Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 33
  1. #1
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default Sok's Photos..!!

    Είπα να βάλω κάποιες photos και εγώ...
    Είμαι 83 κιλά και 1.88 ύψος 20 χρονών. Τον Απρίλιο που ξεκίνησα γράμμωση ήμουν 92 κιλά. Μείωσα γρήγορα τις θερμίδες με αποτέλεσμα να κολλήσω σε κάποιο σημείο, ξεκόλλησα, αλλά τώρα βλέπω ότι πάλι δυσκόλεψαν τα πράγματα. Να φανταστείται είμαι -1000 θερμίδες περίπου από τη συντήρησή μου.
    Βέβαια όλα αυτά μετά από τεράστια (1.5 χρόνο) αποχή. Ουσιαστικά σωστή προπόνηση (όσο γίνεται, αφού κάθε φορά όλο και κάτι ανακαλύπτω) και σωστή διατροφή κάνω από τον Ιανουάριο.
    Όλα τα σχόλια ευπρόσδεκτα μην κολλάτε...

    Attached Image:



    Attached Image:



    Attached Image:



    Attached Image:



    Attached Image:



    Attached Image:



    Attached Image:



    Attached Image:


  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    Φιλε Σοκ μπραβο! Πολυ καλος![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    Νομιζω 1000 θερμιδες ελλειμα ειναι πολλες (δηλαδη θελεις να χανεις 4 κιλα το μηνα???)
    Απο τις φωτο φαινεσαι αρκετα κατω σε λιπος οποτε νομιζω οτι μπορεις να τρως παραπανω. Μπορεις να ανεβεις κι αλλο στα ποδια σου και στο στηθος και θα εισαι απαιχτος!
    Καλη συνεχεια!
    :D

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    Φιλε Σοκ μπραβο! Πολυ καλος![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    Νομιζω 1000 θερμιδες ελλειμα ειναι πολλες (δηλαδη θελεις να χανεις 4 κιλα το μηνα???)
    Απο τις φωτο φαινεσαι αρκετα κατω σε λιπος οποτε νομιζω οτι μπορεις να τρως παραπανω. Μπορεις να ανεβεις κι αλλο στα ποδια σου και στο στηθος και θα εισαι απαιχτος!
    Καλη συνεχεια!
    :D

  4. #4

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Σωκράτη μου ωραία!![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]Ωραίος ρε φίλε!!Μια χαρά σε βλέπω!!Μην πέσεις άλλο σε θερμίδες ρε φίλε!
    ΓΙα να ξεκολλήσεις και να πέσεις χαμηλότερα σε λίπος εάν θες,αύξησε για λίγο καιρό την αερόβια σου και τις καύσεις σου γενικώς και αύξησε παράλληλα και τις θερμίδες σου,ίσως σου δώσει καλά αποτελέσματα!
    Πολύ καλός γενικώς πάντως χωρίς παραμελημένα πόδια,μπράβο ρε φίλε,βάλε λίγα σχήματα ακόμη και μπαλαρίσματα και θα είσαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ!
    Let's go buddyyyyy!!!

  5. #5

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Σωκράτη μου ωραία!![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]Ωραίος ρε φίλε!!Μια χαρά σε βλέπω!!Μην πέσεις άλλο σε θερμίδες ρε φίλε!
    ΓΙα να ξεκολλήσεις και να πέσεις χαμηλότερα σε λίπος εάν θες,αύξησε για λίγο καιρό την αερόβια σου και τις καύσεις σου γενικώς και αύξησε παράλληλα και τις θερμίδες σου,ίσως σου δώσει καλά αποτελέσματα!
    Πολύ καλός γενικώς πάντως χωρίς παραμελημένα πόδια,μπράβο ρε φίλε,βάλε λίγα σχήματα ακόμη και μπαλαρίσματα και θα είσαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ!
    Let's go buddyyyyy!!!

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-04-06
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    εγω θα σε συμβουλεβα να πας για ογκο και οχι για γραμμωση καθως δεν εχεις τπτ να γραμμωσεις..κατα τα αλλα εχεις τις βασεις..διατροφη σωστη θες και γυμναστικη σκληρη..

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-04-06
    Location
    .
    Posts
    81

    Default

    εγω θα σε συμβουλεβα να πας για ογκο και οχι για γραμμωση καθως δεν εχεις τπτ να γραμμωσεις..κατα τα αλλα εχεις τις βασεις..διατροφη σωστη θες και γυμναστικη σκληρη..

  8. #8
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by rapa

    Φιλε Σοκ μπραβο! Πολυ καλος![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    Νομιζω 1000 θερμιδες ελλειμα ειναι πολλες (δηλαδη θελεις να χανεις 4 κιλα το μηνα???)
    Απο τις φωτο φαινεσαι αρκετα κατω σε λιπος οποτε νομιζω οτι μπορεις να τρως παραπανω. Μπορεις να ανεβεις κι αλλο στα ποδια σου και στο στηθος και θα εισαι απαιχτος!
    Καλη συνεχεια!
    :D
    </blockquote id=quote>

    Φίλε rapa ευχαριστώ! Το έλλειμα είναι τόσο μεγάλο όχι για να χάνω 4 κιλά το μήνα αλλά επειδή έφτασα σε σημείο με θερμίδες συντήρησης να βάζω κιλά[:-bigeyes] Μάλλον τάραξα λίγο το μεταβολισμό μου επειδή ξεκίνησα χαμηλά από την αρχή και πρωινές αερόβιες κλπ... Θέλω να πιστεύω ότι μόλις ξεκινήσω όγκο (στις θερμίδες συντήρησης θα ξεκινήσω γιατί όπως έιπα και πριν βάζω κιλά έτσι) θα στρώσει πάλι ο μεταβολισμός.
    Για το στήθος που λες έχεις απόλυτο δίκιο, ειδικά το πάνω μέρος δεν μπορώ να το αναπτύξω[:-ashamed] Για τα πόδια είναι λίγο δύσκολο να γραμμώσουν γιατί το περρισότερο λίπος το έχω εκεί. Να φανταστείς ότι τα jean μου στη μέση μου είναι άνετα έως φαρδιά και στα πόδια κολλητά έως στενά!
    Πιστεύω ότι είμαι γύρο στο 15-16% λίπος και όχι παρακάτω...
    Ευχαριστώ και πάλι!

  9. #9
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by rapa

    Φιλε Σοκ μπραβο! Πολυ καλος![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    Νομιζω 1000 θερμιδες ελλειμα ειναι πολλες (δηλαδη θελεις να χανεις 4 κιλα το μηνα???)
    Απο τις φωτο φαινεσαι αρκετα κατω σε λιπος οποτε νομιζω οτι μπορεις να τρως παραπανω. Μπορεις να ανεβεις κι αλλο στα ποδια σου και στο στηθος και θα εισαι απαιχτος!
    Καλη συνεχεια!
    :D
    </blockquote id=quote>

    Φίλε rapa ευχαριστώ! Το έλλειμα είναι τόσο μεγάλο όχι για να χάνω 4 κιλά το μήνα αλλά επειδή έφτασα σε σημείο με θερμίδες συντήρησης να βάζω κιλά[:-bigeyes] Μάλλον τάραξα λίγο το μεταβολισμό μου επειδή ξεκίνησα χαμηλά από την αρχή και πρωινές αερόβιες κλπ... Θέλω να πιστεύω ότι μόλις ξεκινήσω όγκο (στις θερμίδες συντήρησης θα ξεκινήσω γιατί όπως έιπα και πριν βάζω κιλά έτσι) θα στρώσει πάλι ο μεταβολισμός.
    Για το στήθος που λες έχεις απόλυτο δίκιο, ειδικά το πάνω μέρος δεν μπορώ να το αναπτύξω[:-ashamed] Για τα πόδια είναι λίγο δύσκολο να γραμμώσουν γιατί το περρισότερο λίπος το έχω εκεί. Να φανταστείς ότι τα jean μου στη μέση μου είναι άνετα έως φαρδιά και στα πόδια κολλητά έως στενά!
    Πιστεύω ότι είμαι γύρο στο 15-16% λίπος και όχι παρακάτω...
    Ευχαριστώ και πάλι!

  10. #10
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_

    Σωκράτη μου ωραία!![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]Ωραίος ρε φίλε!!Μια χαρά σε βλέπω!!Μην πέσεις άλλο σε θερμίδες ρε φίλε!
    ΓΙα να ξεκολλήσεις και να πέσεις χαμηλότερα σε λίπος εάν θες,αύξησε για λίγο καιρό την αερόβια σου και τις καύσεις σου γενικώς και αύξησε παράλληλα και τις θερμίδες σου,ίσως σου δώσει καλά αποτελέσματα!
    Πολύ καλός γενικώς πάντως χωρίς παραμελημένα πόδια,μπράβο ρε φίλε,βάλε λίγα σχήματα ακόμη και μπαλαρίσματα και θα είσαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ!
    Let's go buddyyyyy!!!
    </blockquote id=quote>

    Παναγιώτη να 'σαι καλά φίλε!
    Σε θερμίδες δεν θα πέσω άλλο. Για μείωση κιλών, αυτά ήταν για φέτος πιστεύω! Τώρα θέλω ποιοτικά κιλά και όσο γίνεται λιγότερο λίπος...
    Επίσης να πω ότι οι photos είναι 25 περίπου μέρες πριν γιατί μετά είχα άδεια και παρ όλο που πήγαινα gym, είχα κάτι λιγούρες και έβαλα κάποια κιλά τα οποία θέλω να χασω τώρα και μετά τέλος!

  11. #11
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_

    Σωκράτη μου ωραία!![:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]Ωραίος ρε φίλε!!Μια χαρά σε βλέπω!!Μην πέσεις άλλο σε θερμίδες ρε φίλε!
    ΓΙα να ξεκολλήσεις και να πέσεις χαμηλότερα σε λίπος εάν θες,αύξησε για λίγο καιρό την αερόβια σου και τις καύσεις σου γενικώς και αύξησε παράλληλα και τις θερμίδες σου,ίσως σου δώσει καλά αποτελέσματα!
    Πολύ καλός γενικώς πάντως χωρίς παραμελημένα πόδια,μπράβο ρε φίλε,βάλε λίγα σχήματα ακόμη και μπαλαρίσματα και θα είσαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ!
    Let's go buddyyyyy!!!
    </blockquote id=quote>

    Παναγιώτη να 'σαι καλά φίλε!
    Σε θερμίδες δεν θα πέσω άλλο. Για μείωση κιλών, αυτά ήταν για φέτος πιστεύω! Τώρα θέλω ποιοτικά κιλά και όσο γίνεται λιγότερο λίπος...
    Επίσης να πω ότι οι photos είναι 25 περίπου μέρες πριν γιατί μετά είχα άδεια και παρ όλο που πήγαινα gym, είχα κάτι λιγούρες και έβαλα κάποια κιλά τα οποία θέλω να χασω τώρα και μετά τέλος!

  12. #12
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    πάρα πολύ καλός(το πριν πιο ήταν???)
    Αν θες να συνεχίσεις να χάνεις τότε μπορείς για 1 με 2 εβδομάδες να ανεβάσεις τις θερμίδες πρόσληψης κρατώντας τις καύσεις σταθερές ώστε να προκαλέσεις ένα μικρό σοκ στον οργανισμό σου και μετά πάλι να τις μειώσεις αλλά όχι -1000.
    Πιστεύω ότι είσαι πιο κάτω στο λίπος αφού αχνοφαίνονται οι κοιλιακοί σου.
    Αν θες την συμβουλή μου δούλεψε λίγο τα χέρια-ώμους και αρκετά την μέση.
    Επάνω πλάτη έχεις πολύ καλή και αδικείς τον εαυτό σου με το να μην έχεις το ίδιο γυμνασμένη μέση.

    Καλή συνέχεια.

  13. #13
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    πάρα πολύ καλός(το πριν πιο ήταν???)
    Αν θες να συνεχίσεις να χάνεις τότε μπορείς για 1 με 2 εβδομάδες να ανεβάσεις τις θερμίδες πρόσληψης κρατώντας τις καύσεις σταθερές ώστε να προκαλέσεις ένα μικρό σοκ στον οργανισμό σου και μετά πάλι να τις μειώσεις αλλά όχι -1000.
    Πιστεύω ότι είσαι πιο κάτω στο λίπος αφού αχνοφαίνονται οι κοιλιακοί σου.
    Αν θες την συμβουλή μου δούλεψε λίγο τα χέρια-ώμους και αρκετά την μέση.
    Επάνω πλάτη έχεις πολύ καλή και αδικείς τον εαυτό σου με το να μην έχεις το ίδιο γυμνασμένη μέση.

    Καλή συνέχεια.

  14. #14
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pali ta idia

    εγω θα σε συμβουλεβα να πας για ογκο και οχι για γραμμωση καθως δεν εχεις τπτ να γραμμωσεις..κατα τα αλλα εχεις τις βασεις..διατροφη σωστη θες και γυμναστικη σκληρη..
    </blockquote id=quote>

    Φίλε μου αυτός είναι ο επόμενος στόχος, αλλά δεν θέλω περίδο όγκου του στυλ, βάζω 10 κιλά και τα χάνω μετά! Θέλω κάπου εδώ να είμαι σε κιλά γιατί έτσι νιώθω εγώ καλά με τον εαυτό μου και με τα ρούχα μου...
    Αυτό το καλοκαίρι ήθελα να ρίξω τα ποσοστά του λίπους μου με ότι συνέπειες θα είχε αυτό. Δηλαδή ήξερα ότι εν μέρη είναι "λάθος"...
    83 κιλά δεν ξέρω από πότε είχα δω στη ζυγαριά! Πρέπει να ήταν πριν από κάτι χρόνια που είχα ύψος 175 περίπου και όπως καταλαβαίνεις ήμουν χοντρούλης:D
    Γενικά πάντα είχα κιλά παραπάνω και για εμένα αυτή η κατάσταση που είμαι τώρα είναι η καλύτερη ever!
    Ευχαριστώ που σχολίασες! Σε βρίσκω λίγο υπερβολικό στο ότι δεν έχω ΤΙΠΟΤΑ να γραμμώσω, αλλά είναι δεκτό!

  15. #15
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pali ta idia

    εγω θα σε συμβουλεβα να πας για ογκο και οχι για γραμμωση καθως δεν εχεις τπτ να γραμμωσεις..κατα τα αλλα εχεις τις βασεις..διατροφη σωστη θες και γυμναστικη σκληρη..
    </blockquote id=quote>

    Φίλε μου αυτός είναι ο επόμενος στόχος, αλλά δεν θέλω περίδο όγκου του στυλ, βάζω 10 κιλά και τα χάνω μετά! Θέλω κάπου εδώ να είμαι σε κιλά γιατί έτσι νιώθω εγώ καλά με τον εαυτό μου και με τα ρούχα μου...
    Αυτό το καλοκαίρι ήθελα να ρίξω τα ποσοστά του λίπους μου με ότι συνέπειες θα είχε αυτό. Δηλαδή ήξερα ότι εν μέρη είναι "λάθος"...
    83 κιλά δεν ξέρω από πότε είχα δω στη ζυγαριά! Πρέπει να ήταν πριν από κάτι χρόνια που είχα ύψος 175 περίπου και όπως καταλαβαίνεις ήμουν χοντρούλης:D
    Γενικά πάντα είχα κιλά παραπάνω και για εμένα αυτή η κατάσταση που είμαι τώρα είναι η καλύτερη ever!
    Ευχαριστώ που σχολίασες! Σε βρίσκω λίγο υπερβολικό στο ότι δεν έχω ΤΙΠΟΤΑ να γραμμώσω, αλλά είναι δεκτό!

  16. #16
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sergoun

    πάρα πολύ καλός(το πριν πιο ήταν???)
    Αν θες να συνεχίσεις να χάνεις τότε μπορείς για 1 με 2 εβδομάδες να ανεβάσεις τις θερμίδες πρόσληψης κρατώντας τις καύσεις σταθερές ώστε να προκαλέσεις ένα μικρό σοκ στον οργανισμό σου και μετά πάλι να τις μειώσεις αλλά όχι -1000.
    Πιστεύω ότι είσαι πιο κάτω στο λίπος αφού αχνοφαίνονται οι κοιλιακοί σου.
    Αν θες την συμβουλή μου δούλεψε λίγο τα χέρια-ώμους και αρκετά την μέση.
    Επάνω πλάτη έχεις πολύ καλή και αδικείς τον εαυτό σου με το να μην έχεις το ίδιο γυμνασμένη μέση.

    Καλή συνέχεια.
    </blockquote id=quote>

    Sergoun, ευχαριστώ πολύ!
    Έχεις δίκιο για την μέση. Απλά έκανα την βλακεία και παρέλειψα τους ραχιαίους επειδή νόμιζα ότι καλύπτομαι από τις άρσεις θανάτου... Έχει λίγο καιρό που τους ξαναξεκίνησα και δεν τους σταματάω ξανά!
    Παντού χρειάζομαι δουλειά και το ξέρω, αλλά πιστεύω όλα θα βρουν τον δρόμο τους!
    Καλή συνέχεια και σε εσένα!

  17. #17
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sergoun

    πάρα πολύ καλός(το πριν πιο ήταν???)
    Αν θες να συνεχίσεις να χάνεις τότε μπορείς για 1 με 2 εβδομάδες να ανεβάσεις τις θερμίδες πρόσληψης κρατώντας τις καύσεις σταθερές ώστε να προκαλέσεις ένα μικρό σοκ στον οργανισμό σου και μετά πάλι να τις μειώσεις αλλά όχι -1000.
    Πιστεύω ότι είσαι πιο κάτω στο λίπος αφού αχνοφαίνονται οι κοιλιακοί σου.
    Αν θες την συμβουλή μου δούλεψε λίγο τα χέρια-ώμους και αρκετά την μέση.
    Επάνω πλάτη έχεις πολύ καλή και αδικείς τον εαυτό σου με το να μην έχεις το ίδιο γυμνασμένη μέση.

    Καλή συνέχεια.
    </blockquote id=quote>

    Sergoun, ευχαριστώ πολύ!
    Έχεις δίκιο για την μέση. Απλά έκανα την βλακεία και παρέλειψα τους ραχιαίους επειδή νόμιζα ότι καλύπτομαι από τις άρσεις θανάτου... Έχει λίγο καιρό που τους ξαναξεκίνησα και δεν τους σταματάω ξανά!
    Παντού χρειάζομαι δουλειά και το ξέρω, αλλά πιστεύω όλα θα βρουν τον δρόμο τους!
    Καλή συνέχεια και σε εσένα!

  18. #18

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Σωκράτη για τον καιρό που κάνεις και για την ηλικία σου νομίζω είσαι μια χαρά.
    [:-thumbu]

    Να τρως αρκετά γαλακτοκομικά τώρα που κάνεις δίαιτα και δούλεψε λίγο τους προσαγωγούς σου γενικά και ειδικά στο αριστερό πόδι που γενικά είναι λίγο πιο πίσω αν βλέπω καλά.[:-glasses]

  19. #19

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Σωκράτη για τον καιρό που κάνεις και για την ηλικία σου νομίζω είσαι μια χαρά.
    [:-thumbu]

    Να τρως αρκετά γαλακτοκομικά τώρα που κάνεις δίαιτα και δούλεψε λίγο τους προσαγωγούς σου γενικά και ειδικά στο αριστερό πόδι που γενικά είναι λίγο πιο πίσω αν βλέπω καλά.[:-glasses]

  20. #20
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    Σωκράτη για τον καιρό που κάνεις και για την ηλικία σου νομίζω είσαι μια χαρά.
    [:-thumbu]

    Να τρως αρκετά γαλακτοκομικά τώρα που κάνεις δίαιτα και δούλεψε λίγο τους προσαγωγούς σου γενικά και ειδικά στο αριστερό πόδι που γενικά είναι λίγο πιο πίσω αν βλέπω καλά.[:-glasses]
    </blockquote id=quote>

    Ευχαριστώ Αντρέα!
    Γαλακτοκομικά η αλήθεια είναι ότι δεν τρώω πολλά, μόνο ένα cottage το βράδυ. Το πρόσεξες το πόδι! Έστι είναι, αν και εγώ το θεωρό καλύτερο γιατί είναι πιο μικρό και επειδή πάντα είχα "πρόβλημα" με τα πόδια επειδή εκεί βάζω τα κιλά μου πρώτα, μου αρέσει πιο πολύ...:D Πάντως άν και μικρότερο είναι δυνατότερο από το δεξί και πιο γραμμωμένο. Επίσης σε αυτό το πόδι έχω χονδροπάθεια στο γόνατο, ίσως παίζει ρόλο.
    Προσαγωγούς δεν έχω κάνει ποτέ αλλά τώρα που το λες καταλαβαίνω ότι μπορεί να στρώσει λίγο το πόδι εκεί πάνω που είναι σαν λουκάνικο:D Θα τους χωρέσω κάπου...

  21. #21
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    Σωκράτη για τον καιρό που κάνεις και για την ηλικία σου νομίζω είσαι μια χαρά.
    [:-thumbu]

    Να τρως αρκετά γαλακτοκομικά τώρα που κάνεις δίαιτα και δούλεψε λίγο τους προσαγωγούς σου γενικά και ειδικά στο αριστερό πόδι που γενικά είναι λίγο πιο πίσω αν βλέπω καλά.[:-glasses]
    </blockquote id=quote>

    Ευχαριστώ Αντρέα!
    Γαλακτοκομικά η αλήθεια είναι ότι δεν τρώω πολλά, μόνο ένα cottage το βράδυ. Το πρόσεξες το πόδι! Έστι είναι, αν και εγώ το θεωρό καλύτερο γιατί είναι πιο μικρό και επειδή πάντα είχα "πρόβλημα" με τα πόδια επειδή εκεί βάζω τα κιλά μου πρώτα, μου αρέσει πιο πολύ...:D Πάντως άν και μικρότερο είναι δυνατότερο από το δεξί και πιο γραμμωμένο. Επίσης σε αυτό το πόδι έχω χονδροπάθεια στο γόνατο, ίσως παίζει ρόλο.
    Προσαγωγούς δεν έχω κάνει ποτέ αλλά τώρα που το λες καταλαβαίνω ότι μπορεί να στρώσει λίγο το πόδι εκεί πάνω που είναι σαν λουκάνικο:D Θα τους χωρέσω κάπου...

  22. #22
    Pumping Iron radionuclide's Avatar
    Join Date
    08-10-06
    Location
    .
    Posts
    446

    Default

    Εϊσαι 20 χρονών και για την ηλικία σου όπως είπε και ο Αντρέας είσαι μια χαρά.Έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου για να πετύχεις όποιο στόχα και αν βάλεις!Καλή συνέχεια
    Δεν μένω τυφλός στα ψεγάδια μου, αλλά έχω την ιδιοτροπία να πιστεύω στον εαυτό μου.

  23. #23

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Μπράβο Socrates, πολύ καλή δουλειά, και πολύ καλό επίπεδο για την ηλικία σου. Συνέχισε στον ίδιο ρυθμό [:-thumbu]

  24. #24
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    @Radionuclide Ευχαριστώ φίλε! Καλή επιτυχία και με τους δικούς σου στόχους!

    @Γιάννη Ευχαριστώ πολύ! Οι γνώσεις σου περί διατροφής με έχουν βοηθήσει ΠΑΡΑ πολύ![:-thumbu]

  25. #25
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Σώκρατες,ακούγεσαι κ φαίνεσαι μια χαρά παιδί.Επίσης,είσαι μόλις 20 ετών κ έχεις την τύχη να βρίσκεσαι σ'ένα τόσο ωραίο μέρος όπως η Μανωλόνησος :D
    Απόλαυσε όσο μπορείς τη ζωή εκεί κ παράλληλα φρόντισε κ την εμφάνιση-υγεία σου.
    Η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις να τρως λίγο περισσότερο.Δε διαφωνώ σε αυτό που λες περί ποιοτικών κιλών ούτε στην παρατήρηση ότι αν πάρεις 10 κιλά δε θα νιώθεις άνετα με τον εαυτό σου.Από την άλλη,μη φτάσεις κ στο άλλο άκρο κ αντί να πάρεις,βρεθείς τελικά να έχεις χάσει κιλά!Κατά τα άλλα,οι προηγούμενοι με κάλυψαν.
    Δυνατά σημεία:κοιλιά,τετρακέφαλοι,τρικέφαλοι.Το νου σου σ'αυτό που σου είπε ο Ανδρέας κ ιδίως στη γάμπα.
    Πρόσεξε μόνο-αν είναι εφικτό-αυτά τα μεγάλα διαστήματα αποχής γιατί εκτός από το σώμα,ατονεί κ το μυαλό κ η πλειοψηφία γινόμαστε επιρρεπείς στην κακή διατροφή.Το έχω υποστεί πολλάκις!Αν συνεχίσεις με τον τωρινό ζήλο,οι επόμενες φωτο,κάπου μέσα στο χειμώνα,θα'ναι ακόμα καλύτερες!
    , ' ...

  26. #26
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by LLEONIDAS

    Σώκρατες,ακούγεσαι κ φαίνεσαι μια χαρά παιδί.Επίσης,είσαι μόλις 20 ετών κ έχεις την τύχη να βρίσκεσαι σ'ένα τόσο ωραίο μέρος όπως η Μανωλόνησος :D
    Απόλαυσε όσο μπορείς τη ζωή εκεί κ παράλληλα φρόντισε κ την εμφάνιση-υγεία σου.
    Η γνώμη μου είναι να ξεκινήσεις να τρως λίγο περισσότερο.Δε διαφωνώ σε αυτό που λες περί ποιοτικών κιλών ούτε στην παρατήρηση ότι αν πάρεις 10 κιλά δε θα νιώθεις άνετα με τον εαυτό σου.Από την άλλη,μη φτάσεις κ στο άλλο άκρο κ αντί να πάρεις,βρεθείς τελικά να έχεις χάσει κιλά!Κατά τα άλλα,οι προηγούμενοι με κάλυψαν.
    Δυνατά σημεία:κοιλιά,τετρακέφαλοι,τρικέφαλοι.Το νου σου σ'αυτό που σου είπε ο Ανδρέας κ ιδίως στη γάμπα.
    Πρόσεξε μόνο-αν είναι εφικτό-αυτά τα μεγάλα διαστήματα αποχής γιατί εκτός από το σώμα,ατονεί κ το μυαλό κ η πλειοψηφία γινόμαστε επιρρεπείς στην κακή διατροφή.Το έχω υποστεί πολλάκις!Αν συνεχίσεις με τον τωρινό ζήλο,οι επόμενες φωτο,κάπου μέσα στο χειμώνα,θα'ναι ακόμα καλύτερες!
    </blockquote id=quote>

    Λεωνίδα, ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
    Θα το προσέξω αυτό με το πόδι και πιστεύω θα βρω την άκρη.
    Όσο για την αποχή ήταν λόγο άλλων προτεραιοτήτων τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο... Για την Κρήτη και συγκεκριμένα για το Ρέθυμνο μέχρι στιγμής όλα είναι πολύ θετικά! Τα ξέρεις εξάλου, εδώ ήσουν:D
    Για τα κιλά όπως είπα και πριν στόχος είναι ναι μεν να πάρω αλλά λίγα και σωστά... Και ευκαιρίας δοθήσεις για τα κιλά να πω και κάτι ακόμα. Βασικά είχα ανέκαθεν αρκετά κιλά παραπάνω, ώσπου στα 15 μου έκανα μια βλακεία την οποία όλος παραδώξως δεν μετάνιωσα. Έτρωγα για ένα καλοκαίρι ΜΟΝΟ ένα αγγούρι την ημέρα![:-bigeyes]. Ναι σωστά διαβάσατε:D Και το περίεργο είναι ότι όλη μέρα έπαιζα μπάλα έτρεχα κλπ και παρ όλα αυτά την πάλευα άνετα κιόλας. Ίσως επειδή ψυχολογικά ήμουν πολύ καλά γιατί έβλεπα μεγάλες διαφορές επάνω μου. Το αποτέλεσμα ήταν να χάσω πολλά κιλά χωρίς να τα ξαναβάλω στη συνέχεια (πλην πολύ λίγων). Από τότε δηλαδή έγινε η αρχή για να αλλάξει το σώμα μου και γι αυτό δεν το μετανιώνω. Υπάρχει βέβαια περίπτωση να έμεινε δέρμα το οποίο δεν μάζεψε στην κοιλιά επειδή όταν κάθομαι, στο κάτω μέρος είναι πολύ μαλακό και ψιλοκρεμάει. Δεν είμαι ακόμα σίγουρος γιατί δεν έχω στεγνώσει ποτέ από λίπος ώστε να δω αν φύγει τελικά. Όταν είμαι όρθιος φαίνεται μόνο λίγο και χαμηλά από το προφίλ.
    Sorry για το μεγάλο post αλλά πιστεύω παίζει ρόλο αυτή η απότομη μεταβολή στα κιλά τόσο στο επίπεδο της μετέπειτα εμφάνισης όσο και στην ψυχολογία, για αυτό και λέω ότι δεν θέλω να βάλω πολλά κιλά σε περίοδο όγκου. [:-magnify]

  27. #27
    Pumping Iron Leather Nunn's Avatar
    Join Date
    03-10-08
    Location
    Nicosia, Cyprus.
    Posts
    589

    Default

    Όσο για την αποχή ήταν λόγο άλλων προτεραιοτήτων τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο... Βρωμάει γκομενοδουλειά από μακριά:D:D

    Έτρωγα για ένα καλοκαίρι ΜΟΝΟ ένα αγγούρι την ημέρα! Μόνο που το σκέφτηκα με έπιασε λιγούρα!:D:D

    Κατά τα άλλα φίλε συγχαρητήρια που κατάφερες να χάσεις τα κιλά που ήθελες. Είσαι σε καλό δρόμο και σιγά σιγά με λίγα μυικά κιλά το σώμα θα δέσει ακόμη καλύτερα.Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες για τα κιλά που ΔΕΝ θα ήθελες πάρεις σε περίοδο όγκου.. Ούτε εγώ θα ήθελα 10 κιλά παραπάνω από αυτό που είμαι τώρα, γι' αυτό και σε καταλαβαίνω απόλυτα πώς σκέφτεσαι φίλε..Νομίζω θα σου είναι πολύ ψυχοφθόρο να δείς πάλι τον ευατό σου 10 κιλά πιο πάνω, την στιγμή που ακόμη δεν τον χάρηκες στα κιλά που είσαι τώρα.Σε κάποια άλλη περίοδο της ζωής μου ίσως και να μην με νιάζει να πάρω 10 κιλά..Τώρα όμως με τίποτα..Φαντάζομαι κάπως έτσι σκέφτεσαι και σύ..Μπράβο και πάλι φίλε.
    Where is the power, where is the glory, Heavy Metal is my story.

  28. #28

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok


    Και ευκαιρίας δοθήσεις για τα κιλά να πω και κάτι ακόμα. Βασικά είχα ανέκαθεν αρκετά κιλά παραπάνω, ώσπου στα 15 μου έκανα μια βλακεία την οποία όλος παραδώξως δεν μετάνιωσα. Έτρωγα για ένα καλοκαίρι ΜΟΝΟ ένα αγγούρι την ημέρα![:-bigeyes]. Ναι σωστά διαβάσατε:D Και το περίεργο είναι ότι όλη μέρα έπαιζα μπάλα έτρεχα κλπ και παρ όλα αυτά την πάλευα άνετα κιόλας. Ίσως επειδή ψυχολογικά ήμουν πολύ καλά γιατί έβλεπα μεγάλες διαφορές επάνω μου. Το αποτέλεσμα ήταν να χάσω πολλά κιλά χωρίς να τα ξαναβάλω στη συνέχεια (πλην πολύ λίγων). Από τότε δηλαδή έγινε η αρχή για να αλλάξει το σώμα μου και γι αυτό δεν το μετανιώνω.
    </blockquote id=quote>


    Σωκράτη δεν είμαι της λογικής το αποτέλεσμα μετράει , μπορεί να έχασες τα κιλά , αλλά αυτό που έκανες ήταν ότι χειρότερο για την υγεία σου.Μπορούσες να πάθεις κάποιας μορφής αβιταμίνωση , αναιμία, νυκταλωπία (να μην βλέπεις καθόλου καλά στο σκοτάδι), υπογλυκαιμία , θυροειδή, σκορβούτο και χίλια δυο άλλα..Σου μιλάω για τα σωματικά συμπτώματα , υπάρχει αντίστοιχος κατάλογος για τα ψυχολογικά.
    Να σου πω την αλήθεια δεν υπάρχει περίπτωση να μην είχες ελαφρά συμπτώματα από όλες αυτές τις καταστάσεις και μάλλον είχες άγιο που δεν έπαθες κάτι.

    Διαβάζω ότι τώρα δεν το έχεις μετανιώσει αλλά επέτρεψε μου να σου πω ότι πρέπει να αναθεωρήσεις.Καταλαβαίνω πόσο ήθελες να χάσεις τα κιλά αυτά αλλά παιδιά που έχουν εφαρμόσει τέτοιες τακτικές και σε κάποιες περιπτώσεις βρέθηκαν στο νοσοκομείο για πολλές μέρες.

  29. #29
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    @LeatherNunn Ευχαριστώ πολύ φίλε! Η πρωτεταιότητες δεν ήταν για γκόμενες. Αλίμονο αν δεν μπορούσαμε να τα χωρέσουμε και τα δύο στη ζωή μας:D Για τα κιλά, έτσι είναι τα πράγματα...

    @ Αντρέα δεν είχα ιδέα ότι είναι τόσο σοβαρά τα πράγματα! Ευτυχώς δεν είχα τίποτα από αυτά, σε βαθμό που να το καταλάβω τουλάχιστον. Μπορείς να μου πεις αν υπάρχει περίπτωση τώρα που πέρασε καιρός να έχω κάτι από τα παραπάνω; Επίσης, αν όπως λέμε "χαλάσουμε" τον μεταβολισμό μας, μετά επανέρχεται στα φυσιολογικά του όρια; Και πως γίνεται αυτό;

  30. #30

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok

    ι είναι τα πράγματα...

    @ Αντρέα δεν είχα ιδέα ότι είναι τόσο σοβαρά τα πράγματα! Ευτυχώς δεν είχα τίποτα από αυτά, σε βαθμό που να το καταλάβω τουλάχιστον. Μπορείς να μου πεις αν υπάρχει περίπτωση τώρα που πέρασε καιρός να έχω κάτι από τα παραπάνω; Επίσης, αν όπως λέμε "χαλάσουμε" τον μεταβολισμό μας, μετά επανέρχεται στα φυσιολογικά του όρια; Και πως γίνεται αυτό;
    </blockquote id=quote>

    Σωκράτη , το να "χαλάσεις"¨τον μεταβολισμό πάει να πει να γίνεις υποθυροειδικός.Αυτό είναι λίγο δύσκολο να το έχεις τώρα.Κάνε μία εξέταση αίματος να δεις τι παίζει αν και για να είσαι καλά τώρα μάλλον την έβγαλες καθαρή :D.Παρ' όλα αυτά έλεγξε και παίρνε και μία πολυβιταμίνη κάθε 2-3 μέρες έτσι προληπτικά.

    Πραγματικά δεν θέλω να κινδυνολογώ , δυστυχώς αυτή η μέθοδος της ημί-ασιτίας είναι αποδεδειγμένα πολύ επικίνδυνη και έχει μελετηθεί εκτενώς το τι συμβαίνει στο ανθρώπινο σώμα κατά αυτήν την περίοδο αλλά και την περίοδο επανασίτισης.Αν θες να βρεις πληροφορίες και να συνδέσεις κάποια πράγματα στο μυαλό σου και τι παρατήρησες πάνω σου , google Minesota experiment.


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •