Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-01-10
    Location
    menidi.
    Posts
    15

    Default Νίκη Καργιατλή - Posing Routine Wabba 2009

    <EMBED WIDTH="425" HEIGHT="344" SRC="http://www.youtube.com/v/l_UTPxCeiQU&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" HIDDEN="false" AUTOSTART="true" LOOP="true" volume="100"></EMBED>
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ..

  2. #2
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Απλα αγγιζει την τελειοτητα....
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  3. #3
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    ενα βημα πιο κοντα απο το να μας μεινεις αξεχαστη φετος:D..απλα απιστευτη γυναικα και ειμαι σιγουρος οτι με τον καιρο θα γινεσαι ακομα πιο απιστευτη και σαν αθλητρια του fitness..
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    02-03-06
    Location
    .
    Posts
    200

    Default

    πολύ καλή :D στο 0:52 τρελό.... ;)

  5. #5
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Συγχαρητηρια φοβερη ρουτινα και πολυ καλο το επιπεδο περιμενουμε και αλλες τετοιες εμφανισεις στο μελλον

  6. #6
    Advanced Bodybuilder nikos_123's Avatar
    Join Date
    09-09-07
    Location
    .
    Posts
    1,103

    Default

    Μονο σε μενα φανηκε σαν χορος σε πιστα? και καμια σχεση με ρουτινα ποζαρισματος εκτος τα 5-10 τελευταια δευτερολεπτα.

    Σε αυτη τη κατηγορια δεν ανοικει?
    http://www.youtube.com/watch?v=0fX7FyM4kbQ

    http://www.youtube.com/watch?v=-U8QV...ayer_embedded#

    Νομιζω βαθμολογητε κιολας η ρουτινα σε αυτες τις κατηγοριες?

    Με τι κριτηρια φτιαχνετε η ρουτινα και τι βαθμολογητε σε αυτη?αν ξερει καποιος ας πει.

  7. #7

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_123

    Μονο σε μενα φανηκε σαν χορος σε πιστα? και καμια σχεση με ρουτινα ποζαρισματος εκτος τα 5-10 τελευταια δευτερολεπτα.

    Σε αυτη τη κατηγορια δεν ανοικει?
    http://www.youtube.com/watch?v=0fX7FyM4kbQ

    http://www.youtube.com/watch?v=-U8QV...ayer_embedded#

    Νομιζω βαθμολογητε κιολας η ρουτινα σε αυτες τις κατηγοριες?

    Με τι κριτηρια φτιαχνετε η ρουτινα και τι βαθμολογητε σε αυτη?αν ξερει καποιος ας πει.


    </blockquote id=quote>
    +1

  8. #8
    Senior Bodybuilder sersemis's Avatar
    Join Date
    02-04-07
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    1,470

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_123

    Μονο σε μενα φανηκε σαν χορος σε πιστα? και καμια σχεση με ρουτινα ποζαρισματος εκτος τα 5-10 τελευταια δευτερολεπτα.

    Σε αυτη τη κατηγορια δεν ανοικει?
    http://www.youtube.com/watch?v=0fX7FyM4kbQ

    http://www.youtube.com/watch?v=-U8QV...ayer_embedded#

    Νομιζω βαθμολογητε κιολας η ρουτινα σε αυτες τις κατηγοριες?

    Με τι κριτηρια φτιαχνετε η ρουτινα και τι βαθμολογητε σε αυτη?αν ξερει καποιος ας πει.


    </blockquote id=quote>


    Στο εξωτερικο σιγουρα βαθμολογειτε και νομιζω ειναι 50%,στην ελλαδα δεν ειμαι σιγουρος...
    BIGSTEVE'S TEAM!!!

  9. #9
    Pumping Iron noz1989's Avatar
    Join Date
    10-09-08
    Location
    Pireas, Greece.
    Posts
    432

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_123

    Μονο σε μενα φανηκε σαν χορος σε πιστα? και καμια σχεση με ρουτινα ποζαρισματος εκτος τα 5-10 τελευταια δευτερολεπτα.

    Σε αυτη τη κατηγορια δεν ανοικει?
    http://www.youtube.com/watch?v=0fX7FyM4kbQ

    http://www.youtube.com/watch?v=-U8QV...ayer_embedded#

    Νομιζω βαθμολογητε κιολας η ρουτινα σε αυτες τις κατηγοριες?

    Με τι κριτηρια φτιαχνετε η ρουτινα και τι βαθμολογητε σε αυτη?αν ξερει καποιος ας πει.


    </blockquote id=quote>

    Πολυ καλο το βιντεοι με την ρουτινα της Kelly Ryan.[:-cowboy]

  10. #10

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by nikos_123

    Μονο σε μενα φανηκε σαν χορος σε πιστα? και καμια σχεση με ρουτινα ποζαρισματος εκτος τα 5-10 τελευταια δευτερολεπτα.
    </blockquote id=quote>

    Την ίδια άποψη έχω και εγώ, και όχι μόνο για τη ρουτίνα αυτή, αλλά και για τις άλλες δύο ρουτίνες που είχε σε εκείνον τον αγώνα (Μουρατίδου (λιγότερο), Κασκάνη (περισσότερο)).

    Αυτό βέβαια δεν λέει κάτι για τα σώματα των τριών αυτών αθλητριών που ομολογουμένως ήταν σε πολύ καλή κατάσταση και είναι άξιες συγχαρητηρίων, αλλά δυστυχώς αυτό που πλέον βλέπουμε σε τέτοιους αγώνες δεν είναι ποζάρισμα figure/bodybuilding ή καν fitness.

    Προσωπικά προτιμώ να βλέπω πιο κλασικές bodybuilding και figure πόζες και όχι τσιφτετέλια και τέτοια. Από την άλλη, μάλλον εγώ αποτελώ μειοψηφία, διότι όταν βγήκαν οι αθλήτριες αυτές και έκαναν τέτοιες ρουτίνες, ο κόσμος από κάτω τις αποθέωνε πραγματικά. Και οι ρουτίνες που γίνονται το βράδυ είναι ρουτίνες περισσότερο για την ψυχαγωγία του κόσμου, όχι τόσο για βαθμολογία (η οποία βγαίνει κατά κύριο λόγο από το πρωί στο prejudging όπου εκεί όντως υπάρχουν bodybuilding πόζες και πραγματικά comparisons).

  11. #11
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    Και κάτι οff topic: Η Κelly Ryan παραείναι figure για fitness :D

    +1 σε GRF πάντως. Μπορεί να υπάρξει "αισθησιακό" ποζάρισμα χωρίς να φαίνεται κάτι "ξεταιρο" με το άθλημα.
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  12. #12
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-01-10
    Location
    menidi.
    Posts
    15

    Default

    η αληθεια ειναι οτι δεν εχω τις απαραιτητες γνωσεις για να σου απαντησω λεπτομερως φιλε μου grf,εμενα περσυ μου ειπαν πως το ποζαρισμα fitness πρεπει να περιεχει ευλυγισια,χορο,θυληκοτητα κ μερικες ποζες,γιαυτο εβγαλα αυτο το ποζαρισμα που βλεπεις.ηταν η πρωτη μου φορα κ ειχα μονο 2 μηνες για να ετοιμαστω,φετος θα προσπαθησω να κανω καλυτερο ποζαρισμα,πιο σιγουρο!!!!!ολες οι γνωμεσ ειναι δεκτες,δεν μπορουμε να αρεσουμε σε ολους!!!!σευχαριστω παντως κ θα προσπαθησω φετος να μην χορεψω μονο τσιφτετελι.......:D:D:D:D:D[:-bouncy][:-bouncy]
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ..

  13. #13

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by FaTaL_ErrOr
    +1 σε GRF πάντως. Μπορεί να υπάρξει "αισθησιακό" ποζάρισμα χωρίς να φαίνεται κάτι "ξεταιρο" με το άθλημα.
    </blockquote id=quote>

    Κώστα, ναι και βέβαια μπορεί (και πρέπει) να υπάρχει, αλλά όπως λες να θυμίζει ότι είμαστε σε αγώνες bodybuilding. Ειδάλλως είναι σαν να αδικεί ο αθλητής τον ίδιο του τον εαυτό μη δείχνοντας πλήρως αυτό που έχει φτιάξει πάνω του. Εκεί είναι η δική μου "ένσταση" (που όπως είπα δεν έχει και ιδιαίτερη σημασία αφού το κοινό φαίνεται να ενδιαφέρεται κυρίως για το show).

    Η Νίκη έχει πολύ καλό σώμα και πολλές δυνατότητες, και επίσης δείχνει ότι έχει μια τρομερή άνεση με το θέμα χορός, επομένως μπορεί άνετα να συνδυάσει αυτά τα δύο σε ένα εντυπωσιακό ποζάρισμα σαν και αυτά που λες εσύ και είπα και εγώ.

  14. #14

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by respect

    η αληθεια ειναι οτι δεν εχω τις απαραιτητες γνωσεις για να σου απαντησω λεπτομερως φιλε μου grf,εμενα περσυ μου ειπαν πως το ποζαρισμα fitness πρεπει να περιεχει ευλυγισια,χορο,θυληκοτητα κ μερικες ποζες,γιαυτο εβγαλα αυτο το ποζαρισμα που βλεπεις.ηταν η πρωτη μου φορα κ ειχα μονο 2 μηνες για να ετοιμαστω,φετος θα προσπαθησω να κανω καλυτερο ποζαρισμα,πιο σιγουρο!!!!!ολες οι γνωμεσ ειναι δεκτες,δεν μπορουμε να αρεσουμε σε ολους!!!!σευχαριστω παντως κ θα προσπαθησω φετος να μην χορεψω μονο τσιφτετελι.......:D:D:D:D:D[:-bouncy][:-bouncy]
    </blockquote id=quote>

    Νίκη να ξεκαθαρίσω κάτι για να μην παρεξηγούμαι, δεν υπονοώ ότι εσύ έκανες κάτι λάθος, εσύ ήσουν πάρα πολύ καλή (είδες που φάγαμε τον κόσμο να μάθουμε πώς σε λένε [:-shades]) πόσο αστείο ακούγεται καν το να λέμε ότι "φέτος θα προσπαθήσεις να κάνεις καλύτερο ποζάρισμα από πέρσι" μετά από αυτό που είδαμε στο βίντεο. Αλλά πρώτα από όλα όπως λες ήταν η πρώτη σου εμφάνιση και κατά δεύτερο και κυριότερο υπάρχουν κάποιοι κανόνες ανά κατηγορία και ομοσπονδία, αν η ομοσπονδία ζητάει συγκεκριμένα πράγματα από τις αθλήτριες, τότε δεν φταίνε οι αθλήτριες γι'αυτο που τους επιβάλλεται να κάνουν (ή να μην κάνουν επί σκηνής).

    Όπως έγραψα στο αμέσως προηγούμενο ποστ μου, εσύ έχεις και το μεγάλο πλεονέκτημα του χορού, αν το "δέσεις" αυτό με ορισμένες μυϊκές πόζες (περισσότερες από όσες έκανες πέρσι, και πάντα στο βαθμό που το επιτρέπουν οι κανονισμοί), φαντάσου τι αποτέλεσμα θα μπορούσες να βγει επί σκηνής. Εύχομαι να είμαστε καλά να το δούμε και να παραληρούμε από κάτω[:-shades]

  15. #15
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    18-01-10
    Location
    menidi.
    Posts
    15

    Default

    δεν σε παρεξηγησα βρε......[:-crazy][:-crazy][:-crazy][:-drunk][:-drunk]χιχιχιχι!!!απλα με τον προπονητη που εχω φετος ειμαι σιγουρη πως θα ειμαι πληρως ενημερωμενη για το τι πρεπει να κανω επι σκηνης!!!!!εχω κ τον καλυτερο..........[:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes]
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ..

  16. #16
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by respect

    δεν σε παρεξηγησα βρε......[:-crazy][:-crazy][:-crazy][:-drunk][:-drunk]χιχιχιχι!!!απλα με τον προπονητη που εχω φετος ειμαι σιγουρη πως θα ειμαι πληρως ενημερωμενη για το τι πρεπει να κανω επι σκηνης!!!!!εχω κ τον καλυτερο..........[:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes][:-bigeyes]
    </blockquote id=quote>
    Ποιον αν επιτρεπεται και για μας που δεν σας ξερουμε δεσποινις???
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •