Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default Αλλαγες αναγκης!!

    Καλησπερα... Εδω και καιρο λογω της πολυκοσμιας που επικρατει στο γυμναστηριο μου αναγκαζομαι πολλες φορες να κανω τροποποιησεις στο προγραμμα μου, μιας και ξεκιναω τη βδομαδα μου με στηθος(οπως και οι περισσοτεροι φυσικα).Ξεκιναω με βυθισεις και μετα εχω πιεσεις στηθους σε οριζοντιο και επικλινη παγκο.Δυστυχως εμαθα τις πιεσεις να τις κανω στο Smith και πολλες φορες ειναι "πιασμενος".Προσπαθοντας να μην εχω μεγαλα διαλειματα μεταξυ των ασκησεων τις κανω με αλτηρες πολλες φορες εναλλαξ.Σκεφτομαι τελικα μηπως δεν ειναι οτι καλυτερο αυτες οι τροποποιησεις που κανω.. Η γνωμη σας??
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  2. #2
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Antoin

    Καλησπερα... Εδω και καιρο λογω της πολυκοσμιας που επικρατει στο γυμναστηριο μου αναγκαζομαι πολλες φορες να κανω τροποποιησεις στο προγραμμα μου, μιας και ξεκιναω τη βδομαδα μου με στηθος(οπως και οι περισσοτεροι φυσικα).Ξεκιναω με βυθισεις και μετα εχω πιεσεις στηθους σε οριζοντιο και επικλινη παγκο.Δυστυχως εμαθα τις πιεσεις να τις κανω στο Smith και πολλες φορες ειναι "πιασμενος".Προσπαθοντας να μην εχω μεγαλα διαλειματα μεταξυ των ασκησεων τις κανω με αλτηρες πολλες φορες εναλλαξ.Σκεφτομαι τελικα μηπως δεν ειναι οτι καλυτερο αυτες οι τροποποιησεις που κανω.. Η γνωμη σας??
    </blockquote id=quote>

    εγω πιστευω οτι ειναι καλυτερα να κανεις σε καθε προπονηση καποιες τροποποιησεις εστω και αναγκαστικα οπως λες εσυ γτ ετσι δεν αφηνεις τους μυς να συνηθιζουν στα ιδια και τα ιδια αλλα και τους δουλευεις και σε διαφορετικες γωνιες..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    09-11-08
    Location
    .
    Posts
    158

    Default

    Βαλε το στη8ος αλλη μερα

  4. #4

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    Γιατί να είναι κακό δλδ?
    Κατ'αρχήν,εγώ και τον πάγκο να είχα ελεύθερο και πάλι στο δίζυγο θα πήγαινα...οι αλτήρες δεν βλέπω να υστερούν κάπου,ίσα-ίσα που σου δίνουν μια διαφορετική αίσθηση από τις μπάρες,που μπορεί να πειράζει δλδ?

  5. #5
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_

    Γιατί να είναι κακό δλδ?
    Κατ'αρχήν,εγώ και τον πάγκο να είχα ελεύθερο και πάλι στο δίζυγο θα πήγαινα...οι αλτήρες δεν βλέπω να υστερούν κάπου,ίσα-ίσα που σου δίνουν μια διαφορετική αίσθηση από τις μπάρες,που μπορεί να πειράζει δλδ?
    </blockquote id=quote>
    Το ιδιο ερωτημα ειχα και εγω, γιαυτο και η υπαρξη αυτου του τοπικ, απλως παντα στις αλλαγες προγραμματων εναλλασω Σμιθ με αλτηρες στις πιεσεις.Εγω συμφωνω με τον Pαο34 και μαζι σου, γιατι δε καταλαβα τη λογικη του γυμναστη οταν με ειδε να κανω αυτες τις αλλαγες να μου την "πει", οτι αυτο δεν ειναι οτι καλυτερο για τον μυ καθοτι δεν τον αφηνω να προσαρμοστει στο πραγραμμα και να παρει το αναλογο ερεθισμα..[:-blindfold][:-blindfold]
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  6. #6

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Antoin

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by _Akaloupotos_

    Γιατί να είναι κακό δλδ?
    Κατ'αρχήν,εγώ και τον πάγκο να είχα ελεύθερο και πάλι στο δίζυγο θα πήγαινα...οι αλτήρες δεν βλέπω να υστερούν κάπου,ίσα-ίσα που σου δίνουν μια διαφορετική αίσθηση από τις μπάρες,που μπορεί να πειράζει δλδ?
    </blockquote id=quote>
    Το ιδιο ερωτημα ειχα και εγω, γιαυτο και η υπαρξη αυτου του τοπικ, απλως παντα στις αλλαγες προγραμματων εναλλασω Σμιθ με αλτηρες στις πιεσεις.Εγω συμφωνω με τον Pαο34 και μαζι σου, γιατι δε καταλαβα τη λογικη του γυμναστη οταν με ειδε να κανω αυτες τις αλλαγες να μου την "πει", οτι αυτο δεν ειναι οτι καλυτερο για τον μυ καθοτι δεν τον αφηνω να προσαρμοστει στο πραγραμμα και να παρει το αναλογο ερεθισμα..[:-blindfold][:-blindfold]
    </blockquote id=quote>


    Μάλιστα.

    Για να γλιτώσεις από φασαρίες κτλ κτλ με το γυμναστή,πες του ότι απλά.....δεν θες να "ερεθιστείς" χαχαχααχαχα

  7. #7
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    οπως ειπαν και τα παιδια ειναι καλυτερα που ενναλασεις το προγραμμα σου αν δεν μπορεις να βρεις τα οργανα που θες δεν χρειαζεται να κανεις τις ασκησεις με την σειρα πηγαινε κατευθειαν στην επομενη αν παλι ουτε αυτο σε βολευει λογο κοσμου δες τις μερες που εχει πολυ κοσμο τι παιζουν οι περισοτεροι και κανε καποιο αλλο σημειο εσυ

  8. #8
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Eυχαριστω για τις απαντησεις σας, μαλλον προς ωφελος μου ειναι αυτες οι αλλαγες, παρα κανω κακο..
    VR2 αυτο το σπλιτ που επελεξα με βολευει τρελα γιαυτο και δε θελω να το αλλαξω..Το κακο ειναι πως δε θα εχω αλλους ερεθισμους.. χαχαχ:D:D:D
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  9. #9

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by VR2

    οπως ειπαν και τα παιδια ειναι καλυτερα που ενναλασεις το προγραμμα σου αν δεν μπορεις να βρεις τα οργανα που θες δεν χρειαζεται να κανεις τις ασκησεις με την σειρα πηγαινε κατευθειαν στην επομενη αν παλι ουτε αυτο σε βολευει λογο κοσμου δες τις μερες που εχει πολυ κοσμο τι παιζουν οι περισοτεροι και κανε καποιο αλλο σημειο εσυ
    </blockquote id=quote>

    +1
    Καλό είναι να "προβλέπεις" αν μπορείς να εκτελέσεις την επόμενη άσκηση, και να πράττεις αναλόγως. Για μένα είναι πολύ σημαντικό να μην "κρυώσεις" ανάμεσα στις ασκήσεις, γιατί κάτι τέτοιο ελλοχεύει τραυματισμό..

  10. #10
    Advanced Bodybuilder magman's Avatar
    Join Date
    09-11-08
    Location
    Nikaia, Greece.
    Posts
    1,021

    Default

    Προφανώς δεν μπορείς να αλλάξεις γυμναστήριο ε; Γιατί εγώ για το συγκεκριμένο πρόβλημα αυτό έκανα [:-ashamed]
    I want to train damn it!!!!

  11. #11
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by magman

    Προφανώς δεν μπορείς να αλλάξεις γυμναστήριο ε; Γιατί εγώ για το συγκεκριμένο πρόβλημα αυτό έκανα [:-ashamed]
    </blockquote id=quote>
    Ακριβως, και οσο χειμωνιαζει το προβλημα θα γινετε ολο και πιο εντονο!!
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by magman

    Προφανώς δεν μπορείς να αλλάξεις γυμναστήριο ε; Γιατί εγώ για το συγκεκριμένο πρόβλημα αυτό έκανα [:-ashamed]
    </blockquote id=quote>
    Ακριβως, και οσο χειμωνιαζει το προβλημα θα γινετε ολο και πιο εντονο!!
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •