Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

View Poll Results: Ποια ταινια του arnold σας αρεσε πιο πολυ?

Voters
123. You may not vote on this poll
  • Stay Hungry (1976)

    4 3.25%
  • Conan the Barbarian (1982)

    25 20.33%
  • Commando (1985)

    8 6.50%
  • Predator (1987)

    22 17.89%
  • Twins (1988)

    5 4.07%
  • Terminator 1 (1984)

    20 16.26%
  • Terminator 2 (1991)

    37 30.08%
  • Total Recall (1990)

    2 1.63%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 49
  1. #1
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default Ταινίες Του Arnold Schwarzenegger - Ποιά Σας Άρεσε Πιο Πολύ;

    Ποια ταινια του arnold schwarzenegger σας αρεσε πιο πολυ(κυριως απο τις action movies του)?Πιο πολυ τον προτιματε σαν ηρωα δρασης ή σαν κωμικο?Πως σας φαινονται οι κωμωδιες που εχει κανει?Ποια η γνωμη σας για τον arnold σαν πρεσβευτη του bodybuilding στο cinema?Θα θελατε να συνεχισει την καριερα του σαν ηθοποιος μετα το 2010 οπως ακουγεται,μιας και τελειωνει η θητεια του σαν κυβερνητης της california η συμφωνειτε με αυτους που λενε οτι ειναι καλυτερα να προσπαθησει να αλλαξει το συνταγμα της αμερικης ως γερουσιαστης για να προσπαθησει να εκλεχθει προεδρος των ΗΠΑ?
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  2. #2
    giannis_m's Avatar
    Join Date
    01-06-08
    Location
    Σητεία, Greece.
    Posts
    2,468

    Default

    εγω δε θυμαμαι και πολλες ταινιες του αρνολντ, παντως αποσες εχως δει πιο πολυ μου αρεσε το τερμινειτορ 2. Τωρα ρε φίλε για το αλλο που λες, τι πεσβευτης του bodybuilding ειναι αυτος που ριχνει σε ενα μπλεντερ οτι βρει, ακομη και ενα κομματι πιτσα? (end of days xaxa)

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    Ψήφισα τον εξολοθρευτή το νο1. Στην κωμωδία καλός ήταν, αλλά τον προτιμώ στις ταινίες δράσεις[:-apple]
    Πιστεύω πως η καριέρα του ως ηθοποιός βοήθησε να γίνει το άθλημα γνωστό στο ευρύτερο κοινό και να γίνει της μόδας το γυμναστήριο(έστω και με τη μορφή fitness club).

  4. #4
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    εγω προσφατα ειδα μια ταινια (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΔΕΙ) ηταν ο αρνολντ που εκανε τον ηρακλη (τον γιο του Δια)! πολυ γελιο...

  5. #5
    Pumping Iron RONI78's Avatar
    Join Date
    05-11-07
    Location
    Πειραιας, Greece.
    Posts
    287

    Default

    terminator 1 ταινια τρομου!! καμια σχεση με τις αλλες 2 και μετα φυσικα κοναν,predator ktl...
    the best supplement is time..!!!

  6. #6
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pao34

    εγω προσφατα ειδα μια ταινια (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΔΕΙ) ηταν ο αρνολντ που εκανε τον ηρακλη (τον γιο του Δια)! πολυ γελιο...
    </blockquote id=quote>

    (Hercules in New York)
    Εκεί που πάλευε με την αρκούδα είχα πέσει κάτω και χτυπιώμουν:D:D:D

    Να σας πω την αλήθεια δεν μου λένε και τίποτα σημαντικό οι ταινίες του. Είναι πάρα πολλές, όχι μόνο αυτές που είναι στο poll...
    Δεν θα ψηφήσω κάποια συγκεκριμένη. Γενικά στις δράσης μου φαίνεται να κολλάει καλύτερα πάντως...

  7. #7
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    εγω παιδια εχω χοντρο κολημα με τον Αρνολντ απο μικρο παιδι..μιλαμε για αφισες στο δωματιο μονο του arnie,ντυνομουν terminator τις αποκριες,ηθελα να αγορασω harley μονο και μονο επειδη οδηγουσε ο αρνολντ στο terminator και την ωρα που οδηγαω να φοραω το δερματινο σετ(παντελονι μπουφαν) και το κολλητο μωβ αν θυμαμαι καλα t-shirt απο μεσα..ο κακομοιρης ο πατερας μου ειχε ττραβηξει τα πανδεινα..:D..φυσικα εργα του schwarzenegger εβλεπα οταν ημουν μικρος τιποτα αλλο..εβαζα τον πατερα μου μολις εβγαινε μια ταινια να παμε να τη δουμε..εχω να περηφανευομαι οτι εχω δει ολες τις ταινιες του αρνολντ δεν μου λειπει καμια..φυσικα σαυτον ειδα τοπρωτο μουσκουλο στη ζωη μου και η φλεβα πανω στο δικεφαλο που με δυσκολια χωραει στο μανικι θα ειναι παντα στο μυαλο μου!

    ψηφισα το terminator 2 γιατι ειναι η μονη ταινια του αρνολντ που με εκανε να δακρυσω καθως καιγοταν στη λαβα και την τελευταια στιγμη σηκωσε τον αντιχειρα του στο john connor..κλαψ κλαψ..παντως ολες ειναι μεσ στη καρδια μου δεν ξεχωριζω καμια!
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  8. #8
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by sok

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by pao34

    εγω προσφατα ειδα μια ταινια (ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΔΕΙ) ηταν ο αρνολντ που εκανε τον ηρακλη (τον γιο του Δια)! πολυ γελιο...
    </blockquote id=quote>

    (Hercules in New York)
    Εκεί που πάλευε με την αρκούδα είχα πέσει κάτω και χτυπιώμουν:D:D:D

    Να σας πω την αλήθεια δεν μου λένε και τίποτα σημαντικό οι ταινίες του. Είναι πάρα πολλές, όχι μόνο αυτές που είναι στο poll...
    Δεν θα ψηφήσω κάποια συγκεκριμένη. Γενικά στις δράσης μου φαίνεται να κολλάει καλύτερα πάντως...
    </blockquote id=quote>

    τι περασε αυτη η αρκουδα εκεινη την μερα!![:-bigeyes][:-bigeyes]:D:D:D οποιος δεν την εχει δει αυτη την ταινια ειναι must να την δει! χαχα

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    09-09-06
    Location
    dubai, United Arab Emirates.
    Posts
    355

    Default

    Twins (1988)

  10. #10
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Εγω kouvidi την φαση που περασες απο μικρος τωρα την περναω και αρχισα να βλεπω ολες τις ταινιες του μια μια μεχρι να τις δω ολες.Γι'αυτο και εκανα αυτο το τοπικ
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  11. #11
    Pumping Iron Arnoldone's Avatar
    Join Date
    31-03-08
    Location
    Behind You
    Posts
    439

    Default

    Ψήφισα Conan αλλά επίσης και το Total Recall βρίσκεται στην ίδια θέση :), για κωμικός τα καταφέρνει αλλά δεν είναι το είδος του ...!Δεν υπάρχει αμφισβήτηση ότι πρόκειται για τον σημαντικότερο πρεσβευτή του Iron Muscle , χάρη του οποίου πολλοί άσχετοι με τη γυμναστική όταν είδαν ταινίες του ,εντυπωσιάστηκαν γενικότερα και θέλησαν να ασχοληθούν με τον όρο "σώματική διάπλαση" !Βεβαίως κυρίως στις μικρές ηλικίες αποτελούσε (ο Arnold ) αντικείμενο θαυμασμού της δύναμης αλλά και της εμφανισής του ώς "ο μπρατσαράς " που δεν κολάει πουθενά ...:D και που δε μπορεί κανείς να του "την κάνει" χωρίς να σκεφτεί τις συνέπειες των πράξεων του...! :)Για πρόεδρο χλωμό τον κόβω αλλά ποτέ δεν ξέρεις ...η αλήθεια είναι οτι στις τελευταίες ταινίες του, έχει κάποιες "διαφορές" με τις παλιές καλές εποχές και δε ξέρω αν θα έπρεπε να προσπαθεί να επαναλαμβάνεται, ίσως όμως έχει να μας "διδάξει" κι άλλα πράγματα ποτέ δεν ξέρεις απο μια τέτοια πολύπλευρη προσωπικότητα ...
    I m not a human being , I can t understand human behavior , I have a target now to change a Future humans can t do themselves!
    It's Up to You, Get a Better Life..from Now and On ...The Changing Begins NOW not later...!!!

  12. #12
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Διαβασα οτι θα βγει καινουργιο κοναν(2011) οπου μαλλον θα παιζει ο roland kickinger,ο bodybuilder που επαιξε τον αρνολντ στο terminator 4.Αν ειναι ακριβη παραγωγη και εφοσον ο κοναν θα ειναι παλι bodybuilder θα ειναι πολυ καλη ταινια.Οσο για τις τελευταιες ταινιες του αρνολντ μετα την εγχειρηση στην καρδια που εκανε,ειχε πεσει πολυ σε κιλα και δεν ηταν ο παλιος καλος αρνολντ.Παντως θα παιξει σε μια καινουργια ταινια(μικρο ρολο) "The Expendables" οπου μεταξυ αλλων θα παιζουν Sylvester Stallone,Jason Statham,Jet Li,Steve Austin,Randy Couture,Mickey Rourke,Bruce Willis και αλλοι.
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  13. #13
    Senior Bodybuilder KOSTASFIT's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,689

    Default

    εχω τρελα με τα concept του ειδους οποτε,CONAN απλα...[:-viking]
    TRAIN INSANE OR REMAIN THE SAME...

  14. #14
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Terminator 1
    Eιμαι και αυτχος ρε γαμοτο μολις αρχισα να κατεβαζω ολη την φιλμογραφια του Αρνολντ και ειμουν στη μεση καταργισαν το site,φτου σου γκαντεμια!!!!!!!!!!!!!!
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  15. #15
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    λοιπον για οποιον θελει να διαβασει μια μινι βιογραφια(νομιζω ομως οτι κανει λαθος γιατι λεει οτι το pumping iron βγηκε το 77') καθως και ολες τις ταινιες που εχει κανει ο arnold(ειναι καποιες που ισως σε μερικους διαφευγουν) ας δουν αυτο..
    http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%86%...BA%CE%B5%CF%81
    και αν θελετε τη γνωμη μου για μια πραγματικα αστεια ταινια του αγαπημενου μας ηθοποιου αυτη ειναι να δειτε οπωσδηποτε το cactus jack..ειναι μια αστεια βερσιον του road runner..!
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  16. #16

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Total Recall φυσικά, είναι τυχερός που συνεργάστηκε με τον Paul Verhoeven !!

  17. #17

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    Total Recall φυσικά, είναι τυχερός που συνεργάστηκε με τον Paul Verhoeven !!
    </blockquote id=quote>

    +1

    Ε ναι , και όχι μόνο [:-magnify]

  18. #18
    Bodybuilding Newbie jemstone's Avatar
    Join Date
    30-03-09
    Location
    Athina, Greece.
    Posts
    90

    Default

    TRUE LIES......[:-thumbu][:-thumbu][:-thumbu]
    never say never!!

  19. #19
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    Για εμένα το Predator (με διαφορά στήθους απο το πρώτο terminator)!!
    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"

  20. #20
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Για οσους δεν το ξερουν ο Franco Columbu εχει κανει μικρες εμφανισεις στις ταινιες του αρνολντ Conan the Barbarian,The Terminator,The Running Man και το ονομα του εμφανιστηκε στην ταινια Last Action Hero οπου εγραφε "A Franco Columbu film" στην αρχη του Jack Slater 4 στο σινεμα.
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  21. #21
    Pumping Iron cano's Avatar
    Join Date
    30-08-06
    Location
    athens.
    Posts
    538

    Default

    commando επειδη ειναι μια απο τις ταινιες που με εκανε να θελω να αποκτησω κι εγω μυωδες σωμα(ειδικα η σκηνη που κουβαλαει τον κορμο στην αρχη της ταινιας αλλα και η σκηνη που κανει κουπι πηγαινοντας στο νησι να ξεπαστρεψει τους κακους, ειναι ολα τα λεφτα) αλλα μια ταινια που δεν ειναι στη λιστα θεωρω πως ειναι καλυτερη End of days

  22. #22
    veggeto's Avatar
    Join Date
    07-05-09
    Posts
    1,921

    Default

    Ψηφισα Κοναν ο βαρβαρος γιατι ηταν η πρωτη ταινια που ειχα δει και η πρωτη φορα που εβλεπα αυτον τον ανθρωπο.
    Last edited by veggeto; 13-03-11 at 16:22.

  23. #23
    Senior Bodybuilder dimitris95's Avatar
    Join Date
    05-07-10
    Location
    Τριπολη Αρκαδιας
    Posts
    1,878

    Default

    Ψιφησα Terminator 2....ηταν η πρωτη ταινια που ειδα με τον Αrnold.....!!!!!!

  24. #24
    Advanced Bodybuilder Giorgos18's Avatar
    Join Date
    14-06-08
    Location
    Αλεξανδρουπολη, Greece.
    Posts
    1,049

    Default

    Στο ερχομενο Expendables 2 ο Arnold Schwarzenegger φημολογειται οτι θα επιστρεψει πλεον κανονικα στις ταινιες αφου θα εχει πλεον μεγαλο ρολο.
    “Today, everything about the top bodybuilding champions is oversized; they have lost the whole purpose of bodybuilding which is to create a harmonious whole, not to exaggerate the development of one part or parts, of the body. A body has hands, legs, feet, arms and a head. If a man’s arms appear bigger than his head, his body is thrown out of proportion.”
    "Steve Reeves"

  25. #25
    New Member
    Join Date
    22-09-07
    Location
    .
    Posts
    21

    Default

    Conan ο βάρβαρος δαγκωτό...

  26. #26
    Senior Bodybuilder giannis_84's Avatar
    Join Date
    04-10-09
    Location
    Greek bb Mecca
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgos18 View Post
    Στο ερχομενο Expendables 2 ο Arnold Schwarzenegger φημολογειται οτι θα επιστρεψει πλεον κανονικα στις ταινιες αφου θα εχει πλεον μεγαλο ρολο.
    Ναι και γω καπου το ακουσα! Μακαρι....
    Arnold θεος!!!Το Predator ψηφισα, πιο πολυ για συναισθηματικους λογους μιας και ηταν η πρωτη ταινια περιπετειας που ειδα...

  27. #27
    Banned Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-09-11
    Posts
    1

    Default

    terminator 2 of course

  28. #28
    Senior Bodybuilder No Fear's Avatar
    Join Date
    19-07-06
    Posts
    4,795

    Default

    Απο τις ταινιες που εχεις κανει επιλογη,αυτη που μου αρεσε περισσοτερο ηταν το Predator.
    Βεβαια τον απολαυσα σε ολες τις ταινιες που εχεις βγαλει,ο ανθρωπος ειναι πετυχημενος σε οτι εχει κανει,απιστευτος!!!
    Παλιοτερα ειχα ακουσει πως προοριζεται για προεδρος των ΗΠΑ και βλεποντας την πορεια του,δεν το αποκλειω!!!

  29. #29
    New Member
    Join Date
    08-06-11
    Location
    peristeri,athens
    Posts
    90

    Default

    Να με συμπαθάτε αλλά σαν ηθοποιός δεν την παλεύει καθόλου πέρα από το εφετζίκη λόγω προιστορίας δεν τα λέει,για αυτό εγώ τον προτιμώ σε εκείνες τις ταινίες με τον danny devito που την μία είναι έγκυος και την άλλη ο ζουμπάς είναι ότι περίσεψε από "καλά" γονίδια και έχουν βγει αδέρφια.
    καθαρά και μόνο για τον χαβαλά και επειδή ήταν κόντρα,τώρα για σοβαρά πράγματα δεν με ψήνει.

    όσο για πρόεδρος ΗΠΑ=πλανητάρχης πιστεύω θα είναι ακόμα χειρότερος και από τους δικούς μας,το παιδί καλό-χρυσό-τούμπανο-wow-respect και δεν συμαζεύεται αλλά ούτε να μιλήσει δεν μπορεί και τα έχει κάνει σαλάτα εκεί που είναι τώρα........φτου-φτου-φτου μακρυά.....!

  30. #30

    Join Date
    29-10-10
    Posts
    89

    Default

    Terminator 1 > Predator > Terminator 2 > Commando > Total Recall > Running Man


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Διατροφή Arnold Schwarzenegger
    By Musclemar in forum Διατροφή Για Bodybuilding & Fitness
    Replies: 50
    Last Post: 01-02-11, 15:23
  2. Arnold Schwarzenegger
    By Musclemar in forum Φωτογραφίες & Video Μελών
    Replies: 0
    Last Post: 10-09-04, 18:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •