Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 63 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 31 to 60 of 1867
  1. #31
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Σήμερα ξεκούραση:

    Γεύμα 1ο: 80γρ βρώμη+ 200γρ γάλα 0%+ 30γρ whey ON

    Γεύμα 2ο: CHEAT (1 σταφιδόψωμο)

    Γεύμα 3ο: Γίγαντες+ 2 φέτες άσπρο ψωμί+ σαλάτα ντομάτα-αγγούρι+ 1 κομμάτι φέτα (εστιατόριο σχολής)

    Γεύμα 4ο: 100γρ κοτόπουλο+ 70γρ ρύζι καφέ+ 1μήλο

    Γεύμα 5ο: 6 ασπράδια+ 1 κρόκος+ 150γρ ψωμί σικάλεως+ 1 αγγούρι

    Γεύμα 6o: 100γρ τόνος+ 200γρ γιαούρτι 2%+ 200γρ μπρόκολο βρασμένο
    Hypertrophy for the win!

  2. #32
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Για να δούμε σήμερα τι κάναμε:

    5 λεπτά προθέρμανση σε διάδρομο

    ΏΜΟΙ
    Εμπροσθολαίμιες σε Σμιθ: 1x12x30kg, 1x10x32,5kg, 1x8x35kg

    Eκτάσεις με αλτήρες όρθιος: 1x12x6kg, 1x10x7kg, 1x8x8kg

    Τραπεζοειδείς με στραβόμπαρα: 1x12x15kg, 1x10x20kg, 1x8x30kg

    10 λεπτά χαλαρό τρέξιμο σε διάδρομο


    Γεύμα 1ο: 30γρ πρωτείνη whey ON+ 200γρ γάλα 0%+ 80γρ βρώμη

    Γεύμα 2ο (στο εστιατόριο της σχολής): Γαλοπούλα φιλέτο+ πατάτς φούρνου+ σαλάτα ντομάτα-αγγούρι

    Γεύμα 3ο: 100γρ μοσχάρι+ 70γρ ρύζι καφέ+ 200γρ μπρόκολο βραστό+ 1 κουταλιά γλυκού λινέλαιο+ λίγο μηλόξυδο

    Γεύμα 4o: 200γρ γάλα 0%+ 40γρ δεξτρόζη+ 40γρ whey ON+ 1 μπανάνα

    Γεύμα 5o: 125γρ ψωμί σικάλεως+ 20γρ φυστικοβούτυρο+ 200γρ γιαούρτι 0%
    Hypertrophy for the win!

  3. #33
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Παρασκευή 2 Οκτωβρίου 2009.... 2 ημέρες πριν την εκλογή του λιγότερου ανίκανου για τη διακυβέρνηση αυτής της χώρας....

    7 λεπτά διάδρομο προθέρμανση

    ΠΟΔΙΑ
    Squat: 1x12x50kg, 1x10x55kg, 1x8x57,5kg
    Τετρακέφαλοι στο μηχάνημα: 1x12x40kg, 1x10x45kg, 1x8x50kg
    Δικέφαλοι σε μηχάνημα: 1x12x40kg, 1x10x50kg, 1x8x50kg
    Γάμπες σε μηχάνημα: 1x12x50kg, 1x10x55kg, 1x8x60kg

    ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
    Ροκανίσματα με τα πόδια προς τα πάνω με 5 κιλά δίσκο επιβάρυνση: 3x20
    Σήκωμα ποδιών προς τα πάνω στο δίζυγο: 3x20

    ΡΑΧΙΑΟΙ
    Με 10κιλο δίσκο για επιβάρυνση: 3x10


    Γεύμα 1ο: 80γρ βρώμη+ 40γρ whey ON+ 1 μήλο (ξέχασα να πάρω γάλα)
    Γεύμα 2ο: 45γρ whey ON+ 40γρ γλυκόζη+ 1 μπανάνα
    Γεύμα 3ο: 100γρ μοσχάρι+ 70γρ ρύζι καφέ+ 1 πιπεριά+ 200γρ μαρούλι+ 1 κουταλιά γλυκού λινέλαιο+ 1 κουταλιά γλυκού ελαιόλαδο
    Γεύμα 4ο: 125γρ σταρένιο ψωμί+ 1 ντομάτα+ 1 πιπεριά+ 100γρ κοτόπουλο
    Γεύμα 5ο: 225γρ cottage+ 200γρ μαρούλι+ 1 πιπεριά+ 1 φέτα μαύρο ψωμί+ 1 κουταλιά ελαιόλαδο+ 1 κουταλιά γλυκού λινέλαιο
    Hypertrophy for the win!

  4. #34
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Σήμερα είχαμε λίγη αερόβια 50 λεπτά

    Γεύμα 1ο: 6 ασπράδια + 1 κρόκος+ 60γρ βρώμη (πιτάκι αλά BrAwny!)+ 20γρ μέλι

    Γεύμα 2ο: 100γρ κοτόπουλο+ 70γρ ρύζι basmati αναποφλοίωτο+ 1 μήλο

    Γεύμα 3ο: 120τόνος σε νερό+ 125γρ ψωμί σικάλεως+ 200γρ σπανάκι+ 1 κουταλιά γλυκού ελαιόλαδο+ 1 κουταλιά γλυκού λινέλαιο

    Γεύμα 4ο: 100γρ κοτόπουλο+ 70γρ ρύζι basmati αναποφλοίωτο+ 200γρ μαρούλι

    Γεύμα 5ο : 100γρ σολωμός+ 300γρ σπανάκι+ 200γρ γιαούρτι 0%
    Hypertrophy for the win!

  5. #35
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Σήμερα μέρα ξεκούρασης:

    Γεύμα 1ο: 6ογρ βρώμης+ 6 ασπράδια+ 1 κρόκος+ 20γρ μέλι

    Γεύμα 2ο: CHEAT

    Γεύμα 3ο: 70γρ ψωμί σικάλεως+ 85γρ τυρί Τρικαλινό 10%+ 150γρ σπανάκι

    Γεύμα 4ο: 170γρ γιαούρτι 0%+ 45γρ αμύγδαλα
    Hypertrophy for the win!

  6. #36
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    7 λεπτά προθέρμανση σε δίάδρομο

    ΣΤΗΘΟΣ
    Οριζόντιος πάγκος Σμιθ: 1x8x52,5kg, 1x8x50kg, 1x8x47,5kg
    Eπικλινής πάγκος Σμιθ: 1x7x42,5kg, 1x7x40kg, 1x8x35kg
    Pullover: 1x12x15kg, 1x9x16kg, 1x8x16kg

    ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
    Κάμψεις με στραβόμπαρα (κλειστή λαβή): 1x10x10kg, 1x10x7,5kg, 1x8x5kg
    Κάμψεις με αλτήρες σε επικλινή πάγκο (κάθε χέρι εναλλάξ): 1x12x9kg, 1x10x10kg, 1x8x10kg

    ΠΗΧΕΙΣ
    Κάμψεις με μπάρα: 2x10x7,5kg
    Αντίστροφες κάμψεις με μπάρα: 1x12x5kg, 1x9x7,5kg

    7 λεπτά αποθεραπεία σε διάδρομο
    Hypertrophy for the win!

  7. #37
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    7 λεπτά προθέρμανση σε δίάδρομο

    ΣΤΗΘΟΣ
    Οριζόντιος πάγκος Σμιθ: 1x8x52,5kg, 1x8x50kg, 1x8x47,5kg
    Eπικλινής πάγκος Σμιθ: 1x7x42,5kg, 1x7x40kg, 1x8x35kg
    Pullover: 1x12x15kg, 1x9x16kg, 1x8x16kg

    ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ
    Κάμψεις με στραβόμπαρα (κλειστή λαβή): 1x10x10kg, 1x10x7,5kg, 1x8x5kg
    Κάμψεις με αλτήρες σε επικλινή πάγκο (κάθε χέρι εναλλάξ): 1x12x9kg, 1x10x10kg, 1x8x10kg

    ΠΗΧΕΙΣ
    Κάμψεις με μπάρα: 2x10x7,5kg
    Αντίστροφες κάμψεις με μπάρα: 1x12x5kg, 1x9x7,5kg

    7 λεπτά αποθεραπεία σε διάδρομο
    Hypertrophy for the win!

  8. #38
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Οι ώμοι είναι μικρή μυική ομάδα.Αντέχουν στην ίδια προπόνηση και άλλη μία (ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ).Η πλάτη γυμνάζεται μόνη της-κυρίως στους αρχάριους!Μπορείς στην προπόνηση της πλάτης να κάνεις και τραπέζιους...Βάλε ακόμα 1-2 ασκήσεις για άνω πλάτη (1 για εύρος και 1 για πυκνότητα).Μετά την προπόνηση ποτέ γάλα!Είναι δύσπεπτο!Την πρωτείνη σου με δεξτρόζη και νεράκι.Μην καταναλώνεις προιόντα με 0% λιπαρά.Δε σε χορτένουν.Να προτιμάς τα 2%.Κάτι ακόμα, το μυστικό είναι το πολύ και καλό φαγητό (άσε τις πρωινές whey, στερεά τροφή καλύτερα).
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  9. #39
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Οι ώμοι είναι μικρή μυική ομάδα.Αντέχουν στην ίδια προπόνηση και άλλη μία (ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ).Η πλάτη γυμνάζεται μόνη της-κυρίως στους αρχάριους!Μπορείς στην προπόνηση της πλάτης να κάνεις και τραπέζιους...Βάλε ακόμα 1-2 ασκήσεις για άνω πλάτη (1 για εύρος και 1 για πυκνότητα).Μετά την προπόνηση ποτέ γάλα!Είναι δύσπεπτο!Την πρωτείνη σου με δεξτρόζη και νεράκι.Μην καταναλώνεις προιόντα με 0% λιπαρά.Δε σε χορτένουν.Να προτιμάς τα 2%.Κάτι ακόμα, το μυστικό είναι το πολύ και καλό φαγητό (άσε τις πρωινές whey, στερεά τροφή καλύτερα).
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  10. #40
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_84

    Οι ώμοι είναι μικρή μυική ομάδα.Αντέχουν στην ίδια προπόνηση και άλλη μία (ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ).Η πλάτη γυμνάζεται μόνη της-κυρίως στους αρχάριους!Μπορείς στην προπόνηση της πλάτης να κάνεις και τραπέζιους...Βάλε ακόμα 1-2 ασκήσεις για άνω πλάτη (1 για εύρος και 1 για πυκνότητα).Μετά την προπόνηση ποτέ γάλα!Είναι δύσπεπτο!Την πρωτείνη σου με δεξτρόζη και νεράκι.Μην καταναλώνεις προιόντα με 0% λιπαρά.Δε σε χορτένουν.Να προτιμάς τα 2%.Κάτι ακόμα, το μυστικό είναι το πολύ και καλό φαγητό (άσε τις πρωινές whey, στερεά τροφή καλύτερα).
    </blockquote id=quote>

    Βασικά, επειδή ακριβώς δεν είμαι πολύ προχωρημένος στο άθλημα, γι' αυτό και κάνω κάθε μυική ομάδα 1 φορά την εβδομάδα. Άμα γυμνάζω μυικές ομάδες πανω από μία φορά στη φάση που είμαι τώρα, στο μέλλον πόσο θα πάει; Επίσης, γάλα μετά την προπόνηση, φυσικά και επιτρέπεται να πίνεισ, κυρίως στον όγκο. Βοηθάει στην άυξηση της ινσουλίνης κι έχει πολύ υψηλήε βιολογικήε αξίας πρωτείνες (π.χ. πρωτείνη whey!). Eφόσον δεν έχω δυσανεξία στη λακτόζη, το γάλα για μένα μόνο δύσπε΄πτο δεν είναι (γλυκύτατο μπορώ να σου πω). Δες στο forum ένα άρθρο για την αξία του γάλακτος μεταπροπονητικά: http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=2764

    Όσο για τα 0% σίγουρα δεν είναι τόσο γευστικά όσο τα άλλα, όμως, εμένα μια χαρά με χορταίνουν [:-chef]. Και για την πρωινή whey που λες, δε θα είχα κανένα πρόβλημα να τρώω ασπράδια με τη βρώμη, ωστόσο, μου εξοικονομεί πολύ χρόνο η ανάμιξη βρώμης-whey-γάλα ή νερό και επίσης το θεωρώ απίστευτα νόστιμο. Και άλλωστε είναι πασίγνωστη η αξία της whey και στο πρωινό.
    Hypertrophy for the win!

  11. #41
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_84

    Οι ώμοι είναι μικρή μυική ομάδα.Αντέχουν στην ίδια προπόνηση και άλλη μία (ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ).Η πλάτη γυμνάζεται μόνη της-κυρίως στους αρχάριους!Μπορείς στην προπόνηση της πλάτης να κάνεις και τραπέζιους...Βάλε ακόμα 1-2 ασκήσεις για άνω πλάτη (1 για εύρος και 1 για πυκνότητα).Μετά την προπόνηση ποτέ γάλα!Είναι δύσπεπτο!Την πρωτείνη σου με δεξτρόζη και νεράκι.Μην καταναλώνεις προιόντα με 0% λιπαρά.Δε σε χορτένουν.Να προτιμάς τα 2%.Κάτι ακόμα, το μυστικό είναι το πολύ και καλό φαγητό (άσε τις πρωινές whey, στερεά τροφή καλύτερα).
    </blockquote id=quote>

    Βασικά, επειδή ακριβώς δεν είμαι πολύ προχωρημένος στο άθλημα, γι' αυτό και κάνω κάθε μυική ομάδα 1 φορά την εβδομάδα. Άμα γυμνάζω μυικές ομάδες πανω από μία φορά στη φάση που είμαι τώρα, στο μέλλον πόσο θα πάει; Επίσης, γάλα μετά την προπόνηση, φυσικά και επιτρέπεται να πίνεισ, κυρίως στον όγκο. Βοηθάει στην άυξηση της ινσουλίνης κι έχει πολύ υψηλήε βιολογικήε αξίας πρωτείνες (π.χ. πρωτείνη whey!). Eφόσον δεν έχω δυσανεξία στη λακτόζη, το γάλα για μένα μόνο δύσπε΄πτο δεν είναι (γλυκύτατο μπορώ να σου πω). Δες στο forum ένα άρθρο για την αξία του γάλακτος μεταπροπονητικά: http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=2764

    Όσο για τα 0% σίγουρα δεν είναι τόσο γευστικά όσο τα άλλα, όμως, εμένα μια χαρά με χορταίνουν [:-chef]. Και για την πρωινή whey που λες, δε θα είχα κανένα πρόβλημα να τρώω ασπράδια με τη βρώμη, ωστόσο, μου εξοικονομεί πολύ χρόνο η ανάμιξη βρώμης-whey-γάλα ή νερό και επίσης το θεωρώ απίστευτα νόστιμο. Και άλλωστε είναι πασίγνωστη η αξία της whey και στο πρωινό.
    Hypertrophy for the win!

  12. #42
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    FOOD TODAY:

    Γεύμα 1ο: 6 ασπράδια+ 1 κρόκος+ 150γρ ψωμί σικάλεως+ 1 κουταλιά κέτσαπ

    Γεύμα 2ο: 100γρ κοτόπουλο+ 70γρ ρύζι basmati αναποφλοίωτο+ 200γρ σπανάκι+ 1 μήλο

    Γεύμα 3ο: 1 πίτα αλάδωτη+ καλαμάκι κοτόπουλο+ ντομάτα (το πιο ξενέρωτο σουβλάκι ever!)

    Γεύμα 4ο: 40γρ whey ON+ 40γρ δεξτρόζη+ 200γρ γάλα 0%

    Γεύμα 5ο: 100γρ μοσχάρι+ 70γρ ρύζι basmati αναποφλοίωτο+ 1 μεγάλο αγγούρι+ 1 πιπεριά+ 1κουταλιά γλυκού λινέλαιο+ 1 κουταλιά γλυκού ελαιόλαδο

    Γεύμα 6ο: 225γρ cottage+ 250γρ μαρούλι+ 1 πιπεριά+ 1 κουταλιά γλυκού ελαιόλαδο+ 1 κουταλιά γλυκού λινέλαιο+ μηλόξυδο
    Hypertrophy for the win!

  13. #43
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    FOOD TODAY:

    Γεύμα 1ο: 6 ασπράδια+ 1 κρόκος+ 150γρ ψωμί σικάλεως+ 1 κουταλιά κέτσαπ

    Γεύμα 2ο: 100γρ κοτόπουλο+ 70γρ ρύζι basmati αναποφλοίωτο+ 200γρ σπανάκι+ 1 μήλο

    Γεύμα 3ο: 1 πίτα αλάδωτη+ καλαμάκι κοτόπουλο+ ντομάτα (το πιο ξενέρωτο σουβλάκι ever!)

    Γεύμα 4ο: 40γρ whey ON+ 40γρ δεξτρόζη+ 200γρ γάλα 0%

    Γεύμα 5ο: 100γρ μοσχάρι+ 70γρ ρύζι basmati αναποφλοίωτο+ 1 μεγάλο αγγούρι+ 1 πιπεριά+ 1κουταλιά γλυκού λινέλαιο+ 1 κουταλιά γλυκού ελαιόλαδο

    Γεύμα 6ο: 225γρ cottage+ 250γρ μαρούλι+ 1 πιπεριά+ 1 κουταλιά γλυκού ελαιόλαδο+ 1 κουταλιά γλυκού λινέλαιο+ μηλόξυδο
    Hypertrophy for the win!

  14. #44
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Εντάξει, κάθε έρευνα έχει τα δικά της...Είμαι της άποψης ότι μετά την προπόνηση ΜΟΝΟ γρήγορα αποροφήσιμη πρωτείνη (Whey και όχι καζείνη).Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μίγμα των προαναφερθέντων πρωτεινών.Συμφωνώ, 1 μυική ομάδα/βδομάδα.Στο μέλλον αυτό που θα χρειαστεί να αυξάνεις θα είναι τα κιλά που θα παίζεις...Σε ότι αφορά την ''πρωινή εξοικονόμιση χρόνου'' που σου προσφέρει η whey, σε συμβουλεύω να το προσέξεις γιατί στο μέλλον μπορεί αυτή η ''ευκολία'' να εξαπλωθεί και σε άλλα γεύματα της ημέρας...(το ξαναγράφω: στερεά τροφή καλύτερα)
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  15. #45
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    05-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Εντάξει, κάθε έρευνα έχει τα δικά της...Είμαι της άποψης ότι μετά την προπόνηση ΜΟΝΟ γρήγορα αποροφήσιμη πρωτείνη (Whey και όχι καζείνη).Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μίγμα των προαναφερθέντων πρωτεινών.Συμφωνώ, 1 μυική ομάδα/βδομάδα.Στο μέλλον αυτό που θα χρειαστεί να αυξάνεις θα είναι τα κιλά που θα παίζεις...Σε ότι αφορά την ''πρωινή εξοικονόμιση χρόνου'' που σου προσφέρει η whey, σε συμβουλεύω να το προσέξεις γιατί στο μέλλον μπορεί αυτή η ''ευκολία'' να εξαπλωθεί και σε άλλα γεύματα της ημέρας...(το ξαναγράφω: στερεά τροφή καλύτερα)
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  16. #46

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_84

    Εντάξει, κάθε έρευνα έχει τα δικά της...Είμαι της άποψης ότι μετά την προπόνηση ΜΟΝΟ γρήγορα αποροφήσιμη πρωτείνη (Whey και όχι καζείνη).
    </blockquote id=quote>

    Φίλε Giannis_84 δες εδώ

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...64&whichpage=1

  17. #47

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_84

    Εντάξει, κάθε έρευνα έχει τα δικά της...Είμαι της άποψης ότι μετά την προπόνηση ΜΟΝΟ γρήγορα αποροφήσιμη πρωτείνη (Whey και όχι καζείνη).
    </blockquote id=quote>

    Φίλε Giannis_84 δες εδώ

    http://www.bodybuilders.gr/data/main...64&whichpage=1

  18. #48
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_84

    Εντάξει, κάθε έρευνα έχει τα δικά της...Είμαι της άποψης ότι μετά την προπόνηση ΜΟΝΟ γρήγορα αποροφήσιμη πρωτείνη (Whey και όχι καζείνη).Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μίγμα των προαναφερθέντων πρωτεινών.Συμφωνώ, 1 μυική ομάδα/βδομάδα.Στο μέλλον αυτό που θα χρειαστεί να αυξάνεις θα είναι τα κιλά που θα παίζεις...Σε ότι αφορά την ''πρωινή εξοικονόμιση χρόνου'' που σου προσφέρει η whey, σε συμβουλεύω να το προσέξεις γιατί στο μέλλον μπορεί αυτή η ''ευκολία'' να εξαπλωθεί και σε άλλα γεύματα της ημέρας...(το ξαναγράφω: στερεά τροφή καλύτερα)
    </blockquote id=quote>

    Μπα δε χρειάζεται να ανησυχείς γι' αυτό. Είπα ότι μου αρέσει, σε καμία περίπτωση δεν την προτιμώ από ένα κανονικό γεύμα (εκτός από μετά την προπόνηση). Όσο για τα κιλά που λες, κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ... Τώρα που είμαι σε όγκο κάθε φορά που νιώθω ότι μπορώ να αυξήσω το βάρος το αυξάνω.
    Hypertrophy for the win!

  19. #49
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_84

    Εντάξει, κάθε έρευνα έχει τα δικά της...Είμαι της άποψης ότι μετά την προπόνηση ΜΟΝΟ γρήγορα αποροφήσιμη πρωτείνη (Whey και όχι καζείνη).Η αλήθεια είναι πως δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μίγμα των προαναφερθέντων πρωτεινών.Συμφωνώ, 1 μυική ομάδα/βδομάδα.Στο μέλλον αυτό που θα χρειαστεί να αυξάνεις θα είναι τα κιλά που θα παίζεις...Σε ότι αφορά την ''πρωινή εξοικονόμιση χρόνου'' που σου προσφέρει η whey, σε συμβουλεύω να το προσέξεις γιατί στο μέλλον μπορεί αυτή η ''ευκολία'' να εξαπλωθεί και σε άλλα γεύματα της ημέρας...(το ξαναγράφω: στερεά τροφή καλύτερα)
    </blockquote id=quote>

    Μπα δε χρειάζεται να ανησυχείς γι' αυτό. Είπα ότι μου αρέσει, σε καμία περίπτωση δεν την προτιμώ από ένα κανονικό γεύμα (εκτός από μετά την προπόνηση). Όσο για τα κιλά που λες, κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ... Τώρα που είμαι σε όγκο κάθε φορά που νιώθω ότι μπορώ να αυξήσω το βάρος το αυξάνω.
    Hypertrophy for the win!

  20. #50
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    7 λεπτά προθέρμανση σε διάδρομο

    ΠΛΑΤΗ
    Μονόζυγο: 1x11, 1x8, 1x7
    Οπισθολαίμιες έλξεις τροχαλίας: 1x10x55kg, 1x8x55kg, 1x7x50kg
    Άρσεις θανάτου: 1x12x30kh, 1x10x32,5kg, 1x8x32,5kg

    ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
    Ροκανίσματα με 5κιλο δίσκο για επιβάρυνση: 3x20
    Ανάποδα ροκανίσματα με 3κιλο αλτήρα στα πόδια για επιβάρυνση: 3x20

    ΡΑΧΙΑΟΙ
    Με 10κιλο δίσκο για επιβάρυνση: 2x12

    7 λεπτά αποθεραπεία
    Hypertrophy for the win!

  21. #51
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    7 λεπτά προθέρμανση σε διάδρομο

    ΠΛΑΤΗ
    Μονόζυγο: 1x11, 1x8, 1x7
    Οπισθολαίμιες έλξεις τροχαλίας: 1x10x55kg, 1x8x55kg, 1x7x50kg
    Άρσεις θανάτου: 1x12x30kh, 1x10x32,5kg, 1x8x32,5kg

    ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
    Ροκανίσματα με 5κιλο δίσκο για επιβάρυνση: 3x20
    Ανάποδα ροκανίσματα με 3κιλο αλτήρα στα πόδια για επιβάρυνση: 3x20

    ΡΑΧΙΑΟΙ
    Με 10κιλο δίσκο για επιβάρυνση: 2x12

    7 λεπτά αποθεραπεία
    Hypertrophy for the win!

  22. #52

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι δεν καταβάλλεις αρκετή προσπάθεια.Ενδεικτικά θα σου πω ότι έχω δει κοπέλα 46 κιλά , που ήταν 3 μήνες απροπόνητη να κάνει τα ίδια κιλά στις άρσεις θανάτου.

    Ελπίζω να μη νομίζεις ότι στην "λέω" αλλά κοιτάω όσο γίνεται να σου δείξω ότι δεν φτάνεις στις δυνατότητες σου.

    Είτε η ζωή σου δεν στο επιτρέπει αυτό (ξενύχτια , καταχρήσεις), είτε οι συνθήκες προπόνησης , είτε δεν έχεις δει πώς κάποιος φτάνει στα όρια του και δεν μπορείς να το αναπαράγεις και σε εσένα.
    Θα σου πρότεινα να βρεις ένα πιο έμπειρο αθλητή να σε σπρώχνει στην προπόνηση, για να γίνει αυτό ίσως χρειαστεί να κάνεις εσύ το πρώτο βήμα και να προσεγγίσεις κάποιον που σέβεσαι μέσα στο γυμναστήριο.

  23. #53

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι δεν καταβάλλεις αρκετή προσπάθεια.Ενδεικτικά θα σου πω ότι έχω δει κοπέλα 46 κιλά , που ήταν 3 μήνες απροπόνητη να κάνει τα ίδια κιλά στις άρσεις θανάτου.

    Ελπίζω να μη νομίζεις ότι στην "λέω" αλλά κοιτάω όσο γίνεται να σου δείξω ότι δεν φτάνεις στις δυνατότητες σου.

    Είτε η ζωή σου δεν στο επιτρέπει αυτό (ξενύχτια , καταχρήσεις), είτε οι συνθήκες προπόνησης , είτε δεν έχεις δει πώς κάποιος φτάνει στα όρια του και δεν μπορείς να το αναπαράγεις και σε εσένα.
    Θα σου πρότεινα να βρεις ένα πιο έμπειρο αθλητή να σε σπρώχνει στην προπόνηση, για να γίνει αυτό ίσως χρειαστεί να κάνεις εσύ το πρώτο βήμα και να προσεγγίσεις κάποιον που σέβεσαι μέσα στο γυμναστήριο.

  24. #54
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι δεν καταβάλλεις αρκετή προσπάθεια.Ενδεικτικά θα σου πω ότι έχω δει κοπέλα 46 κιλά , που ήταν 3 μήνες απροπόνητη να κάνει τα ίδια κιλά στις άρσεις θανάτου.

    Ελπίζω να μη νομίζεις ότι στην "λέω" αλλά κοιτάω όσο γίνεται να σου δείξω ότι δεν φτάνεις στις δυνατότητες σου.

    Είτε η ζωή σου δεν στο επιτρέπει αυτό (ξενύχτια , καταχρήσεις), είτε οι συνθήκες προπόνησης , είτε δεν έχεις δει πώς κάποιος φτάνει στα όρια του και δεν μπορείς να το αναπαράγεις και σε εσένα.
    Θα σου πρότεινα να βρεις ένα πιο έμπειρο αθλητή να σε σπρώχνει στην προπόνηση, για να γίνει αυτό ίσως χρειαστεί να κάνεις εσύ το πρώτο βήμα και να προσεγγίσεις κάποιον που σέβεσαι μέσα στο γυμναστήριο.
    </blockquote id=quote>

    Μα όχι, συνειδητά δε φτάνω στο μέγιστο των δυνατοτήτων μου. Οι άρσεις θανάτου είναι μία άσκηση την οποία πρώτη φορά φέτο δοκιμάζω. Δε θέλω να μου συμβεί κανένα ατύχημα. Κάθε φορά θα αυξάνω μέχρι να χτυπήσω plateau.
    Hypertrophy for the win!

  25. #55
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    Συγγνώμη αλλά νομίζω ότι δεν καταβάλλεις αρκετή προσπάθεια.Ενδεικτικά θα σου πω ότι έχω δει κοπέλα 46 κιλά , που ήταν 3 μήνες απροπόνητη να κάνει τα ίδια κιλά στις άρσεις θανάτου.

    Ελπίζω να μη νομίζεις ότι στην "λέω" αλλά κοιτάω όσο γίνεται να σου δείξω ότι δεν φτάνεις στις δυνατότητες σου.

    Είτε η ζωή σου δεν στο επιτρέπει αυτό (ξενύχτια , καταχρήσεις), είτε οι συνθήκες προπόνησης , είτε δεν έχεις δει πώς κάποιος φτάνει στα όρια του και δεν μπορείς να το αναπαράγεις και σε εσένα.
    Θα σου πρότεινα να βρεις ένα πιο έμπειρο αθλητή να σε σπρώχνει στην προπόνηση, για να γίνει αυτό ίσως χρειαστεί να κάνεις εσύ το πρώτο βήμα και να προσεγγίσεις κάποιον που σέβεσαι μέσα στο γυμναστήριο.
    </blockquote id=quote>

    Μα όχι, συνειδητά δε φτάνω στο μέγιστο των δυνατοτήτων μου. Οι άρσεις θανάτου είναι μία άσκηση την οποία πρώτη φορά φέτο δοκιμάζω. Δε θέλω να μου συμβεί κανένα ατύχημα. Κάθε φορά θα αυξάνω μέχρι να χτυπήσω plateau.
    Hypertrophy for the win!

  26. #56
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Γεύμα 1ο: 30γρ whey ON+ 200γρ γάλα 1%+ 80γρ βρώμης

    Γεύμα 2ο: 150γρ ψωμί σικάλεως +50γρ κοτόπουλο

    Γεύμα 3o: 50γρ κοτόπουλο+ 70γρ ρύζι basmati αναποφλοίωτο+ 1 μήλο

    Γεύμα 4ο: 40γρ δεξτρόζη+ 40γρ whey ON+ 200γρ γάλα 0%

    Γεύμα 5ο: 100γρ μοσχάρι+ 70γρ ρύζι basmati αναποφλοίωτο+ 200γρ μπρόκολο+ 1 κουταλιά γλυκού ελαιόλαδο+ 1 κουταλιά γλυκού λινέλαιο

    Γεύμα 6ο: 100γρ σολωμός+ 200γρ μαρούλι+ 1 αγγούρι+ 1 πιπεριά+ 1 κουταλιά γλυκού ελαιόλαδο+ 1 κουταλιά γλυκού λινέλαιο+ μηλόξυδο
    Hypertrophy for the win!

  27. #57
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Γεύμα 1ο: 30γρ whey ON+ 200γρ γάλα 1%+ 80γρ βρώμης

    Γεύμα 2ο: 150γρ ψωμί σικάλεως +50γρ κοτόπουλο

    Γεύμα 3o: 50γρ κοτόπουλο+ 70γρ ρύζι basmati αναποφλοίωτο+ 1 μήλο

    Γεύμα 4ο: 40γρ δεξτρόζη+ 40γρ whey ON+ 200γρ γάλα 0%

    Γεύμα 5ο: 100γρ μοσχάρι+ 70γρ ρύζι basmati αναποφλοίωτο+ 200γρ μπρόκολο+ 1 κουταλιά γλυκού ελαιόλαδο+ 1 κουταλιά γλυκού λινέλαιο

    Γεύμα 6ο: 100γρ σολωμός+ 200γρ μαρούλι+ 1 αγγούρι+ 1 πιπεριά+ 1 κουταλιά γλυκού ελαιόλαδο+ 1 κουταλιά γλυκού λινέλαιο+ μηλόξυδο
    Hypertrophy for the win!

  28. #58

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by stamthedrum



    Μα όχι, συνειδητά δε φτάνω στο μέγιστο των δυνατοτήτων μου. Οι άρσεις θανάτου είναι μία άσκηση την οποία πρώτη φορά φέτο δοκιμάζω. Δε θέλω να μου συμβεί κανένα ατύχημα. Κάθε φορά θα αυξάνω μέχρι να χτυπήσω plateau.
    </blockquote id=quote>

    Αν την φοβάσαι τόσο πολύ που βάζεις τόσο λίγα κιλά καλύτερα να την αφήσεις , δεν χάθηκε ο κόσμος αν δεν την κάνεις. Τα κιλά είναι υπερβολικά λίγα και απλά χάνεις τον χρόνο σου. Αν βάζεις υπερβολικά λίγα κιλά σε αυτές τις ασκήσεις υπάρχει πάλι κίνδυνος να τραυματιστείς όσο και όταν βάζεις υπερβολικά πολλά.

  29. #59
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    Και μια ερωτηση απο εμενα...Ποση ωρα σου βγαινει καθε φορα η προπονηση;;

    ΥΓ.Συμφωνω με τον Αντρεα πραγματι αμα εχεις λιγα κιλα σε καποιες ασκησεις δεν εχεις "γερη βαση" οποτε κανεις ατσαλη και βιαστικη/βιαιη κινηση που εχει ως αποτελεσμα να παθεις κανενα -αστειο- τραβηγμα. Ασε που δεν θα δεις αποτελεσμα.
    YOU can('t)change genes...

  30. #60
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Αντρέα μπορεί να βάζω λίγα κιλά, ωστόσο νιώθω ότι η άσκηση αποδίδει. Τα DOMS στο κάτω μέρος της πλάτης είναι ιδιαίτερα αισθητά σήμερα. Άλλωστε, σκοπεύω να συνεχίσω να ανεβαίνω.

    Steroid, μαζί με το 15λεπτο προθέρμανσης-αποθεραπείας, γύρω στα 60-70 λεπτά.
    Hypertrophy for the win!


 
Page 2 of 63 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •