Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 54 of 54
  1. #31
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου φιλε jimbliz! Εχω διαβάσει τα άρθρα του φόρουμ για την διατροφή και η διατροφή μου προσεγγίζει πολύ τις προτεινόμενες και απο ύπνο μια χαρα τα πάω δοξα τω θεώ!φοιτητής είμαι :p !! Απο εκεί και περα τι συμπληρώματα θα μπορουσα να χρισημοποιήσω πέρα απο καθαρή πρωτείνη?

    Γιαυτο ρώτησα και στο προηγούμενο Post εσείς τι συμπληρώματα χρησιμοποιείτε!

    Οποιος θέλει απαντάει!

    Thanx !

  2. #32
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    αν τρεφεσαι σωστα, ουτε η πρωτεινη δεν σου χρειαζεται! Ισως μεταπροπονητικα, να χρειαζεσαι να παρεις αλλα και αυτο με αναλογη διατροφη το αποφευγεις! Η πρωτεινη οπως σου ειπαν και τα παιδια, ειναι το πιο βασικο συμπληρωμα.Απο εκει και περα, με τον καιρο, που θα μπεις και μονος σου στα πραγματα, κατσεις διαβασεισ και ασχοληθεις, θα αποφασιζεις μονος σου το τι σου χρειαζεται και τι οχι!

  3. #33
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by icsd View Post
    Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου φιλε jimbliz! Εχω διαβάσει τα άρθρα του φόρουμ για την διατροφή και η διατροφή μου προσεγγίζει πολύ τις προτεινόμενες και απο ύπνο μια χαρα τα πάω δοξα τω θεώ!φοιτητής είμαι :p !! Απο εκεί και περα τι συμπληρώματα θα μπορουσα να χρισημοποιήσω πέρα απο καθαρή πρωτείνη?

    Γιαυτο ρώτησα και στο προηγούμενο Post εσείς τι συμπληρώματα χρησιμοποιείτε!

    Οποιος θέλει απαντάει!

    Thanx !
    για αρχη θα σου προτεινα μια πολυβιταμινουλα,βιταμινη c και ω3-6-9 και μια πρωτεινουλα και εισαι μια χαρα..ολα τα αλλα απ την διατροφη σου!!μην ψαχνεσαι τοσο πολυ!!ολα θα ερθουν σιγα σιγα!!

  4. #34

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Quote Originally Posted by icsd View Post
    Επίσης γράφει το κουτί της Nitrotech πάνω οτι μπορείς να πάρεις γύρω στα 3,5 κιλα σε 14 μέρες...Εστω οτι παίρνεις και 2 κιλά σε 14 μέρες λέω εγω...Πως θά τα πάρεις αφού είναι πρωτείνη χωρίς υδατάνθρακες?Απο που θα προκύψουν τα κιλά αυτα που υποστηρίζουν αυτοι?


    Εγώ θα το ξαναπώ. Πολύ μου αρέσει αυτή η εταιρεία.

  5. #35
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    Quote Originally Posted by K72 View Post
    Εγώ θα το ξαναπώ. Πολύ μου αρέσει αυτή η εταιρεία.
    και μενα!!μην ξανααναφερθω στο nanox9 γιατι γινομαι και γραφικος :P

  6. #36
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Φιλε jimbliz να σου πω...Ασχολουμαι εδω και 4 χρόνια με βάρη..βέβαια οχι συνεχόμενα..καποιους μήνες τον χρόνο δεν κάνω είτε λόγω τραυματισμού που μου είχε προκύψει στον ώμο είτε για ξεκούραση γιατι δεν είμαι επαγγελματίας bodybuilder,απλά μου αρέσει η γυμναστική και θέλω να βελτιώσω την εικόνα του σωματός μου..
    Στα γραφω αυτά επειδή μου έγραψες πιο πάνω "για αρχη θα σου προτεινα μια πολυβιταμινουλα...κτλ".. (π.χ. παγκο κανω 75 κιλα και εγω ζυγίζω 67 κιλά..)(χωρίς βέβαια να υπαινίσομαι για τον εαυτό μου το παραμικρό, για να μην παρεξηγούμαι, απλα θέλω να σου πω οτι ασχολουμαι και κανω καλες προπονησεις...:) )
    Δεδομένων αυτών που έγραψα παραπάνω μήπως θα μου πρότεινες κατι διαφορετικό οσον αφορά συμπληρώματα?
    Στα τόσα χρόνια που κάνω γυμναστική δεν έχω κατορθώσει να προσεγγίσω π.χ. το σώμα σου...περαν της διατροφής θα ήθελα να ξέρω τι συμπληρώματα βοηθάνε για την αποκτηση τετοιου επιπέδου σώματος???????...(τα μόνα συμπληρωματα που εχω πάρει είναι πολυβιταμίνες, whey 100% ON και Warriorlab Gainer)
    (το επίπεδο που βρίσκεσαι εσύ και ο kallitexnis μου αρκει και μου περισσεύει εμενα προσωπικά..δεν θέλω κατι παραπάνω στο σωμα μου..)
    Last edited by icsd; 27-05-10 at 12:40.

  7. #37

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλα σου ειπε ο jimbliz. Αν σε 4 χρονια βαρη εχεις καταφερει να κανεις 75 κιλα παγκο , ισως πρεπει να κανεις μια επανεκτιμηση προπονησης και διατροφης. Κανενα συμπληρωμα δεν θα σε βοηθησει να διορθωσεις τα παραπανω ειτε λεγεται hardcore ειτε extreme ειτε δεν ξερω πως.

  8. #38
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-09-09
    Location
    Aθήνα
    Posts
    3,263

    Default

    κοιτα θα σου μιλησω ειλικρινα..αυτο που λεμε συνεχεια εδω στο foroum οτι το παν ειναι η διατροφη και η γυμναστικη δεν το λεμε επειδη δεν θελουμε να βοηθησουμε οσον αφορα την επιλογη συμπληρωματων..το λεμε γιατι αυτη ειναι η πραγματικοτητα..μονο με τα φαρμακα κ αυτο οχι παντα εχεις αμεσα αποτελεσματα..αλλα με την καμια αυτο δεν αποτελει πρωταρχικη επιλογη ενος αθλητη..το οτι εσυ δεν εχεις φτιαξει ακομα το σωμα που θελεις πιστεψε με δεν ειναι συνεπεια μη δυνατων συμπληρωματων..αυτο που χρειαζεσαι κατα την γνωμη μου ειναι ενα πολυ δυνατο προγραμμα διατροφης σε συνδυασμο με μια διατροφη πλουσια σε υδατανθρακες για να εχεις την καταλληλη ενεργεια!!αν παρ ολα αυτα τα εχεις δοκιμασει ολα αυτα,κατι που δεν το πιστευω,θα μπορουσες να δοκιμασεις μια καθαρη κρεατινη(on,reflex που ειναι και σε καλη τιμη και αποτελεσματικες) αλλα σου λεω αν δεν συνδυασεις τα παραπανω ουτε με αυτην θα εχεις αποτελεσματα!ελπιζω να βοηθησα!!

  9. #39
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    Απ οτι καταλαβαινω εισαι σε μια φαση που και εγω εχω περασει..Μαλλον αυτο που σου λειπει ειναι η υπομονη και η πειθαρχεια! Για να αρχισεις να βλεπεις διαφορες στο σωμα σου, ισως θα πρεπει να ασχοληθεις λιγο πιο σοβαρα..Δλδ οχι σε φαση, αφου παω γυμναστηριο θα φτιαξει το σωμα μου..Οργανωσε αυστηρη διατροφη, χωρις σαβουρα κλπ, δινει πιο πολυ βαση στις προπονησεις σου και θα αλλαξει και το σωμα.. Μην πας γυμναστηριο απο αγγαρεια, να πηγαινεις και να τα δινεις ολα! Και σιγα σιγα ολα θα ερθουν..

  10. #40
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Ευχαριστώ για τις Γνώμες όλων!

    Οσο αφορά το θέμα τις κρεατίνης...Σκεφτομαι να δοκιμάσω να πάρω ενα συμπλήρωμα κρεατίνης που θα με βγάλει για ενα μήνα..Αυτο που με προβληματίζει είναι το εξής: Επειδή θα κάνω μέχρι και όλο τον Ιουνιο βαρη και μετα θα σταματήσω για διακοπές για κανα 2 μηνο..αντε να κανω πουσαπς και οτι ασκησεις μπορω με αλτηρες στο σπιτι κτλ..Εχοντας πάρει κρεατίνη ολο τον Ιουλιο και πηγαίνοντας γυμναστήριο για αυτο το διάστημα..μετα οταν θα σταματήσω για διακοπές μήπως είναι "κακο" αυτο??
    απο την αποψη οτι θα εχει ο οργανισμος μου μεγαλύτερα αποθέματα κρεατίνης σε σχεση με πριν και θα σταματήσω ετσι ξαφνικά το γυμναστήριο,,,,

  11. #41

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Καλα οτι ναναι, ευχαριστεις για τις γνωμες ολων αυτο που σου εμεινε ειναι η κρεατινη ομως. Τελοσπαντων...

  12. #42
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Καταλαβαίνω πως το λες megageo και καλα κανεις και το λες ετσι..

    Αυτο το σκεφτόμουν εδώ και καιρό απλά ετυχε να το προτείνει και ο jimbliz και γιαυτο το εθεσα ως ερώτημα..

  13. #43
    Pumping Iron Kallitexnis's Avatar
    Join Date
    05-05-09
    Location
    Athens
    Posts
    273

    Default

    Φιλε icsd απο τα λεγομενα σου, μαλλον επιβεβαιωνεις αυτο που σου ειπα λιγο πιο πανω.. Οτι δλδ δεν το εχεις δει και πολυ σοβαρα το ολο πραγμα..

  14. #44
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Οκ..Αυτό που κατάλαβα απο τα λεγόμενα σας είναι το εξής..προς το παρων θα κοιτάξω να τρωω περισσότερο..γιατι ήδη τρώω 5 γευματα ποιοτικά,στεγνά και τις ώρες που πρεπει ...λογικα η ποσότητα του φαγητού ειναι αυτο που θα κάνει την διαφορά απο εδώ και πέρα..και θα δω και καμια διαφορετική ασκηση απο αυτές που παρατίθενται στα ποστ..
    Αν είναι και κατι αλλο που θα έπρεπε να προσέξω πείτε μου γιατι είμαι διατεθειένος και έχω όρεξη να ασχοληθώ με το θεμα αυτο..

  15. #45

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Κάπου λες επίσης ότι δεν γυμνάζεσαι κάποιους μήνες το χρόνο για ξεκούραση; Δεν σου είπαν ότι αν κάθεσαι πάνω από 10-12 μέρες σε πρώτη φάση είσαι 8-10% κάτω; Είναι σαν να κάνεις δύο βήματα μπροστά και ένα πίσω.

  16. #46
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Αυτο ομολογω δεν το ήξερα :) ..Αν και το νιωθω οσο να ναι στις πρωτες προπονησηειςπου κανω μετα απο καιρο..

  17. #47
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    Ιδανικη περιοδος ξεκουρασης ενος ατομου που γυμναζετε ΟΛΟ το χρονο 3-5 φορες την εβδομαδα ειναι 10-15 μερες ΤΟ ΧΡΟΝΟ..........απο κει κ περα το μονο που καταφερνεις ειναι να ξεγελας τον ιδιο σου τον εαυτο....και η συνεπεια αυτου ειναι να μην δεις ποτε τα αποτελεσματα που θελεις..........

  18. #48
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Ετσι εξηγούνται ολα! Αυτο κανω εγώ εδω και 4 χρόνια...(ξεγελαω τον εαυτο μου...)!
    Σημαντική πληροφορία αυτή : )
    Thnx!

  19. #49
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by icsd View Post
    Ετσι εξηγούνται ολα! Αυτο κανω εγώ εδω και 4 χρόνια...(ξεγελαω τον εαυτο μου...)!
    Σημαντική πληροφορία αυτή : )
    Thnx!


    φιλε μου ο καθενας κανει οτι νομιζει αυτος καλητερο για αυτον οτιδηποτε και αν ειναι αυτο............δεν εχουμε ολοι τους ιδιους στοχους και την ιδια νοοτροπια........το bodybuilding ειναι κατι που κανουμε για παρτυ μας και για αυτα που θελουμε εμεις,και για το που θελουμε να φτασουμε........οπωτε απο οτι καταλαβα απο την ειρωνικη απαντηση σου ειναι κατι που γνωριζες ειδη.......¨΄-)

  20. #50
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Καθόλου!Δεν κατάλαβες καλά..το εννοώ αυτό που λέω και έκανες καλα που μου το είπες γιατι δεν ειχα σκεφτει καν ποσο καιρο μπορεις να ξεκουραζεσαι..
    Συμφωνώ απολυτα με αυτα που λες και δεν υπαρχει κανένας τονος ειρωνείας..!
    Και παλι thnx!

    και ετσι μαλιστα εξηγείται το οτι δεν εχω δει ακόμη το επιθυμητό αποτελεσμα :(
    Last edited by icsd; 27-05-10 at 23:46.

  21. #51
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by icsd View Post
    Καθόλου!Δεν κατάλαβες καλά..το εννοώ αυτό που λέω και έκανες καλα που μου το είπες γιατι δεν ειχα σκεφτει καν ποσο καιρο μπορεις να ξεκουραζεσαι..
    Συμφωνώ απολυτα με αυτα που λες και δεν υπαρχει κανένας τονος ειρωνείας..!
    Και παλι thnx!
    τι να σου πω ισως να μν καταλαβα εγω καλα................απλα μου φανηκε περιεργη η απαντηση γιατι σκεφτηκα οτι το οτι δεν κανεις ολο το χρονο προπονηση ειναι συνυδητη επιλογη μιας και δεν εχεις σκοπο να γινεις επαγγελματιας και οτι ειχες συνηδηση και γνωση το τι εκανες...και για ποιον στοχο........τεσπα......

  22. #52
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    καταλαβαίνω τι λες..Οντως ήταν συνειδητή η επιλογή της ξεκούρασης (λούφας) αλλα δεν ήξερα ποσο κοστίζει σε χάσιμο χρόνου και ποσο πίσω σε πάει στην πρόοδο που έχεις κάνει (και σε δύναμη και σε εμφάνιση..)....
    Ισα ισα με αυτο που μου είπες κατάλαβα οτι πρεπει να κάνω μικότερα διαλλείματα αν θέλω να δω το επιθυμητό αποτέλεσμα!
    Και ξαναλέω δεν υπήρχε κανένας τονος ειρωνίας...Ισα ίσα είμαι και αρχάριος και κοιτάω να μαθαίνω απο εσάς οχι να σας κρίνω :)

  23. #53
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by icsd View Post
    καταλαβαίνω τι λες..Οντως ήταν συνειδητή η επιλογή της ξεκούρασης (λούφας) αλλα δεν ήξερα ποσο κοστίζει σε χάσιμο χρόνου και ποσο πίσω σε πάει στην πρόοδο που έχεις κάνει (και σε δύναμη και σε εμφάνιση..)....
    Ισα ισα με αυτο που μου είπες κατάλαβα οτι πρεπει να κάνω μικότερα διαλλείματα αν θέλω να δω το επιθυμητό αποτέλεσμα!
    Και ξαναλέω δεν υπήρχε κανένας τονος ειρωνίας...Ισα ίσα είμαι και αρχάριος και κοιτάω να μαθαίνω απο εσάς οχι να σας κρίνω :)
    νταξη δεν τρεχει τπτ..........ο καθενας εδω μεσα με οσες γνωσεις εχει ειναι προθυμος να βοηθησει αυτον με λιγοτερες για να γινομαστε ολοι καλητεροι.....ολοι μας καθε μερα μαθενουμε και απο κατι καινουριο..........οσο αναφορα τωρα το χρονικο διαστημα αποχης.....τα πραγματα ειναι απλα και πραιπει να το κοιταξεις καταματα το θεμα..........απλα ειναι κριμα πχ να κανεις 4 μηνες κατι ξερω γω.....και να το παρατας για αλλους 3 και μετα φτου κ απο την αρχη.....αδικος κοπος θελω να πω γιατι και πεφτεις.......και κανεις οτι εχεις κερδισει........ειναι προτημοτερο κατα την αποψη μου να κανεις κατι συνεχομενο και αραιο..........δλδ πχ κανε 2 φορες την εβδομαδα προπονηση αν δεν θες 3η 4 αλλα κανο συνεχομενα εκει ειναι το νοημα............ελπιζω να βοηθησα εστω και λιγο..........

  24. #54
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-05-10
    Posts
    203

    Default

    Εχεις απόλυτο δίκιο φιλε Heavy Duty και θα κοιτάξω να το τηρήσω αυτό που λες! Και εγώ αυτό πιστεύω τελικά οτι ειναι το λάθος που κάνω αυτα τα χρόνια..thnx!


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •