Λοιπον, τον τελευταιο μηνα με εχουν πιασει στο αριστερο στηθος καποιοι πονοι, και το μυαλο μου πηγε αμεσως την καρδια και για αυτο πηγα σε ενα καρδιολογο και του ειπα τι συνεβει και ετσι πηγα να κανω ενα τριπλεξ καρδιας.

Τα αποτελεσματα ηταν φυσιολογικα εκτος απο τον αριστερο κολπο ο οποιος ηταν διογκωμοενος δηλ 40,8 mm με οριο τα 39mm.η καρδιολογος μου ειπε οτι εχω την καρδια του αθλητη και αυτο εχει γινει απο τη βαρη.(κανω ενα χρονο με αρκετα εντονη προπονηση)

Επειτα μου ειπε να κανω τριπλεξ θυροειδους και τεστ κοπωσεως και να της φερω τις τελευταιες γενικες εξετασεις(τις ειχα κανει πριν 6 μηνες)
Τελικα, το τριπλεξ θυροειδους ηταν μια χαρα(φυιολογικα αποτελεσματα) και το τεστ κοπωσεως επισης μια χαρα. Τις τα πηγα ολα μαζι με τις γενικες οι οποιες και αυτες ηταν μια χαρα εκτως απο το ουρικο οξυ λογω ηψηλης πρωτεινης(το οποιο δεν ειναι τπτ)

Τελοςπαντων, το θεμα ειναι οτι εκανα ολες τις απαρετητες εξετασης και οπως ειπα παραπανω δεν βρεθηκε κατι επικινδυνο και σημαντικο και η γιατρος μου ειπε να μην σηκωνω πολλα βαρη και με ενταση. επισης την τελευταια βδομαδα δεν πηγα γυμ για ξεκουραση. Δηλ με λιγα λογια τα αποτελεσματα των εξετασεων δεν δειχνουν κατι αλλα εγω νιωθω ενοχλησεις συνεχως χωρις να κανω κατι.

Sorry για το μεγαλο ποστ αλλα ηθελα να τα πω μαζεμενα. Το ξερω οτι δεν ειστε γιατροι απλα θα ηθελα να ακουσω μια γνωμη καποιων πιο εμπειρων η καποιων που γνωριζουν επι του θεματος.