πάραυτα θα ήθελα και γω να μοιραστώ μαζί σας την δικιά μου απορία/ίες.

    Από τον Απρίλιο, όπου και άρχισα δίαιτα και γυμναστήριο, έχω χάσει περίπου 25-30 κιλά, και συνεχίζω, έχω παρατηρήσει μια αλλαγή αλλά το πρόβλημα είναι στην κοιλιά που έχει κρεμάσει και είναι ακόμα σχετικά μεγάλη, αυτό το κρέμασμα με το γυμναστήριο και γενικότερα το σώμα θα το μαζέψει ?

    Υ/Γ. Ήμουν 120-125 κιλά και τώρα είμαι 95, στόχος μου είναι τα 80-85.
    Ηλικία 21.

    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλωσόρισες στο φόρουμ!
    Το θέμα έχει συζητηθεί αρκετά στο παρελθόν, ρίξε μια ματιά στο παρακάτω τόπικ
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...η,δέρμα

  3. #3
    New Bodybuilder
    Join Date
    07-07-09
    Location
    .
    Posts
    3

    Default

    Φίλε μου, έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.

    Ήμουν 130 κιλά τώρα είμαι 73 και κατι ψιλά με 1 χρονο αυστηρή διατροφή και καθημερινή προπόνηση. Έχει βελτιωθεί η κοιλιά παρα πολύ σε σχέση με πριν. Προσωπικά θα κάνω ένα χρόνο υπομονή ακόμη και αν δε βελτιωθεί όπως θα θελα πάω για πλαστική...

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-07-08
    Location
    athens.
    Posts
    93

    Default

    Έχασα και εγώ αρκετά κιλά και προσπαθώ και εγώ να μειώσο το πρόβλημα στην κοιλία όπου είναι τοπικό και εξακολουθώ να κρατάω εκει 10 κιλά λίπους συσωρευμενα.

    Κάτω σε ποιά ποσσοστά λίπους είδες η κοιλία σου να αρχίζει να μαζεύει?

    Σκέφτομαι προσωπικά να πέσω κοντά στο 12 λίπος και μετά εαν δεν έχει μαζέψει να πάω για πλαστική.
    1.85
    93 21 % 68
    90 20%


  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-07-08
    Location
    athens.
    Posts
    93

    Default

    Έχασα και εγώ αρκετά κιλά και προσπαθώ και εγώ να μειώσο το πρόβλημα στην κοιλία όπου είναι τοπικό και εξακολουθώ να κρατάω εκει 10 κιλά λίπους συσωρευμενα.

    Κάτω σε ποιά ποσσοστά λίπους είδες η κοιλία σου να αρχίζει να μαζεύει?

    Σκέφτομαι προσωπικά να πέσω κοντά στο 12 λίπος και μετά εαν δεν έχει μαζέψει να πάω για πλαστική.
    1.85
    93 21 % 68
    90 20%


  6. #6

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by simosis



    Σκέφτομαι προσωπικά να πέσω κοντά στο 12 λίπος και μετά εαν δεν έχει μαζέψει να πάω για πλαστική.
    </blockquote id=quote>

    Έλεος !! Επικοινωνείς με αυτά που γράφεις?! [:-boggled][:-scared]

    Το ενδεχόμενο να πας κάτω απο 12 με διατροφή και γυμναστική όπως τόσος κόσμος , έχει απορριφθεί?

  7. #7

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by simosis



    Σκέφτομαι προσωπικά να πέσω κοντά στο 12 λίπος και μετά εαν δεν έχει μαζέψει να πάω για πλαστική.
    </blockquote id=quote>

    Έλεος !! Επικοινωνείς με αυτά που γράφεις?! [:-boggled][:-scared]

    Το ενδεχόμενο να πας κάτω απο 12 με διατροφή και γυμναστική όπως τόσος κόσμος , έχει απορριφθεί?

  8. #8

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Για ραγάδες μιλάς δλδ?[:-bulb]

  9. #9

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Για ραγάδες μιλάς δλδ?[:-bulb]

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-07-08
    Location
    athens.
    Posts
    93

    Default

    Ειλίκρινα εγώ δεν έχω φτάσει ποτέ στο 12% και μάλιστα μία φορά έπρεπε να έιμουν γύρω στο 17% μία και είμουν ογκώδης όπως τώρα και αρκετά ποιο ελαφρής στα 85 κιλά. Απλά και τώτε το προβλημα υπήρχε αρκετά όπως του φίλου μας απο πάνω.

    Αυτή την φορά πάω δυνατά και δεν τα παρατάω αλλά εαν δώ στα 14% ότι ακομα υπάρχει θα κάνω πλαστική γιατί αυτό το προβλημα είναι άσχημα αισθητικά για έναν που έχει χάσει 45 κιλα στα 16-17 του και φυσικά ευκολά μετα αφήνεσαι και απονθαρύνεσαι ψυχολογικά.

    Στα 90 κιλά έιμαι αρκετά αδύνατος στα πόδια και η κοιλία μου είναι αχούρι αλλα παρόλα αυτα βγαινω παραλία και όλα
    1.85
    93 21 % 68
    90 20%


  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-02-09
    Location
    Athens, Attica, Greece.
    Posts
    206

    Default

    δεν βλεπω καποιο λογο για να μην βγαινεις στην παραλια. τωρα αυτο για τη χαλαρωση της κοιλιας δεν ξερω... Μερικοι το χρησιμοποιουν και σαν πανακια ενω στην πραγματικοτητα ειναι λιπος. Βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα αλλα σου ευχομαι να ειναι λιπος και οχι δερμα ετσι ωστε να το ξεφορτωθεις αν και επισης αν τουμπανιασουν οι κοιλιακοι θα διορθωθει

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    23-07-08
    Location
    athens.
    Posts
    93

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Κωνσταντινος

    δεν βλεπω καποιο λογο για να μην βγαινεις στην παραλια. τωρα αυτο για τη χαλαρωση της κοιλιας δεν ξερω... Μερικοι το χρησιμοποιουν και σαν πανακια ενω στην πραγματικοτητα ειναι λιπος. Βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα αλλα σου ευχομαι να ειναι λιπος και οχι δερμα ετσι ωστε να το ξεφορτωθεις αν και επισης αν τουμπανιασουν οι κοιλιακοι θα διορθωθει
    </blockquote id=quote>







    Βασικά έχω ξεπεράσει αρκετά κομπλεξ μου , εαν σκεφτείς ότι είχα πάει καποτε απο 135 κιλά στα 85 κιλά όταν είμουν 1.60 υψος και όλα αυτα απο μόνος μου σε 5 μήνες. Απλά και 16% λίπος που έπρεπε να είμουν πρίν 1.5 χρόνο εδειχνε ασχημά τόσο που απονθαρύνεσαι αρκετά εύκολα. Απετυχα με σε μία φάση όγκου πού είχα κάνει + κατι άλλα προχωπικά αφέ8ικα και ξαναεφτασα 96 κιλά απο 87.

    Απλα σε αυτή την φάση για φέτος το καλοκαίρι και μέχρι οκτομβρή θα κοιταξω να χάσω όσο λίπος γινεται.
    1.85
    93 21 % 68
    90 20%



 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •