Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 23 of 23
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    10-01-09
    Location
    Greece.
    Posts
    2

    Default Νέο πείραμα γονιδιακού φραγμού της Μυοστατίνης

    Τρελα αποτελεσματα ! :

    http://www.dailytech.com/MuscleGrowt...ticle17082.htm

  2. #2
    Pumping Iron Panos-5's Avatar
    Join Date
    22-01-09
    Location
    Athens
    Posts
    523

    Default

    Πράγματι εντυπωσιακά αποτελέσματα!

    Οι μύες των πιθήκων συνέχισαν να μεγαλώνουν ακόμα και 12 μήνες
    μετά το τέλος της θεραπειας!
    Μάλιστα "one of the test subjects demonstrated an incredible 78 percent increase in leg muscle strength..."

    Πουλάω το αυτοκίνητό μου και τις λίρες της γιαγιάς μου και
    φεύγω κατευθείαν για το Ohio State University!!:D:D

    Σε λίγο καιρό θα σας βάλω φωτό "πριν και μετά"!![:-viking]
    Για να μπω στο μάτι του Ακαλούπουτου, του Steroid και μερικών άλλων εδώ μέσα...:D:D:D

    Πάντως για να μιλήσουμε σοβαρά, αναρωτιέμαι πως θα εξελιχθεί ο κλασσικος αθλητισμός αν όλοι οι αθλητές
    κάνουν χρήση της νεας θεραπείας...

  3. #3
    Unworthy
    Join Date
    12-04-07
    Location
    αθηνα, Greece.
    Posts
    817

    Default

    μπορω να παω σαν πειραματοζωο; αρκετοι/ες με αποκαλουν αρκουδα,γουρουνι,γοριλα κλπ

  4. #4

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Panos-5

    Πράγματι εντυπωσιακά αποτελέσματα!

    Οι μύες των πιθήκων συνέχισαν να μεγαλώνουν ακόμα και 12 μήνες
    μετά το τέλος της θεραπειας!
    Μάλιστα "one of the test subjects demonstrated an incredible 78 percent increase in leg muscle strength..."

    Πουλάω το αυτοκίνητό μου και τις λίρες της γιαγιάς μου και
    φεύγω κατευθείαν για το Ohio State University!!:D:D

    Σε λίγο καιρό θα σας βάλω φωτό "πριν και μετά"!![:-viking]
    Για να μπω στο μάτι του Ακαλούπουτου, του Steroid και μερικών άλλων εδώ μέσα...:D:D:D

    Πάντως για να μιλήσουμε σοβαρά, αναρωτιέμαι πως θα εξελιχθεί ο κλασσικος αθλητισμός αν όλοι οι αθλητές
    κάνουν χρήση της νεας θεραπείας...


    </blockquote id=quote>

    Πάνο...δεν τρέχει και τίποτα βάλε μας μόνο το "μετά":D:D[:-bulb]χαχα πλάκα κάνω ρε!:D

    Ευχαριστούμε για την έρευνα,όντως 1 step closer.

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Αντρέα το "βινύλιο" έχει όλο το ζουμί... αυτό είναι που σε κάνει να ανεβάζεις τον πήχη και να νιώθεις προσωπική ικανοποίηση για το όποιο αποτέλεσμα.
    Θα παραμείνω και εγώ old school...

    Ευχαριστούμε πάντως πάρα πολύ για την έρευνα

  6. #6

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sergoun

    Αντρέα το "βινύλιο" έχει όλο το ζουμί... αυτό είναι που σε κάνει να ανεβάζεις τον πήχη και να νιώθεις προσωπική ικανοποίηση για το όποιο αποτέλεσμα.
    Θα παραμείνω και εγώ old school...

    Ευχαριστούμε πάντως πάρα πολύ για την έρευνα
    </blockquote id=quote>

    Σέργιε μάλλον δεν κατάλαβες ήταν και διφορούμενο αυτό που έγραφα βασικά, για ζουμί μιλούσα ή μάλλον πιο συγκεκριμένα λάδι [:-angel]

    Θού Κύριε [:-taped]

  7. #7
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos


    Σέργιε μάλλον δεν κατάλαβες ήταν και διφορούμενο αυτό που έγραφα βασικά, για ζουμί μιλούσα ή μάλλον πιο συγκεκριμένα λάδι [:-angel]

    Θού Κύριε [:-taped]
    </blockquote id=quote>

    [:-taped][:-taped][:-taped][:-taped][:-taped]

    χαχαχα, αθώο παιδάκι φάνηκα[:-smirk][:-ashamed]

  8. #8
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Δηλαδη με αυτη τη θεραπεια θα φουσκωνεις χωρις να γυμναζεσαι?Κι αν ναι θα φουσκωνεις για παραδειγμα οσο ο ronnie η ο arnold χωρις γυμναστηριο?Και αυτο το φουσκωμα χωρις τις παρενεργειες των αναβολικων στεροειδων?Αν ξερει κανεις να απαντησει ας κανει τον κοπο να διαφωτισει και τους ασχετους
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  9. #9
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Βασικα απ'οτι καταλαβα αυτη η θεραπεια προκαλει μυικη υπερπλασια και οχι μυικη υπερτροφια οπως γινεται με το γυμναστηριο.Αρα ο συνδυασμος μυικης υπερπλασιας με αυτη τη θεραπεια που απ΄'οτι φαινεται εχει μονιμα αποτελεσματα,σε συνδυασμο με το γυμναστηριο θα προκαλεσει πολυ μεγαλυτερα αποτελεσματα απο τους σημερινους bodybuilders.Μου φαινεται οτι θα υπαρξουν ατομα που θα ειναι κυριολεκτικα σαν τον hulk
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  10. #10
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Τα σημερινα αναβολικα στεροειδη και η αυξητικη ορμονη προκαλουν μυικη υπερτροφια ή υπερπλασια?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  11. #11
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    εγω πιστευω πως καποιοι bbers εχουν δοκιμασει σιγουρα πραματακια που ισως ηταν σε πειραματικο σταδιο..απλα εμεις δεν θα το μαθουμε ποτε..δεν νομιζω παντως να υπαρχει καποιος απο τους ''μεγαλους'' που να μην εχει δοκιμασει κατι ενα βημα παραπερα..αυτο βεβαια ειναι η γνωμη μου..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  12. #12
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Giorgos18

    Τα σημερινα αναβολικα στεροειδη και η αυξητικη ορμονη προκαλουν μυικη υπερτροφια ή υπερπλασια?
    </blockquote id=quote>Τα αναβολικα προκαλουν υπερτροφια και η αυξητικη υπερπλασια

  13. #13
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Ολα αυτα αφορουν τα παιδια μας που απλα οιστευω οτι ποτε δεν θα δουν ζωντανα ενα γυμναστηριο.Ισως να υπαρχουν μερικα vintage για τους παραδοσιακους μή ισως να βλεπουν σε μουσειο καποια οργανα γυμναστικης.Μιλαω για μενα που δεν εχω παιδια ετσι?
    Με χαπακια και δεν ξερω γω τι αλλο θα γινονται τερατα με το 10% της δικιας μας προσπαθειας....
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  14. #14
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    ελα ρε υπερβαλλεις..θα υπαρχουν γυμναστηρια οσα και τωρα αλλα θα ειναι ακομα πιο hi tech και fitness(περισσοτερο καφε-χωρος αναψυχης και λιγοτερο γυμναστηριο)..
    αν ο φιλος ενδιαφερεται μπορει να διαβασει για την υπερτροφια και την υπερπλασια εδω:http://www.maximumfitness.gr/arthra/ypertrofia/01.html
    το περιεργο ειναι οτι λεει οτι στην ουσια μυικη υπερπλασια δεν υφισταται..η τελος παντων κατι δεν καταλαβαινω καλα εκει..ας εξηγησει καποιος εμπειρος..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  15. #15
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    μπα,οτι χαπια και ενεσεις και να βγουν αυτος που γυμναζεται σκληρα και διατρεφεται σωστα παντα θα εχει ενα πλεονεκτημα παραπανω.δε νομιζω να σε κανουν τα χαπια 120 κιλα με 4% λιπος
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  16. #16
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    ναι 120 κιλα με 4% λιπος δεν γινεσαι φυσικα με τιποτα φιλε μου οσο κι αν χτυπιεσαι στο gym.
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  17. #17
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Εννοουσα πως οσο και αν προοδευσει η χημεια δε νομιζω να μπορεις μονο με φαρμακα να γινεις 120 κιλα με 4% λιπος χωρις να σταξεις μια σταλα ιδρωτα και τρωγοντας ολη μερα πιτσες και κοκα κολες σπιτι
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  18. #18
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    [:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  19. #19
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Το θεμα ειναι οτι δεν θα ειναι μονο θεμα χημειας αλλα καθαρα μετατροπης γονιδιων (αν το λεω σωστα).Δεν νομιζω να ειναι μακρια οι εποχες (20-30 χρονια) που θα εχουμε οτι θελουμε μεσω των γονιδιων,μαλλια,ταχυτητα,εκρηκτικοτητα,πρασινα ματια,μπλε ματια,μεγαλο 'οργανο',οτι θελουμε....
    Επαναλαμβανω οπως το να βλεπουν οι γιαγιαδες μας τα κινητα απο κει που στα χρονια τους δεν ειχαν καν τηλεφωνο ετσι και μεις δεν μπορουμε να φανταστουμε καν την προοδο που θα γινει.
    Κουβιδη φιλε μου δεν υπερβαλλω ,για να καταληξω,απλα πιστευω οτι φαινονται υπερβολικα ολα αυτα γιατι δεν τα φανταζομαστε...
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  20. #20
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Φιλε μου ισως να εχεις δικιο..Μακαρι να ζουμε ακομα τοτε να το μαθουμε..εγω πανττως ελπιζω το παιδι μου να πηγαινει σε κανονικο γυμναστηριο οπως πηγαινω και εγω..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  21. #21
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    Φιλε μου ισως να εχεις δικιο..Μακαρι να ζουμε ακομα τοτε να το μαθουμε..εγω πανττως ελπιζω το παιδι μου να πηγαινει σε κανονικο γυμναστηριο οπως πηγαινω και εγω..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  22. #22

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Giorgos18

    Εννοουσα πως οσο και αν προοδευσει η χημεια δε νομιζω να μπορεις μονο με φαρμακα να γινεις 120 κιλα με 4% λιπος χωρις να σταξεις μια σταλα ιδρωτα και τρωγοντας ολη μερα πιτσες και κοκα κολες σπιτι
    </blockquote id=quote>

    Ποτέ μη λες ποτέ Γιώργο μου,γιατί το "ποτέ" είναι μια μεγάλη,πολύ μεγάλη,πάρα πολύ μεγάλη λέξη...
    Θα χρειάζεσαι 1 πραγματάκι:

    1)Έναν ειδικό επάνω στη διατροφή σου
    Τα υπόλοιπα ίσως και να καθορίζονται από άλλους παράγοντες μέχρι τότε.
    Ίσως και να κάνω και λάθος,πολύ πιθανό-κάνω καμιά φορά:D,αλλά time will tell.

  23. #23
    Advanced Bodybuilder HEAVY DUTY's Avatar
    Join Date
    12-10-07
    Location
    .
    Posts
    940

    Default

    καποια πραγματα δεν αλλαζουν ποτε........εξελισοντε αλλα δν αλλαζουν........οπως δεν αλλαξε ποτε το οτι απο πααααααααααααρα πολυ παλια κανανε πιεσεις παγκου και τρωγανε κοτοπουλο και αναπτυσαν μυικη μαζα.........εως και σημερα που ο κοσμος εξακολουθει να κανει πιεσεις παγκου.........αλλα εχει στην διαθεση του 100 μηχανηματα για την ιδια κινηση.........και το κοτοπουλο κανει ακομα δουλεια αλλα υπαρχουν και τα συμπληρωματα πλεων που βοηθανε και αναπληρωνουν τα 40 γρ πρωτεινης που παιρνεις απο το κοτοπουλο............απλα ολα εξελισοντε........καποιες βασεις ειναι ιδιες...........τα 2 παραδειγματα που εδωσα πιο πανω ειναι τυχαια απλα για να καταλαβετε τι λεω με παραδειγματα.......αυτο πιστευω και για το μελλον..........


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •