Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Pumping Iron
    Join Date
    04-04-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    495

    Default Τηλεφωνικές Κάρτες Για Κλήσεις Εξωτερικού;

    Γεια σας..θα ηθελα μηπως ξερει κανεις να μου πει με καρτα απο περιπτερο σχετικα οικονομικη της ταξης τω 4-10 ευρω μπορω να αγορασω για να παιρνω κινητο στο εξωτερικο δηλαδη ξενο αριθμο?με την τηλεκαρτα δεν με αφησε να παρω ελεγε ο αριθμος δεν αντιστοιχει σε συνδρομητη κλπ..ευχαριστω
    '' ''

  2. #2
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    Υπαρχει η Ya και η face. Ειναι εκει στα 4-5 ευρω και κρατανε αρκετα. Αλλες δεν ξερω... Νομιζω ομως οτι και ο ΟΤΕ εχει καποια αντιστοιχη.
    Προσωπικα επειδη ειχα τετοιο προβλημα (κοπελια στην Αγγλια) εβαλα forthnet που εχει τσαμπα διεθνεις και καθαρισα.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-04-08
    Location
    .
    Posts
    171

    Default

    εγω καποτε χρησιμοποιουσα μια χρονοκαρτα talk-talk !για σταθερα στο εξωτερικο ειχε γυρω στα 40 λεπτα χρονο ομιλιας και κινητα γυρω στα 25 με 3 ευρω.εμενα με ειχε βολεψει πολυ!δεν ξερω ομως αν υπαρχει ακομα για ψαξτο λιγακι....

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-06
    Location
    dubai, United Arab Emirates.
    Posts
    355

    Default

    actionvoip

  5. #5
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Εξαρταται για που θελεις να τηλεφωνησεις.Σε ποια χωρα δηλαδη.Εγω οταν ειμαι Ελλαδα τηλεφωνω Ταϊλανδη με forever world(4,5 ευρω κανει σε κεντρικο καταστημα που κανουν συναλαγμα στην οδο Φιλελληνων στο συνταγμα,μπορεις να την παρεις κ απο μεγαλα περιπτερα αλλα κανει 5 ευρω την δινουν 0,50 πιο ακριβα)Αυτη κραταει λεει 7 ωρες αλλα δεν νομιζω οτι μιλας τοσο...ομως ενα 4ωρο η 5ωρο το μιλας.Αν παιρνεις σε κινητα εχω διαπιστωσει οτι εχεις πιο πολυ χρονο!!!

    Επισης εχει την asia call κ την salam αλλα την 2η την βρισκεις πιο σπανια.Αυτα για Ασια.Ομως με την forever worl μιλας σε ολο τον κοσμο οχι μονο Ασια.

    Αυτες ισχυουν απο Ελλαδα να παρεις εξωτερικο.Αν της εχει καποιος μαζι του στο εξωτερικο δεν λειτουργουν.Η χρεωση που θα εχεις αν παρεις απο Ελλαδα με αυτες τις καρτες ειναι σαν να παιρνεις κανονικα σε καποιον αστικο αριθμο.

    Ειμαι 1000% σιγουρος γι αυτα που σου λεω αφου μιλαμε συνεχεια Ταϊλανδη,Ιταλια,χονγκ κονγκ,κινα,Ιαπωνια,Τσεχια. ;)

  6. #6

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Εξαρτάται όντως από τη χώρα. Αν το κάνεις επί συνεχούς βάσεως, τότε οι περισσότερες εταιρίες τηλεφωνίας προσφέρουν δωρεάν τηλεφωνήματα σε σταθερά (και κάποιες σε κινητά, π.χ. η ON Telecoms εχει τσάμπα τα τηλεφωνηματα σε κινητά του Καναδά και των ΗΠΑ) σε κάποιο αριθμό χωρών (κυρίως προς Ευρώπη και κυρίως προς μεγάλες χώρες).

    Αν είσαι κομπιουτεράς, μπορείς να την ψάξεις λίγο με VoIP telephony (αλλά είναι μια κάποια διαδικασία).

  7. #7
    Senior Bodybuilder Achillezzz's Avatar
    Join Date
    16-03-07
    Location
    .
    Posts
    5,477

    Default

    καλα για την πιο φτηνη λυση δε το συζηταμε οτι ειναι το skype, αλλα θελει μια μικρη δουλιτσα να το στρωσεις.
    Squat: 190kg
    Deadlift: 220kg
    Bench Press: 122.5kg
    Press: 85kg


    "What the hell is wrong with squatting? What are you, afraid? I thought powerlifters were supposed to be big, tough guys. Strap your cock on, leave your pussy at home, put a bar on your back and bend your knees!” – Kirk Karwoski

    "Train like a motherfucker for 10 years, no breaks, no bullshit, nothing but you and the bar, the rack and some chalk!" - Jim Wendler

  8. #8
    Pumping Iron
    Join Date
    04-04-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    495

    Default

    παιδια ευχαριστω..αχιλλεα εχω σκαιπ αλλα το χρησιμοποιω ξερεισ με καμερα μονο δωρεαν δηαλαδη..
    αν και καπου σ εχει να γραψεις αριθμο να παρεις..εγω κινητο θελω μονο οχι σταθερο..κραταω τιν talk talk και αυτο που ειπε ο σταυρος..ευχαριστω
    '' ''

  9. #9
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Άσχετο, από ποιότητα τι λέει όταν μιλάς πχ με Ταϋλάνδη;
    I want to train damn it!!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder bigsteve's Avatar
    Join Date
    20-04-07
    Posts
    5,301

    Default

    Η forever world εχει πολυ καλη ποιοτητα! τοσο καλη που δεν εχει καν την καθυστερηση της φωνης που εχει οταν μιλας απο το κινητο σου η απο ενα σταθερο χωρις καρτα.Τωρα με την Asia call οταν παιρνω απο το σπιτι μου δεν εχει καλη ποιοτητα,οταν παιρνω απο καποιο φιλικο σπιτι,εχει πολυ καλη.

  11. #11

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    Αν είσαι κομπιουτεράς, μπορείς να την ψάξεις λίγο με VoIP telephony (αλλά είναι μια κάποια διαδικασία).
    </blockquote id=quote>


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •