Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default Αθήνα, Νότια Προάστια (Ελληνικό, Γλυφάδα, Βούλα)

    Eνδιαφέρομαι για γυμναστήριο στα Νότια προάστια των Αθηνών, ειδικά σε περιοχές Ελληνικού, Γλυφάδας, Βούλας.

    Υπάρχουν δύο σχετικά τόπικς που αφορούν μεμονωμένα γυμναστήρια, το Overall στον Άλιμο:
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=8594

    και το Iron Gym στην Γλυφάδα:
    http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=5428

    Από μια ματιά που έριξα κατάλαβα ότι τα νότια προάστια πάσχουν αρκετά από γυμναστήρια της προκοπής.

    Στο mygym.gr βρήκα ορισμένα, αλλά σχετικά μικρό αριθμό σε σχέση με το εύρος της περιοχής.

    Τα φώτα σας[:-shades]

  2. #2

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    το πιο σκληροπυρηνικο θεωρειται το ΙRON GYM που ειναι στην Ανω γλυφαδα αλλα ειναι στην αιθουσα με τα οργανα το ενα ειναι πανω στο αλλο απο ελλειψη χωρου .Στο υπογειο που ειναι τα βαρη ειναι αρκετα καλυτερα.Ο ιδιοκτητης ειναι πολυ φιλικος και εχει καλη πολιτικη προς νεους στο γυμναστηριο , δλδ αφηνει δωρεαν προπονησεις κτλ

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    26-04-05
    Location
    Athens.
    Posts
    1,681

    Default

    Αρκετά αξιοπρεπές το iron-gym, εκεί πηγαίνω τώρα.

    Σύντομα θα τσεκάρω και το http://www.bodytemple-fitness.com/Bodytemple_Website/Intro.html

    Καινούριο γυμναστήριο,προσεγμένος εξοπλισμός κλπ

  4. #4
    Pumping Iron
    Join Date
    23-02-06
    Location
    Αθήνα, Γλυφάδα, Αθήνα, Αττική, Greece.
    Posts
    438

    Default

    Gym Tonic μακράν το καλύτερο και από πλευράς εξοπλισμού και από τον κόσμο που βλέπεις στο γυμναστήριο.!

    τώρα αν προτιμάς πιο σιδεράδικο στο ίδιο στυλ με το Iron είναι και πολλά άλλα όπως και το Planet, ή ακόμη και σχολές πολεμικών τεχνών που έχουν μέσα γυμναστήρια όπως αυτή του Καπώνη. Ακόμη πρόσφατα έχουν ανοίξει και γυμναστήρια με πολλά Hummer Strength μηχανήματα που είναι πολύ καλά και καθαρά!
    no PAIN no GAIN

  5. #5

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Τα 55 ευρώ το μήνα που θέλει το Iron Gym τα θεωρώ πολλά, όχι ειδικά γι'αυτό, αλλά για οποιοδήποτε γυμναστήριο. Για το Gym Tonic έχω ακούσει πάλι κάτι τρελές παρόμοιες τιμές. Το Planet πού βρίσκεται;

  6. #6
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    26-04-05
    Location
    Athens.
    Posts
    1,681

    Default

    Το gym tonic γύρω στα 100? πρέπει να έχει μηνιαία συνδρομή.

    Δεν ξέρω αν θα βρείς αρκετά χαμηλότερη τιμή απο τα 55 χωρίς παράλληλα να κάνεις αρκετούς συμβιβασμούς...

  7. #7

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by IVIetaCreatoR

    Το gym tonic γύρω στα 100? πρέπει να έχει μηνιαία συνδρομή.
    </blockquote id=quote>

    100???? Σου δίνουν και κανένα χρυσό μπουρνούζι δώρο με τη συνδρομή και κάνει τόσο;;

  8. #8
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    15-02-06
    Location
    P. Faliro, Athens, Greece.
    Posts
    1,260

    Default

    Εγώ πάω Overall όπως έχω αναφέρει και στο ανάλογο τοπικ.
    Να υπενθυμίσω 100Ε ο μήνας ή 600Ε το έτος που αντιστιχεί σε 55Ε το μήνα.
    Και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, σχεδόν όλα τα μηχανήματα, στην τιμή είναι
    + αερομπικ
    + χαμαμ
    + σάουνα
    + yoga

    πολύ καλές εγκαταστάσεις και αποδυτήρια, και ωραίος κόσμος.
    Αυτά

  9. #9
    Pumping Iron
    Join Date
    04-04-08
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    495

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    Τα 55 ευρώ το μήνα που θέλει το Iron Gym τα θεωρώ πολλά, όχι ειδικά γι'αυτό, αλλά για οποιοδήποτε γυμναστήριο. Για το Gym Tonic έχω ακούσει πάλι κάτι τρελές παρόμοιες τιμές. Το Planet πού βρίσκεται;
    </blockquote id=quote>
    '' ''

  10. #10

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Ήθελες να γράψεις κάτι iron angel;

  11. #11
    New Bodybuilder
    Join Date
    14-01-10
    Location
    .
    Posts
    4

    Default

    Thanks GRF για την ενημερωση!!!Ειχα ψαξει πριν κανω νεο τοπικ αλλα δεν ειχα δει κατι!

    Κανω copy paste λοιπον την ερωτηση μου σημειωνοντας οτι το iron ερχεται στα 445?/χρονο και το θεωρω ακριβο για αυτα που προσφερει. Επιπλεον δε με ενδιαφερει να ειναι σιδεραδικο, το αντιθετο μαλιστα!

    Καλησπερα παιδια! Ειμαι φρεσκοτατο μελος στην παρεα σας και θα γραφτηκα επειδη θελω μεχρι αυριο να εχω γραφτει σε καποιο καλο και φθηνο γυμναστηριο!

    Το ερωτημα σαφες: Καλο γυμναστηριο - που να προσφερει οργανα σε καλη κατασταση και ομαδικα προγραμματα - στη γλυφαδα και τιμες.
    Α, ενα προγραμμα που θα ηταν καλο να μου προσφερει ενα γυμναστηριο ειναι το "bike".

    Να σημειωσω οτι πηγαινα στο Gym Tonic αλλα θεωρω πεταμενα λεφτα τα 700?/χρονο. Ηδη βρηκα προσφορα στο Planet με 169?+30?= 199? για ενα χρονο!
    Ποια η γνωμη σας?

    Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

  12. #12

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by gymmer


    Να σημειωσω οτι πηγαινα στο Gym Tonic αλλα θεωρω πεταμενα λεφτα τα 700?/χρονο. Ηδη βρηκα προσφορα στο Planet με 169?+30?= 199? για ενα χρονο!
    Ποια η γνωμη σας?

    Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
    </blockquote id=quote>


    Μικρό , τίμιο και συνοικιακού χαρακτήρα.Το Gym Tonic 700 ευρώ!!!ΜΟΝΟ????Ευκαιρία!!Τρέξτε να προλάβετε[:-crazy]!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •