Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 51
  1. #1

    Join Date
    27-05-05
    Location
    hell, Greece.
    Posts
    746

    Default Petexhls Reloaded

    Είπα να ανεβάσω μιας και τελειώνει ο φετινός χρόνος κάποιες φώτο για να δείξω την όποια φετινή βελτίωση πέτυχα.Κατάφερα να βελτιώσω το στήθος μου που ήταν σχετικά ανύπαρκτο καθώς και τα τρικέφαλά μου.Τα υπόλοιπα τα λένε οι φωτογραφίες :D


    Χρονια πολλά!


    Attached Image:


    Attached Image:



    Attached Image:



    Attached Image:

    Attached Image:


  2. #2
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Αριστος....Και το μικρο στηθος δεν με ενοχλει μιας και εχω το ιδιο μειονεκτημα....Σε παρα πολυ καλο δρομο...
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  3. #3

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Προφανως εισαι πολυ καλος, πολυ χαμηλο ποσοστο λιπους και καλη μαζα. Τωρα αυτο το καλουπι με 7-8 μυικα κιλα ακομα θα ειναι ενα σωμα εκπληκτικο χωρις βεβαια να υστερεις σε κατι τωρα. Απλα νομιζω οτι πρεπει πλεον να δουλεψεις στα γεμισματα, τοσο σε στηθος οσο και σε πλατη. Τωρα αν θες μια λεπτομερεια, θεωρω οτι τα δικεφαλα σου ειναι λιγο μονοκομματα, δηλαδη για το σωματικο λιπος που εχεις θα περιμενα να ειναι πιο σχηματισμενα, οποτε αν θελεις μια ακομα συμβουλη να δουλεψεις περισσοτερο απομονωση στα δικεφαλα για σχηματισμο.

  4. #4
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Συγχαρητήρια για τον κόπο και την σκληρή δουλειά που έχεις ρίξει, πάρα πολύ καλός,περιμένουμε στο μέλλον φωτό προόδου[:-thumbu]

  5. #5

    Join Date
    27-05-05
    Location
    hell, Greece.
    Posts
    746

    Default

    Γιώργο ευχαριστώ φίλε μου και συμφωνώ απόλυτα για τα χέρια και το στήθος.Η πλάτη μ όμως άμα με δείς είναι αρκετά παχιά και δεν έχει καμία σχέση με τη φώτο.Ήμουν πάντα λάτρης των άρσεων θανάτου και κάθε είδους κωπηλατικής.Όσο για το στήθος δεν παίρνει με τπτ...έχω φτάσει να κάνω βυθίσεις με +30 κιλα πέραν του σωματικού μου βάρους(83 κιλά αυτή τη στιγμή),πιέσεις αλτήρων(επικλινή,κατακλινή,οριζόντιο) στα 40-45κιλά με τέλεια τεχνική και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς χρησιμοποιώντας dropset,τεχνικές προκόπωσης και ότι υπάρχει και δεν υπάρχει.Πάγκο δεν κάνω καθόλου καθώς έχω εξαρθρώσει τον ώμο μ και με πονάει αρκετά...Αποτέλεσμα 0.

  6. #6

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Κοιτα στις λεπτομερειες τωρα ισως μπορουν να σε βοηθησουν ο Σταυρος ή ο Μανωλης περισσοτερο για να σου πουν τι ασκησεις μπορεις να δουλεψεις περισσοτερο για να βελτιωσεις τις οποιες "αδυναμιες". Κοιτα το επιπεδο σου ειναι εξαιρετικο δεν το συζητω και ακομα και στο στηθος που λες οτι υστερεις, ενταξει ειναι πολυ δυσκολο με τοσο χαμηλο ποσοστο λιπους που εχεις να εχεις και τρελες μαζες. Καταρχην σε καταλαβαινω με το θεμα των κιλων οτι εισαι πολυ δυνατος και δεν βλεπεις τα αναλογα αποτελεσματα πανω σου, κοιτα να δεις σαν προχειρες συμβουλες θα μπορουσα να σου πω να κοψεις τα ανοιγματα στο ελαχιστο και ακομα και οι βυθισεις δεν νομιζω οτι ευνοουν το γεμισμα του στηθους. Πιστευω οτι πρεπει να ακολουθησεις το less is more εδω περα και να παιζεις περισσοτερο πιεσεις με βαρια κιλα οπως παιζεις τωρα και να μην εξαντλεις το στηθος σου σε καθε προπονηση με ατελειωτα σετ.

  7. #7

    Join Date
    27-05-05
    Location
    hell, Greece.
    Posts
    746

    Default

    Το split μου τώρα είναι power upper body δευτερα power lower body τριτη όπου παίζω μόνο μια άσκηση για στήθος 4-6 reps και μετά πάλι την πέμπτη όπου κάνω μόνο 4 ασκήσεις υπερτροφία 8-12 reps.Kαι με τα χρόνια έχω επίσης καταλάβει ότι μια φορά προπόνηση κάθε μέρος του σώματος την εβδομάδα δεν είναι αρκετό για μένα.Απλά στην προπόνηση μου εφαρμόζω περιοδικότητα αλλάζοντας τα split τις επαναλήψεις τον όγκο προπόνησης κτλ.

  8. #8
    Junior Bodybuilder Billys's Avatar
    Join Date
    12-06-06
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    232

    Default

    πολυ καλος! ειδικα πλατη,ωμους και κοιλιακους.. [:-thumbu]

    αυτη τη περιοδο αν θες περιεγραψε λιγο το προγραμμα σου.
    Γιατι σκεφτομαι κι εγω να το αλλαξω σε πανω και κατω σωμα, απο δυο φορες τη βδομαδα..

  9. #9
    Unworthy
    Join Date
    12-02-08
    Location
    athens, Greece.
    Posts
    40

    Default

    Συγχαρητηρια κι απο εμενα! Εχεις κανει εξαιρετικη δουλεια[:-thumbu] Αν κ εφ οσον μιλουν οι ειδικοι τα υπολοιπα απλα ειναι περιττα. Ευχομαι ο,τι καλυτερο για τη νεα χρονια, κατι που σιγουρα θα επιτυχεις!:D

  10. #10
    Pumping Iron radionuclide's Avatar
    Join Date
    08-10-06
    Location
    .
    Posts
    446

    Default

    Συγχαρητήρια και από μένα. Πολύ καλή δουλειά.Σου εύχομαι καλή χρονιά και καλή δύναμη.
    Αν θες πες μας και το ύψος σου.
    Δεν μένω τυφλός στα ψεγάδια μου, αλλά έχω την ιδιοτροπία να πιστεύω στον εαυτό μου.

  11. #11
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-09
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    Μου θυμίζεις ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ το σωματότυπό μου με λιγότερο λίπος και με περισσότερη μυική μάζα :D ,με κριτήρια bodybuilding απ'όσων καταλαβαίνω είσαι μακράν καλύτερος!
    Όμως θα έλεγα ότι αναπτυσσόμαστε στα ίδια σημεία (ώμους,πλάτη). Τα πόδια μου έχουν περισσότερο μυική μάζα αλλά κατά τα άλλα ίδια γονίδια [:-angel]
    Η πλάτη και οι κοιλιακοί σου μου φαίνονται τα δυνατά σου σημεία...
    Άσχετο αλλά κανένας δε σχολίασε τη συμμετρία που έχεις,η οποία είναι πολύ καλή!

    Απίστευτος,απλά! Τι ύψος έχεις;

    " : , ,
    , ,
    , .
    , , ;
    ."

  12. #12

    Join Date
    27-05-05
    Location
    hell, Greece.
    Posts
    746

    Default

    1.78 με 79 στα 82 κιλά.Τα πόδια δεν τα έχω σφίξει καν στη φώτο ^^ :D

  13. #13

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Εντυπωσιακός, ειδικά η πλάτη όλα τα λεφτά! Αλλα και γενικά δεν φαίνεται να έχεις αφήσει έντονα πίσω μυϊκές ομάδες. Συμφωνώ με τον Γιώργο megageo στα σχόλιά του. Το ύψος σου πόσο είναι και θύμισέ μας πόσο καιρό ασχολείσαι με βάρη;

  14. #14
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-09
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    Εντυπωσιακός, ειδικά η πλάτη όλα τα λεφτά! Αλλα και γενικά δεν φαίνεται να έχεις αφήσει έντονα πίσω μυϊκές ομάδες. Συμφωνώ με τον Γιώργο megageo στα σχόλιά του. Το ύψος σου πόσο είναι και θύμισέ μας πόσο καιρό ασχολείσαι με βάρη;
    </blockquote id=quote>

    Θα ρωτήσω κάτι άλλο : έχεις κάνει γενικά εκτός από βάρη και κάποιο άλλο άθλημα; Οι κοιλιακοί μου φαίνεται λίγο κουλό να έχουν γίνει από βάρη...Πολλοί που κάνουν ενόργανη/καταδύσεις έχουν τέτοιο σώμα (ελπίζω να πέσω μέσα)
    Φίλε...ζηλεύω [:-vamp] χαχαχα
    Είμαι 1.85,80kg. Αλλά δε συγκρίνω τις μάζες σου με τις δικές μου,έχω αρκετά περισσότερο λίπος επάνω μου... Εμένα το μπούτι μου έχει περίμετρο 58 εκατοστά και απροπόνητο. Αλλά το δικό σου πιο γραμμωμένο (εμένα είναι έτσι από τα βατραχοπέδιλα,φουσκώνει πολύ το πόδι δυστυχώς)

    " : , ,
    , ,
    , .
    , , ;
    ."

  15. #15

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Πολύ καλός!!

    Από μένα 2 συμβουλές αν θες:

    -Κάποτε είχα ρωτήσει τον Σταύρο(Παπαδόπουλο) για συμβουλές στη βελτίωση του στήθους. Του είπα μάλιστα ότι προσπαθούσα να δω το πρόγραμμα και τις ασκήσεις αυτών που είχαν εκπληκτικό στήθος. Αυτός μου είπε ότι κάνω λάθος, και ότι πρέπει να ρωτήσω-παρατηρήσω αυτούς που δεν είχαν ποτέ καλό στήθος, αλλά το έφτιαξαν στην πορεία.. 1000% σωστό!

    -Ρίξε τα κιλά, και προσπάθησε να εστιάσεις στο στήθος. Είναι κάτι πάρα πολύ δύσκολο αν δε το έχεις έμφυτα, μπορεί να κάνεις πολλά κιλά στήθος και να δουλεύουν 80%+ οι τρικέφαλοι και οι ώμοι (δεν είναι τυχαίο ότι βγάζουν μάτια πάνω σου!).

  16. #16

    Join Date
    27-05-05
    Location
    hell, Greece.
    Posts
    746

    Default

    ikamak ευχαριστώ φίλε μου.Η προκόπωση δούλεψε καλά και ειλικρινά τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν ξέρω γιατί το άφησα...Τέσπα περιμένω να πάρω κανα 2κιλα ακομη και μεχρι να μπω στρατο-το μαιο δυστυχως-θα παω γραμμωση όσο πάει να δω πόσο χαμηλά μπορώ να πέσω.Το καλό είναι ότι έχω βρει τη χρυσή τομή στη διατροφή μ ώστε να βάζω σχεδόν καθαρά κιλά.Μέσα από πολλούς πειραματισμούς βεβαια και πολλές @@κίες...

  17. #17
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    27-06-09
    Location
    .
    Posts
    107

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by PetexHLS

    ikamak ευχαριστώ φίλε μου.Η προκόπωση δούλεψε καλά και ειλικρινά τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν ξέρω γιατί το άφησα...Τέσπα περιμένω να πάρω κανα 2κιλα ακομη και μεχρι να μπω στρατο-το μαιο δυστυχως-θα παω γραμμωση όσο πάει να δω πόσο χαμηλά μπορώ να πέσω.Το καλό είναι ότι έχω βρει τη χρυσή τομή στη διατροφή μ ώστε να βάζω σχεδόν καθαρά κιλά.Μέσα από πολλούς πειραματισμούς βεβαια και πολλές @@κίες...
    </blockquote id=quote>
    Για αύξηση μυικής μάζας κάποιοι προτείνουν κάνουν 4Χ4 με πολλά κιλά...Δε το έχω δοκιμάσει,δε ξέρω. Άλλοι λένε πυραμίδα καλύτερα,άλλοι κάτι άλλο...

    Προκόπωση δουλεύω αρκετά προσωπικά αλλά για άλλο λόγο (δε ξέρω,αλλά έχω την αίσθηση ότι δε κάνω όγκο με προκόπωση)
    Αυτό που δούλεψε αρκετά στο στήθος σε εμένα ήταν rest-pause. Πχ στις 12 επαναλήψεις κάνεις τις μισές αρχικά,κάνεις pause για 5sec συνέχεια με 3+3 με 5sec pause ή δουλεύεις εξάντληση με μεγαλύτερο pause. Κουράζει αρκετά αλλά πιάνει! Και μπορείς να δουλεύεις αρκετά κιλά...
    Η αίσθηση που μου έδινε ήταν ότι κούραζε το στήθος αρκετά και μεγάλωνε...
    Rest-pause έκανα και σε κάμψεις ένα φεγγάρι και δε ξέρω γιατί το σταμάτησα...Πολύ καλό ήταν! Θα το ξαναρχίσω!

    " : , ,
    , ,
    , .
    , , ;
    ."

  18. #18

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    Μπράβο ρε Παναγιώτη φοβερός πραγματικά, εντάξει ότι έχεις και 2 αδυναμίες δεν έγινε και κάτι , σου είπαν τα παιδιά τι πρέπει να κάνεις.
    Αν θες και μία γνώμη από εμένα , θα σου έλεγα να κόψεις λίγο την έντονη προπόνηση ποδιών ώστε να μεταφερθεί η ομοιόσταση προς το πάνω σώμα

    Εγώ έχω μερικές ερωτήσεις:
    Σε σχέση με πέρσι έχεις ανέβει σε κιλά και μυς?
    Σε τι λίπος ήσουν μικρός?
    Γραμμώνεις πάντα με την ίδια δίαιτα (από πλευράς χρονισμού μακροσυστατικών και επιλογής φαγητών)?

  19. #19
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    γεια σου φιλε μου πολυ καλοςς,ειδικα οι κοιλιακοι φωτιααα!!
    κατα την γνωμη μου θελουν δουλεια τα χερια..προσωπικα δεν βλεπω να ειναι μικρο το στηθος σου,απλως εισαι σε χαμηλο ποσοστο λιπους και φαινεται ετσι,φυσικα θελει λιγη μαζα,κατα τα αλλα εισαι οκ..
    σιγουρα τα εχεις προσπαθησει ολα απο γυμναστικη?? και δεν παιρνει?[:-devil]:D

  20. #20

    Join Date
    27-05-05
    Location
    hell, Greece.
    Posts
    746

    Default

    Αντρέα ευχαριστώ φίλε μ και ακολούθησα τις συμβουλές που μου είχες δώσει πέρυσι και μου είχες πει πάνω κάτω τα ίδια πράγματα.Ναι έχω ανέβει και κιλα και μυς και πολύ δύναμη.Ιδιαίτερα στις βασικες οπως αρσεις θανατου,σκουατ,κωπηλατικες και βυθισεις.Μικρος δεν ήμουν και αδύνατος είχα λίπος αλλά ημουν γεροδεμένο παιδι.
    Στη γράμμωση δεν ξανακάνω λάθη του παρελθόντος με μηδενικους υδατανθρακες και τετοιες υπερβολες...Απο υδατάνθρακες πχ έχω δει ότι η πατάτα δε με πάει καλά όπως και το ρύζι.Προτιμώ βρώμη και μακαρόνια ολικης.Όσο αφορα το χρονισμό των γευμάτων βάζω το 15-20% των υδατ το πρωι το 35% στο γευμα 2-3ωρες preworkout ενα 15%μισή ώρα πριν με τη whey και 25%μετά την προπόνηση πάντα στερεο φαγητό(σε έχω ακούσει ^^).
    ότι περισσεύει ειναι λαχανικα(μπροκολο,πραασινα φασολια σαλατικα κτλ)-
    Εγώ προσωπικά,καθώς δουλεύει πάνω μου δεν τρώω πολλούς υδατάνθρακες.Προτιμώ ν αυξάνω θερμίδες μέσω των καλών λιπαρών.Αυτό κολλάει σε μένα και αυτο εφαρμόζω.
    Τα χερια μου ειναι 41 εκατοστα και φωτο με μεζουρα παιζει :DΔε θέλω άλλο προς το παρον καθώς δείχνουν ανομοιομορφα και με ενδιαφερει αρκετα η συμμετρια

  21. #21
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    φιλε απλα εξαιρετικος..Μπραβο σου ρε συ πολυ καλο αποτελεσμα..οσο για βελτιωσεις δεν μου χτυπαει κατι..μονο το στηθος να συνεχισεις να προσπαθεις να του δωσεις μαζα και στα ποδια θα θελα να χεις πιο βαθιες γραμμες..εκτος κι αν φταει που δεν ειναι σφιγμενα οπως ειπες οποτε..πιστευω πως μερα με τη μερα βελτιωνεσαι και του χρονου θα δουμε ακομα μεγαλυτερη διαφορα..go on!
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  22. #22
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Συγχαρητήρια και από εμένα![:-thumbu]
    Για βελτιώσεις κλπ τα είπαν τα παιδιά παραπάνω που ξέρουν και πέντε πράγματα περισσότερα... Άρα...
    Συγχαρητήρια και πάλι!

  23. #23
    Senior Bodybuilder sok's Avatar
    Join Date
    30-11-08
    Location
    Ρέθυμνο, Greece.
    Posts
    1,465

    Default

    Συγχαρητήρια και από εμένα![:-thumbu]
    Για βελτιώσεις κλπ τα είπαν τα παιδιά παραπάνω που ξέρουν και πέντε πράγματα περισσότερα... Άρα...
    Συγχαρητήρια και πάλι!

  24. #24
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    Μπράβο,πολύ καλή δουλειά![:-thumbu]
    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"

  25. #25
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    05-01-06
    Location
    Athens, Victoria City, Greece.
    Posts
    1,472

    Default

    Μπράβο,πολύ καλή δουλειά![:-thumbu]
    "It ain't about how hard you hit.
    It's about how hard you can get hit"

  26. #26
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Aπλα Ευγε!!!!!!!!!Πλατη ομοι κοιλιακοι top levels:D
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  27. #27
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Aπλα Ευγε!!!!!!!!!Πλατη ομοι κοιλιακοι top levels:D
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  28. #28
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Φίλε δεν παίζεσαι [:-thumbu] [:-thumbu]
    Hypertrophy for the win!

  29. #29
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    11-06-09
    Location
    Αθήνα, Greece.
    Posts
    2,230

    Default

    Φίλε δεν παίζεσαι [:-thumbu] [:-thumbu]
    Hypertrophy for the win!

  30. #30
    Fitness Champion bodyledge's Avatar
    Join Date
    17-08-07
    Location
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ, ΑΘΗΝΑ, Greece.
    Posts
    1,110

    Default

    Μπράβο φίλε μου, συνέχισε την πολλή καλή προσπάθειά σου, είναι φανερό πως όλα μπορούν να γίνουν με σωστή διατροφή, δυνατή προπόνηση και ποιοτικά συμπληρώματα!!!! Εύγε!!!!
    Fitness entrepreneur
    Online coaching-Personal Trainer
    Website: www.bodyledge.com
    Instagram: parisnikolaoufit
    Facebook: paris nikolaou fitness
    Twitter: paris nikolaou
    Snapchat: parisnikolaou
    periscope: paris nikolaou
    email: bodyledge@yahoo.gr
    Myprotein partner


 
Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •