Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default Γρήγορος Μεταβολισμός (?)

    Λοιπον παιδια οταν ξεκινησα πριν 3+χρονια (στα 19) βαρη ημουν 75 κιλα με υψος 1.84..ημουν γυμνασμενος γενικα και χωρις πολυ λιπος λογω του οτι παντα δουλευα χειρονακτικα ετρεχα επαιζα κλπ..δεν ημουν εκτομορφικος..ειχα λιγο λιπακι στην κοιλια χαμηλα αλλα οι κοιλιακοι φαινονταν..στην αρχη παρα τις προσπαθειες μου δεν επαιρνα κιλα αλλα μετα εγινε ενα μπαμ και απο τα 80 που ημουν,μεσα σε μερικους μηνες(6περιπου)εφτασα τα 96κλ..ως εδω καλα..οταν σταματησα τη γυμναστικη ομως και ετρωγα κανονικα επεσα παλι στα 83(!) μεσα σε 3μηνες περιπου..μετα ξανα εβαλα λιγα κιλα χωρις γυμναστηριο και πηγα 87..τοτε λοιπον πριν πριν 4 μηνες ξαναρχισα βαρη και ειμαι παλι 93 κιλα..βλεπετε οτι οι αυξομειωσεις ειναι μεγαλες η ειναι ιδεα μου..?λιπος θα ελεγα οτι βαζω οταν παιρνω κιλα οχι τραγικα ομως..να φανταστειτε οτι οι κοιλιακοι μου παντα φαινονται εστω και λιγο..εφαρμοζω πανω κατω τη μεθοδο φαι ανα 3 ωρες περιπου οπως τα λεει ο musclemar στη διατροφη ογκου του..το θεμα ειναι οτι μολις την εφαρμοζω τη 2 εβδομαδα εχω παρει ηδη ενα κιλο και η κοιλια μου αρχιζει να φουσκωνει επικινδυνα..γενικα το σωμα μου μεταβαλλεται παρα πολυ γρηγορα..μπορει απο μερα σε μερα να παιρνω και να χανω αρκετο βαρος η και νερα..πριν λιγο καιρο σταματησα το γυμναστηριο μια εβδομαδα και εχασα 1.5 κιλο..που οφειλονται ολα αυτα?κραταω νερα?

    να σημειωσω οτι οι μετρησεις γινονται παντα μολις σηκωνομαι απο το κρεβατι και αφου παω στη τουαλετα..επισης οι εξετασεις μου του θυροειδη και γενικα ειναι παντα κομπλε..
    ευχαριστω
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  2. #2
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    Φιλε kouvidis87 αμα κανεις συνεχομενα 3 χρονια βαρη θα εχεις ηδη καταλαβει καποια βασικα πραγματα για το σωμα σου.
    Σε 1 εβδομαδα εχασες 1.5 κιλο και μετα λες οτι σε 1 εβδομαδα πηρες 1 κιλο......εσυ τι λες οτι ειναι;;;Μυς ή λίπος;;;
    Δεν ειναι στραγαλια να τα παιρνεις και να τα χανεις ετσι.
    Αλλα παλι, δεν καταλαβαινω την ουσια του ποστ.
    Που οφειλονται οι ΜΕΓΑΛΕΣ αυξομειωσεις που ειχες μας ρωτας; Προφανως ή τρως περισσοτερο η τρως λιγότερο.
    ΕΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ οτι εχεις και καποιο ΙΣΤΟΡΙΚΟ οποτε ΟΛΕΣ οι παραπανω ερωτησεις ειναι ΑΤΟΠΕΣ.

    Κανε ενα καλο στον εαυτο σου και κατσε ΔΙΑΒΑΣΕ πολυ για ολα τα θεματα!
    YOU can('t)change genes...

  3. #3
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    στεροιντ εννοειται οτι κανεις δεν ειπε οτι ειναι μυς αυτα που παιρνω η χανω..το θεμα ειναι οτι τα παιρνω/χανω υπερβολικα πολυ γρηγορα..και ναι το σωμα μου πλεον το ξερω καπως αλλα οχι επαρκως ακομα..αν εσυ πιστευεις οτι με ενασχοληση 2 χρονια επρεπε να τα ξερω ολα γνωμη σου..η ερωτηση λοιπον ειναι σε τι οφειλεται αυτη η πολυ γρηγορη αλλαγη στα κιλα μου..παντως λιπος οπως λες δεν ειναι..σε μια βδομαδα δε βαζεις 1 κιλο λιπους αν γυμναζεσαι γενικα..
    υγ.αν δεν βρισκεις λογο υπαρξης του τοπικ πολυ απλα μην ξαναγραψεις..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  4. #4
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    Πρωτον ειπα οτι δεν καταλαβαινω την ουσια του ποστ ΟΧΙ οτι δεν υπαρχει λογος υπαρξης.Δες προσεκτικα τι εχω γραψει.
    Φυσικα και πιστευω οτι μπορει να βγει κατι καλο απο το τοπικ αλλιως δεν θα εγραφα.

    Δευτερον δεν ειπα οτι εχεις παρει/χασει 1 κιλο λιπους σε μια εβδομαδα.Αλλο εγραψα.

    Τριτον ριξε μια ματια εδω
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...EF%F1%F6%EF%F2 (υπαρχουν και αλλα εκατονταδες τοπικ με το ιδιο θεμα ισως βρεις τη λυση που ζητας)
    Παρε και αυτο για ευκολια : http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm

    Τεταρτον και Τελευταιο μηπως εχουν πειραχτει οι ορμονες σου;;γενικοτερα;για δες το.Αν και η αυξομειωση στα κιλα σου δεν ειναι τιποτα τραγικο-μου φαινεται απολυτα λογικο.Αμα τρως.η δεν τρως.
    YOU can('t)change genes...

  5. #5
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    οκ λαθος μου σορρυ...απλα δεν καταλαβα..λες για να στραβωνω ετσι ευκολα να εχουν πειραχθει οντως οι ορμονες μου??:D..σοβαρα τωρα ειχα κανει πριν λιγο καιρο ορμονολογικες και η οιστραδιολη(ετσι λεγοταν νομιζω) ηταν 48 με οριο το 50..ο γιατρος ειπε οτι ηταν οκ..ξερεις κατι σε σχεση με αυτο??τελος ενταξει η αυξομειωση δεν ειναι και τεραστια αλλα οχι και αμελητεα..πρηζομαι πολυ γενικα..σε σημειο που μεσα σε τρεις μηνες με βλεπουν και μου λενε πως εγινες ετσι ρε??αλλα μολις σταματησω να τρωω εξι φορες και τρωω 3(οπως τοτε που πηγα 83 απο 96) χανω πολλα κιλα..thx για το ενδιαφερον..και γενικα να ξερεις οτι δεν ειναι οτι δεν εχω διαβασει..ισα ισα εχω ενημερωθει πολυ τον τελευταιο καιρο με το φορουμ και εχω διορθωσει πολλα λαθη που εκανα..θα διαβασω και τις παραπομπες σου για επιπλεον γνωσεις.
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  6. #6
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    οκ λαθος μου σορρυ...απλα δεν καταλαβα..λες για να στραβωνω ετσι ευκολα να εχουν πειραχθει οντως οι ορμονες μου??:D..σοβαρα τωρα ειχα κανει πριν λιγο καιρο ορμονολογικες και η οιστραδιολη(ετσι λεγοταν νομιζω) ηταν 48 με οριο το 50..ο γιατρος ειπε οτι ηταν οκ..ξερεις κατι σε σχεση με αυτο??τελος ενταξει η αυξομειωση δεν ειναι και τεραστια αλλα οχι και αμελητεα..πρηζομαι πολυ γενικα..σε σημειο που μεσα σε τρεις μηνες με βλεπουν και μου λενε πως εγινες ετσι ρε??αλλα μολις σταματησω να τρωω εξι φορες και τρωω 3(οπως τοτε που πηγα 83 απο 96) χανω πολλα κιλα..thx για το ενδιαφερον..και γενικα να ξερεις οτι δεν ειναι οτι δεν εχω διαβασει..ισα ισα εχω ενημερωθει πολυ τον τελευταιο καιρο με το φορουμ και εχω διορθωσει πολλα λαθη που εκανα..θα διαβασω και τις παραπομπες σου για επιπλεον γνωσεις.
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  7. #7

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Ρε συ:Dλες ότι χάνεις κιλά γιατί από τα 6 γεύματα πέφτεις στα 3...:DΜήπως το εξηγείς μόνος σου γιατί συμβαίνει αυτό?Και άσε τώρα τους γρήγορους μεταβολισμόυς και τα γρήγορα πρηξίματα να 'ούμε:Dγιατί δεν είναι τίποτα άλλο από μια κατακράτηση νερού+γλυκογόνου

  8. #8

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Ρε συ:Dλες ότι χάνεις κιλά γιατί από τα 6 γεύματα πέφτεις στα 3...:DΜήπως το εξηγείς μόνος σου γιατί συμβαίνει αυτό?Και άσε τώρα τους γρήγορους μεταβολισμόυς και τα γρήγορα πρηξίματα να 'ούμε:Dγιατί δεν είναι τίποτα άλλο από μια κατακράτηση νερού+γλυκογόνου

  9. #9
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    ρε Παναγιωτη γιατι τα δινεις ολα ετοιμα στο πιατο;;;;:D


    ΥΓ.Kouvidis τωρα καταλαβαινεις τι εννοουσα οταν σου ελεγα:
    " τι πιστευεις οτι ειναι;;1 κιλο μυς η 1 λιπος;"
    Η απαντηση ειναι παραπανω!!
    YOU can('t)change genes...

  10. #10
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    ρε Παναγιωτη γιατι τα δινεις ολα ετοιμα στο πιατο;;;;:D


    ΥΓ.Kouvidis τωρα καταλαβαινεις τι εννοουσα οταν σου ελεγα:
    " τι πιστευεις οτι ειναι;;1 κιλο μυς η 1 λιπος;"
    Η απαντηση ειναι παραπανω!!
    YOU can('t)change genes...

  11. #11
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    ναι καταλαβα..τιποτα απο τα δυο..καλα δεν παιζομαι ειμαι πανεξυπνος:D..ρε κοπελια παντως εμενα μου αρεσει αυτο το πρηξιμο που μενει μερικες φορες..πως θα το κανω μονιμο?:D
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •