Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 17 of 17
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-05-07
    Location
    .
    Posts
    6

    Default Βοήθεια Με Βελτίωση Σωματικής Κατάστασης

    Γεια σας.. Ειμαι 20 χρονων, 1.79 και ειμαι 58 κιλα.. τι μπορω να κανω για να βελτιωσω το σωμα μου ? να ανεβασω καμια φωτο για να με βοηθησετε καλυτερα ?

  2. #2
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    Γεια σου φιλε και καλως ηρθες στο φορουμ.Νομιζω οτι καλυτερο θα ηταν να ποσταρεις τη διατροφη σου.

  3. #3
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    Γεια σου φιλε και καλως ηρθες στο φορουμ.Νομιζω οτι καλυτερο θα ηταν να ποσταρεις τη διατροφη σου.

  4. #4
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by rapa

    Γεια σου φιλε και καλως ηρθες στο φορουμ.Νομιζω οτι καλυτερο θα ηταν να ποσταρεις τη διατροφη σου.
    </blockquote id=quote>

    +1
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  5. #5
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by rapa

    Γεια σου φιλε και καλως ηρθες στο φορουμ.Νομιζω οτι καλυτερο θα ηταν να ποσταρεις τη διατροφη σου.
    </blockquote id=quote>

    +1
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  6. #6

    Join Date
    25-02-08
    Location
    sparta, lakonia, Greece.
    Posts
    257

    Default

    Γειά σου!Θυμάμαι τον προπονητή μου στην Κώ όταν στην ερώτηση κάποιου στο γυμ για το τι θα έπρεπε να τρώει που είχε το ύψος και τα κιλά σου αστειευόμενος του είπε"στην περιπτωσή σου ότι βρείς μπροστά σου"!Όπως είπε και ο φίλος rapa πόσταρε την διατροφή σου για να μπορέσει το φόρουμ να σε βοηθήσει!

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-05-07
    Location
    .
    Posts
    6

    Default

    σορυ για την καθυστερηση αλλα ελλειπα διακοπες.. εχω πολυ παραξενο προγραμμα.. καθε μερα σχεδον κοιμαμαι στις 5 το πρωι σηκωνομαι μεσημερι και παει καπως ετσι το πραγμα.. οταν σηκωνομαι πινω 2 ποτηρια γαλα, μετα κανω ενα γευμα μαγειρευτο φαγητο, για επομενο γευμα τρωω 2 τοστ, για βραδυ κατι μαγειρευτο η κατι απ εξω αναλογα, και μετα απ το κενυχτι και αρκετο αλκοολ συνηθως καποια κρεπα η κατι τετοιο.. γυμναστικι δεν κανω ακομα.. τι λετε ? [:-basketball]

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gzisis69

    σορυ για την καθυστερηση αλλα ελλειπα διακοπες.. εχω πολυ παραξενο προγραμμα.. καθε μερα σχεδον κοιμαμαι στις 5 το πρωι σηκωνομαι μεσημερι και παει καπως ετσι το πραγμα.. οταν σηκωνομαι πινω 2 ποτηρια γαλα, μετα κανω ενα γευμα μαγειρευτο φαγητο, για επομενο γευμα τρωω 2 τοστ, για βραδυ κατι μαγειρευτο η κατι απ εξω αναλογα, και μετα απ το κενυχτι και αρκετο αλκοολ συνηθως καποια κρεπα η κατι τετοιο.. γυμναστικι δεν κανω ακομα.. τι λετε ? [:-basketball]
    </blockquote id=quote>
    Υπαρχει καποιος στοχος που εχεις ?[:-cyclops]
    Το παραπανω προγραμμα ειναι γενικα το πλανο σου η ειναι
    Προσωρινο λογω διακοπων?[:-drunk]
    Αν ναι τοτε......νομιζω ειναι αρκετα εκτως κλιματος και σηκωνει πολλες
    Διορθωσεις.

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-05-07
    Location
    .
    Posts
    6

    Default

    βασικα αυτος ειναι ο καθημειρνος τροπος ζωης μου τα τελευταια 4 χρονια.. και επειδη εκανα καρδιολογικες εξετασεις και πρεπει να κοπουν τσιγαρα,ποτα και τοσο συχνα ξενυχτια και αλλαγη διατροφης σκευτομαι οτι ειναι ευκαιρια να κανω και μια αλλαγη στο σωμα μου.. δεν ενφιαφερομαι φυσικα να παω για πρωταθλητισμο.. δεν μ αρεσουν εξαλου καθολου τα σωματα των πραταθλητων.. θελω να πετυχω ενα αθλητικο και υγιες σωμα..!

  10. #10
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gzisis69

    βασικα αυτος ειναι ο καθημειρνος τροπος ζωης μου τα τελευταια 4 χρονια.. και επειδη εκανα καρδιολογικες εξετασεις και πρεπει να κοπουν τσιγαρα,ποτα και τοσο συχνα ξενυχτια και αλλαγη διατροφης σκευτομαι οτι ειναι ευκαιρια να κανω και μια αλλαγη στο σωμα μου.. δεν ενφιαφερομαι φυσικα να παω για πρωταθλητισμο.. δεν μ αρεσουν εξαλου καθολου τα σωματα των πραταθλητων.. θελω να πετυχω ενα αθλητικο και υγιες σωμα..!
    </blockquote id=quote>

    Λογω δουλειας το ξενυχτι?

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-05-07
    Location
    .
    Posts
    6

    Default

    nai logw douleias se clubbaki..

  12. #12
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gzisis69

    nai logw douleias se clubbaki..
    </blockquote id=quote>
    Σιγουρα ποτο τσιγαρο ξενυχτι ειναι εχθροι της καλης υγειας[:-drunk],ποσο μαλλον για καποιον που ασχολειται με τη γυμναστικη.
    Σιγουρα μπορεις να κανεις μια σωστη διατροφη προσαρμοσμενη στα ωραρια εργασιας σου.Κατι τοστ και κατι κρεπες και κατι απ?εξω φαγητα που ειδα[:-crazy] οτι εχεις θα μπορουσες να τα αντικαταστασεις απο κατι πιο ??καθαρο??.
    Οσο για την γυμναστικη νομιζω και παλι εχεις χρονο:D.Παντως προσωπικα εχω δει πολλα παιδια που δουλευουν νυχτα και ητανε ??κομματια??.

  13. #13
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-05-07
    Location
    .
    Posts
    6

    Default

    καλα κι εγω εχω δει πολλους απλα εγω εχω και το προβλημα οτι χανω πανευκολα κιλα.. εχω καλο μεταβολισμο.. τα γαυματα πχ με τι θα μπορουσα να τα αντικαταστησω, δεδομενου οτι στισ 6 το πρωι και στις 5 τωρα που σηκωθηκα πχ θα παραγγειλω κατι ! οσο για τη γυμναστικη κανενα προγραμμα μπορειτε να μου προτεινετε ?

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-02-09
    Location
    Athens, Attica, Greece.
    Posts
    206

    Default

    Τι σημασια εχει η ωρα που σηκωνεσαι? Δεν μπορεις να φτιαξεις κατι αντι να παραγγειλεις?

  15. #15
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gzisis69

    τωρα που σηκωθηκα πχ θα παραγγειλω κατι !
    </blockquote id=quote>
    Η μας κανεις πλακα η δεν εχεις ασχοληθει με το σαιτ (εννοω αναγνωση σε καποια βασικα) ουτε ενα λεπτο.

  16. #16
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    09-05-07
    Location
    .
    Posts
    6

    Default

    το θεμα ειναι οτι τις ωρες που γυριζω δεν γινεται να φτιαξω κατι.. γιατι ειμαι παντα τρελα κουρασμενος και το μονο που θελω ειναι να ξαπλωσω.. την ωρα που σηκωνομαι επειδη μενω μονος δεν μπορω να φτιαξω ενα ανθρωπινο φαγητο πχ παστιτσιο, γεμιστα, μπριζολα η κατι τετοιο γιατι τοτε μονο θα δουλευα και θα μαγειρευα για να φαω στη ζωη μου..
    γι αυτο θελω την βοηθεια σας.. τα γευματα μου κακως βεβαια αλλα δεν μπορουν ν αλλαξουν..

  17. #17
    Pumping Iron
    Join Date
    03-06-09
    Location
    Greece.
    Posts
    318

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gzisis69

    γι αυτο θελω την βοηθεια σας.. τα γευματα μου κακως βεβαια αλλα δεν μπορουν ν αλλαξουν..
    </blockquote id=quote>

    ολίγον οξύμωρο το τελευταίο.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •