Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 23 of 23
  1. #1
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default Micronized Creatine

    Micronized Creatine

    Έχει δοκιμάσει κανείς το εν λόγω προϊόν; Το πήρα νομίζοντας ότι είναι η στάνταρ μονουδρική κρεατίνη. Όσο έχω διαβάσει στο net λέει ότι υπερτερεί έναντι της απλής.

    http://www.x-tremestores.gr/216/esho...1&category=566
    I want to train damn it!!!!

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    Αυτο που πηρες λεει καθαρα οτι ειναι η γνωστη μονοϋδρικη κρεατίνη,το micronized μαλλον εχει να κανει με το μεγεθος των κοκκων κτλ

  3. #3
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Ναι έτσι είναι! Μονουδρική είναι αλλά με ακόμα μικρότερους κόκκους για καλύτερη απορρόφηση... Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη της απλής μονουδρικής. Αν και πάνω κάτω ίδιες είναι, περιμένουμε εντυπώσεις για δύναμη, νερά κλπ!

  4. #4
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok

    Ναι έτσι είναι! Μονουδρική είναι αλλά με ακόμα μικρότερους κόκκους για καλύτερη απορρόφηση... Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη της απλής μονουδρικής. Αν και πάνω κάτω ίδιες είναι, περιμένουμε εντυπώσεις για δύναμη, νερά κλπ!
    </blockquote id=quote>

    Να είσαι σίγουρος. Δεν θα την ξεκινήσω ακόμη γιατί θέλω να παρατηρήσω κάποια πράγματα στην καινούρια διατροφή πρώτα και να πέσουν λίγο ακόμη οι θερμοκρασίες.
    I want to train damn it!!!!

  5. #5
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Γιατί να πέσουν οι θερμοκρασίες;:D

  6. #6
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    Κι εγω δεν το καταλαβα αυτο...
    Ειναι οπως λεμε έλα απο Δευτερα;Οταν δροσισει;Τον Αυγουστο που ειναι παχιες οι μυγες;Βοηθα μας λιγο [:-bouncy]

  7. #7
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Χαχαχα καλό. Όχι παιδιά ειλικρινά δεν βλέπω την ώρα να φορτώσω την κρεατίνη. Στις υψηλές θερμοκρασίες όμως ο οργανισμός χάνει υγρά (ιδρώνει) και ξέρω ότι η κερατίνη χρειάζεται ούτως ή άλλως πολύ νερό. Επίσης με την ζέστη έχω παρατηρήσει ότι κουράζομαι περισσότερο, οπότε λέω αφού θα κάνω φόρτωμα οι συνθήκες να είναι ιδανικές για να μπορέσω να παρατηρήσω τις αντιδράσεις του οργανισμού μου.
    I want to train damn it!!!!

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Ανέστη κ εγώ αυτήν παίρνω όποτε παίρνω.
    Είναι ότι η πιο συμφέρουσα οικονομικά.

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-04-09
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    64

    Default

    Να ρωτισω και εγω κατι,κατω στην περιγραφη ελεγε απλως να το αρεωσετε σε νερο,υποτηθεται ομως οτι ετσι δεν φτανει να δουλεψει,εσεις το αραιωνετε με δεξτροζη το συγκεκριμενο οπως ολες ,σωστα?
    http://img36.imageshack.us/img36/8252/fdhvglketdfhjtydaj.jpg

  10. #10
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    magman,στις ζεστες μερες απλως προσεχουμε να καταναλωνουμε αφθονο νερο,περισσοτερο απο οτι τον χειμωνα,νομιζω δεν χρειαζεται καποια παραπανω προσοχη,αλλωστε οι ζεστες μερες εχουν πολλα πλεονεκτηματα,η ηλιοφανεια βοηθαει την αναπτυξη των μυων και η μεγαλυτερη θερμοκρασια προστατευει απο τραυματισμους.
    Konstantinos45,προσωπικα νομιζω το καλυτερο ειναι να ανακατευτει με φυσικο χυμο μηλου (ανευ ζαχαρης φυσικα).

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    magman,στις ζεστες μερες απλως προσεχουμε να καταναλωνουμε αφθονο νερο,περισσοτερο απο οτι τον χειμωνα,νομιζω δεν χρειαζεται καποια παραπανω προσοχη,αλλωστε οι ζεστες μερες εχουν πολλα πλεονεκτηματα,η ηλιοφανεια βοηθαει την αναπτυξη των μυων και η μεγαλυτερη θερμοκρασια προστατευει απο τραυματισμους.
    Konstantinos45,προσωπικα νομιζω το καλυτερο ειναι να ανακατευτει με φυσικο χυμο μηλου (ανευ ζαχαρης φυσικα).

  12. #12
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Konstantinos45

    Να ρωτισω και εγω κατι,κατω στην περιγραφη ελεγε απλως να το αρεωσετε σε νερο,υποτηθεται ομως οτι ετσι δεν φτανει να δουλεψει,εσεις το αραιωνετε με δεξτροζη το συγκεκριμενο οπως ολες ,σωστα?
    </blockquote id=quote>

    Έχω σκοπό να την πάρω σκέτη με τα γεύματα (7 την ημέρα ζωή νά'χω:D). Ο τύπος που μου την πούλησε όμως μου είπε ότι απορροφάται 60% καλύτερα με δεξτρόζη.
    I want to train damn it!!!!

  13. #13
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Konstantinos45

    Να ρωτισω και εγω κατι,κατω στην περιγραφη ελεγε απλως να το αρεωσετε σε νερο,υποτηθεται ομως οτι ετσι δεν φτανει να δουλεψει,εσεις το αραιωνετε με δεξτροζη το συγκεκριμενο οπως ολες ,σωστα?
    </blockquote id=quote>

    Έχω σκοπό να την πάρω σκέτη με τα γεύματα (7 την ημέρα ζωή νά'χω:D). Ο τύπος που μου την πούλησε όμως μου είπε ότι απορροφάται 60% καλύτερα με δεξτρόζη.
    I want to train damn it!!!!

  14. #14
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    μετά την περίοδο φορτώματος(αν την κάνεις) τότε σου λέει να την πάρεις μία φορά το πρωί και μία μετά την γυμναστική.Τις ημέρες του ρεπό μόνο πρωί.
    Άρα το πρωί με το πρωί σε διαλυμμένο νερό και μετά την προπόνηση στο μεταπροπονητικό σου ρόφημα(αν παίρνεις και πρωτεΐνη) αλλιώς πάλι διαλυμμένη σε νερό μαζί με το μεταπροπονητικό σου γεύμα.

  15. #15
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    μετά την περίοδο φορτώματος(αν την κάνεις) τότε σου λέει να την πάρεις μία φορά το πρωί και μία μετά την γυμναστική.Τις ημέρες του ρεπό μόνο πρωί.
    Άρα το πρωί με το πρωί σε διαλυμμένο νερό και μετά την προπόνηση στο μεταπροπονητικό σου ρόφημα(αν παίρνεις και πρωτεΐνη) αλλιώς πάλι διαλυμμένη σε νερό μαζί με το μεταπροπονητικό σου γεύμα.

  16. #16
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vagos789

    magman,στις ζεστες μερες απλως προσεχουμε να καταναλωνουμε αφθονο νερο,περισσοτερο απο οτι τον χειμωνα,νομιζω δεν χρειαζεται καποια παραπανω προσοχη,αλλωστε οι ζεστες μερες εχουν πολλα πλεονεκτηματα,η ηλιοφανεια βοηθαει την αναπτυξη των μυων και η μεγαλυτερη θερμοκρασια προστατευει απο τραυματισμους.
    Konstantinos45,προσωπικα νομιζω το καλυτερο ειναι να ανακατευτει με φυσικο χυμο μηλου (ανευ ζαχαρης φυσικα).

    </blockquote id=quote>
    Μπορεις να το αναλυσεις λιγο παραπανω αυτο γιατι δεν το εχω ξανακουσει?
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  17. #17
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vagos789

    magman,στις ζεστες μερες απλως προσεχουμε να καταναλωνουμε αφθονο νερο,περισσοτερο απο οτι τον χειμωνα,νομιζω δεν χρειαζεται καποια παραπανω προσοχη,αλλωστε οι ζεστες μερες εχουν πολλα πλεονεκτηματα,η ηλιοφανεια βοηθαει την αναπτυξη των μυων και η μεγαλυτερη θερμοκρασια προστατευει απο τραυματισμους.
    Konstantinos45,προσωπικα νομιζω το καλυτερο ειναι να ανακατευτει με φυσικο χυμο μηλου (ανευ ζαχαρης φυσικα).

    </blockquote id=quote>
    Μπορεις να το αναλυσεις λιγο παραπανω αυτο γιατι δεν το εχω ξανακουσει?
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  18. #18
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    Ειναι γνωστο οτι η ελλειψη ηλιοφανειας (στις γνωστες βορινες χωρες) μπορει να προκαλεσει προβληματα που εχουν να κανουν με οστα,μυες και αρθρωσεις.
    Αυτο εχει να κανει κυριως με το ασβέστιο.Οι ανάγκες του κάθε ατόμου σε Ασβέστιο καθορίζονται από την βιταμίνη D.Σε χώρες με μεγάλη ηλιοφάνεια (άρα μεγάλη παραγωγή βιταμίνης D στο δέρμα των κατοίκων τους) όπως η Ταϊλάνδη, οι ανάγκες για ασβέστιο είναι μικρότερες από τους κατοίκους χωρών όπως η Ισλανδία που ο ήλιος είναι σπάνιος.
    Οπως το λεω εγω,ο ανθρωπινος οργανισμος κανει και αυτος την δικη του φωτοσυνθεση!

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-05-09
    Location
    .
    Posts
    175

    Default

    Ειναι γνωστο οτι η ελλειψη ηλιοφανειας (στις γνωστες βορινες χωρες) μπορει να προκαλεσει προβληματα που εχουν να κανουν με οστα,μυες και αρθρωσεις.
    Αυτο εχει να κανει κυριως με το ασβέστιο.Οι ανάγκες του κάθε ατόμου σε Ασβέστιο καθορίζονται από την βιταμίνη D.Σε χώρες με μεγάλη ηλιοφάνεια (άρα μεγάλη παραγωγή βιταμίνης D στο δέρμα των κατοίκων τους) όπως η Ταϊλάνδη, οι ανάγκες για ασβέστιο είναι μικρότερες από τους κατοίκους χωρών όπως η Ισλανδία που ο ήλιος είναι σπάνιος.
    Οπως το λεω εγω,ο ανθρωπινος οργανισμος κανει και αυτος την δικη του φωτοσυνθεση!

  20. #20
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Σέργιε είχα σκοπό να παίρνω μόνο πριν την προπόνηση μετά το φόρτωμα. Είμαι λάθος;
    I want to train damn it!!!!

  21. #21
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Σέργιε είχα σκοπό να παίρνω μόνο πριν την προπόνηση μετά το φόρτωμα. Είμαι λάθος;
    I want to train damn it!!!!

  22. #22
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    αυτό με την βιταμίνη D μου το έχει πει και εμένα αιματολόγος.
    Ότι ο οργανισμός παράγει περισσότερη αν ο ήλιος "βλέπει" τα χέρια μας(όλο το άκρο-χώρις πλάκα) για τουλάχιστον 10 λεπτά καθημερινά.
    Μου εξήγησε ότι αυτή η βιταμίνη βοηθάει το ασβέστιο να πάει και να απορροφηθεί από τα οστά μας.

    Με τους μύες δεν ξέρω τι σχέση μπορεί να έχει αλλά δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω τον Vago.

  23. #23
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    αυτό με την βιταμίνη D μου το έχει πει και εμένα αιματολόγος.
    Ότι ο οργανισμός παράγει περισσότερη αν ο ήλιος "βλέπει" τα χέρια μας(όλο το άκρο-χώρις πλάκα) για τουλάχιστον 10 λεπτά καθημερινά.
    Μου εξήγησε ότι αυτή η βιταμίνη βοηθάει το ασβέστιο να πάει και να απορροφηθεί από τα οστά μας.

    Με τους μύες δεν ξέρω τι σχέση μπορεί να έχει αλλά δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω τον Vago.


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •