Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Γιατί ασχολείστε με τις πολεμικές τέχνες;

Voters
166. You may not vote on this poll
  • Αποκλειστικά και μόνο για το αγωνιστικό κομμάτι ( πρωταθλήματα, κύπελα κτλ.)

    6 3.61%
  • Κυρίως για αυτοάμυνα

    33 19.88%
  • Γιατί σας αρέσει η φιλοσοφία της π.τ που κάνετε

    9 5.42%
  • Για να ενισχύσετε την αυτοπεποίθηση σας

    24 14.46%
  • Για να ξεδώσετε

    18 10.84%
  • Για τα περισσότερα από τα παραπάνω

    76 45.78%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 30 of 63
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-09
    Location
    .
    Posts
    45

    Default Γιατί ασχολείστε με τις πολεμικές τέχνες;

    Γιατί ασχολείστε με τις πολεμικές τέχνες;

  2. #2
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-09
    Location
    .
    Posts
    45

    Default

    Σκέφτηκα ότι θα ήταν ενδιαφέρον να ανοίξω ένα τέτοιο poll και ελπίζω να μην ξέχασα κάποια πιθανή απάντηση.
    Να απαντήσω κι όλας στο ερώτημα που έθεσα, λοιπόν όλα με ενδιαφέρουν εκτός από τη συμμετοχή σε διάφορες διοργανώσεις κυρίως για την όλη προετοιμασία πριν τους αγώνες αλλά και για το άγχος του αποτελέσματος!!!

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-05-09
    Location
    .
    Posts
    45

    Default

    Συγγνώμη που άνοιξα το τόπικ σε λάθος κατηγορία, αλλα ζήτησα ήδη από τους mods να το μεταφέρουν!!!

  4. #4
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    γιατι ειναι locked το Poll status?
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    02-09-08
    Location
    .
    Posts
    33

    Default

    Γιατί χορεύω σαν πίθηκος και με κοροιδεύουν όλοι...(1 vote)

  6. #6
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Για τους παρακατω λογους:

    Γιατι με κανει να μπορω να καιω αφανταστα πολλες θερμιδες κ να χανω κιλα εαν θελησω χωρις να πειναω,χωρις βεβαια αυτο να σημαινει οτι μπορω να τρωω οτι
    θελω.Παρολα αυτα ομως εχω την δυνατοτητα να τρωω κ 3 ελευθερα γευματα μεσα στν εβδομαδα χωρις να μουκανουν κακο.

    Γιατι με κανει να ξεδινω κ να ξεσπαω ο αγχος της καθημερινοτητας με το να βαραω σακους,στοχους κτλ

    Γιατι με κανει ν αποκτω αντοχη κ ευλιγισια κατι που ποτε δεν ειχα εως σημερα

    Γιατι με μαθαινει πως να χρησιμοποιησω ολη αυτη την δυναμη που εχω κ να την συγκεντρωσω σε ενα χτυπημα σε περιπτωση που χρειαστει να αμυνθω

    Γιατι μου δινει μια εναλακτικη επιλογη προπονησης περα απο αυτο που ειχα μαθει μεχρι τωρα

    Γιατι με κανει να μαθαινω τα ορια του εαυτου μου κ να προσπαθω να τα ξεπερασω σε περιπτωσεις πως αντοχη,υπομονη,εκρηξη,δυναμη,ταχυτητα κ πολλα αλλα

    Γιατι κανω αεροβικη χωρις να ειμαι στασιμος σε ενα ποδηλατο εναν διαδρομο κ να βαριεμαι

    Γιατι εκτος απο το σωμα μου αξασκει κ το μυαλο μου βαζοντας με να σκεφτομαι εξυπνα επανω στο ρινγκ ωστε να μπορω να κανω σωστους συνδιασμους,αμυνες,να προσπαθω να αποφευγω χτυπηματα κτλ

    Γιατι κανω διαφορετικα πραγματα καθε μερα τα οποια δεν με αφηνουν να νωθω ρουτινα κ βαρεμαρα

    Γιατι με κανει να μενω μακρυα απο το καπνισμα χωρις να εχω αλλη επιλογη,διοτι διαφορετικα δεν μπορω να ανταπεξελθω στις προπονησεις

    Γιατι με περναει εμεσα κ σε αλλα σπορ(τρεξιμο,ποδηλασια στον δρομο,πεζοποριες σε βουνα κ τοπια,κολυμπι) τα οποια πριν απεφευγα λογω νοοτροπιας της μυικης αποκτησης

    Γιατι μου εδωσε εναν καλο λογο να "ξεκολλησω" απο τα βαρια κιλα που εκανα,τα οποια θα προκαλουσαν σιγουρα τραυματισμους αφου γυμναζομαι με βαρη ασταματητα απο το 1990 κ τωρα πια οι τενοντες,συνδεσμοι κ αρθρωσεις μου δεν αντεχουν τοσο βαρια προπονηση οσο πριν,με αποτελεσμα να μου ερχεται πιο "γλυκα" κ χωρις τυψεις το οτι παιζω ελαφρα κιλα .ΕΠισης μου δινεται ετι η ευκαιρια να κανω πιο τεχνικη κ ποιοτικη προπονηση στα βαρη.

    Γιατι (το Μουάϊ Τάϊ) με φερνει ακομα πιο κοντα κ με γνωριζει με την κουλτουρα της χωρας που σε λιγο καιρο θα μενω μονιμα εκει,χωρις πια να πηγαινοερχομαι στην Ελλαδα.


    Αυτους του λογους εχω βρει για μενα προς το παρον...

  7. #7
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    +1 Μετα απο αυτο το υπερ-πληρες ποστ που μας παρεθεσες μπορεις να κλειδωσεις πλεον το τοπικ...:D
    YOU can('t)change genes...

  8. #8
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Steroid

    +1 Μετα απο αυτο το υπερ-πληρες ποστ που μας παρεθεσες μπορεις να κλειδωσεις πλεον το τοπικ...:D

    </blockquote id=quote>
    σε ευχαριστω πολυ !!!!
    Οσο για το κλειδωμα του τοπικ θα πρεπει να κανεις αιτηση στην Υ.Κ.Τ.Τ.
    (υπουργο κλειδωματος των τοπικς):-)
    Ειρηνη ακους; δεν σε αφηνουμε να ηρεμησεις:D[:-angel]:D

    παντω αν ημουν μικροτερος κ ειχα χρονο να δουλεψω επανω στην πολεμικη τεχνη κ να αποκτησω εμπειρια σιγουρα θα το σκεφτομουν κ για αγωνες.Μικρος εκανα 5 χρονια Tae kwon do κ ειχα πρει μαυρη ζωνη κ 1 νταν στην σχολη του Αντρεα Αλουκου στον βυρωνα:D
    με βοηθησε αυτο στο να ξερω πως να βαζω το σωμα μου κ ειδικα το ποδι που μενει κατω οταν κλωτσαω αλλα επρεπε να συνιθισωοτι στο Τάϊ το ποδι οταν σηκωνεται να κλωτσησει α)δεν λυγιζει για να λακτισει αλλα φευγει μονοκοματο κ β)οτι δεν κλωτσαει με τον κουντουπιε αλλα παντα με το καλαμι ;)

  9. #9
    Advanced Bodybuilder W3rtY's Avatar
    Join Date
    15-07-06
    Location
    Chalkis, Evoia, Greece.
    Posts
    909

    Default

    Σταύρο φίλε με κάλυψες σε όλα !!! Και να σου πω ότι και εγώ μετά απο το Tae kwon do που έκανα έιχα το ΙΔΙΟ ακριβώς προβλημα όταν ξεκίνησα Kick Boxing !!! Δεν μπορούσα με ΤΙΠΟΤΑ να συνηθίσω να χτυπάω με το καλάμι και μονοκόματα χώρις να λυγίζω το πόδι !!!
    ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΙΑΤΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΚΤΕΛΕΙ !!!
    Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ !!!
    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.” (Jimi Hendrix)
    “It is better to have a lion at the head of an army of sheep, than a sheep at the head of an army of lions” (Daniel Defoe)

  10. #10
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve
    Οσο για το κλειδωμα του τοπικ θα πρεπει να κανεις αιτηση στην Υ.Κ.Τ.Τ.
    (υπουργο κλειδωματος των τοπικς):-)
    Ειρηνη ακους; δεν σε αφηνουμε να ηρεμησεις:D[:-angel]:D</blockquote id=quote>

    Ειρηνη δεν το περιμενες αυτο απο εμενα ε;;:D

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve
    παντω αν ημουν μικροτερος κ ειχα χρονο να δουλεψω επανω στην πολεμικη τεχνη κ να αποκτησω εμπειρια σιγουρα θα το σκεφτομουν κ για αγωνες.
    </blockquote id=quote>
    Αυτο ξαναπεστο...Βλεπω κατι παλικαρακια 18χρονων που εχουν πεισμα και ευλιγισια και ζηλευω!!!


    ΥΓ:Σταυρο 4 και σημεραααα!!![:-bouncy][:-party]
    YOU can('t)change genes...

  11. #11
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    ωραιος bigsteve!!

    Εγω θα σταθω στη σταση ζωης που εχει δημιουργηθει μεσα απο το ντοτζο. Η επιμονη, η υπομονη, η θεληση ειναι αρετες που τις χρωσταω στις πολεμικες τεχνες. Πολεμας τις ανασφαλειες και τους φοβους σου καθως προσπαθεις να ξεπερασεις τον εαυτο σου. Απο τις φορμες, μεχρι το πιο δυνατο sparring, οι πολεμικες τεχνες ειναι ενας διαρκης αγωνας με μοναδικο αντιπαλο τον ευατο σου. Και οσο περνανε και φευγουν τα χρονια κοιτας πισω, βλεπεις τι εχεις κερδισει, τι σου εχει προσφερει αλλα και ποσα ακομα εχεις να κερδισεις απο αυτη τη δραστηριοτητα.

    Οι ΠΤ δεν εχουν μονο στην αυτοαμυνα εφαρμογη. Η καθημερινη σταση ολων των αληθινων μαχητων ειναι τα πρακτικα οφελη των ΠΤ.
    Περα απ ολα αυτα φυσικα ειναι και καταπληκτικη γυμναστικη, οπου απο τη στιγμη που το παραδεχεται ο 2 φορες Mr Hellas για μενα λεει πολλα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  12. #12
    Pumping Iron Panos-5's Avatar
    Join Date
    22-01-09
    Location
    Athens
    Posts
    523

    Default

    Ψήφισα το 5ο "για να ξεδώσετε",
    γιατί για μένα είναι ο καλύτερος τρόπος να εκτονώσω την υπερκινητικότητά μου!

    Ημουν ένα υπερκινητικό παιδί, και μετά ένας υπερκινητικός και επιθετικός έφηβος...
    Οπότε μέσα απο το καράτε και αργότερα την πάλη μπόρεσα και συνεχίζω να αποφορτίζομαι ελεγχόμενα
    από την υπερβολική ενέργεια ή και το στρες που συσσωρεύεται κατά τη διάρκεια της μέρας!!

    Μετά νιώθω θαυμάσια, και είμαι και ηρεμότατος...[:-angel]


    edit: Y.Γ.
    Στήβ, πέρα απο πολεμικές τέχνες κάνεις και ιππασία?
    το νέο σου αβατάρ αυτό προδίδει...
    Αν κρίνω από την βλάστηση πίσω, δεν είσαι σε ασιατικό έδαφος...:D
    Πολύ αγγλοσαξωνικό το look!

  13. #13
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    εγω εχω σκευτει καποιες φορες να ξεκινησω μποξ.......γιστι μου αρεσει πολυ σαν αθλημα...........αλλα ειναι ακαλητερα να εισαι αφοσιομενους καπου σε ενα πραγμα για να το κανεις καλα...........

  14. #14
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Panos-5

    Ψήφισα το 5ο "για να ξεδώσετε",
    γιατί για μένα είναι ο καλύτερος τρόπος να εκτονώσω την υπερκινητικότητά μου!

    Ημουν ένα υπερκινητικό παιδί, και μετά ένας υπερκινητικός και επιθετικός έφηβος...
    Οπότε μέσα απο το καράτε και αργότερα την πάλη μπόρεσα και συνεχίζω να αποφορτίζομαι ελεγχόμενα
    από την υπερβολική ενέργεια ή και το στρες που συσσωρεύεται κατά τη διάρκεια της μέρας!!

    Μετά νιώθω θαυμάσια, και είμαι και ηρεμότατος...[:-angel]


    edit: Y.Γ.
    Στήβ, πέρα απο πολεμικές τέχνες κάνεις και ιππασία?
    το νέο σου αβατάρ αυτό προδίδει...
    Αν κρίνω από την βλάστηση πίσω, δεν είσαι σε ασιατικό έδαφος...:D
    Πολύ αγγλοσαξωνικό το look!

    </blockquote id=quote>
    Ελα Πανο ειμαι Λευαδα οπως ξερεις κ τα ειπαμε κ χθες στο τηλ κ απλαμβανω τις Ελληνικες παραλιες ειδικα της Λευκαδας νομιζω οτι ειναι οι καλυτερες!!!!

  15. #15
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    ΥΓ:Σταυρο 4 και σημεραααα!!![:-bouncy][:-party]
    [/quote]
    αντε αντε τυχερε!!!!
    den thung duai sawadee phap(καλο ταξιδι δηλ στην γλωσσα της χωρας που πας σε 4 μερες!!!)
    προφερεται :ντέον τάαν ντούαϊ σαουαντί πάααπ

  16. #16
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by W3rtY

    Σταύρο φίλε με κάλυψες σε όλα !!! Και να σου πω ότι και εγώ μετά απο το Tae kwon do που έκανα έιχα το ΙΔΙΟ ακριβώς προβλημα όταν ξεκίνησα Kick Boxing !!! Δεν μπορούσα με ΤΙΠΟΤΑ να συνηθίσω να χτυπάω με το καλάμι και μονοκόματα χώρις να λυγίζω το πόδι !!!
    </blockquote id=quote>
    Με νιωθεις φιλε!!!

  17. #17
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz

    ωραιος bigsteve!!

    Εγω θα σταθω στη σταση ζωης που εχει δημιουργηθει μεσα απο το ντοτζο. Η επιμονη, η υπομονη, η θεληση ειναι αρετες που τις χρωσταω στις πολεμικες τεχνες. Πολεμας τις ανασφαλειες και τους φοβους σου καθως προσπαθεις να ξεπερασεις τον εαυτο σου. Απο τις φορμες, μεχρι το πιο δυνατο sparring, οι πολεμικες τεχνες ειναι ενας διαρκης αγωνας με μοναδικο αντιπαλο τον ευατο σου. Και οσο περνανε και φευγουν τα χρονια κοιτας πισω, βλεπεις τι εχεις κερδισει, τι σου εχει προσφερει αλλα και ποσα ακομα εχεις να κερδισεις απο αυτη τη δραστηριοτητα.

    Οι ΠΤ δεν εχουν μονο στην αυτοαμυνα εφαρμογη. Η καθημερινη σταση ολων των αληθινων μαχητων ειναι τα πρακτικα οφελη των ΠΤ.
    Περα απ ολα αυτα φυσικα ειναι και καταπληκτικη γυμναστικη, οπου απο τη στιγμη που το παραδεχεται ο 2 φορες Mr Hellas για μενα λεει πολλα.
    </blockquote id=quote>
    Στις πολεμικες τεχνες εσυ κ η Μαριανα ειστε οι γκουρου μας εδω!!!

  18. #18
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,853

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Steroid

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve
    Οσο για το κλειδωμα του τοπικ θα πρεπει να κανεις αιτηση στην Υ.Κ.Τ.Τ.
    (υπουργο κλειδωματος των τοπικς):-)
    Ειρηνη ακους; δεν σε αφηνουμε να ηρεμησεις:D[:-angel]:D</blockquote id=quote>

    Ειρηνη δεν το περιμενες αυτο απο εμενα ε;;:D


    </blockquote id=quote>
    Στέλιο τώρα μυρίστηκα το τόπικ οπότε να φυλάγεστε..!!:D:D[:-angel]

  19. #19
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    22-04-06
    Location
    Kozani-Thessaloniki, Greece.
    Posts
    200

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve


    Γιατι μου εδωσε εναν καλο λογο να "ξεκολλησω" απο τα βαρια κιλα που εκανα,τα οποια θα προκαλουσαν σιγουρα τραυματισμους αφου γυμναζομαι με βαρη ασταματητα απο το 1990 κ τωρα πια οι τενοντες,συνδεσμοι κ αρθρωσεις μου δεν αντεχουν τοσο βαρια προπονηση οσο πριν,με αποτελεσμα να μου ερχεται πιο "γλυκα" κ χωρις τυψεις το οτι παιζω ελαφρα κιλα .ΕΠισης μου δινεται ετι η ευκαιρια να κανω πιο τεχνικη κ ποιοτικη προπονηση στα βαρη.

    Αυτους του λογους εχω βρει για μενα προς το παρον...
    </blockquote id=quote>

    bigsteve, μπορείς να ποστάρεις το πρόγραμμα με βάρη που ακολουθείς;

  20. #20
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    -Γιατι παντα απο μικρος βλεποντας ολες τις ταινιες πολεμικων τεχνων και κυριως τις ασιατικες εντυπωσιαζομουν απο την ταχυτητα εκτελεσης,την ευλυγισια και την αποτελεσματικοτητα εξοντωσης των ΄κακων΄.
    -Γιατι αργοτερα,οταν ημουν 5-6 χρονων ανακαλυψα τον Bruce Lee και εκει εντυπωσιαστικα απο την τεραστια αυτοπεποιθηση που εβγαζε ειτε με τις κινησεις του ειτε με τα λογια του αλλα κυριως με το βλεμμα του.Σαν μικρο παιδι εγινε το προτυπο μου οποτε επρεπε να ασχοληθω οπωσδηποτε με το Kung Fu!!Ο ιδιος ηταν που με ωθησε να ασχοληθω και με το body building για ευνοητους λογους.
    -Γιατι εμαθα να αντιμετωπιζω ψυχραιμα την καθε δυσκολη κατασταση και να βρισκω την καλυτερη δυνατη λυση.
    -Γιατι κανα 2-3 φορες 'αποσβεσα' οσα εχω δωσει εως τωρα (ωρες προπονησης,χρηματα,αγωνες,εξοπλισμο κλπ)
    -Γιατι ειναι απο τα καλυτερα ειδη γυμναστικης για φυσικη κατασταση,ευλυγισια,ταχυτητα,εκρηκτικοτητα.
    -Γιατι μου αρεσει η πειθαρχια που επικρατει την ωρα του μαθηματος.
    -Γιατι μου αρεσει να αντιμετωπιζω αλλους σε σπαρινγκ.
    Σταματαω γιατι εχω χιλιαδες ακομα να πω,πραγματα που οσοι ασχολουνται καταλαβαινουν,νιωθουν,αισθανονται...
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  21. #21
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Kusta80 θα τονισω απ οσα ειπες 1 μονο, και λιγο θα το παραφρασω.
    Γιατι μου αρεσει να παιζω ξυλο. (χωρις βεβαια να καταστρεφω ουτε τον αλλον ουτε αυτος εμενα, γιαυτο και οι κανονες-προστατευτικα)
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  22. #22
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Achillezzz

    Kusta80 θα τονισω απ οσα ειπες 1 μονο, και λιγο θα το παραφρασω.
    Γιατι μου αρεσει να παιζω ξυλο. (χωρις βεβαια να καταστρεφω ουτε τον αλλον ουτε αυτος εμενα, γιαυτο και οι κανονες-προστατευτικα)
    </blockquote id=quote>
    Αχιλλεα,αρχικα και μενα ετσι μου ηρθε στο μυαλο αλλα μσκεφτηκα οτι εδω μεσα ολο και καποιος θα βρεθει που θα αντιδρασει.Καποιος που δεν εχει νιωσει ποτε την αδρεναλινη αποφυγης μιας γροθιας ή την κ@υλα προσποιησης και χτυπηματος στον αντιπαλο.Εκει που νιωθεις παντοδυναμος και νομιζεις οτι παιζεις με τον αλλο....Τες πα,μην συνεχισω γιατι τοτε οντως θα βρεθει αυτος ο καποιος...
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  23. #23
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ShadowReaper

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve


    Γιατι μου εδωσε εναν καλο λογο να "ξεκολλησω" απο τα βαρια κιλα που εκανα,τα οποια θα προκαλουσαν σιγουρα τραυματισμους αφου γυμναζομαι με βαρη ασταματητα απο το 1990 κ τωρα πια οι τενοντες,συνδεσμοι κ αρθρωσεις μου δεν αντεχουν τοσο βαρια προπονηση οσο πριν,με αποτελεσμα να μου ερχεται πιο "γλυκα" κ χωρις τυψεις το οτι παιζω ελαφρα κιλα .ΕΠισης μου δινεται ετι η ευκαιρια να κανω πιο τεχνικη κ ποιοτικη προπονηση στα βαρη.

    Αυτους του λογους εχω βρει για μενα προς το παρον...
    </blockquote id=quote>

    bigsteve, μπορείς να ποστάρεις το πρόγραμμα με βάρη που ακολουθείς;
    </blockquote id=quote>
    μπορω αλλα δεν το κανω γιατι δεν θελω να χαλασω το τοπικ εδω.Τωρα για καπου αλλου δεν ξερω αν ενδιαφερει τη θεματολογια μιας κ δεν ασχολουμαι πια με το bbing αλλα το κανω μονο για να διατηρω την δυναμη μου κ να εχω εκρηξη στα χτυπηματα.Αν σε ενδιαφερει ομως στειλε πμ.

  24. #24
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ShadowReaper

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bigsteve


    Γιατι μου εδωσε εναν καλο λογο να "ξεκολλησω" απο τα βαρια κιλα που εκανα,τα οποια θα προκαλουσαν σιγουρα τραυματισμους αφου γυμναζομαι με βαρη ασταματητα απο το 1990 κ τωρα πια οι τενοντες,συνδεσμοι κ αρθρωσεις μου δεν αντεχουν τοσο βαρια προπονηση οσο πριν,με αποτελεσμα να μου ερχεται πιο "γλυκα" κ χωρις τυψεις το οτι παιζω ελαφρα κιλα .ΕΠισης μου δινεται ετι η ευκαιρια να κανω πιο τεχνικη κ ποιοτικη προπονηση στα βαρη.

    Αυτους του λογους εχω βρει για μενα προς το παρον...
    </blockquote id=quote>

    bigsteve, μπορείς να ποστάρεις το πρόγραμμα με βάρη που ακολουθείς;
    </blockquote id=quote>
    μπορω αλλα δεν το κανω γιατι δεν θελω να χαλασω το τοπικ εδω.Τωρα για καπου αλλου δεν ξερω αν ενδιαφερει τη θεματολογια μιας κ δεν ασχολουμαι πια με το bbing αλλα το κανω μονο για να διατηρω την δυναμη μου κ να εχω εκρηξη στα χτυπηματα.Αν σε ενδιαφερει ομως στειλε πμ.
    </blockquote id=quote>
    Συνονοματε συγχαρητηρια που τολμας και λες τετοιο πραγμα εδω μεσα.Οταν ειχα αναφερει το ιδιο ακριβως πριν κανα 2 χρονια,'μερικοι' ειχαν πεσει να με φανε επιεδη οπως ελεγαν δεν εχω θεση εδω μεσα μιας και ειμαι ασκουμενος των πολεμικων τεχνων και οχι body builder.Ηρθε η ωρα ομως που διαφαινεται οτι πολεμικες τεχνες και βαρη ειναι αρρηκτα συνδεδεμενα για να κατακτησεις ενα ανωτερο επιπεδο και εχουμε και μεις θεση εδω μεσα!!!
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  25. #25
    Bodybuilding Newbie mitsakos13's Avatar
    Join Date
    26-07-10
    Location
    Dafni
    Posts
    15

    Default

    Παιδια παντως εγω κανω και για το πρωτο. Παρ ολο που δεν ψηφησε κανενας. (Ουτε εγω) αλλα γενικα με το που ξεκινησα εκανα ονειρα για το αθλημα ;)

  26. #26
    Pumping Iron CostasMayLaf's Avatar
    Join Date
    02-07-11
    Location
    New World
    Posts
    537

    Default

    Για τη φαση μου..

  27. #27
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    29-07-11
    Posts
    5

    Default

    απλα για να ξεδινω

  28. #28
    Junior Bodybuilder XristosBone's Avatar
    Join Date
    18-12-11
    Posts
    152

    Default

    για ολα τα παραπαλω αλλα κυριως το 1

  29. #29
    Banned New Member
    Join Date
    12-03-12
    Location
    Greece
    Posts
    70

    Default

    Οπως ελεγαν οι πρωγονοι μας: Νους υγιης εν σωματι υγηει.
    Και αν θελετε να παω και στην κινεζικη φιλοσοφια:
    Παρόλο που οι πολεμικές τέχνες περιλαμβάνουν ένοπλες δυνάμεις, οι κινέζικες τέχνες είναι Κομφουκιανές σε πνεύμα.
    Η αρετή των πολεμικών τεχνών είναι φιλανθρωπία. Είναι μεγάλη άξια να βοηθάς τους άλλους όπως τον εαυτό σου.
    Yip Man Mentor of Bruce lee.

  30. #30
    Junior Bodybuilder virbas's Avatar
    Join Date
    21-12-11
    Location
    ΔΡΑΜΑ
    Posts
    173

    Default

    Για γυμναστικη,αυτοαμυνα, να ξερεις πως να αντιμετωπισεις καποιον ο οποιοσ επροκειτο να σε περνα σε κιλα και δυναμη και επειδη απο την φυση μου ειμαι ανθρωπος που τον αρεσει το ξυλο και γενικα κα8ε τι hard


 
Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •