Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    25-09-09
    Location
    .
    Posts
    12

    Default Υδατάνθρακες στη διατροφή και πρωτεϊνη όγκου

    ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΗ ΠΑΡΕΑ, ΘΑ ΜΠΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟ ΨΗΤΟ..
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΜΕΛΕΤΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥ SEARCH ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΩΝ.. ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ..
    ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ... ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΤΗΡΗΣΩ?
    ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΕ ΤΗ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΚΑΘΕ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ, ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΚΙ? ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ..

    ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΠΟΛΛΥ ΚΡΑΞΙΜΟ ΓΙΑ ΤΙΣ "ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ ΟΓΚΟΥ", ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΕΙΔΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΠΩΣ.. ΠΗΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗΝ EXTREME XXL ΤΗΣ ABB -ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΟΡΡΥ, ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ- ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΥΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.. ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ SCOOP ΑΜΕΣΩΣ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ. ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ, ΕΝΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΤΑ.. ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΑΤΙΜΟ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΙ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΙ ΓΛΥΚΑΙΜΙΚΟΥ ΔΕΙΚΤΗ ΕΙΝΑΙ?

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ -ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΕΤΕ- ΒΟΗΘΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΝΑΟΥΜ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΠΟΙΗΣΟΥΜΕ :D[:-bouncy]

  2. #2
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by M51


    ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ... ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΤΗΡΗΣΩ?
    ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΕ ΤΗ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΚΑΘΕ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ, ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΚΙ? ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ..

    </blockquote id=quote>
    Kαταρχήν την επόμενη φορά που θα γράψεις πάτα το caps lock γιατί τα κεφαλαία είναι κουραστικά στο διάβασμα.

    Σχετικά με το μέτρημα υδατανθράκων που αναφέρεις, τα πράγματα δεν είναι και τόσο τραγικά.
    Σίγουρα δεν είναι και ό,τι πιο διασκεδαστικό να φτιάχνεις ένα διατροφικό πλάνο και να μετράς θερμίδες, υδατάνθρακες κλπ αλλά είναι κάτι πολύ βασικό που θα μας βοηθήσει στο στόχο μας.
    Και σίγουρα δεν είναι τόσο τραγικό όπως το αναφέρεις, δεν χρειάζεται να χει τελειώσει κανείς μαθηματικός για να ξέρει πως πχ 150γρ βραστή πατάτα μας δίνει 30γρ υδατάνθρακα ή 100γρ βραστό στήθος κοτόπουλο γύρω στα 31γρ πρωτείνη(τα χω μάθει απ'έξω:D)

    Όσο για την πρωτείνη όγκου που λες ότι είχες ενέργεια, το ίδιο θα έλεγες αν στη θέση της είχες πιεί μια "καθαρή" μαζί με μια σοκολατίτσα. Γιατί αυτές τις έξτρα θερμίδες να μη τις αξιοποιήσεις σε ένα άλλο γεύμα σου; πχ στο μεταπροπονητικό;
    Ελπίζω να βοήθησα[:-apple]

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by M51

    ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΗ ΠΑΡΕΑ, ΘΑ ΜΠΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΟ ΨΗΤΟ..
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΜΕΛΕΤΗΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥ SEARCH ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΩΝ.. ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ, ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ..
    ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΑΝΑΛΟΓΙΑ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ... ΠΩΣ ΘΑ ΤΗ ΤΗΡΗΣΩ?
    ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΠΑΝΤΑ ΔΙΠΛΑ ΜΕ ΤΗ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΕ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΚΑΘΕ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ, ΜΙΑ ΖΥΓΑΡΙΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡΑΚΙ? ΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΑΣ..

    ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ, ΠΟΛΛΥ ΚΡΑΞΙΜΟ ΓΙΑ ΤΙΣ "ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ ΟΓΚΟΥ", ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΕΙΔΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΠΩΣ.. ΠΗΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗΝ EXTREME XXL ΤΗΣ ABB -ΑΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΟΡΡΥ, ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ- ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΥΣΗ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.. ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ SCOOP ΑΜΕΣΩΣ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ. ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ, ΕΝΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΤΑ.. ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΑΤΙΜΟ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΙ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΙ ΓΛΥΚΑΙΜΙΚΟΥ ΔΕΙΚΤΗ ΕΙΝΑΙ?

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ -ΠΟΥ ΘΑ ΔΩΣΕΤΕ- ΒΟΗΘΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΝΑΟΥΜ ΝΑ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΠΟΙΗΣΟΥΜΕ :D[:-bouncy]
    </blockquote id=quote>

    Οι υαδτάνθρακες που έχει μέσα είναι αρκετά υψηλού γλυκαιμικού δείκτη. Καλύτερα παίρνε τη μόνο μετά την προπόνηση. Όσο για το μέτρημα των υδατανθράκων, εγώ χρησιμοποιώ το www.fitday.com. Kάνε ένα account εκεί και κάθε μέρα θα μπορείς να γράφεις τις τροφές που θα φας και να υπολογίζεις πόσους υδατάνθρακες/πρωτεΐνες/λίπη περιέχουν. Επίσης, να σου πω ότι το κομπιουτεράκι και η ζυγαριά τροφίμων ίσως φαίνονται υπερβολικά, αλλά είναι πολύ εύχρηστα! [:-golf]
    Hypertrophy for the win!

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Πάντως μια που το ανέφερες, αυτό το fitday πολύ μπέρδεμα ρε παιδί μου.. τουλάχιστον σε μένα φάνηκε δύσχρηστο. Ίσως να μην είχα καταλάβει καλά τη διαδικασία, τι να πω..
    Χίλιες φορές το τετραδιάκι μου:D

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    όπως γράφει και η Ειρήνη (σωστό το όνομα?) δεν είναι ανάγκη να έχεις συνέχεια κομπιουτεράκι και θερμιδομετρητή μαζί σου.
    Κάποια πράγματα με τον καιρό τα μαθαίνεις, άσε που στο ΒΒ εκτός από το μέτρημα των θερμίδων και των διατροφικώνσ στοιχείων ακόμα μεγαλύτερο ρόλο παίζει η προετοιμασία/ οργάνωση των γευμάτων άρα ξέρεις από πριν τι θα φας, πότε θα το φας και πόσο θα σου "κοστίσει" από θερμιδική, διατροφική άποψη.
    (π.χ. ξέρεις τι θα σου δώσει 200γρ ρύζι+ 100γρ κοτόπουλο).

    Για το θέμα της πρωτεΐνης όγκου είμαι υπέρ του "καθαρή πρωτεΐνη+ φρούτο ή δεξτρόζη" γιατί πολύ απλά ξέρεις πόσο υδατάθρακα βάζεις κ τι ποιότητας. Αν σου βάλω σε ένα σέικερ καθαρή πρωτεΐνη+ δεξτρόζη και τα κτυπήσω την ίδια ωραία και γλυκιά γεύση θα σου δώσει.

  6. #6
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by M51

    . ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΗΚΑ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ SCOOP ΑΜΕΣΩΣ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ... ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ, ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ. ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ, ΕΝΑ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΤΑ.. ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΑΤΙΜΟ.
    </blockquote id=quote>

    λοιπον, το οτι μπορει να εχεις περισσοτερη ενργεια και δυναμη στην προπονηση ειναι ενα αποτελεσμα, για καποιο λογο συμβαινει(αληθεια ,μηπως εχει μεσα κρεατίνη ή κατι αλλο?).. το θεμα , εκτος απο το τι παιρνουμε ειναι και το τι θυσιαζουμε, το να πλακωνεσαι στο φαγητο η στις πρωτείνες όγκου ωστε να κανεις καλυτερη προπονηση( για οποιοδήποτε λόγο, π.χ γιατι σε βοηθαει ψυχολογικα χωρις να το καταλαβαινεις) μπορει να σε παχυνει αρκετα σε σχεση με το μυικό όγκο που πηρες, οποτε στην τελική να βγεις πιο ζημιωμενος γιατι τουλαχιστον για καποια περιοδο το σωμα σου θα εχει χαλασει, μετα θα πρεπει να ξοδεψεις πολυ καιρο σε γραμμωση, απο ψυχολογικης πλευρας ισως δεν και ότι καλυτερο, κτλ.. αυτα τα λεω γιατι υποθετω ότι παιρνεις αρκετες θερμιδες απο τη διατροφήσ σου + πολλες απο την πρωτείνη όγκου.

    όσο για τα γραμμαρια, εγω πλεον χρησιμοποιώ τα κλασικά ισοδύναμα που χρησιμοποιούν οι διαιτολόγοι, που φτιαχτηκαν αρχικά για τους διαβητικούς. σίγουρα δεν πετυχαίνω ακρίβια γραμμαρίου, αλλα, πρωτον δε χρειαζεται,και δευτερον θα φαω απολα σε εβδομαδιαια βαση, οποτε βγαινει ενας μεσος όρος των γραμμαριων μπορεις να πεις οποτε δεν ειναι αισθητά πανω ή κατω απο το προβλεπόμενο. Ετσι δε χρειαζεται για καθε τι που θα φαω να μετραω θερμίδες, το πολυ πολυ να μετρησω γραμμαρια, και μονο στα κρεατικά. Επισης αν θελω να αλλαξω θερμιδες αφαιρω η προσθετω ισοδυναμα υδατανθρακων πρτεινών κτλ χωρις να χρειαζεται να ξανακανω τον υπολογισμό

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula

    Πάντως μια που το ανέφερες, αυτό το fitday πολύ μπέρδεμα ρε παιδί μου.. τουλάχιστον σε μένα φάνηκε δύσχρηστο. Ίσως να μην είχα καταλάβει καλά τη διαδικασία, τι να πω..
    Χίλιες φορές το τετραδιάκι μου:D
    </blockquote id=quote>

    Γιατί μπέρδεμα καλέ ;[:-apple] Μια χαρούλα είναι. Προγραμματίζεις τη διατροφή σου για όλη τη βδομάδα αν θες. Σου βγάζει και ποσοστά p/c/f στη διατροφή, έχει και όσα φαγητά θες και μπορείς να βάζεις και δικά σου. Ε τι άλλο θες; [:-shades]
    Hypertrophy for the win!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    25-09-09
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:</blockquote id=quote>λοιπον, το οτι μπορει να εχεις περισσοτερη ενργεια και δυναμη στην προπονηση ειναι ενα αποτελεσμα, για καποιο λογο συμβαινει(αληθεια ,μηπως εχει μεσα κρεατίνη ή κατι αλλο?) <blockquote id=quote>Quote:</blockquote id=quote>

    Εχει 1g στα 275g, α, θα πρεπει να σταματισω τη συγκεκριμενη μολις τελειωσει? χρειαζοντε "κυκλοι" και εδω οπως στην καθαρη ή δεν υπαρχει προβλημα?

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    25-09-09
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    *καθαρη κρεατινη εννοω

  10. #10
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by stamthedrum

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula

    Πάντως μια που το ανέφερες, αυτό το fitday πολύ μπέρδεμα ρε παιδί μου.. τουλάχιστον σε μένα φάνηκε δύσχρηστο. Ίσως να μην είχα καταλάβει καλά τη διαδικασία, τι να πω..
    Χίλιες φορές το τετραδιάκι μου:D
    </blockquote id=quote>

    Γιατί μπέρδεμα καλέ ;[:-apple] Μια χαρούλα είναι. Προγραμματίζεις τη διατροφή σου για όλη τη βδομάδα αν θες. Σου βγάζει και ποσοστά p/c/f στη διατροφή, έχει και όσα φαγητά θες και μπορείς να βάζεις και δικά σου. Ε τι άλλο θες; [:-shades]
    </blockquote id=quote>

    Βρε χίλιες φορές το δεφτέρι μου:D Είμαι της παλιάς σχολής εγώ, αλα μπακαλίστικα:D

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    25-09-09
    Location
    .
    Posts
    12

    Default

    Χμμμ αν γινεται να μου πει καποιος, ειχα σκοπο να το ρωτησω αλλα μια και το αναφεραμε.. ειχα κανει ενα load κρεατινης αλλα δεν εκανα κυκλο, και σε λιγοτερο απο μηνα αρχισα πρωτεινη ογκου με -λιγη- κρεατινη μεσα, οταν τελειωσει να σταματησω να περνω με κρεατινη μεσα ή δε τρεχει τιποτα?

  12. #12
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by M51

    Χμμμ αν γινεται να μου πει καποιος, ειχα σκοπο να το ρωτησω αλλα μια και το αναφεραμε.. ειχα κανει ενα load κρεατινης αλλα δεν εκανα κυκλο, και σε λιγοτερο απο μηνα αρχισα πρωτεινη ογκου με -λιγη- κρεατινη μεσα, οταν τελειωσει να σταματησω να περνω με κρεατινη μεσα ή δε τρεχει τιποτα?
    </blockquote id=quote>

    Δεν υπάρχει πρόβλημα... Ειδικά για 1γρ δεν τίθεται θέμα...


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •