Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default Γνώμες για CGT-10 της Optimum Nutrition

    γεια σας για ακόμη μια φορά.θα ήθελα να μ πείτε τη γνώμη σας για αυτό εδώ τ προιόν..ευχαριστώ..

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Να παρεις σκετη μονουδρικη, η γλουταμινη ειναι αχρηστη και πολλοι λενε μαλιστα οτι δρα ανταγωνιστικα στην απορροφηση με την κρεατινη.

  3. #3
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    θα έχω αποτελέσματα με αυτήν την κρεατίνη?

  4. #4
    Pumping Iron iskraone's Avatar
    Join Date
    09-02-08
    Location
    gold's gym
    Posts
    484

    Default

    Αποτελέσματα θα δεις από τη διατροφή και την προπόνηση που θα κάνεις. Η κρεατίνη είναι το κερασάκι στην τούρτα.
    (A) // fight till death - fight back // (E)

  5. #5

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Με ποια; Με αυτη που λες εσυ; Τελοσπαντων τι αποτελεσματα ψαχνεις ειναι το θεμα. Γενικως η κρεατινη βοηθαει, τωρα αν νομιζεις οτι θα παρεις 10 μυικα κιλα και θα ανεβεις 50 κιλα στον παγκο, οχι δεν θα γινει.

  6. #6
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    δν μιλαω για τετοια διαφορα απλα θα εχω παραπανω δυναμη ετσι ωστε να σηκωνω κατι παραπανω?

  7. #7
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    οσο αναφορα την διατροφη μου ειναι γεματη κρεας ψαρι κ σαλατες.κ αφθονο γαλα εννοειται.

  8. #8
    Bodybuilding Champion nicolaos_m's Avatar
    Join Date
    26-04-09
    Location
    nikea, pirea, Greece.
    Posts
    151

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Raf

    οσο αναφορα την διατροφη μου ειναι γεματη κρεας ψαρι κ σαλατες.κ αφθονο γαλα εννοειται.
    </blockquote id=quote>
    Για το γάλα θα σου έλεγα να εισαι λίγο προσεχτικος... δεν θέλει και τόσο πολυ οσο νομιζουμε...
    Την εποχη του Άρνολντ επιναν λιτρα γαλα και το θεωρουσαν καλη τροφη, ομως στις μερες μας πολυ bodybuilders το αποφευγουν για λογους αλεργιας και τροφικης δυσανεξιας(και κατακρατησης νερου...)
    Οσο για το προιον,επειδη δουλευω χρονια στην χοντρικη και υπαρχουν πραγματα που δεν τα γνωριζει ο κοσμος θα σου πω οτι καλυτερα ενα συστατικο να το παιρνεις ΜΟΝΟ ΤΟΥ και στην πιο αφομοιωσημη μορφη του...
    π.χ.Η γλουταμινη σε σκονη... δεν δουλευει ΚΑ-ΘΟ-ΛΟΥ!!! (θα τρεξουν να σου πουν οχι ρε,δουλευει αλλα καλυτερα σε καψουλα,αλλα δουλευει)
    Μονο σε καψουλα και απο ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΤΑΙΡΙΑ... διαφορετικα ισως να φτανει στο σωμα σου ΟΥΤΕ ΣΑΝ ΓΛΟΥΤΑΜΙΝΙΚΟ ΟΞΥ...(ρωτα καλο διατροφολογο και αθλητιατρο.Ξερω οτι ειναι σαν να σου λεω δεν υπαρχει αγιος Βασιλης αλλα...)
    Τωρα οσο αφορα την κρεατινη εκει ειναι καλυτερα τα πραγματα,δουλευει αλλα πάλι ΜΟΝΟ σε καξουλα ή ταμπλετα και καλυτερα εστερας (για να ειναι σαν να την βρηκε το σωμα σου απο τροφη-λέμε τώρα)
    Σε σκονη,πρεπει να εισαι τυχερος και γρηγορος ωστε με το που θα μπει σε νερο να την πιεις αμεσως και παλι οτι γινει...
    Βρες εναν καλο προπονητή, γιατι απο εδω μπορεις να εχεις καποια βοηθεια αλλα καλο ειναι να εχεις ενα ατομο που να ξερει και να ειναι κοντα σου... Δεν ειναι τυχαιο που ο Κεφαλιανος μιλαει συνεχεια για το ποσο τον βοηθαει ο Δαυιδ...
    Nikolaos Maliatsis Razos
    A journey of a thousand miles begins with a single step!

  9. #9
    Senior Bodybuilder Raf's Avatar
    Join Date
    20-05-09
    Location
    Salonika
    Posts
    2,139

    Default

    ευχαριστω πολυ νικο.δηλαδη εσυ που ξερεις τ κρεατινη μ προτεινεις ετσι ωστε να ανεβω σ δυναμη κ κιλα κ τετοια.

  10. #10
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nicolaos_m

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Raf

    οσο αναφορα την διατροφη μου ειναι γεματη κρεας ψαρι κ σαλατες.κ αφθονο γαλα εννοειται.
    </blockquote id=quote>
    Τωρα οσο αφορα την κρεατινη εκει ειναι καλυτερα τα πραγματα,δουλευει αλλα πάλι ΜΟΝΟ σε καξουλα ή ταμπλετα και καλυτερα εστερας (για να ειναι σαν να την βρηκε το σωμα σου απο τροφη-λέμε τώρα)
    Σε σκονη,πρεπει να εισαι τυχερος και γρηγορος ωστε με το που θα μπει σε νερο να την πιεις αμεσως και παλι οτι γινει...

    </blockquote id=quote>

    Φίλε μου δεν θα συμφωνήσω σε αυτό... Δεν υπάρχει λογική λέγοντας ότι αν την πάρεις σε κάψουλα είναι σαν να την πήρες από τροφή... Και απορώ που τονίζεις το ΜΟΝΟ. Δηλαδή όσοι παίρνουμε μονουδρική σε σκόνη δεν βλέπουμε αποτελέσματα και πετάμε τα λεφτά μας;[:-bigeyes]
    Έχεις προσωπική εμπειρία ή κάποια επιχειρήματα για αυτό;

  11. #11
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    Quote:
    --------------------------------------------------------------------------------
    Originally posted by nicolaos m
    Για το γάλα θα σου έλεγα να εισαι λίγο προσεχτικος... δεν θέλει και τόσο πολυ οσο νομιζουμε...
    Την εποχη του Άρνολντ επιναν λιτρα γαλα και το θεωρουσαν καλη τροφη, ομως στις μερες μας πολυ bodybuilders το αποφευγουν για λογους αλεργιας και τροφικης δυσανεξιας(και κατακρατησης νερου...)
    --------------------------------------------------------------------------------

    Αυτο για το γαλα το εχω διαβασει στο φορουμ ξανα.Εγω το εχω κοψει το γαλα ενα μηνα και εχω δει τρελλα αποτελεσματα σε ''κοψιμο''


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pro Complex Της Optimum Nutrition
    By @troulsta@ in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 26
    Last Post: 11-07-11, 00:59
  2. OPTIMUM NUTRITION
    By mixalhsgr in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-05, 03:37

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •