Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    New Member
    Join Date
    17-11-09
    Location
    .
    Posts
    37

    Default Άσχημα Νέα Από Μαγνητική Στον Αυχένα

    παιδια θα τρελαθω την εκατσα ασχημα σημερα πηρα την μαγνητικι που εκανα στον αυχιενα υστερα απο πονουσ περιεργουσ στα νευρα του αριστερου χεριου και ομοπλατησ...ο γιατροσ ποθ τιν διαβασε μου ειπε προβολη δισκου..και μου πε ποσ θα ναι η κληρονομια μου.......μου ειπε ποσ πρεπει να κοψο τα βαρη..θα τρελαθο δεν θα τη παλεψο με αυχιενικο απο τοσο μικροσ...πειτε μου τισ γνομεσ σασ αν καποιοσ εχει αυχιενικο ειδικα θα με βοηθουσε πολυ.....περναει ο πονοσ θα μου επιτρεπει σε λιγο καιρο να γυμναστο;;;;

  2. #2

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Δεν θα σου αρεσει αυτο που θα πω, αλλα θα ηταν εξαιρετικα επιπολαιο για οποιονδηποτε απο εμας να σου πει μην ακους τον γιατρο σου και κανε οτι σου πω εγω. Τι θα εκανα εγω στην θεση σου; Θα επαιρνα 2 τουλαχιστον γνωμες ακομα απο αλλους γιατρους εξειδικευμενους παντα και απο κει και περα αν συμπιπτανε ολες οι γνωμες θα τους ακουγα.

  3. #3
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Συμφωνώ με το Μεγαγιώργη. Πάρε 2η και 3η γνώμη αν χρειαστείς και βλέπεις μετά τι θα κάνεις.
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    22-11-09
    Location
    Athens -> Siros, Greece.
    Posts
    28

    Default

    Greene, θα συμφωνήσω και γω ότι καλό θα είναι να πάρεις και άλλη γνώμη ορθοπεδικού και ακόμα καλύτερα αν βρείς κάποιον καλό αθλίατρο, γιατί πιθανότατα θα είναι γνώστης και της γυμναστικής που κάνεις και μπορεί να ασχοληθεί περισσότερο απο το να σου πει απλά : ¨...μην κάνεις τίποτα για να είμαστε σίγουροι¨.
    Σε τελική θα σου έλεγα να δείς ψάξεις για κανέναν δοκιμασμένο χειροπρακτικό. Ένας τέτοιος με "σήκωσε" από οσφυαλγία σε 2 μέρες χωρίς φάρμακα, αλλά έχω εμπειρία και από μια φίλη μου με σπονδυολίσθηση η οποία ήταν στον πρωταθλητισμό ενόργανης και ενώ θα έπρεπε να μην ξανασχοληθεί ποτέ, βρήκε την άκρη σε ένα χειροπρακτικό στην Βουλγαρία. Από την άλλη πρέπει να είσαι γενικά αρκετά προσεκτικός στο ποιόν θα εμπιστευτείς, αν και γενικότερα νομίζω ότι ισχύει το ίδιο και με τους "επίσημα" γιατρούς.

  5. #5
    New Member
    Join Date
    17-11-09
    Location
    .
    Posts
    37

    Default

    θα δο τι θα κανο παιδια επαθα αυχιενικο συνδρομο και θα το χο για παντα εχει ελεινο πονο μοθ νεκρονει το αριστερο χερι και τιν ομοπλατη στα νευρα με χτυπαει.....απο τα χειροτερα που μπορεισ να παθεισ ειναι αυχιενικο...ευχαριστο παιδια θα το ψαξω πολυυυυυ...

  6. #6
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    σε καταλαβαινουμε φιλε αλλα προσπαθησε να μην μοιρολογεις..θα βρεις ακρη..το να τσατιζεσαι με την τυχη σου μονο κακο θα σου κανει..εγω δεν πιστευω οτι μπορει ενα αυχενικο να σου στερησει μια για παντα τη γυμναστικη εκτος αν ειναι πολυυυ βαρυ..ψαξτο και ενημερωσε μας..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    03-04-09
    Location
    .
    Posts
    13

    Default

    Καλησπερα.....
    Φιλε Greene Ευχομαι να ειναι περαστικα και οχι σοβαρα τα πραγματα...
    Συμβουλεψου και αλλους γιατρους και δωσε χρονο στο προβλημα σου...

    Να κανω και μια ερωτηση:Σημερα στο γυμναστηριο ενα παλικαρι εκανε ωμους καθιστος στο smith...Ξαφνικα ενω βρισκοταν στο αρνητικο σημειο της ασκησης ενιωσε ενα καψιμο(οπως μας ειπε) και αμεσως σταματησε...
    Μετα το καψιμο ενιωθε πονο σαν μαγκωμα αριστερα στο λαιμο συνεχιζοταν ψηλα στη ωμοπλατη και στο αριστερο χερι του...
    Επειδη το παλικαρι δεν εχει πολλες γνωσεις του ειπα να το προσεξει...
    Μπορει να συμβαινει το ιδιο με εσενα???Η απλα ειναι μια θλαση???

    Υ.Γ Θα παει σε γιατρο απλα ενημερωτικα συζηταμε

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    28-11-09
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    6

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by greene

    παιδια θα τρελαθω την εκατσα ασχημα σημερα πηρα την μαγνητικι που εκανα στον αυχιενα υστερα απο πονουσ περιεργουσ στα νευρα του αριστερου χεριου και ομοπλατησ...ο γιατροσ ποθ τιν διαβασε μου ειπε προβολη δισκου..και μου πε ποσ θα ναι η κληρονομια μου.......μου ειπε ποσ πρεπει να κοψο τα βαρη..θα τρελαθο δεν θα τη παλεψο με αυχιενικο απο τοσο μικροσ...πειτε μου τισ γνομεσ σασ αν καποιοσ εχει αυχιενικο ειδικα θα με βοηθουσε πολυ.....περναει ο πονοσ θα μου επιτρεπει σε λιγο καιρο να γυμναστο;;;;
    </blockquote id=quote>

    ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΔΕΡΕΝΙΟΣ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΗΓΕΝΕ ΣΤΟ ΚΑΤ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΚΑΚΟΣΕΩΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΡΙΞΗ ΧΙΑΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΕ ΘΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΑΠΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΩΣΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΠΕΡΝΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΙ ΗΜΟΥΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΑΣΚΗΣΩ ΤΟ ΠΟΔΙ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΜΕΝΑ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΨΑΞ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΕΠΙΡΕΑΣΕΙ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ

  9. #9
    New Member
    Join Date
    17-11-09
    Location
    .
    Posts
    37

    Default

    φιλε serjio εισαι ολα τα λεφτα σε ευχαριστο πολυ φιλε..ψυχολογικα ειναι πολυ χαλια ορεσ ορεσ γτ αν δε κανεισ με ενταση βαρη δν τι παλευεισ..τεσπα ισοσ κανο αεροβια ραχαιουσ και και κλασικα διατροφι και κοιλιακουσ και βλεπουμε..οσο για σενα φιλαρακι gk maggas αυτο που λεσ το ειχα νιοσει αλλεσ δυο φορεσ και ιταν προειδοποιοισεισ αλλα μετα απο 4 μερεσ μου περναγε στιν αρχι δεν μπορουσα να στριπσο και το λαιμο μου καλα μετα ολα οκ αλλα τιν τριτι φορα μετα απο ζορισμα κλαταρε ενιοσα ενα πιο δυνατο καψιμο και απο τοτε ενα δραμαααααααααα...........


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •