Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    29-03-08
    Location
    .
    Posts
    1

    Default Συνδυασμός Συμπληρωμάτων Διατροφής

    ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ FORUM!!
    Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΒΑΣΙΚΩΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ,,, ΕΙΜΑΙ 27 ΕΤΩΝ, 1,75 Κ ΖΥΓΙΖΩ 72 ΚΙΛΑ ΕΔΩ Κ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ , ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΑ (ΜΕ ΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ) ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΩ.. ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΓΚΟ ΣΕ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΑΙΣΙΑ Κ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΩ ..ΣΚΕΦΤΙΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗ ΛΥΣΗ ΤΩΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ! ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ WHEY.. Η ΟΠΟΙΑ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΜΥΙΚΟ ΙΣΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ..
    Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ* ΑΡΚΕΙ ΜΟΝΟ Η WHEY??? ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΜΕ ΑΜΙΝΟΞΕΑ BCCA?? Η ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΙΣΩ ΜΙΑ ΠΙΟ (ΒΡΩΜΙΚΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ) ΜΕ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΑ Κ ΗΔΗ ΚΑΠΟΙΑ ΑΜΙΝΟΞΕΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ?
    Υ.Γ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ,ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΕΑΣ (ΠΕΙΤΕ ΓΝΩΜΕΣ)

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Τα συμπληρωματα λεγονται ετσι επειδη ειναι συμπληρωματα της διατροφης που πρεπει να κανεις. Αν η διατροφη σου ειναι ελλειπης τοτε ναι ακομα και μια πρωτεινη απλα μπορει να σε βοηθησει, αν οχι τοτε δεν θα δεις διαφορα. Αρα καταλαβαινεις απο που πρεπει να ξεκινησεις. Παντως για να σε βοηθησω και λιγο, δυναμη και ογκο απο πρωτεινη και αμινοξεα μην περιμενεις. Επειδη βλεπω οτι τα κιλα σου ειναι λιγα θεωρω οτι η διατροφη σου θα εχει μεγαλα περιθωρια βελτιωσης. Η ΕΑS ειναι εξαιρετικη εταιρεια αλλα αν παρεις τα συμπληρωματα αφηνοντας τα αλλα οπως ειναι νομιζω οτι απλα θα ξοδεψεις τα χρηματα σου αδικα.

  3. #3
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    04-05-07
    Location
    Greece.
    Posts
    103

    Default

    Φιλε καλωσορισες στο φορουμ.
    Αρχικά θελω να σε διορθώσω και τα
    αμοινοξέα λέγοντε bcaa.
    Για εμένα μιας και εισαι καινούργιος
    στα βάρη ξεκινάς με μια whey καθαρή 2
    φορές την ημέρα.
    2) πολυβιταμινη για τους γνωστους λογους δλδ καλη υγεία πανω απ όλα
    3) bcaa για καλύτερη ανάρρωση μετα τα βάρη εγω χρησιμοποιώ 5γρ 30λεπτα πριν και 5γρ αμεσως μετα.
    4) κρεατίνη
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ολοι οσοι σκέφτονται να παρουν για πρωτη φορα πρωτείνη επιλέγουν ΕΑΣ????????????
    Ουτε πιο ποιοτικά είναι απο άλλα, ούτε πιο οικονομικά.

  4. #4
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    04-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Όλα τα συμπληρώματα του κόσμου να πάρεις, χωρίς φαγητό καλό(...) δεν βάζεις κιλό!Πάρε μια Whey με protein isolate (δεν ξέρω αν έχει η EAS)να τη χρησιμοποιεις 2 φορες τη μέρα σε επαρκή ποσότητα/δόση.Να τη χρησιμοποιοείς επίσης σωστά(...).Κρεατίνη (προτείνω σύνθετη με υδατάνθρακες) και τέλος μια καλή πολυβιταμίνη.Στα συμπληρώματα, όπως και στη ζωή, ισχύει: Ό,τι πληρώνεις-παίρνεις!
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!

  5. #5
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    04-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Όλα τα συμπληρώματα του κόσμου να πάρεις, χωρίς φαγητό καλό(...) δεν βάζεις κιλό!Πάρε μια Whey με protein isolate (δεν ξέρω αν έχει η EAS)να τη χρησιμοποιεις 2 φορες τη μέρα σε επαρκή ποσότητα/δόση.Να τη χρησιμοποιοείς επίσης σωστά(...).Κρεατίνη (προτείνω σύνθετη με υδατάνθρακες) και τέλος μια καλή πολυβιταμίνη.Στα συμπληρώματα, όπως και στη ζωή, ισχύει: Ό,τι πληρώνεις-παίρνεις!
    "Don't bitch at me when your results aren't there, don't tell me your program sucks... Your program's just fine, YOU suck!"
    Μερα χωρις γυμναστηριο, ποσο χαμενη πηγε..!
    ...Albums are on!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •