Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-01-10
    Location
    .
    Posts
    7

    Default Το Διατροφικό μου πλάνο

    Γειά σας φίλοι και φίλες!

    Έχω φτιάξει μόνος μου ένα πλάνο διατροφής για αύξηση της μυικής μου μάζας και θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν μπορούσα να έχω την γνώμη σας



    8 π.μ
    5 Ασπράδια Αυγού+ 80γ κουάκερ σε νερό
    1 πολυβιταμίνη

    11 π.μ
    40γ whey protein σε νερό

    2 μ.μ
    επιλογες πρωτεινης : φιλ.κοτ, σολωμο, steak βοδινο, ψαρονεφρι,
    επιλογες υδατανθρακων : μακαρόνια ή ρύζι (μάυρα), λαχανικά, σαλάτα, πατάτα στο φούρνο.

    πριν την προπόνηση 2 scoop NO-xplode
    μετά την προπόνηση 40γ whey+ 5g γλουταμίνη

    7 μ.μ
    επιλογες πρωτεινης : φιλ.κοτ, σολωμο, steak βοδινο, ψαρονεφρι,
    επιλογες υδατανθρακων : μακαρόνια ή ρύζι (μάυρα), λαχανικά, σαλάτα, πατάτα στο φούρνο.

    10 μ.μ
    τονο σε νερό+ρυζι

    προ υπνου καζεινη.


    αυτά!

  2. #2

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Ωραία αυτά, αλλά δεν γράφεις ποσότητες και θερμίδες. Αν τρως 0,000001 γρ ρύζι με 0,000001 γρ κοτόπουλο, δεν πρόκειται να βάλεις βάρος δηλαδή [:-shades]

    Γράψε μας πιο αναλυτικά τι ποσότητες και θερμίδες από αυτά που γράφεις σκοπεύεις να τρως. Και επίσης, πες μας ηλικία, ύψος, βάρος και καιρό ενασχόλησης.

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-01-10
    Location
    .
    Posts
    7

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    Ωραία αυτά, αλλά δεν γράφεις ποσότητες και θερμίδες. Αν τρως 0,000001 γρ ρύζι με 0,000001 γρ κοτόπουλο, δεν πρόκειται να βάλεις βάρος δηλαδή [:-shades]

    Γράψε μας πιο αναλυτικά τι ποσότητες και θερμίδες από αυτά που γράφεις σκοπεύεις να τρως. Και επίσης, πες μας ηλικία, ύψος, βάρος και καιρό ενασχόλησης.
    </blockquote id=quote>


    ασχολουμε περιπου 1 χρονο φιλε,
    ειμαι 20 χρονων 1.87 88κιλα λιπος θα μετρησω κ θα σου πω..βασιν του παραπανω πλανου τι ποσοτητες γρ εχεις να προτεινεις ?

  4. #4

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Δεν έχω εγώ να σου προτείνω συγκεκριμένα πράγματα, πρέπει εσύ μόνος σου να κάτσεις να βγάλεις το πρόγραμμα με τις απαραίτητες ποσότητες και μακροδιατροφικά στοιχεία, και μετά πόσταρέ το και θα σου το διορθώσουμε.

    Δες αυτό εδώ το τόπικ για να σε βοηθήσει στους υπολογισμούς σου: http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=8548

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    19-01-10
    Location
    .
    Posts
    7

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by GRF

    Δεν έχω εγώ να σου προτείνω συγκεκριμένα πράγματα, πρέπει εσύ μόνος σου να κάτσεις να βγάλεις το πρόγραμμα με τις απαραίτητες ποσότητες και μακροδιατροφικά στοιχεία, και μετά πόσταρέ το και θα σου το διορθώσουμε.

    Δες αυτό εδώ το τόπικ για να σε βοηθήσει στους υπολογισμούς σου: http://www.bodybuilders.gr/data/main...?TOPIC_ID=8548
    </blockquote id=quote>

    Είσαι λεβέντης !!
    αυτό ακριβώς έψαχνα.. λοιπον κανω ενα προγραμματακι κ ποστάρω μετά!
    ευχαριστώ!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •