Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Bodybuilder spontzas's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    kerkyra, Greece.
    Posts
    127

    Default Διακοπη του γυμναστηριου για ενα μηνα περιπου

    Λογω του οτι το Σεπτρεμβρη θα εχω "τρεχαματα" οπως να βρω σπιτι να γραφτω στη σχολη(φοιτητηηηηης[:-bouncy][:-bouncy]:-bouncy]) και μεχρι να εγκατασταθω θα μου παρει λιγο χρονο δεν θα πηγαινω γυμναστηριο.Εχω 2 αλτηρες μεχρι 15 κιλα στον καθενα, μονοζυγο στη πορτα και μπορω να πηγαινω και για κολυμπι.Σκεφτομαι ομως να μην κανω καθολου προπονησεις ουτε σπιτι γιατι εχω παρατηρησει απο φιλους μου που απειχαν μεγαλο χρονικο διαστημα απ τη γυμναστικη οτι οταν ξαναξεκινησαν επαιρναν ογκο πιο γρηγορα.Ή μηπως λεω μ@.@...ς:D!Απ την αλλη πιστευω οτι στο επιπεδο που βρισκομαι αν σταματησω για ενα μηνα θα χασω και οτι εχω..[:-yawn]. Τι με συμβουλευετε εσεις?

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    Καλες σπουδες ευχομαι! Πιστευω οτι οσο καιρο δεν θα πηγαινεις γυμναστηριο μπορεις να χρησιμοποιησεις τους αλτηρες και το μονοζυγο.Εχεις αρχισει απο οτι θυμαμαι κανενα 2μηνο και πας καλα.Στην θεση σου δεν θα τα παρατουσα ολα, ουτε για μια εβδομαδα.

  3. #3

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Προσωπικα δεν θα σταματαγα για 1 μηνα, οι φιλοι σου που λες ειτε ηταν υπερπροπονημενοι ειτε εχουν μια προσωρινη κατακρατηση γλυκογονου που προκαλει αιματωση και εσενα σου φαινεται οτι "παιρνουν ογκο". Εγω σταματησα 1 βδομαδα για καλοκαιρι και ειμαι πιο δυνατος τωρα αλλα πριν απο την διακοπη ημουν διαλυμμενος, δηλαδη εξαιρετικα κουρασμενος και γεματος μικροτραυματισμους. Η επιστροφη μετα απο 1 μηνα πληρους αποχης ειναι δυσκολη, ψυχολογικα περισσοτερο. Τωρα με τα 15κιλα δεν ξερω τι μπορεις να κανεις... αλλα απο το τιποτα...

  4. #4
    Junior Bodybuilder spontzas's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    kerkyra, Greece.
    Posts
    127

    Default

    Ευχαριστω rapa.Το μονο κακο με το μονοζυγο ειναι οτι κανω κλειστη λαβη γιατι το εχω στην πορτα και δεν χωραει να απλωσω τα χερια..:D.Σε αυτο το διαστημα θελω απλως να διατηρησω οτι εχω. Επισης εχω δοκιμασει διαφορετικες τεχνικες στα push-up και με πιανουν αρκετα καλα στο στηθος!Απ οτι καταλαβαινω λοιπον δεν θα ηταν οτι καλυτερο να σταματησω τελειως.Αρα συνεχιζουμε χαλαρα και απο Οκτωβρη πιο δυναμικα..

  5. #5

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    +1 στον Γιώργο!Παίρνουν πίσω πιο εύκολα αυτά που είχαν χάσει και νομίζουν ότι έκαναν πρόοδο,κάτι που δεν ισχύει!
    Εάν σταματήσεις ένα μήνα,τότε σίγουρα θα χάσεις μάζα,θα πέσει η αθλητική ομοιόστασή σου και σίγουρα θα το ρίξεις και στο φαγητό.Προσωπικά να κάτσω πάνω από 3 ημέρες δν την παλέυω μία λόγω του ότι έχει γίνει τρόπος και στάση ζωής πλέον αλλά οκ δεν θα χαθεί και ο κόσμος από τη στιγμή που όυτε επαγγελματίας είσαι και σίγουρα το φετινό τουλάχιστον OLYMPIA δεν το προλαβαίνεις[:-shades]

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    Ενας μηνας ειναι καταστροφη,εκτος εαν εχεις καψει φλαντζα με δίωρες προπονησεις 6 ημερες την εβδομαδα.

  7. #7
    New Member
    Join Date
    07-04-09
    Location
    larissa.
    Posts
    99

    Default

    Φιλε εαν το θεωρεις εσυ σωστο απλα πειραματισου το!Και δεν ειναι αναγκη να μεινεις για ενα μηνα εκτος!Εσυ θα κρινεις.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •