<blockquote id=quote>Quote:Originally posted by bodyledge
Κοντεύω τα 30 και βλέπω πως το σώμα μου τώρα αρχίζει και ανταποκρίνεται στην προπόνηση με αντιστάσεις. Τελικά είναι αλήθεια πως σε αυτό το άθλημα πιάνεις το μέγιστο σου μετά τα 35. Εχω διαγωνιστεί πολλά χρόνια χωρίς χημική βοήθεια και όλες τις φορές έχω κάνει αξιπροπρεπείς εμφανίσεις.Αυτό με έκανε να καταλάβω πως η γεννετική μου είναι αρκετά καλή και πως μπορώ να κατεβαίνω σε αγώνες με αξιώσεις και πολλές φορές να με ρωτάνε αν παίρνω χημικές ουσίες.(υποσημείωση:Η αλήθεια είναι πως η καλύτερη μου εμφάνιση ήταν το 2005 όπου δεν κατέβηκα με το σταυρό στο χέρι...)
Για να απαντήσω στο ερώτημά σου, πιστεύω πως ακόμα δεν έχω πιάσει το όριό μου σαν drug free. Δεν εθελοτυφλώ και δεν περιμένω να αποκτήσω 20 κιλά μυικά χωρίς χημική βοήθεια, αλλά πιστεύω πως μπορώ για ακόμα 5-6 χρόνια να βελτιώνομαι και να κάνω αξιποπρεπείς παρουσίες σε αγώνες.Δεν είμαι κατά της χημικής υποστήριξης, το αντίθετο μάλιστα, αρκεί να γίνεται κάτω από αυστηρές προυποθέσεις, αλλά θέλω να δω για την παρούσα φάση τουλάχιστόν το πόσο μπορώ να φτάσω το σώμα μου χωρίς χημική βοήθεια.Στόχος μου είναι για 2-3 αγώνες να πιάνω τριάδα. Είναι ένα στοίχημα με τον εαυτό μου ένα Challenge για μένα. Ο καιρός θα δείξει αν έκανα λάθος ή αν έχασα το χρόνο μου πηγαίνοντας ξανά με τον σταυρό στο χέρι.

</blockquote id=quote>

Παρασκευά πολύ αναλυτικό ποστ και σ' ευχαριστώ θερμά. Εγώ θα ήθελα να σε δω και με 10+ παραπάνω κιλά , όπως και να έχει καταλαβαίνω ότι το να είσαι περισσότερα κιλά δεν είναι και εύκολο για την ζωή γενικά ,κουράζεσαι πιο εύκολα , πονάνε γόνατα κτλ (από την δική μου εμπειρία αυτά)αλλά και ειδικά για την δουλειά σου θα ήταν δύσκολο το ξέρεις καλύτερα από εμένα.