Χαιρετώ την παρέα του bodybuilders.gr

Έπεσα σε αυτήν την ιστοσελίδα και είπα να γραφτώ μέλος μήπως και βρω συμβουλές για να επιτεύξω τον στόχο μου.

Μικρός ασχολιόμουν για πολλά χρόνια με το TaeKwonDo αν και μπορώ να πω ότι πάντα με θυμάμαι "γεμάτο" αν εξαιρέσουμε την περίοδο που πήγαινα για την μαύρη... τότε είχα καεί στην προπόνηση. Μετά λόγω μαθημάτων(=βαριομάρα) το εγκατέλλειψα και φυσικά αυτό εγκατέλειψε εμένα. Σιγά σιγά πήρα αρκετά κιλά και έφτασα στα 87. Μπορώ να πω ότι έτρωγα αρκετά. Ώσπου αποφάσισα μια μέρα να τα χάσω. Έτσι έκοψα τα γλυκά, τον καφέ τον έπινα έτσι και αλλιώς σκέτο οπότε η ζάχαρη εξαφανίστηκε εντελώς από την διατροφή μου. Έχασα σε 2,5 μήνες 17 περίπου κιλά. Τα 7 τελευταία έφυγαν πολύ ζόρικα μπορώ να πω. Είχα κουραστεί κι'όλας μπορώ να πω. Δεν γυμναζόμουν καθόλου όμως και ενώ το ύψος μου είναι 1.75 ακόμα και τα 69 κιλά που είχα φτάσει φαίνονταν πολλά. Δηλαδή λίπος τύπου "Σαμπρέλας" καθώς και στους γλουτούς συν ότι τα πόδια μου είναι κάπως χοντρά δηλαδή ενώ είχα αδύνατες και σχετικά καλοσχηματισμένες πλάτες, ώμους και στήθος (δεν ήταν πλαδαρό), απότομα υπήρχε η σαμπρέλα ο κώλος και τα μπούτια, και κάτω από τα γόνατα πάλι σχετικά αδύνατες γάμπες.

Όταν έπιασα δουλειά σε ένα μπαρ άρχισα να πίνω (τζάμπα ήταν και παρασύρθηκα ο άνθρωπος:P), πήρα 8 κιλά μέσα σε 3 μήνες! Και το κακό είναι ότι φαινόμουν όπως όταν ήμουν 87! Δηλαδή καθαρό λίπος! Εδώ και ένα μήνα το παλεύω το θέμα με δίαιτα. Δηλαδή γαλοπούλα, τυράκι milner και γιαουρτάκια, πολυσαλάτες τόνου, φυιτικές ίνες κτλ. Στην αρχή μπορώ να πω ότι πεινούσα όμως το έχω συνηθίσει. Α, και συνειδητοποίησα ότι δεν έπινα αρκετό νερό, όμως εδώ και λίγες μέρες πίνω τουλάχιστον 1,5 λίτρο... Επίσης, πίνω Coca Cola Light αρκετή... δεν ξέρω κατά πόσο επιρρεάζει... ας με διαφωτίσει κάποιος σχετικά με αυτό.

Το θέμα είναι όμως ότι τώρα δεν γυμνάζομαι. Καθόλου. Είναι ότι δυστυχώς βαριέμαι. Γράφτηκα στο γυμναστήριο και σε ένα μήνα πήγα 3 φορές με δικαιολογία ότι έιναι μακρυά...

Μετά από 3 εβδομάδες της διατροφής αυτής μπορώ να πω ότι έχω καλά αποτελέσματα... Έχω πέσει γύρω στα 4 κιλά.Ο κώλος μου έχει ψιλομαζευτεί και τα παντελόνια που με το ζόρι μου κάνανε τώρα είναι ΟΚ. Όμως έχω ακόμα αυτή τη σαμπρέλα, τον κώλο και τα πόδια. Τι μπορώ να κάνω με αυτά, ακόμα και στο σπίτι ώστε να μην έχω δικαιολογία να βαριέμαι? Τι όργανα μπορώ να χρησιμοποιήσω και τι άλλο με συμβουλεύετε?

Μακρυγόρησα για την πάρτυ μου, Sorry :P Thats me! ;D