Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 7 of 26 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 181 to 210 of 779
  1. #181

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Πραγματι θα μπορουσε και το e-bol να μπει μεσα αλλα μετα μιλαμε για κυκλο κοστους μεγαλου και επισης με τοσα πραγματα δεν θα ξερεις και τι πραγματικα δουλευει και τι οχι, ασε που ολη την μερα θα εισαι με ενα χαπι στο στομα.

    Για το ΑΑ, Ανδρεα κι εγω το διαβασα καπου τωρα τελευταια. Οταν ειχα παρει εγω ειχα επικοινωνησει με την Molecular Nutrition και μου ειχαν πει να ακολουθησω ειτε την 1-1-1-1 ειτε την 1-2-1 με το 2 να ειναι pre-workout. Το νοημα του να το παιρνεις πριν την προπονηση ειναι το pump effect απο τις νιτρικες ιδιοτητες του ΑΑ. Βεβαια μου ειχε επισημανει οτι επειδη για να υπαρξουν αυτες οι ιδιοτητες πρεπει να υπαρξει πρωτα συγκεντρωση της ουσιας το οποιο συμβαινει στο δευτερο μπουκαλι. Αρα μου ειχε πει οτι μπορω να παω το πρωτο μπουκαλι 1-1-1-1 και το δευτερο 1-2-1. Αν θυμασαι την αιτιολογηση που λενε για μια δοση πριν την προπονηση να το συζητησουμε ομως.

  2. #182

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Γιώργο επιμένω on this one

    [:-angel]

    "The literature indicates that caffeine consumption stimulates a mild diuresis similar to water,"


    Με άλλα λόγια και νερό να πιούμε , πάλι μία στοιχειωδή "διαταραχή" στους ηλεκτρολύτες θα την δούμε.

    Συμφωνώ ότι η ταυτόχρονη χορήγηση μπορεί να προκαλεί κάποιο interaction αλλά όχι λόγω των ηλεκτρολυτών ,αλλά από κάποιο άλλο μονοπάτι.Oύτε εγώ παίρνω κρεατίνη και καφεΐνη μαζί

    Μέχρι και πρόπερσι έπινα και εγώ αρκετά περισσότερο νερό γιατί φοβόμουν να μη μου λείπει νερό κτλ αλλά όταν δοκίμασα να μην πίνω τόσο νερό δεν είδα καμία διαφορά , και για να είμαι ειλικρινής είχα και καλύτερα pumps μέσα στην μέρα ίσως λόγω συγκέντρωσης νατρίου , πάντως γενικά ένιωθα πιο pumped , ενώ πριν ένιωθα άδειος σχεδόν συνέχεια.

    Αυτό που θέλω να καταλήξω είναι ότι και όταν πίνουμε πάρα πολύ νερό ενδεχομένως επάγουμε την (όποια) αλλαγή στους ηλεκτρολύτες (είτε αρχίζει το φαινόμενο εσωτερικά του κυττάρου είτε εξωτερικά δεν έχει σημασία, στο τέλος διαταράσσονται και τα 2 σημεία).

    Όπως και να έχει καταλαβαίνω το σκεπτικό σου ως προς το θέμα , τις ίδιες σκέψεις είχα κι εγώ.

  3. #183
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    09-08-05
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    185

    Default

    Ναι,Γιώργο!Αυτό ακριβώς έλεγε περί pump κτλ..εγώ πάντως λέω να κάνω δοκιμές ένα-ένα τα συμπληρώματα,να βλέπω τι δουλεύει και τι όχι.

  4. #184

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Κανονικα αυτο ειναι το σωστο, γενικως πριν κανει καποιος ενα stack πρεπει να εχει δοκιμασει τα συμπληρωματα του stack και μεμονωμενα καταρχην να δει αν εχει καποια αρνητικη επιδραση (αλλεργια κλπ) καποιο απο αυτα επανω του και κατα δευτερον να δει αν δουλευουν. Ομως ξερεις μερικες φορες μας πιανει η απληστια και επειδη θεωρουμε οτι παντα οτι more is better καταληγουμε σε υπερβολες...

  5. #185
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    09-08-05
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    185

    Default

    Μία ερώτηση ακόμα:sesamin εκτός περιόδου γράμμωσης πώς το βλέπεις;Πιστεύεις ότι αυξάνει τα οιστρογόνα όπως έχει ειπωθεί από διάφορους;

  6. #186

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Να σου πω το sesamin πριν 2-3 χρονια ειχε ξεκινησει σαν πολλα υποσχομενο ομως βλεπω οτι οι εταιρειες το εχουν παρατησει πλεον και εκτος αυτου εχουν εμφανιστει και καποιες γνωμες οτι αυξανει τα οιστρογονα οπως λες και γενικως δεν ειναι οτι καλυτερο για μακροχρονια χρηση. Οταν ηταν της μοδας ειχα παρει 2 μπουκαλια νομιζω της Controlled labs ητανε και δεν ειχα δει ουσιαστικη διαφορα να σου πω την αληθεια οποτε κι εγω το παρατησα πλεον και μενω στα κλασσικα flax/fish oils. Τωρα τελευταια εχει εμφανιστει κι αυτο το krill oil το οποιο λενε εχει ακομα καλυτερο profile, αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα να πω την αληθεια.

  7. #187
    Junior Bodybuilder Billys's Avatar
    Join Date
    12-06-06
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    232

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo


    @Ηeman Το ecdy απο το παλιο e-bol και το testabolan V2 που ειχα δοκιμασει περυσι. Και τα 2 τα ειχα βρει εξαιρετικα. Απλα ξαναλεω οτι το προβλημα με αυτα τα συμπληρωματα και τα test boosters ειναι οτι ο κοσμος δεν λαμβανει σωστες δοσεις και ουτε τα παιρνει αρκετο καιρο. Για μενα τετοια συμπληρωματα θελουν full δοση και διαρκεια 6-8 βδομαδες τουλαχιστον. Τωρα με ενα μπουκαλι απο δω και ενα απο κει δουλεια δεν γινεται και ειναι λογικο να ξενερωσει καποιος. Απλα οταν παιρνετε κατι να το παιρνετε σωστα, αλλιως καθολου.

    </blockquote id=quote>

    Οταν καποιος παρει ενα test booster (tastabolan v2,activate Xtreme κτλ) κατα τη διαρκεια pct, οπου εχει ηδη κερδισει οτι εχει κερδισει, τι μπορει να περιμενει σε σχεση με το να τα ετρεχε μονα τους σαν stack?? απλα βοηθεια στη libido? να κρατησει τα μυικα κερδη που ειχε?

    Υπαρχει περιπτωση με ενα καλο προγραμματισμενο σε διατροφη/ξεκουραση/αναλογη προπονηση με μικροτερη διαρκεια αλλα καλη ενταση, και σε συμπληρωματα (test boosters για πανω απο 6 βδομαδες,κρεατινη, Arachidonic Acid &gt;30μερες,) να δει καποιο κερδος και σε pct? ή απλα κουραζει το οργανισμο την δεδομενη χρονικη στιγμη?και να τα ξεκινουσε μετα απο 1-2 μηνες πχ, που θα μπορουσε να δει πανω του πιο καθαρα τα αποτελεσματα.

  8. #188
    Junior Bodybuilder Billys's Avatar
    Join Date
    12-06-06
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    232

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo


    @Ηeman Το ecdy απο το παλιο e-bol και το testabolan V2 που ειχα δοκιμασει περυσι. Και τα 2 τα ειχα βρει εξαιρετικα. Απλα ξαναλεω οτι το προβλημα με αυτα τα συμπληρωματα και τα test boosters ειναι οτι ο κοσμος δεν λαμβανει σωστες δοσεις και ουτε τα παιρνει αρκετο καιρο. Για μενα τετοια συμπληρωματα θελουν full δοση και διαρκεια 6-8 βδομαδες τουλαχιστον. Τωρα με ενα μπουκαλι απο δω και ενα απο κει δουλεια δεν γινεται και ειναι λογικο να ξενερωσει καποιος. Απλα οταν παιρνετε κατι να το παιρνετε σωστα, αλλιως καθολου.

    </blockquote id=quote>

    Οταν καποιος παρει ενα test booster (tastabolan v2,activate Xtreme κτλ) κατα τη διαρκεια pct, οπου εχει ηδη κερδισει οτι εχει κερδισει, τι μπορει να περιμενει σε σχεση με το να τα ετρεχε μονα τους σαν stack?? απλα βοηθεια στη libido? να κρατησει τα μυικα κερδη που ειχε?

    Υπαρχει περιπτωση με ενα καλο προγραμματισμενο σε διατροφη/ξεκουραση/αναλογη προπονηση με μικροτερη διαρκεια αλλα καλη ενταση, και σε συμπληρωματα (test boosters για πανω απο 6 βδομαδες,κρεατινη, Arachidonic Acid &gt;30μερες,) να δει καποιο κερδος και σε pct? ή απλα κουραζει το οργανισμο την δεδομενη χρονικη στιγμη?και να τα ξεκινουσε μετα απο 1-2 μηνες πχ, που θα μπορουσε να δει πανω του πιο καθαρα τα αποτελεσματα.

  9. #189

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Πολυ καλες οι ερωτησεις σου, γενικως το ολο προβλημα στην αποθεραπεια ειναι να αναρρωσουμε οσο γινεται πιο γρηγορα. Αυτη η αναρρωση θα μας φερει πιο γρηγορα γενικη υγεια, διαθεση και φυσικα μεγαλος στοχος ειναι να κρατησουμε οσα περισσοτερα μυικα κερδη μπορουμε απο τον κυκλο που καναμε. Εκει μπορουν να βοηθησουν τα test boosters (προσεξε ειπα βοηθησουν οχι αποτελεσουν) ωστε να επανερθουμε πιο γρηγορα και σιγουρα και στην libido.

    Το να τα τρεχεις μονα τους σαν stack βεβαιως εχει και κερδος απλα εκει ο στοχος δεν ειναι η αναρρωση αλλα η αυξηση περαν της φυσιολογικης βασης μας. Για να το πω πιο απλα κανονικα η τεστοστερονη μου ειναι 500, μετα τον κυκλο ειναι 100, παιρνω το booster για να παω πιο γρηγορα στο 500. Οταν το παιρνω μονο του ξεκιναω απο το 500 και θελω να το ανεβασω στο 700 για παραδειγμα. Δυστυχως αυτη η αυξηση ειναι μαλλον προσωρινη αλλα τον καιρο που θα εισαι στα 700 θα μπορεις να εχεις καποια κερδη.

    Τωρα για το δευτερο σκελος που αναφερεσαι στο αν μπορεις να δεις και καποιο κερδος στο PCT, προφανως εννοεις μυικο. Το θεμα φιλε μου ξερεις πιο ειναι, οτι ακομα και να δεις, δεν ειναι σιγουρο οτι θα ειναι απο το πετυχημενο PCT σου ή απο το κυκλο που μολις τελειωσες. Θελω να πω οτι το ορμονικο σκευασμα, δεν ειναι οτι το σταματαω σημερα και αυριο το πρωι εχει εξαφανιστει απο τον οργανισμο μου. Οι ορμονες κανουν καιρο να επανελθουν στα φυσιολογικα εστω κι αν το half life της ορμονης ειναι μικρο. Αρα πραγματι υπαρχουν αναφορες για κερδη και στο pct ακομα αλλα εγω θεωρω οτι πιο πολυ οφειλονται στο οτι οι ορμονες ειναι επηρεασμενες ακομα. Παντως αυτα τα συμπληρωματα δεν "κουραζουν" τον οργανισμο οπως λες ομως θα πρεπει παντα να θυμομαστε οτι στο pct ο ογκος της προπονησης πρεπει να μειωνεται, αλλιως δεν βοηθαμε τον εαυτο μας να επανελθει.

  10. #190

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Πολυ καλες οι ερωτησεις σου, γενικως το ολο προβλημα στην αποθεραπεια ειναι να αναρρωσουμε οσο γινεται πιο γρηγορα. Αυτη η αναρρωση θα μας φερει πιο γρηγορα γενικη υγεια, διαθεση και φυσικα μεγαλος στοχος ειναι να κρατησουμε οσα περισσοτερα μυικα κερδη μπορουμε απο τον κυκλο που καναμε. Εκει μπορουν να βοηθησουν τα test boosters (προσεξε ειπα βοηθησουν οχι αποτελεσουν) ωστε να επανερθουμε πιο γρηγορα και σιγουρα και στην libido.

    Το να τα τρεχεις μονα τους σαν stack βεβαιως εχει και κερδος απλα εκει ο στοχος δεν ειναι η αναρρωση αλλα η αυξηση περαν της φυσιολογικης βασης μας. Για να το πω πιο απλα κανονικα η τεστοστερονη μου ειναι 500, μετα τον κυκλο ειναι 100, παιρνω το booster για να παω πιο γρηγορα στο 500. Οταν το παιρνω μονο του ξεκιναω απο το 500 και θελω να το ανεβασω στο 700 για παραδειγμα. Δυστυχως αυτη η αυξηση ειναι μαλλον προσωρινη αλλα τον καιρο που θα εισαι στα 700 θα μπορεις να εχεις καποια κερδη.

    Τωρα για το δευτερο σκελος που αναφερεσαι στο αν μπορεις να δεις και καποιο κερδος στο PCT, προφανως εννοεις μυικο. Το θεμα φιλε μου ξερεις πιο ειναι, οτι ακομα και να δεις, δεν ειναι σιγουρο οτι θα ειναι απο το πετυχημενο PCT σου ή απο το κυκλο που μολις τελειωσες. Θελω να πω οτι το ορμονικο σκευασμα, δεν ειναι οτι το σταματαω σημερα και αυριο το πρωι εχει εξαφανιστει απο τον οργανισμο μου. Οι ορμονες κανουν καιρο να επανελθουν στα φυσιολογικα εστω κι αν το half life της ορμονης ειναι μικρο. Αρα πραγματι υπαρχουν αναφορες για κερδη και στο pct ακομα αλλα εγω θεωρω οτι πιο πολυ οφειλονται στο οτι οι ορμονες ειναι επηρεασμενες ακομα. Παντως αυτα τα συμπληρωματα δεν "κουραζουν" τον οργανισμο οπως λες ομως θα πρεπει παντα να θυμομαστε οτι στο pct ο ογκος της προπονησης πρεπει να μειωνεται, αλλιως δεν βοηθαμε τον εαυτο μας να επανελθει.

  11. #191
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-01-09
    Location
    .
    Posts
    160

    Default

    γιωργο απο περιεργια εχεις ασχοληθει καθολου με συμπληρωματα τυπου hgh?καποιο αξιολογο εχει πεσει στην αντιληψη σου?

  12. #192

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Οχι δεν θεωρω οτι αξιζουν γενικα, ομως εχω παραγγειλει 2 κουτια HGH-UP της Applied Nutriceuticals και θα τα παρω απο τον επομενο μηνα.

  13. #193
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-01-09
    Location
    .
    Posts
    160

    Default

    παντως γιωργο με το e-bol που προτεινες εχει γινει ψηλοχαμος στο εξωτερικο απο κατι ξενα φορουμ που διαβαζω,αναραπαστο εχει γινει

  14. #194
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    231

    Default

    megageo ποιό νομίζεις οτι είναι το καλύτερη μη ορμονικό συμπλήρωμα αυτή τη στιγμή;
    Επίσης, όλα τα συμπληρώματα τέτοιου είδους επιδρούν μόνο στην τεσοστερόνη ή έχουν και καποια άλλη λειτουργία;

  15. #195
    Pumping Iron finalgates's Avatar
    Join Date
    23-05-09
    Posts
    437

    Default

    σκεφτομαι μολις βγω απο κρεατινη να παρω ενα natural test booster myotest tis san.για 17 χρονον πιστευεις εχει να προσφερει τιποτα?

  16. #196

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    @heman Πραγματι υπαρχει ενας γενικος χαμος και εξαφανιζεται απο παντου. Για να δουμε αν θα ειναι ανταξιο των προσδοκιων, εγω εχω 2 μπουκαλακια παντω :)

    @dudu Θεωρω κορυφαια το x-factor μαλλον το πιο δυνατο. Πολυ καλα ειναι τα test boosters που εχω αναφερει ενω δεν μπορει καποιος να παραβλεψει την κλασσικη κρεατινη. Τωρα για τα Ebol κι αυτα, μενει να αποδειχτει ποσο καλα ειναι.

    @finalgates Κακη ιδεα, εισαι μικρος δεν τα εχεις αναγκη αυτα, μεινε σε κρεατινη-αμινοξεα αν θες να παιρνεις κατι και μετα απο 3-4 χρονια μπορεις να ψαχτεις λιγο παραπανω.


    Εδω και μια βδομαδα παιρνω το premax. Καλο αλλα nothing too special. Προτιμω το intrabolic για παραδειγμα.

  17. #197
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    10-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    231

    Default

    thanks megageo!!
    Αν ήταν να επιλέξεις, T-BOL ή E-BOL?

    Επίσης υπάρχει κάτι, έστω και υποψία που μπορούν να επηρεάσουν;

    γιατί διάβασα κάπου οτι επηρεάζουν τη λειτουργία των όρχεων.

  18. #198
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-01-09
    Location
    .
    Posts
    160

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by dudu

    thanks megageo!!
    Αν ήταν να επιλέξεις, T-BOL ή E-BOL?

    Επίσης υπάρχει κάτι, έστω και υποψία που μπορούν να επηρεάσουν;

    γιατί διάβασα κάπου οτι επηρεάζουν τη λειτουργία των όρχεων.
    </blockquote id=quote> οχι ρε φιλε αμα ηταν να επηρεαζουν τους ορχεις με καπoιο τροπο θα ανηκαν στις προορμονες η στα αας,αυτα τα δυο που εγραψες ειναι συμπληρωματα προχωρημενα βεβαια αλλα συμπληρωματα.το t-bol ειναι ενα ειδος testo-booster δηλ. σου αυξανει την ενδογενη παραγωγη τεστοστερονης ενω το e-bol εχει την ουσια ecdy μεσα.κατσε διαβασε αναλυτικα το ποστ του megageo

  19. #199

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    φιλε dudu ειναι δυσκολο για μενα να διαλεξω γιατι ειναι διαφορετικη η λειτουργια τους. Σιγουρα το t-bol ειναι πιο "ασφαλες" συμπληρωμα ως προς τα αποτελεσματα του αυτη την στιγμη. Το ebol ηταν καλο, αν το κανανε τοσο καλυτερο τοτε θα το δουμε και θα το συζητησουμε. Παντως μια χαρη, αν λετε, καπου διαβασα οτι θα ... να μου δινετε ενα link. Προφανως ειναι λαθος απλα να βλεπω κι εγω ποιος και γιατι το ειπε και να δω την λογικη του (αν υπαρχει). Ο heman στα ειπε πολυ καλα. Το σημαντικο ειναι παιδια πριν παρετε κατι να ξερετε ακριβως τι ειναι και γιατι το παιρνετε. Αν ξερετε αυτα, θα ξερετε και ποιες ειναι οι πιθανες παρενεργειες, αν καπου μπορει να επηρεασει, αν αλληλεπιδρα με κατι αλλο κλπ

  20. #200
    Pumping Iron finalgates's Avatar
    Join Date
    23-05-09
    Posts
    437

    Default

    εχω σπιτι μου κατι φακελακια acetyl-cysteine.μπορουν να χρησιμοποιθουν και ως αντιοξειδωτικα?γιατι ειμαι συνεχεια συναχομενος.πανω λεει βλεννολυικο αποχρεμπτικο.επισης το ala πουλιεαται στα φαρμακεια?

  21. #201

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    finalgates μια συντομη απαντηση για αυτα που ρωτησες, η cysteine ειναι καλο αντιο-οξειδωτικο αλλα απο μονο του δεν ξερω αν εχει καποιο νοημα. Ενταξει παρτο αν θες, κακο δεν προκειται να σου κανει. Το ALA δεν πωλειται σαν φαρμακεια σαν φαρμακο οπως καταλαβαινεις αλλα αν το φαρμακειο εχει συμπληρωματα απο Solgar, Country Life κλπ τοτε μπορεις να βρεις. Βεβαια και παλι δεν ειναι το ALA που περιγραφω εδω γιατι οι εταιρειες αυτες δεν βγαζουν το R-ALA αλλα το κανονικο. Εν ολιγοις 500mg ALA εχουν 200mg R-ALA και 300mg S-ALA που δεν εχει καμια ιδιαιτερη δραση. Αρα αν υπολογισεις οτι αυτες οι εταιρειες οπως η solgar βγαζουν 50-100mg καψουλες ALA , ποσες πρεπει να παρεις για το R-ALA. Προσωπικα πιστευω 300-600mg R-ALA ειναι εξαιρετικα σαν αντιοξειδωτικο και 500-1500mg για την ρυθμιση της γλυκοζης του αιματος.

    Παντως αν θες αντιοξειδωτικο πριν περασεις σε αυτα, δοκιμασε 3-4γρ VitC καθημερινα, 1000αρια ή 500αρια C θα βρεις σιγουρα σε ολα τα φαρμακεια

  22. #202
    Pumping Iron finalgates's Avatar
    Join Date
    23-05-09
    Posts
    437

    Default

    ορεος ρε megageo ευχαριστω!

  23. #203
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    δηλαδη γιωργο συμφωνα με τα λεγομενα σου το R-ALA σε καποιες δοσεις θα μπορουσε να χρησιμοποιηθει σε περιοδο γραμμωσης για να εχουμε καλυτερη ρυθμιση γλυκοζης και να δειχνουμε πιο γεματοι?

  24. #204

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Koιτα να δεις υπαρχει ενα λεπτο σημειο με τα glucose disposal agents, αν παρεις παρα πολυ και δεν τρως αναλογους υδατανθρακες υπαρχει παντα ο κινδυνος να παθεις ελαφρα υπογλυκαιμια και τοτε πιστεψε με μονο γεματος δεν θα δειχνεις. Τωρα ειναι πραγματικα αναλογα με τους υδατανθρακες που τρωει ο καθενας. Γενικως οι εταιρειες λενε για καθε 30γρ υδατανθρακα θελει 100mg R-ALA. Εγω θα ξεκιναγα με το 1.5Χ. Αν μιλαμε δηλαδη για 120γρ την μερα τοτε θα ημουνα στα 600mg. Βεβαιως παιζει και ρολο το τι υδατανθρακα θα τρωμε. Σιγουρα οι απλοι υδατανθρακες θελουν λιγο παραπανω λογω γλυκαιμικου δεικτη. Οποιος πειραματιστει με το ΑLA και ξερει τι προκαλει στο σωμα του μπορει να κανει και πειραματακια, οπως 300-400mg ALA μια ωρα πριν την αεροβια με αδειο στομαχι κλπ. Τοξικοτητα με το ALA δεν εχει βρεθει μεχρι τα 2γρ ομως αν καποιος το παρακανει με τα αντιοξειδωτικα , υπαρχει παντα ο κινδυνος της προ-οξειδωσης. Η vitC ενισχυει το effect του ALA

  25. #205
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    07-01-09
    Location
    .
    Posts
    160

    Default

    γιωοργο ποια η γνωμη σου για το συμπληρωμα vanadyl?

  26. #206

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μακρια, αχρηστο και τοξικο, εμφανιστηκε πριν καποια χρονια οτι και καλα ρυθμιζει την γλυκοζη του αιματος και προκαλει πρηξιματα και τετοια. Κακη επιλογη για συμπληρωμα κατα την αποψη μου.

  27. #207
    Pumping Iron makris's Avatar
    Join Date
    17-11-06
    Location
    all over, Greece.
    Posts
    259

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by megageo


    Παντως αν θες αντιοξειδωτικο πριν περασεις σε αυτα, δοκιμασε 3-4γρ VitC καθημερινα, 1000αρια ή 500αρια C θα βρεις σιγουρα σε ολα τα φαρμακεια
    </blockquote id=quote>

    εκανα μια κουβεντα με τον φαρμακοποιο της γειτονιας μου σχετικα με την cal-c-vita ( που ειναι και η πιο φθηνη) και μου ανεφερε οτι η υπερβολικη ληψη ασβεστιου μπορει να ΄΄στρεσαρει΄΄ τα νεφρα.
    Ασχετο αλλα περιμενω αγωνιωδως Testabolan v2+ max out+ vpx No shotgun για να αρχισω το δικο μου stackaki :D
    Στην σελιδα της IFORCE αναφερει οτι το maxout περιεχει 1000mg of Arachadonic Acid οσο δηλαδη και το x-factor.
    Winning is a mind game!

  28. #208

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Τι δουλεια εχει η cal-c-vita με αυτο που ειπα; Οταν λεω VitC εννοω μονο vitC! Το εχω πει πολλες φορες ας το πω αλλη μια, δεν προτεινω σε καμια περιπτωση την επιπλεον χορηγηση ασβεστιου περαν της πολυβιταμινης και της διατροφης. Η φαρμακοποιος σου εχει δικιο, η cal-c-vita ειναι μια καλη αρχη για μετεπειτα δημιουργια πετρων στα νεφρα...οποτε οποιος θελει...παιρνει, εγω δεν το αγγιζω.

    Οσο για το maxout, ας λενε οτι θελουνε, εγω ξερω οτι το κουτι δινει το μειγμα σαν proprietary blend οποτε δεν εχεις ιδεα ποσο εχει καθε καψουλα. Καλο συμπληρωμα, απλα το x-factor ειναι το original και τα reviews ειναι μακραν καλυτερα. Και παλι ομως, θα σου αρεσει ειμαι σιγουρος, το stack ειναι μια χαρα που εχεις.

  29. #209
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-09
    Location
    .
    Posts
    311

    Default

    γιωργο μια ερωτηση...απ οτι ειδα εχει βγει μια καινουρια προορμονη κ λεγεται deca-vol ειναι η γνωστη νανδρολονη που βαζουνε σε κυκλους με αασ κ μετα δεν τους σηκωνεται κ κλεγονται οι περισσοτεροι?? αν ειναι αυτη τωρα να την παρει κανεις σκετη χωρις τεστο δεν ειναι επικυνδινο για την σεξουαλικη του ζωη??

  30. #210

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Προσωπικη εμπειρια με το συγκεκριμμενο δεν εχω αλλα γενικα δεν διαβαζω καλα λογια. Σε καθε περιπτωση η εταιρεια το δινει πραγματι σαν προδρομο Deca αλλα αν υπολογισουμε το ποσο αργει πραγματικα το deca να κανει kick in θεωρω οτι πρεπει να το παρεις αυτο το πραγμα για 10-12 βδομαδες το οποιο θα εχει τρελο κοστος και μαλλον μικρη αποδοση. Βεβαιως αν πραγματι μετατρεπεται σε ναδρολονη, χωρις τεστοστερονη θα ειναι καταστροφικο για την libido. Γενικα δεν το προτεινω...οχι μονο για την libido αλλα δεν βλεπω και τι gains θα μπορουσε να εχει καποιος εκτος απο καποια ανακουφιση στις αρθρωσεις. Ακομα και ενεσιμο deca να παρεις, απο μονο του δεν ειναι ικανο για δραματικα αποτελεσματα.


 
Page 7 of 26 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Οδηγός Συμπληρωμάτων Διατροφής για Μυϊκή Ανάπτυξη
    By megageo in forum Άρθρα Για Διατροφή, Συμπληρώματα Και Προγράμματα.
    Replies: 2
    Last Post: 01-10-12, 18:52
  2. Replies: 1775
    Last Post: 25-07-11, 22:33
  3. Οδηγός Συμπληρωμάτων Bodybuilding Διατροφής Για Γράμμωση - Μέρος 2ο
    By megageo in forum Συμπληρώματα Διατροφής Bodybuilding
    Replies: 594
    Last Post: 25-07-11, 22:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •