Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    New Member
    Join Date
    17-11-09
    Location
    .
    Posts
    37

    Default Τι πρόγραμμα κοιλιακών να ακολουθήσω;

    γεια σας παιδια......μηπος μπορει να μου προτεινει κανεις προγραμα κοιλιακων΄;γυμναζομαι καιρο αλλα δν λεει να γραμοσο παντου εχο δει διαφορα στι δε κοιλια δεν εχο σχεδον τιποτα μιπος φταει οτι στα 14 εχασα 22 κιλα σε 2μισι μινες;;γιατι εκει ειχα το πιο σοβαρο προβλιμα εκει ιταν η λυποαποθηκη μου.περιμενω γνομες σασ......

  2. #2

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    To πρόγραμμα που ψάχνεις λέγεται δίαιτα[:-thumbu]

  3. #3
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Andrikos

    To πρόγραμμα που ψάχνεις λέγεται δίαιτα[:-thumbu]
    </blockquote id=quote>

    +1[:-thumbu] Αφού έχασες απότομα κιλά, σίγουρα έχεις ακόμα αρκετό λίπος στην κοιλιά και γι' αυτό δεν φαίνονται οι κοιλιακοί σου. Πόσα κιλά είσαι και τι ύψος έχεις; Πόσο καιρό γυμνάζεσε;

  4. #4

    Join Date
    25-02-08
    Location
    sparta, lakonia, Greece.
    Posts
    257

    Default

    +1 στον Andriko!
    Απλά κάνε κοιλιακούς όπως κάνεις κάθε άσκηση.Φτιάξε την διατροφή σου και φυσικά αερόβιο!

  5. #5
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    +1 στις παραπάνω συμβουλές.

    Σωστή διατροφή, σωστή γυμναστική και υπομονή το κυριότερο.




    Αααααααα, και όχι υπερβολές στην εκγύμναση των κοιλιακών!!! Μύες είναι και αυτοί, θέλουν ανάρρωση

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    2 φορές τη βδομάδα κοιλιακοί είναι υπεραρκετές. Και όχι πάνω από 3 ασκήσεις τη φορά (και οι 3 που λέω πολλές είναι)
    Hypertrophy for the win!

  7. #7
    New Member
    Join Date
    17-11-09
    Location
    .
    Posts
    37

    Default

    παιδια εχο λιποσ 12% μην το κανουμε και τραγικο γυμναζομαι 4 χρονια απο τοτε ποθ εχασα τα κιλα τα πολα σχεδον απλοσ για τιν δουλεια που εχο ριξει και τι διατροφη μου που κανω δεν ειμαι ευχαριστημενοσ μεν εχει μυκρυνει η κοιλια μου και ειναι λεπτη και σκληρη αλλα δν γραμονει σχεδον καθολου ισοσ να παιζει ρολο που η κοιλια μου ιταν τεραστια παλια¨;ισοσ να φταει και το καλουπι μου τι να πω............εχει κανεις να μου προτεινει κανα προγραμα¨;

  8. #8

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Κανείς δεν γίνεται τραγικός απλά εσύ είσαι ημιμαθής φίλε μου (και please μην το πάρεις στραβά).

    Ρώτησες την γνώμη μας , απλά δεν άκουσες μία βολική απάντηση , αν σου πρότεινα 2-3 ασκήσεις για κοιλιακούς με ενα Χ εύρος επαναλήψεων δεν θα είχε καμία ορατή διαφορά με άλλες ασκήσεις και άλλο εύρος επαναλήψεων που θα σου πρότεινε κάποιος άλλος[:-angel]

    Το είπες και μόνος σου ότι έχεις 12% λίπος (αν και προσωπικά αμφιβάλω ότι είναι τόσο).
    Αλλά και 12% να έχεις πρέπει να πέσεις στο 8-9% για να δεις τους κοιλιακούς σου και αυτό γίνεται με υποθερμιδική δίαιτα.

  9. #9

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Μα αυτο που σου λενε τα παιδια ειναι πως οι κοιλιακοι αν φαινονται δεν ειναι θεμα εκγυμνασης αλλα σωματικου λιπους και γενετικων. Το 12% αν ειναι πραγματι αληθεια (το λεω ετσι οχι γιατι λες ψεμματα απλα γιατι οι περισσοτεροι εχουν εσφαλμενη εντυπωση για το ποσο ειναι το λιπος τους) ειναι μια χαρα αλλα οχι αρκετο για να φαινονται οι κοιλιακοι σου. Στα περισσοτερα καλουπια οι κοιλιακοι φαινονται κομμενοι απο 10% και κατω. Οσο κι αν σου φαινεται περιεργο , τους πιο καλοσχηματισμενους κοιλιακους τους εχω δει σε ατομα...που δεν κανουν κοιλιακους! Απλα αυτοι εχουν τρομερα καλουπια και βεβαια πολυ χαμηλο σωματικο λιπος. Τωρα αν σωνει και καλα θεωρεις οτι ειναι η ασκηση αυτη που σου λειπει τοτε προτεινω 5λεπτα κοιλιακους συνεχομενους 2-3 φορες την βδομαδα σε ρυθμο αεροβιας, δηλαδη χωρις διαλλειμμα και να πηγαινεις απο την μια ασκηση στην αλλη. Απο ασκησεις δεν ειναι αναγκη να κανεις εξωτικες ασκησεις απλα οτι κανεις, να εχεις σωστες αναπνοες,πληρη κινηση και αυτοσυγκεντρωση στο κομματι που γυμναζεις.

    edit: Τωρα ειδα το ποστ του Ανδρεα,συμφωνω(τα ιδια ειπα δηλαδη), τα μεγαλα πνευματα συναντωνται :D

  10. #10
    New Member
    Join Date
    17-11-09
    Location
    .
    Posts
    37

    Default

    file antriko den to pairno strava kai tis gnomes sas tis akouo den to paizo xerolas an to paiza dn tha rotaga kan theoro oti exete polles gnoseis...file magageo ok tha dokimaso auto me ta 5 lepta pou mou eipes......euxaristo paidia gia to tis apantiseis kai to xrono sas.......

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-12-09
    Location
    .
    Posts
    5

    Default

    καλησπέρα παιδια
    μήπως μπορείτε να μου προτείνετα κανένα σαητ με video κοιλιακών;;;
    ευχαριχτώ

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    25-11-08
    Location
    Greece.
    Posts
    37

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by giorgos27

    καλησπέρα παιδια
    μήπως μπορείτε να μου προτείνετα κανένα σαητ με video κοιλιακών;;;
    ευχαριχτώ
    </blockquote id=quote>Τσέκαρε το www.exrx.net. Έχει videos με όλες τις ασκήσεις όλων των μυικών ομάδων.....

    Για κοιλιακούς τα videos είναι εδώ: http://www.exrx.net/Lists/ExList/WaistWt.html

  13. #13
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Καλη διατροφη το κυριοτερο βραστά πολλα μειωσε υδατανθρακα αρκετααααα!!!Κανε ενα προγραμμα με ολλα τα σετ στις 12 επαναληψεις μικρα διαλειματα 1 μιν η λιγοτερο μεταξυ των σετ.3 φορες τη βδομαδα κοιλιακους 3 ασκησεις/3 σετ σε 15 λεπτα να τελιωνεις οποτε πολυ λιγο ξεκουραση και διαδρομο με εναλαγεσ στι ταχυτητα απο αργα σε γριγορα ανα 1-2 λεπτα κανα 20λεπτο.Αρκετη προτεινη απο φαγητο η συμπληρομα πρασινο τσαγακι καφεδακια σκετα κανα λιποτροπικο και αν σε 1 μινα δεν εχεισ κοιλιακα αξογα αν οντως εχεισ 14% εγω αλλαζω ονομαααααααα:D
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •