Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 48 of 48
  1. #31
    Pumping Iron go-pap's Avatar
    Join Date
    17-11-12
    Location
    δραμα + σαλονικα
    Posts
    356

    Default

    παρε μια καθαρη whey, και κρεατινη.

  2. #32

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by KostasBeslok View Post
    Αγαπητέ Ultra τι εννοείς με το ήδη αγορασμένη,επίσης μου την πρότειναν την συγκεκριμένη προτείνη οπότε είπα να την δοκιμάσω.Συγκεκριμένα είδα οτι περιέχει και κρεατίνη οπότε είπα θα μου δώσει ενα "boost" γενικά,και επειδή δεν τα πάω και πολύ καλά με την πρόσληψη πρωτείνων είπα θα με διευκολύνει. Εσύ προσωπικά τι θα μου πρότεινες ;
    Το είπα καθ'υπερβολήν, εννοωντας πως αν και όλοι εδώ θα σου πουν να μην την αγοράσεις εσύ έχεις στην ουσία ήδη αποφασίσει. Μην με παρεξηγείς, δεν είναι προσωπικό, απλως 99 στους 100 που ρωτούν για ένα συμπλήρωμα "γνώμες" στην ουσία ζητούν απλως επιβεβαίωση της επιλογής τους. Εαν εσύ είσαι εξαίρεση μπράβο σου, βάσει πιθανοτήτων και "στατιστικής" δεν το πιστεύω.

    Το οτι δεν τα πας καλά με την πρόσληψη πρωτεϊνών δείχνει πως δεν ακολουθείς σωστή διατροφή. Οι σκόνες, και ειδικά οι σκόνες "ονγκου", που είναι τίγκα στις σκουπιδοθερμίδες, δεν θα σε σώσουν σε αυτήν την περίπτωση. Υπο την προϋπόθεση πως φτιάχνεις την διατροφή σου ωστε να έχει νόημα το όποιο συμπλήρωμα, εγώ σου προτείνω την λογική και οικονομική λύση: καθαρή whey και κρεατινη, ώστε να μπορείς να ρυθμίσεις ακριβώς τις δόσεις από κάθε τι και να είσαι σίγουρος για την ποιότητα. Το θέμα της δόσεως είναι πολύ σημαντικό, ειδικα στην κρεατίνη. Αν θέλεις στο μεταπροπονητικό σου και υδατάνθρακα (καθόλου απαραίτητο για τους περισσοτέρους) αγοράζεις από φαρμακείο δεξτρόζη ή/και μαλτοδεξτρίνη, σε πολύ χαμηλή τιμή (πχ δεξτρόζη 4 ευρώ το κιλό) και είσαι έτοιμος.

    Γενικώς απόφευγε την Muscletech. Πανάκριβα προϊόντα όχι λόγω ποιότητος αλλά λόγω marketing, μπορείς με πολύ λιγότερα λεφτά να έχεις την ίδια ή και καλύτερη ποιότητα, αγοράζοντας πιο σοβαρές μάρκες (Optimum και Reflex "ψηφίζω" εγώ).

  3. #33

    Default

    Και όμως Ultra είμαι μια απο τις εξαιρέσεις,αυτα που μου είπες με βοήθησαν αρκετά και τώρα σκοπεύω να πάρω μια καθαρή πρωτείνη (συγκεκριμενα Optimum Gold Standard 100% ) που μου πρότεινες παραπάνω ,και έχω ήδη αρχίσει να φτιάχνω την διατροφή μου. Και κάτι τελευταίο, ξέρεις κάποιο site που να μπορώ να την παραγγείλω online? Θα με ωφελούσε και χρηματικά πιστεύω.. Ευχαριστώ και πάλι.

  4. #34

    Join Date
    04-01-12
    Posts
    1,125

    Default

    Quote Originally Posted by KostasBeslok View Post
    Και όμως Ultra είμαι μια απο τις εξαιρέσεις,αυτα που μου είπες με βοήθησαν αρκετά και τώρα σκοπεύω να πάρω μια καθαρή πρωτείνη (συγκεκριμενα Optimum Gold Standard 100% ) που μου πρότεινες παραπάνω ,και έχω ήδη αρχίσει να φτιάχνω την διατροφή μου. Και κάτι τελευταίο, ξέρεις κάποιο site που να μπορώ να την παραγγείλω online? Θα με ωφελούσε και χρηματικά πιστεύω.. Ευχαριστώ και πάλι.
    Ωραίος, παίρνω πίσω λοιπόν όλα τα σχετικά και σου ζητώ συγγνώμη που σε αδίκησα.

    Από sites κινούνται πολύ τα Prosport και Prozis, αν μπεις στην ενότητα "Παραγγελίες συμπληρωμάτων bb από το εξωτερικό" θα δεις να αναφέρονται συχνά, είναι απολύτως αξιοπιστα και οικονομικά, εν συγκρίσει τουλάχιστον με τα εν Ελλαδι καταστήματα.

    Ψάξ'το λίγο, σύγκρινε τιμές, έλεγξε διαθεσιμότητα και πες μας τι έκανες τελικώς.

  5. #35

    Default

    Θα ψαχτώ και θα σε-σας ενημερώσο άμεσα ..

  6. #36
    New Bodybuilder
    Join Date
    02-02-15
    Posts
    1

    Default Mass Tech Performance Series

    χαιρεται και καλως σας βρηκα ! αγορασα τον εν λογω προιον και εχω μερικες αποριες! καταρχας επειδη η ποσοτητα των υδατανθρακων και της κρεατινης ειναι τεραστιες θα παιρνω τη μιση δοση ! τις μερες που δεν γυμναζομαι πρεπει αναγκαστικα να το παρω (λογω κρεατινης) η μπορω να το παραλειψω? επισης επειδη θα το χρησημοποιω ως αντικαταστατο γευματος οταν ειμαι στη σχολη( 1 ωρα πριν παω γυμναστηριο) πρεπει να το λαμβανω την ιδια χρονικη στιγμη καθε μερα η δεν πειραζει αν την μια το παρω στις 6 και το αλλο στις 7? ευχαριστω εκ των προτερων

  7. #37

    Join Date
    22-07-15
    Posts
    35

    Exclamation Mass-Tech της Muscletech

    Καλησπερα παιδια νεος στο γκρουπ και θα ηθελα γνωμες για την muscletech mass tech
    Ειμαι σε γυμ 6μηνες με διατροφη και καθημερινη προπονηση με βαροι εχω σχετικα καλη γραμωση αλλα θα ηθελα λιγο ογκο λετε να την παρω η απλα θα με γεμιση λιπος παρα ογκο?η εχετε να προτινετε αλη πρωτεινη για ογκο?

  8. #38

    Default

    Φιλε μ επειδη εχω δοκιμασει 5-6 κιλα νερα κ λιπος θα βαλεις! Φτιαξε το φαγητο σου πρωτα.. ΜΙα αξιολοχη που εχω δοκιμαει παντως ειναι της sci-mx η lean Muscle Η Lean body δν θυμαμαι ψαξτο παντως καλυτερα καθαρη πεωτεινη κ πολυ φαγητο!

  9. #39

    Join Date
    22-07-15
    Posts
    35

    Default

    Quote Originally Posted by Kasper7 View Post
    Φιλε μ επειδη εχω δοκιμασει 5-6 κιλα νερα κ λιπος θα βαλεις! Φτιαξε το φαγητο σου πρωτα.. ΜΙα αξιολοχη που εχω δοκιμαει παντως ειναι της sci-mx η lean Muscle Η Lean body δν θυμαμαι ψαξτο παντως καλυτερα καθαρη πεωτεινη κ πολυ φαγητο!
    Δλδ καθαρη πρωτεινη εννωεις καμια whey?

  10. #40

    Default

    ναι whey εννοω

  11. #41
    Pumping Iron GreenBill's Avatar
    Join Date
    29-11-11
    Posts
    567

    Default

    Εγώ σου προτείνω την Ελληνική Πρωτεΐνη (WheyPro 80).

    Αγνή από αιγορόβιο Ελληνικό γάλα χωρίς «παράξενα» πρόσθετα.
    GreenBill

  12. #42

    Default

    Αυτη ρε φιλε ειναι που βγαινει σε κατι περιεργες γευσεις Kinder buenno?
    EDIT: Λαθος αλλη λεω την ISOtouch εχει κατι γευσεις νουτελα κιντερ μπουενο φερεο αυτη που λες δν πινετε
    Last edited by Kasper7; 22-07-15 at 03:07.

  13. #43
    Pumping Iron GreenBill's Avatar
    Join Date
    29-11-11
    Posts
    567

    Default

    Αυτή που λέω εγώ δεν έχει διάφορες γεύσεις και ελπίζω να παραμείνει έτσι. Έχει γεύση γάλακτος.

    Την έχεις δοκιμάσει; Εγώ την πίνω μία χαρά.
    GreenBill

  14. #44
    Advanced Bodybuilder EKRIG's Avatar
    Join Date
    18-05-10
    Location
    TRIPOLI
    Posts
    1,077

    Default

    Αυτέ του τύπου πρωτεινες θα σε γεμίσουν λίπος. Για πρωτεινη whey και καλό φαγητό.

  15. #45
    Pumping Iron apro's Avatar
    Join Date
    10-12-12
    Location
    Athens
    Posts
    394

    Default

    Quote Originally Posted by GreenBill View Post
    Αυτή που λέω εγώ δεν έχει διάφορες γεύσεις και ελπίζω να παραμείνει έτσι. Έχει γεύση γάλακτος.

    Την έχεις δοκιμάσει; Εγώ την πίνω μία χαρά.
    Σε τιμη και ποιοτητα πως ειναι?δεν εχω παβτος να την πουλανε σε γνωστα μαγαζια

  16. #46
    Advanced Bodybuilder Paulos123's Avatar
    Join Date
    21-01-13
    Location
    Αττικη,Νεα Μακρη
    Posts
    1,126

    Default

    Εψαξα στην ιστιοσελιδα,απο τιμες αποτι ειδα το κιλο 25 και τα 2κιλα 45.Ποιοτητα δεν ξερω,δεν την εχω δοκιμασει.
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
    ...............................R.I.P.................................
    .............Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian.........
    .................₪₪₪₪₪₪1989-2011₪₪₪₪₪₪.............
    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

  17. #47
    New Bodybuilder
    Join Date
    22-09-16
    Posts
    1

    Default Mass tech protein τι λέτε για αυτή;;

    Θέλω να την δοκιμασω και ήθελα να μου πειτε αν κανει η γεύση και ποια γεύση!

  18. #48
    Pumping Iron bebeto's Avatar
    Join Date
    22-09-13
    Location
    Athens
    Posts
    680

    Default

    Σκουπιδι,ολες οι "πρωτεινες ογκου"
    τα θαυματα συμβαινουν μονο σε οσους δε τα παρατανε ΠΟΤΕ


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nitro-Tech Hardcore Της MuscleTech - Γνώμες;
    By virbas in forum Συμπληρώματα Πρωτεΐνης
    Replies: 19
    Last Post: 05-01-12, 10:10
  2. Mass-Tech (Muscle Tech)
    By in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 0
    Last Post: 28-05-07, 17:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •