Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    New Member
    Join Date
    05-10-09
    Location
    .
    Posts
    39

    Default Γυμναστήριο Για Bodybuilding - Κηφισιά / Μαρούσι!!

    Μόλις μετακόμισα και αποτι βλέπω στο μαρουσι δεν έχω εντοπίσει τίποτα από γυμναστήρια και μου κάνει εντύπωση!Μηπως ξέρετε κανένα προς κηφισια ίσως?Επι της κηφισίας μήπως υπάρχει τίποτα?Ευχαριστώ!

  2. #2
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    Στο μαρουσι υπαρχει το "Nicks athletic center" κοντα στο σταθμο. Στο παραδεισο αμαρουσιου εχει το "Δαϊς" στα παλια village απο πισω...
    Αναλογως που μενεις ισως να συμφερει να πας στα μελλισια,στη πευκη ή στη λυκοβρυση...
    YOU can('t)change genes...

  3. #3
    New Member
    Join Date
    05-10-09
    Location
    .
    Posts
    39

    Default

    Ευχαριστώ πολύ.Το Δαίς είναι πολύ μέσα από την κηφισίας?Το έχω ακουστά βασικά.

  4. #4
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    Το πολυ ειναι σχετικο...Αμα πας με το αμαξι ειναι το πολυ 5 λεπτα.Αμα πας με τα ποδια ειναι 10-15 λεπτα μου φαινεται...!!
    YOU can('t)change genes...

  5. #5
    New Member N1k0s's Avatar
    Join Date
    18-10-08
    Location
    Attica
    Posts
    49

    Default

    Πάω στο ΔΑΙΣ τα τελευταία 3 χρόνια.
    Πριν πήγαινα σε δύο άλλα γυμναστήρια περίπου για 8 χρόνια. Το ένα έκλεισε (οδός Πεντέλης) το άλλο μετακόμισε (Nick's Athletic Center)
    Μεγάλη πίκρα το Μαρούσι.

    Ένας τεράστιος δήμος με χαρακτηριστική έλλειψη γυμναστηρίων.
    3 ή 4 Γυμναστήρια και αυτά ακροβολισμένα στις άκρες του δήμου.
    Είμαι σίγουρος ότι υπάρχει καρτέλ και "πίτα" μοιρασμένη.
    Ούτε ανταγωνισμός, ούτε ποιότητα, ούτε δυνατότητα επιλογής και κυρίως πολύ δύσκολη πρόσβαση.

    Τώρα πάω στο ΔΑΙΣ και αναζητώ να φύγω αλλά τίποτα.

    Πολλά τα αρνητικά του ΔΑΙΣ...

    Αν κάποιος φίλος/φίλη έχει υπόψη κάποιο γυμναστήριο στις περιοχές της Κοκκινιάς/Σωρού/οδού Πεντέλης/Λεωφόρος Κηφισίας ας το αναφέρει.

    Ευχαριστώ
    *** Γυμναστήρια = ***

  6. #6
    billmaster32's Avatar
    Join Date
    13-02-07
    Location
    .
    Posts
    207

    Default

    απο νεα κηφισια υπαρχει το megagym ,στο οποιο πηγαινω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα θα σου πεφτει μακρια πιστευω σχετικα, εχει αλλο ενα mega gym στην λυκοβρυση αλλα πιο μικρο, ενα joe weider επισησ στην
    λυκοβρυση το οποιο εχει παρα πολλα οργανα, ακομα και αρκετα εξειδικευμενα , μετριοτατη συντηρηση(μερικα σκισμενα καθισματα , κανα 2 χαλασμενα οργανα απο καιρο) και φυσικα απο επιπεδο γυμναστων οπως τα περισσοτερα γυμναστηρια μην περιμενεις και πολλα, μονο το οτι ειναι φτηνο και εχει μπολικο πραμα απο εξοπλισμο το σωζει,
    μετα ειναι το hercules sthn νεα ερυθραια το οποιο εχει κιαυτο πολυ και καλο εξοπλισμο ,εμπειρους γυμναστες που ασχολουνται πολυ περισσοτερο απο αλλα γυμναστηρια , πολυ κυριλε μεσα καθαρο καλοσυντηρημενα οργανα κλπ αλλα και μια αχωνευτη 700αρα ευρω για ετησια συνδρομη, αυτα ξερω και εχω παει στις περιοχες που ανεφερες, μπορει να ειναι κιαλλα αλλα δεν γνωριζω να σου πω ουτε τα εχω επισκεφτει

  7. #7
    New Member N1k0s's Avatar
    Join Date
    18-10-08
    Location
    Attica
    Posts
    49

    Default

    billmaster ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
    Τα γυμναστήρια που αναφέρεις τα περισσότερα τα ξέρω, απλά όλα αυτά είναι μακρυά από την περιοχή που μένω.
    Έχω μία μάλλον "κακή" φιλοσοφία. Θέλω να πηγαίνω γυμναστήριο ή με τα πόδια ή με ποδήλατο.
    Για αυτό το λόγο κατέληξα και πηγαίνω στο ΔΑΙΣ...που ζητά 550euro το ετήσιο πρόγραμμα!...

    Αλλά αν βρω κάποιο άλλο θα φύγω τρέχοντας...
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως και κάποιο JOE WEIDER δεν ανοίγει στο Μαρούσι π.χ. στη Λεωφόρο Κηφισίας...

    Πίκρα το Μαρούσι...
    *** Γυμναστήρια = ***

  8. #8
    billmaster32's Avatar
    Join Date
    13-02-07
    Location
    .
    Posts
    207

    Default

    καλα κανεις και πηγαινεις με τα ποδια η το ποδηλατο, πολυ καλυτερα απο το να πας με το αμαξι, τωρα για τα 550 γιουρια σκετο φαρμακειο το γυμναστηριο σου αλλα στην αναγκη θα τα δωσεις, ψαξε σε κανα χρυσο οδηγο στο ιντερνετ, λεει διαφορα γυμναστηρια αθλητικους ομιλους τπτ σχολες kick boxing κλπ που εχουν και βαρη μερικες φορες μεσα,
    σχετικα με το joe weider αμφιβαλλω αν θα ανοιξει ειτε μαρουσι ειτε κηφισας οχι οτι δεν ειναι καλα σημεια ισα ισα , αλλα κρινοντας απο τις προσωπικες μου εμπειριες σε οσα joe weider εχω παει για καμια προπονηση αλλα και απο σχολια παιδιων που πηγαινουν απο το φορουμ , η αλυσιδα μαλλον παραπεει και ειδικα σε καιρους κρισης θαυμα θα ειναι αν δεν κλεισουν και μερικα απο τα ηδη υπαρχοντα

  9. #9
    New Member N1k0s's Avatar
    Join Date
    18-10-08
    Location
    Attica
    Posts
    49

    Default

    Όπως το είπες.
    Στην ανάγκη θα πρέπει να προσαρμοστώ και να τα σκάσω στο ΔΑΙΣ... αφού δεν βλέπω να υπάρχει άλλο γυμναστήριο.
    *** Γυμναστήρια = ***

  10. #10
    Pumping Iron steg's Avatar
    Join Date
    22-08-10
    Location
    Αθήνα
    Posts
    394

    Default

    Αν έχεις 1.500 ευρώ και ένα έξτρα δωμάτιο ή χώρο 10 τ.μ. στήνεις ένα ωραιότατο οικιακό τζυμ με πάγκο, ελεύθερα βάρη και μονόζυγο και ησυχάζεις απ' όλα αυτά...

  11. #11
    New Member N1k0s's Avatar
    Join Date
    18-10-08
    Location
    Attica
    Posts
    49

    Default

    Καλά τα λες. Δυστυχώς όμως τέτοιος χώρος δεν υπάρχει. Αν είχα το χώρο θα τον εξόπλιζα καλά. Και εκτός αυτών που αναφέρεις θα έβαζα και ένα καλό διάδρομο. Απαραίτητος για μένα.
    *** Γυμναστήρια = ***


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Γυμναστήριο στο Μαρούσι
    By tsofras in forum Γυμναστήρια & Εξοπλισμός Για Bodybuilding
    Replies: 15
    Last Post: 23-12-14, 08:01

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •