Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default ZMA "ON" vs ZMA HP "EAS" (ερωτησεις-αποριες)

    ΖΜΑ "ΟΝ
    Vitamin B6 10.5mg
    Mangesium 450mg
    Zinc 30mg

    ΖΜΑ HP "ΕΑS
    Vitamin B6 5mg
    Mangesium 225mg
    Zinc 15mg
    Vitamin C 500mg
    Vitamin E 113mg
    N-Acetylcysteine 200mg

    Aπο το σχετικο αρθρο του Σταυρου παπαδοπουλου:
    "...1 δόση zma 30mg ψευδαργύρου, 450 mg μαγνησίου, και γύρω στα 11 mg βιταμίνης Β6" "

    Oι ερωτησεις που εχω ειναι 2,αφου ως γνωστο το ΖΜΑ αποτελειται απο συγκεκριμενες ουσιες σε συγκεκριμενη αναλογια, τι το διαφορετικο δινει το σκευασμα της "ΕΑS", γιατι υπαρχει αυτη η διαφορα στα συστατικα τους και στην αναλογια των κοινων συστατικων μεταξυ των 2 εταιριων?
    Η δευτερη ερωτηση αφορα την καζεινη, απο οτι λενε θα ητανε να αποφευγεται αλλοι παλι υποστηριζουν οτι δεν εχει σημασια, προσωπικα πριν τον υπνο πινω τα ZMA μαζι με τη καζεινη, τι γνωμη εχετε για αυτο?

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    φίλε η καζείνη έχει ασβέστιο και ετσι δεν κανει με το zma.

    το ζμα της ΕΑΣ έχει επίσης βιταμίνη c kai e, που ειναι αντιοξειδωτικά, και κατι αλλο που δεν ξερω τι ειναι. Δεν ειναι δηλαδή καθαρό zma.

    και επισης, η δοση για το ζμα της εας ειναι 8 καψουλες, εχει περιπου τις ιδιες ποσοτητες σε μαγνήσιο και ψευδαργυρο με αυτο της ον, + τα προσθετα.

  3. #3
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Αν δεν κάνω λάθος η αποφυγή έχει να κάνει με το ασβέστιο και όχι με την καζείνη. Λέγεται ότι δεν απορροφάται πλήρως μαζί με αυτό. Επίσης γενικότερα θέλει άδειο στομάχι (όσο γίνεται τουλάχιστον)...
    Για το άλλο που ρωτάς, μπορεί να δρουν και καλά συνεργιστικά ή απλά να είναι κολπάκι για να το πουλήσουν πιο ακριβά.

  4. #4
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    συνονοματε γιαννη, αυτο ειχα διαβασει και εγω, αλλα ψαχνοντας ειδα οτι παιζει και η αποψη του να μην επηρεαζονται, δε ξερω τι να πιστεψω.
    Sok, ναι το τελευταιο που λες εχει μια βαση...

  5. #5
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    καλα ακολουθα τωρα την πρωτη αποψη για να ειμαστε σιγουροι και μετα βλεπεις. επισης επειδη εχω χρησιμοποιήσει και τα δύο προιόντα, αυτο της on μου φανηκε πιο δυνατο στο θεμα του υπνου, δηλαδή με ηρεμουσε και κοιμόμουνα καλα, ισως γιατί ειναι ολη η δόση πριν τον υπνο, ενω στο αλλο λεει να παιρνεις τις 4 ακψουλες πριν τον υπνο και τις αλλες 4 μεσα στη μερα. Αν δεν χρησιμοποιείς καποιο συμπληρωμα βιταμινών, (βτι. c κτλ) τοτε το ΗΡ ισως ειναι καλυτερη επιλογή, επειδή όμως είναι και πιο ακριβο εγω θα προτεινα να παρεις της ον και χωριστα βιταμίνη c.

  6. #6
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    20-12-09
    Location
    .
    Posts
    14

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giannis_m

    επισης επειδη εχω χρησιμοποιήσει και τα δύο προιόντα, αυτο της on μου φανηκε πιο δυνατο στο θεμα του υπνου, δηλαδή με ηρεμουσε και κοιμόμουνα καλα...
    </blockquote id=quote>

    ακριβως την ιδια αισθηση εχω και εγω

  7. #7
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-10-09
    Location
    .
    Posts
    87

    Default

    Την ίδια αίσθηση που δίνει κ ένα συμπλήρωμα καθαρού Μg!

  8. #8
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    16-10-09
    Location
    .
    Posts
    87

    Default

    Την ίδια αίσθηση που δίνει κ ένα συμπλήρωμα καθαρού Μg!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •