Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 40
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default Πρόγραμμα - Σετ - Επαναληψεις, Γνώμες?

    Καταρχας, γεια σε ολους και καλα χριστουγεννα !!!!!!!!!

    Γραφω το προγραμμα που κανω αυτην την περιοδο απο κατω, και θελω απο τους γνωστες να μου πουν τυχον λαθοι και αλλαγες που πρεπει να κανω...

    ΤΕΤΑΡΤΗ

    Στηθος[u]</u> - Τρικεφαλα[u]</u> κανοντας της Εξης ασκησεις :
    1. Πιεσεις Με αλτηρες στον οριζοντιο παγκο
    2. Πιεσεις με αλτηρες στον επικλινη
    3. Πεκ ντεκ ( Αλλα με τεντομενα χερια )
    4. Cross Over

    1. Πιεσεις Με τροχαλια ( Κλειστη Λαβη )
    2. Αναστροφες Με μονη τροχαλια
    3. Βυθισεις

    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

    Πλατη[u]</u> - Δικεφαλα[u]</u>
    1. Μονοζυγο ( Εμπροσθολαιμιες )
    2. Ελξεις Με τροχαλια ( Επισθολαιμιες )
    3. Κωπηλατικη ( Ανοιχτη Λαβη )
    4. Ελξεις Με τροχαλια ( Εμπροσθολαιμιες Κλειστη Λαβη )

    1. Στραβομπαρα Ορθιος ( Ανοιχτη Λαβη )
    2. Στραβομπαρα καθιστος ( Κλειστη Λαβη - Μαξιλαρη )

    ΣΑΒΒΑΤΟ

    Ομοι[u]</u> - Ποδια[u]</u>
    1. Πιεσεις Με Μπαρα ( Οπισθολαιμιες )
    2. Εκτασεις Με αλτηρες ( Καθιστος )
    3. Προτασεις
    4. Αναποδο Πεκ Ντεκ
    5. Αρσεις Ομων

    1. Scotch
    2. Εκτασεις Τετρακεφαλων
    3. Καμψεις ( Για δικεφαλα )
    4. Προσαγωγοι
    5. Γαμπες

    Συνολο κανω 3 σετ, στο 1ο κανω 30 επαναληψεις για να αιματοθουν οι μυες, στο 2ο κανω τις μισες επαναληψεις ( 15 ) με τα διπλασια κιλα και στο τελευταιο φορτωνω λιγο ακομα στα κιλα και κατεβαινω στις 8 με 10 επαναληψεις ( Αυτα τα κανω με ελαχιστα διαλλειματα σε στυλ super-set ) . Η μονη διαφορα ειναι στα δικεφαλα, αφου κανω 2 ασκησεις κανω 4 σετ με τον παραδοσιακο τροπο

    Θα ηθελα την βοηθεια σας να μου πειτε τι διορθωσεις πρεπει να κανω για να βελτιωθω.....Ευχαριστω εκ των προτερων !!!

    Υ.Γ. Ειμαι 17 χρονων, 1.80 Υψος, 76 Κιλα,

  2. #2
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by masterdk


    ΤΕΤΑΡΤΗ

    Στηθος - Τρικεφαλα κανοντας της Εξης ασκησεις :
    1. Πιεσεις Με αλτηρες στον οριζοντιο παγκο
    2. Πιεσεις με αλτηρες στον επικλινη
    3. Πεκ ντεκ ( Αλλα με τεντομενα χερια )
    4. Cross Over

    1. Πιεσεις Με τροχαλια ( Κλειστη Λαβη )
    2. Αναστροφες Με μονη τροχαλια
    3. Βυθισεις
    </blockquote id=quote>
    Θα εβαζα ανοιγματα αντι για πεκ ντεκ(αν και ειναι οκ!απλη προσωπικη προτιμηση!) και θα εβαζα στα τρικεφαλα γαλλικες αντι βυθισεις και σχοινι αντι πιεσεις τροχαλιας.

    <blockquote id=quote>Quote:
    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

    Πλατη[u]</u> - Δικεφαλα[u]</u>
    1. Μονοζυγο ( Εμπροσθολαιμιες )
    2. Ελξεις Με τροχαλια ( Επισθολαιμιες )
    3. Κωπηλατικη ( Ανοιχτη Λαβη )
    4. Ελξεις Με τροχαλια ( Εμπροσθολαιμιες Κλειστη Λαβη )

    1. Στραβομπαρα Ορθιος ( Ανοιχτη Λαβη )
    2. Στραβομπαρα καθιστος ( Κλειστη Λαβη - Μαξιλαρη )
    </blockquote id=quote>

    Εγω θα εβγαζα την 4η απο την Πλατη(Ελξεις με τροχαλια) και θα εβαζα κωπηλατικη με αλτηρα η μπαρα. Δικεφαλα θα εβαζα καμψεις με αλτηρες αντι για Σταβομπαρα ορθιος. Αμα δεν περνουν ευκολα θα εβαζα και αλλη μια για 2 σετ.

    <blockquote id=quote>Quote:
    ΣΑΒΒΑΤΟ

    Ομοι[u]</u> - Ποδια[u]</u>
    1. Πιεσεις Με Μπαρα ( Οπισθολαιμιες )
    2. Εκτασεις Με αλτηρες ( Καθιστος )
    3. Προτασεις
    4. Αναποδο Πεκ Ντεκ
    5. Αρσεις Ομων
    </blockquote id=quote> Δεν θα εκανα οπισθολαιμιες μονο εμπροσθολαιμιες.Το αναποδο πεκ ντεκ δεν μου αρεσει γενικοτερα:D( δυσκολα απομονωνεις σωστα).Αρσεις Ωμων θα τις εβαζα στην ημερα της πλατης και θα εκανα λιγα σετ.Γενικοτερα θα εκανα εκτασεις,πιεσεις, προτασεις και τιποτα αλλο.
    <blockquote id=quote>Quote:
    1. Scotch
    2. Εκτασεις Τετρακεφαλων
    3. Καμψεις ( Για δικεφαλα )
    4. Προσαγωγοι
    5. Γαμπες
    </blockquote id=quote>
    Tι Scotch??????????!! Scotch whiskey;; Περνω μια μπουκαλα και βαραω καθισματα ενα πραγμα;:D:D
    <blockquote id=quote>Quote:
    Συνολο κανω 3 σετ, στο 1ο κανω 30 επαναληψεις για να αιματοθουν οι μυες, στο 2ο κανω τις μισες επαναληψεις ( 15 ) με τα διπλασια κιλα και στο τελευταιο φορτωνω λιγο ακομα στα κιλα και κατεβαινω στις 8 με 10 επαναληψεις ( Αυτα τα κανω με ελαχιστα διαλλειματα σε στυλ super-set ) . Η μονη διαφορα ειναι στα δικεφαλα, αφου κανω 2 ασκησεις κανω 4 σετ με τον παραδοσιακο τροπο
    </blockquote id=quote>
    Αν και μου αρεσουν οι ασκησεις σου, δεν μου αρεσει η εκτελεση τους. Κανε ενα καλο ζεσταμα με μετρια κιλα/πολλες επαναληψεις και κανε 3 λειτουργικα,καλα σετ των 8-10 επαναληψεων σε καθε ασκηση με ενα λογικο διαλλειμμα. Για δικεφαλα 4σετ/ασκηση ειναι οκ. Γενικως το βρισκω καλες ολες οι ασκησεις που εχεις βαλει και μπορεις να τις προσθαφαιρεις με αυτες που σου ειπα/εχεις βαλει την επομενη φορα που θα αλλαξεις το προγραμμα σου!

    Καλα χριστουγεννα και σε εσενα!
    YOU can('t)change genes...

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Πρωτον Ευχαριστω για την απαντηση......

    Στα τρικεφαλα μπορω να αλλαξω τις βυθισεις αμα θεωρεις οτι ειναι καλυτερες οι γαλλικες,
    αφου μπορω να πω οτι και οι 2 με πιανουν....
    Για τις πιεσεις ομως, ξερω οτι ειναι η βασικη ασκηση των τρικεφαλων, και για αυτο πολυ σπανια την αλλαζω....αμα εχεις αλλη γνωμη, πες μου να μαθαινω....

    Οσον αφορα την πλατη, εννοεις να αφαιρεσω τις ελξεις με τροχαλια κλειστει λαβη ετσι ??? γτ η κωπηλατικη με αλτηρα ξερω οτι πιανει χαμηλα !!!

    Μμμ, Για τα δικεφαλα.... δεν βαζω καμψεις γτ δυστυχως δν με πιανουν καθολου ( Την εχω κανει και καθιστος και ορθιος, και αυστηρα με λιγα κιλα, και με κλεψιματα φορτωνοντας...αλλα τπτ )
    Δλδ, πιστευεις οτι αμα βαλω π.χ και μια αυτοσυγκεντρωση μαζι με αυτα που εχω τωρα, θα ειναι καλυτερα ??

    Για τους ομους, που ειναι η βασικοτερη μυικη ομαδα μου αναφερεις οτι κανεις 3 ασκησεις....τις θεωρω εξαιρετικα λιγες !!!
    Οι οπισθολαιμιες, με τις εμπροσξολαιμιες πιεσεις πιανουν στο ιδιο σημειο ???

    Πηγαινε πιες ενα μπουκαλακι ουισκι και κανε SCOTCH να δεις....φορτωνεις κιλα και δεν καταλαβαινεις και χριστο.... αμα δεν εχεις πεσει κατω... :D :D :D

    Κοιτα φιλε μου, αυτο το προγραμμα, το ειχε πει ενας Personal Trainer ενος φιλου μου...και για αυτο το εκανα...λεω θα αξιζε....τωρα, τι να σου πω, δεν ξερω αμα ειναι τελικα καλο, για αυτο και ρωταω .... προς το παρον το εχω κανει μια εβδομαδα και δεν εχω προλαβει να δω διαφορα !!!!

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by masterdk



    Κοιτα φιλε μου, αυτο το προγραμμα, το ειχε πει ενας Personal Trainer ενος φιλου μου...και για αυτο το εκανα...λεω θα αξιζε....τωρα, τι να σου πω, δεν ξερω αμα ειναι τελικα καλο, για αυτο και ρωταω .... προς το παρον το εχω κανει μια εβδομαδα και δεν εχω προλαβει να δω διαφορα !!!!
    </blockquote id=quote>

    Το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν σημαίνει απαραίτητα πως ταιριάζει σε όλους. Άλλες ιδιαιτερότητες έχει ο φίλος σου, άλλες εσύ.
    Αν είναι καλό αυτό θα το κρίνεις εσύ, αν σε πιάνουν οι ασκήσεις αλλά με την προϋπόθεση πως τις κάνεις σωστά.

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Το ξερω οτι ειναι διαφορετικα για καθε ατομο...... αλλα ετσι οπως εχω κανει 3,4 προπονησουλες με αυτο το προγραμμα βλεπω οτι με πιανει..... απλα ρωταω για να μου πειτε τι να αλλαξω, επειδη ισως καποιος αλλος εχει διαφορετικη γνωμη πανω σε κατι, επαναληψεις , τροπος εκτελεσης, οτι και αν ειναι αυτο !!!

    Αμα δεν συμφωνεις με κατι οσον αφορα το προγραμμα και τις επαναληψεις.....πες μου το....καθε αποψη ειναι σεβαστη !!!!

  6. #6
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by masterdk

    Το ξερω οτι ειναι διαφορετικα για καθε ατομο...... αλλα ετσι οπως εχω κανει 3,4 προπονησουλες με αυτο το προγραμμα βλεπω οτι με πιανει.....
    </blockquote id=quote>

    Απο τη στιγμη που σε πιανει μην το αλλαξεις.Εγω τις αλλαγες στις ειπα για να εχεις καποια επιπλεον επιλογη/μην καταπονηται καποιο σημειο πολυ χωρις λογο.

    -βυθισεις και γαλλικες ειναι και οι δυο πολυ καλες ασκησεις.Απλως με τις βυθισεις χρησιμοποιεις επιπλεον το στηθος.(με την προυποθεση οτι εχεις κανει ηδη 4 ασκησεις με καλα κιλα)

    -πιεσεις μην τις αλλαξεις, ειπα να βαλεις σχοινι εναντι πιεσεων λογω του οτι θα ειχες βαλει ηδη γαλλικες στο προγραμμα.

    - Πλατη γενικως εγω προτιμω 2 ελξεις 2 κωπηλατικες σαν γενικο κανονα(προσωπικα βαζω +2 ασκησουλες με 2 σετ για οποιο σημειο θελω να βελτιωσω).Στο προγραμμα σου δεν βλεπω κατι που να πιανει χαμηλα οποτε βαλε καποια ασκηση που πιανει χαμηλα.

    -δικεφαλα θα εβαζα αλλη μια γιατι θα εβγαζα απο την πλατη τις εμπροσθολαιμιες με κλειστη λαβη οπου θα δουλευαν και οι δικεφαλοι αρκετα.

    - Βασικοτερη μυικη ομαδα δεν υπαρχει.ολες ειναι βασικες και μαλιστα αυτες που δεν "φαινονται". Με 3 καλες και γερες ασκησεις ομους εισαι μια χαρα.Μην ξεχνας τους γυμναζεις και στο στηθος/δικ/πλατη.
    οι διαφορες εμπρος/οπισθολαιμιες ειναι στα παρακατω λινκ!
    http://www.exrx.net/WeightExercises/...NeckPress.html

    http://www.exrx.net/WeightExercises/...lderPress.html

    Καλα Χριστουγεννα!
    YOU can('t)change genes...

  7. #7
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Nα ρίξω κι εγώ μια ιδεά; Για πλάτη να δοκίμαζες άρσεις θανάτου, με την προϋπόθεση να φορτώνεις λίγα κιλά ώστε να μάθεις την τεχνική. Είναι από τις αγαπημένες μου ασκήσεις[:-apple]

  8. #8
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Kardoula

    Nα ρίξω κι εγώ μια ιδεά; Για πλάτη να δοκίμαζες άρσεις θανάτου, με την προϋπόθεση να φορτώνεις λίγα κιλά ώστε να μάθεις την τεχνική. Είναι από τις αγαπημένες μου ασκήσεις[:-apple]
    </blockquote id=quote>

    +100 υπο την προυποθεση οτι θα προσεξεις πολυ την τεχνικη.
    YOU can('t)change genes...

  9. #9
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-04-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Δεν ξέρω αλλά κάτι δεν μου κολλάει στο προγραμμα. Πόσο καιρό κάνεις βάρη??

  10. #10
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Λοιπον, οι αλλαγες που λεω να κανω ειναι οι εξης...

    Αντι για ελξεις με κλειστη λαβη στην πλατη, θα βαλω κωπηλατικη με αλτηρα .....

    για τα τρικεφαλα, οπως και για τους ομους λεω να τα αφησω τωρα ετσι οπως ειναι, και οι αλλαγες που θα κανω σε κανενα μηνα να ειναι ( Εμπροσξολαιμιες πιεσεις για ομους, και γαλλικες + σχοινη για τρικεφαλα ) Συμφωνα με τον Steroid.....

    Αρσεις θανατου, δεν θελω να κανω, γτ αμα δεν την κανεις σωστα.....η μεσουλα μετα θα μου κανει ναζια !!!!!!

    Τωρα με τα δικεφαλα, δλδ πως να το κανω ?????

    Για το ποσο καιρο κανω, βαρη........ περιπου 1 χρονο και κατι.... αλλα με διακοπες... Max, 6 μηνες σερι ......

  11. #11
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-04-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Για δικεφαλα θα ελεγα να κανεις στραβομπαρα στο μαξιλαρι, καμψεις αλτηρων καθιστος και καμψεις αυτοσυγκεντρωσης.

  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Μου λες να κανω 3 ασκησεις λοιπον....ποσα σετ ομως........Απο αυτα που ειπες κανω ηδη στραβομπαρα στο μαξιλαρη.....δεν κανω καμψεις, διοτι δεν με πιανουν καθολου... αλλα κανω ορθιος με στραβομπαρα η με ισια μπαρα......... και μαλλον πως θα βαλω και αυτοσυγκεντρωση αμα νομιζεις και εσυ οτι ετσι θα μεγαλωσει καλυτερα ο δικεφαλος !!!!!!!

  13. #13
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by masterdk

    δεν κανω καμψεις, διοτι δεν με πιανουν καθολου... αλλα κανω ορθιος με στραβομπαρα η με ισια μπαρα.........
    </blockquote id=quote>

    Και με στραβόμπαρα και με ίσια ακόμα και με πέτρες κάμψεις δικεφάλων λέγεται...:D Άρα την κάνεις...[:-sly]
    Κατά τη γνώμη μου αφού τα κάνεις μετά από πλάτη, 3 ασκήσεις είναι πολλές... Διάλεξε 1 ή 2 από αυτές που σε πιάνουν καλά και κάνε 3-6 καλά λειτουργικά set και νομίζω θα σου φτάνουν...

  14. #14
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    21-04-08
    Location
    .
    Posts
    18

    Default

    Να μην σε πιάνουν οι κάμψεις΄μου φαίνεται περίεργο. Βάζεις τόσα κιλά ώστε να ζορίζεσαι?? Αφού λες ότι θέλεις να μεγαλώσει ο δικέφαλος αυτό δεν γίνεται με λίγα κιλά και τόσες επαναλήψεις. Κάνε 3 σετ στην κάθε άσκηση απο 6-8 δύσκολες επαναλήψεις με πολλά κιλά κ θα δεις πως θα σε πιάσει.

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Ναι αλλα οντως δεν με πιανουν οι καμψεις με ΑΛΤΗΡΕΣ ..... τα εχω κανει οπως ειχα πει και σε προηγουμενο Post και με πολλα κιλα, λιγες επαναληψεις και με λειτουργικα κιλα και πολυ αυστηρα !!!!!!

    3 Σετ κανω συνηθως οταν παιζω 3 ασκησεις και αντιστοιχα , οταν κανω 2 ασκησεις παιζω 4 Σετ ..... Μιλαω αποκλειστικα για τα δικεφαλα τωρα !!!!!!!

    Εχετε καποια αλλη προταση σε σχεση με το προγραμμα που ανεφερα στην αρχη ???

    Ααα, και κατι αλλο.... τι στο διαολο να κανω για τους κοιλιακους ??? .... ενω κανω κανονικα, 3 εως και 4 φορες την εβδομαδα, ενω ειμαι σχετικα αδυνατος, παντα μενουνε κρυμενοι κατω απο καποιο/καποια εκατοστα λιπους !!!!!!!

  16. #16
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by masterdk



    Ααα, και κατι αλλο.... τι στο διαολο να κανω για τους κοιλιακους ???
    </blockquote id=quote>
    Δίαιτα. Μόνο αν πέσει το λίπος σ'εκείνη την περιοχή θα φανούν.

  17. #17
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by masterdk


    ενω κανω κανονικα, 3 εως και 4 φορες την εβδομαδα, ενω ειμαι σχετικα αδυνατος, παντα μενουνε κρυμενοι κατω απο καποιο/καποια εκατοστα λιπους !!!!!!!
    </blockquote id=quote>

    +1 στην Ειρήνη

    Επίσης δοκίμασε να κάνεις λιγότερο. 1-2 φορές την εβδομάδα με κιλά να δεις πως θα πάει...

  18. #18
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Κοιταξτε....διαιτα δεν θελω να κανω, γτ οπως ειπα ειμαι κανονικος σε βαρος και δεν θελω να δειχνω πιο αδυνατος.......Παρολα αυτα, γλυκα, σουβλακια, γαριδακια, πατατακια και ολα τα συναφη τα τρωγω ΣΠΑΝΙΑ ..... Τωρα, αρχισα να κανω και λιγο αεροβικη ( Διαδρομο, 5 Λεπτα οταν πηγαινω στο γυμν. και αλλα 5 οταν φευγω σε γρηγορα Tempo ) .... και εκοψα και το ψωμι, που ετρωγα παρα πολυ.... :P

    Hmm, τωρα με πολλα κιλα, δεν το εχω σκεφτει καθολου να κανω γτ θελω να γραμμωσουνε και οχι να πριστουνε, γτ αμα πριστουνε πριν φυγει το λιπος η κοιλια θα δειχνει τουμπανο !!!!!!

  19. #19

    Join Date
    18-02-08
    Location
    Patra, R\'lyeh, Greece.
    Posts
    2,820

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:[i]Originally posted by masterdk[/i
    Hmm, τωρα με πολλα κιλα, δεν το εχω σκεφτει καθολου να κανω γτ θελω να γραμμωσουνε και οχι να πριστουνε, γτ αμα πριστουνε πριν φυγει το λιπος η κοιλια θα δειχνει τουμπανο !!!!!!
    </blockquote id=quote>

    Να μην σε νοιάζει πόσα κιλά θα είσαι αλλά να σε νοιάζει πώς θα φαίνεσαι.Θα πρέπει κάποια στιγμή να κοιτάξεις πώς θα γίνεις καλύτερος αθλητής και να σταματήσεις να σε νοιάζουν τα κιλά.
    Αυτό ήταν "γενικό".

    Α,δλδ θες να κάνεις με λίγα κιλά για να "γραμμώσουνε" όχι με πολλά κιλά για να "πάρουν όγκο"?καλά δε τα λέω?:DΈλα ρε αυτό δεν ισχύει κάνε ό,τι σ είπαν παραπάνω τα παιδιά.

  20. #20
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by masterdk

    Τωρα, αρχισα να κανω και λιγο αεροβικη ( Διαδρομο, 5 Λεπτα οταν πηγαινω στο γυμν. και αλλα 5 οταν φευγω σε γρηγορα Tempo ) .... και εκοψα και το ψωμι, που ετρωγα παρα πολυ.... :P

    </blockquote id=quote>
    Αυτο δεν ειναι αεροβικη....που να εχει καποιο αποτελεσμα πανω σου....Ανδεν χτυπησεις 40λεπτα μετα τα βαρη ή σε αλλες μερες δεν κανεις κατι...[:-bouncy]
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  21. #21
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Εεε, ρε φιλε λογικο δεν ειναι οταν φορτωνεις περισσοτερα κιλα να πριζεται ο μυς κ οταν παιζεις λειτουργικα κιλα με αρκετες επαναληψεις να καιγεται ??? ... ποτε θα καεις περισσοτερο οταν κανεις λογου χαρη 50 ή οταν κανεις 20 επαναληψεις !!!!!!!

    Λοιπον, Kusta80 .... εμενα μου ειχαν πει να μην κανω παρα πολυ ωρα γτ θα χασω και αυτα που εχω ( Σε μυς ) .... Οπως ειχα αναφερει και παραπανω, ειμαι τωρα γυρω στα 76 κιλα και 1,80 υψος ..... αλλα παραμενω να δειχνω κανονικος, προς αδυνατος..... Με βαση αυτα τι μου προτεινεις να κανω ???

  22. #22

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by masterdk



    Λοιπον, Kusta80 .... εμενα μου ειχαν πει να μην κανω παρα πολυ ωρα γτ θα χασω και αυτα που εχω ( Σε μυς ) .... Οπως ειχα αναφερει και παραπανω, ειμαι τωρα γυρω στα 76 κιλα και 1,80 υψος ..... αλλα παραμενω να δειχνω κανονικος, προς αδυνατος..... Με βαση αυτα τι μου προτεινεις να κανω ???
    </blockquote id=quote>

    Mεταξύ των 5 και των 40 λεπτών υπάρχουν και άλλα νούμερα. Όσον αφορά την αεροβική , όσοι λένε ότι χάνεις μυς και ότι δεν βοηθάει σε τίποτα ας ξεκολλήσουν λίγο το μυαλό τους. H αερόβια είναι χρήσιμη και μυς χάνεις μόνο αν δεν κάνεις βάρη και κάνεις μόνο αερόβια 2 ώρες την μέρα.

  23. #23
    Pumping Iron dorogoi's Avatar
    Join Date
    12-05-09
    Location
    Larisa, Greece.
    Posts
    414

    Default

    Μην τρελενεστε με τα προγραμματα , απλα καντε πειραματισμους στο τι δουλευει σε σας και τι οχι. Χαρακτηριστικο παραδειγμα , ενας μεγαλος αθλητης bber, εκανε δικεφαλα.. εκανε συνολικα μολις 6 σετ μια φορα την εβδομαδα! 2 ασκησεις.Δεν μου το ειπε , τον ειδα. Φυσικα μετα πιασαμε και την κουβεντα μια που μου εκανε εντυπωση. Οι δικεφαλοι του ειναι απιστευτοι btw. Αυτο δε σημαινει oτι αυτο δουλευει σε ολους...
    Itan treis kai meinan eksi

  24. #24
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by dorogoi

    Μην τρελενεστε με τα προγραμματα , απλα καντε πειραματισμους στο τι δουλευει σε σας και τι οχι. Χαρακτηριστικο παραδειγμα , ενας μεγαλος αθλητης bber, εκανε δικεφαλα.. εκανε συνολικα μολις 6 σετ μια φορα την εβδομαδα! 2 ασκησεις.Δεν μου το ειπε , τον ειδα. Φυσικα μετα πιασαμε και την κουβεντα μια που μου εκανε εντυπωση. Οι δικεφαλοι του ειναι απιστευτοι btw. Αυτο δε σημαινει oτι αυτο δουλευει σε ολους...
    </blockquote id=quote>

    +10
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  25. #25
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Στο προγραμμα της πλατης σου βαλε κατα τη γνωμη μου 'κοπωλατικη με αλτηρα εναλλαξ χερια σε παγκο'
    Στα δικεφαλα 'καμψεις αλτηρων σε επικλινη παγκο'
    Στα τρικεφαλα δοκιμασε το εξης superset'Τις πιεσεις τροχαλιας που ηδη κανεις μαζι με πιεσεις τροχαλιες(ισια λαβη)πιανοντας τη μπαρα με τα χερια σου αναποδα
    Και στους ομους αντι για τις εκτασεις που κανεις με τουσ αλτηρες αλλαξε την και κανε εκτασεις παλι αλλα στη τροχαλια που κανεις το crossover με το καθε χερι ξεχωριστα.Πιασε μια λαβη απο το κατω μερος της τροχαλιας και κανε εκταση απο μπροστα σου μετα με το ιδιο χερι πιασε παλι τη λαβη πισω απο τη πλατη σου και εκτασεις παλι.
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  26. #26
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Λοιπον, Αντρικο εγω τωρα κανω 5 λεπτα οταν πηγαινω σε γρηγορο ρυθμο και αλλα 10 οταν φευγω διατηρωντας το ιδιο περιπου Tempo ....

    Επισης, Ψηλε, ... εδω και μια βδομαδουλα εχω κανει καποιες αλλαγες στο προγραμμα εκ των οποιων η περισσοτερες που λες ειναι ηδη παρον.......

    Κωπηλατικη με αλτηρα κανω και εβγαλα εμπροσθολαιμιες κλειστη λαβη,

    Στα τρικεφαλα ουτως η αλλως ετσι το εκανα.... superset πιεσεις κλειστη λαβη, και αναστροφες με μονη τροχαλια .... και σαν τριτη ασκηση κανω και βυθισεις, οχι superset Mε τις προηγουμενες ομως !!!!!

    Στα δικεφαλα δεν κανω τις καμψεις εναλλαξ γτ οπως εχω προ αναφερει δεν την νιωθω καθολου !!!!!

  27. #27
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Μπορει καποιος να κοιταξει το παρακατω Link για να μου πει αν αξιζει να παρω ετουτη την πρωτεινη επειδη δεν εχω ψαχτει και πολυ για σκευασματα !!!!!!!!

    http://www.protecheurope.com/en/index.html

  28. #28
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Ειναι στα Products --&gt; Whey --&gt; 3 Whey !!!!!!

    Ρωταω μην παω και την παρω αδικα και δεν εχω και επιθυμητα αποτελεσματα !!!!!!!!

  29. #29
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by masterdk

    Ειναι στα Products --&gt; Whey --&gt; 3 Whey !!!!!!

    Ρωταω μην παω και την παρω αδικα και δεν εχω και επιθυμητα αποτελεσματα !!!!!!!!
    </blockquote id=quote>

    Ποια είναι δηλαδή τα επιθυμητά αποτελέσματα από μια whey; [:-angel]

  30. #30
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    24-12-09
    Location
    Ηράκλειο, Greece.
    Posts
    20

    Default

    Και τι θες να πεις με αυτο ??? ... οτι δεν αξιζει ???? .... αν ξερεις εξηγησε μ γτ αυριο θα παω να παρω !!!!!!!


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •