Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default χαμηλή πίεση

    Peddia γύρισα απ το gym σήμερα k ένιωθα έντονη κόπωση k νύστα μέτρησα πίεση k μου την έδειξε χαμηλή. Ξέρετε ποιος μπορεί να είναι ο λόγος. Από συμπληρώματα αυτό που σκέφτομαι ότι μπορεί να m επηρέασε είναι νιτρικό

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Το νιτρικο θα στην ανεβαζε δεν θα στην κατεβαζε, επισης τι εννοεις χαμηλη. Εγω γενικα εχω χαμηλη οτι κι αν παιρνω, σημερα το απογευμα ενιωθα μια αδυναμια και ειχα 93/38, μετα απο 2 πιατα ρυζι και κοτοπουλο και 2 καφεδες ηρθα στα ισια μου 11/5 κλπ

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    Το νιτρικό μάλλον την ανεβάζει,βρε Πάνο.Σου έχει ξανατύχει;Όταν λες χαμηλή,πόσο περίπου;Πάντως,νύστα-κόπωση-χαμηλή πίεση ως συμπτωματολογία μετά από έντονη άσκηση,χρειάζονται θαρρώ ερμηνεία από ειδικό,αφού πρώτα του πεις πράγματα για το πρόγραμμά σου κ αφού κάνεις κάποιες εξετάσεις.Μια φορά,βέβαια,ίσως ήταν τυχαία αλλά αν επαναληφθεί...
    , ' ...

  4. #4

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Γιατι εξετασεις ρε θηριο ; επειδη εχει χαμηλη πιεση; κανεις δεν πεθανε απο υποταση... αλλωστε οσο πιο χαμηλη εχεις τοσο πιο πολλα πραγματα μπορεις να παρεις που την ανεβαζουν χωρις να φοβασαι χαχα

  5. #5
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Γιατι εξετασεις ρε θηριο ; επειδη εχει χαμηλη πιεση; κανεις δεν πεθανε απο υποταση... αλλωστε οσο πιο χαμηλη εχεις τοσο πιο πολλα πραγματα μπορεις να παρεις που την ανεβαζουν χωρις να φοβασαι χαχα
    </blockquote id=quote>

    Xαχαχαχαχα!!! Εσένα εκεί ο νους σου :D:D:D:D
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  6. #6
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    10 η μεγάλη k 5 η μικρή re pedia. Τελευταίες εξέτασης πριν από μηνα k είναι πολύ καλές

  7. #7

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Τιποτα δεν εχεις... καφεδακι, καλο φαγητο και καμια μερα παραπανω ξεκουραση. 10/5 , μαλλον κανονικο θα το ελεγα.

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Πάντως φιλε "μεγαγεο" απ ότι κοιτάω k στο net k γενικά k απ όσο θυμάμαι με γιατρούς k τέτοια είναι κάτω απ το όριο απ ότι φαίνεται

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    16-03-08
    Location
    Πειραιάς, Greece.
    Posts
    616

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Γιατι εξετασεις ρε θηριο ; επειδη εχει χαμηλη πιεση; κανεις δεν πεθανε απο υποταση... αλλωστε οσο πιο χαμηλη εχεις τοσο πιο πολλα πραγματα μπορεις να παρεις που την ανεβαζουν χωρις να φοβασαι χαχα
    </blockquote id=quote>Πριν postάραμε μαζί,δε σε πρόλαβα :D
    Ό,τι πεις George,δεν αντιλέγω!Εγώ μίλησα για εξετάσεις σε περίπτωση που είναι κάτι που έχει επαναληφθεί ή σε περίπτωση που επαναληφθεί από εδώ κ στο εξής.Όντως η υπόταση(από τα ελάχιστα που γνωρίζω)δεν είναι κάτι φοβερό αλλά ενδέχεται πίσω από αυτήν να κρύβεται κάτι άλλο ---&gt; http://www.iatronet.gr/article.asp?art_id=6572
    Τεσπα,γιατροί δεν είμαστε ούτε φιλοδοξούμε(βάζω κ εσένα μέσα:D)να τους υποκαταστήσουμε κ μακάρι να είναι κάτι τόσο απλό/αθώο,όπως το προσεγγίζεις.Eξάλλου τo 10/5 δεν ακούγεται τόσο ανησυχητικό.
    , ' ...

  10. #10

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Παντως εγω βλεπω οτι οι περισσοτεροι bber ειναι υποχονδριοι (χεστες δηλαδη :D). Βασικος κανονας , ποτε μην ψαχνετε συμπτωματα στο google. Αν εχετε κατι σοβαρο συνηθως δεν θα εχετε ενα συμπτωμα μονο. Δηλαδη προφανως η χαμηλη πιεση μπορει να οφειλεται και σε καποια ιατρικα θεματα αλλα οταν συνδυαζεται και με κατι ακομα. Οπως ο πονοκεφαλος, η δυσπεψια και πολλα αλλα ΠΟΛΥ ΓΕΝΙΚΑ συμπτωματα. Για να μην τρεχετε στους γιατρους καθε λιγο και λιγακι χωρις λογο φροντιστε οταν πατε να εχετε 2 σταθερα συμπτωματα να του πειτε, το ενα ειναι τυχαιο συνηθως και απλα το τραβατε με το μυαλο σας μετα.

  11. #11

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo

    Παντως εγω βλεπω οτι οι περισσοτεροι bber ειναι υποχονδριοι (χεστες δηλαδη :D).

    </blockquote id=quote>

    ΣΩΩΩΩΠΑ!:D

    @Πανοσεφ

    Αν θες να ανεβάσεις ελαφρά την πίεση σου υπάρχει πάντα η λύση να φας κάτι αλμυρό.[:-angel]

  12. #12
    Pumping Iron
    Join Date
    17-08-08
    Location
    .
    Posts
    392

    Default

    Thanks Ανδρικό . Βεβαια εγώ βρήκα την ευκαιρία να φάω k κάτι γλυκό αλλα τέσσρα ..χάχα Απλά ψάχνω να βρω τι να μου το προκάλεσε. Υπερπροπόνηση η κάτι τέτοιο..

  13. #13
    Junior Bodybuilder spontzas's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    kerkyra, Greece.
    Posts
    127

    Default

    Παιζει να ειναι το ιδιο προβλημα με αυτο που επαθα εγω πριν απο εβδομαδες. Οχι μονο ειχα χαμηλα πιεση ζαλαδα και νυστα, αλλα το πρωι που ειχα σηκωθει λιποθυμησα! Ο γιατρος μου ειπε οτι εχανα πολλα υγρα απο την προπονηση και δεν αναπληρωνα τα αλατα με αποτελεσμα η ελλειψη ηλεκτρολητων να δημιουργησει αυτα τα συμπτωματα.Οπως ειπε και ο Andrikos το καλυτερο ειναι να φας αλμυρο!

  14. #14

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by spontzas

    Παιζει να ειναι το ιδιο προβλημα με αυτο που επαθα εγω πριν απο εβδομαδες. Οχι μονο ειχα χαμηλα πιεση ζαλαδα και νυστα, αλλα το πρωι που ειχα σηκωθει λιποθυμησα! Ο γιατρος μου ειπε οτι εχανα πολλα υγρα απο την προπονηση και δεν αναπληρωνα τα αλατα με αποτελεσμα η ελλειψη ηλεκτρολητων να δημιουργησει αυτα τα συμπτωματα.Οπως ειπε και ο Andrikos το καλυτερο ειναι να φας αλμυρο!
    </blockquote id=quote>

    Δες εδώ αν θες

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=9780


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •