Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 61 to 78 of 78
  1. #61
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    25-11-11
    Posts
    128

    Default

    παντως ειναι και συνονοματη εχουμε ιδιο επωνυμο

  2. #62
    Yannis Kor's Avatar
    Join Date
    17-07-12
    Location
    Larissa
    Posts
    93

    Default

    Παιδιά δεν έχει άδικο σε όλα το κείμενο... σίγουρα η πρώτεινη και η κρέατινη σε άτομα που δεν έχουν πρόβλημα με τα νεφρά και πίνουν πολύ νερό 4+λίτρα δεν έχουν πρόβλημα άλλα στα υπόλοιπα έχει δίκαιο... η χρήση αναβολικών και η εύκολη λύση του πρηξίματος είναι επιδημία είμαι σε γυμναστήρια από το 2002 και πολλά παιδιά ειδικά ηλικίας 18-25 επειδή δεν θέλουν ακούσουν την αλήθεια ότι θέλει διατροφή και 4-5χρόνια τουλάχιστον να κάνεις ένα σώμα που να τραβάει την προσοχή είτε των κοριτσιών είτε των φίλων τους... προτιμάνε την εύκολη λύση μη έχοντας γνώση των συνεπειών. Προσωπικά χωρίς παρεξήγηση άτομα που δεν βγάζουν λεφτά από το σώμα τους πχ μοντέλα,ηθοποιοί, αθλητές και παίρνουν φάρμακα μονό και μόνο για να φανούν στην παραλία τους θεωρώ το λιγότερο βλάκες

  3. #63
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    23-01-11
    Posts
    196

    Default

    Quote Originally Posted by Yannis Kor View Post
    Προσωπικά χωρίς παρεξήγηση άτομα που δεν βγάζουν λεφτά από το σώμα τους πχ μοντέλα,ηθοποιοί, αθλητές και παίρνουν φάρμακα μονό και μόνο για να φανούν στην παραλία τους θεωρώ το λιγότερο βλάκες
    Εν μέρη συμφωνώ, ΟΜΩΣ μην τα διαλύουμε όλα στο βωμό του χρήματος. Δηλαδή αν βγάζεις χρήματα από κατι που θα σου δημιουργησει προβλήματα υγείας τι να τα κάνεις????
    ΠΡΩΤΑ απ'ολα είναι η υγεία, αν δεν έχεις υγεία δεν τα θέλεις όσα χρήματα κι αν αποκτήσεις.

  4. #64
    Pumping Iron Byron93's Avatar
    Join Date
    28-11-11
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    441

    Default

    Quote Originally Posted by lazarost800 View Post
    Εν μέρη συμφωνώ, ΟΜΩΣ μην τα διαλύουμε όλα στο βωμό του χρήματος. Δηλαδή αν βγάζεις χρήματα από κατι που θα σου δημιουργησει προβλήματα υγείας τι να τα κάνεις????
    ΠΡΩΤΑ απ'ολα είναι η υγεία, αν δεν έχεις υγεία δεν τα θέλεις όσα χρήματα κι αν αποκτήσεις.
    μαλλον ο φιλος εννοει πως αν καποιος ειναι μοντελο ή επαγγελματίας αθλητης bodybuilder θα εχει πισω του γιατρους διατροφολογους κτλ ετσι δεν θα βαζει το εαυτο του τοσο στον κίνδυνο οπως ενας 20αρης που δεν εχει ιδεα απο αυτα...
    Feel save sleep with a Bodybuilder!

  5. #65

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Quote Originally Posted by Yannis Kor View Post
    Παιδιά δεν έχει άδικο σε όλα το κείμενο... σίγουρα η πρώτεινη και η κρέατινη σε άτομα που δεν έχουν πρόβλημα με τα νεφρά και πίνουν πολύ νερό 4+λίτρα δεν έχουν πρόβλημα άλλα στα υπόλοιπα έχει δίκαιο... η χρήση αναβολικών και η εύκολη λύση του πρηξίματος είναι επιδημία είμαι σε γυμναστήρια από το 2002 και πολλά παιδιά ειδικά ηλικίας 18-25 επειδή δεν θέλουν ακούσουν την αλήθεια ότι θέλει διατροφή και 4-5χρόνια τουλάχιστον να κάνεις ένα σώμα που να τραβάει την προσοχή είτε των κοριτσιών είτε των φίλων τους... προτιμάνε την εύκολη λύση μη έχοντας γνώση των συνεπειών. Προσωπικά χωρίς παρεξήγηση άτομα που δεν βγάζουν λεφτά από το σώμα τους πχ μοντέλα,ηθοποιοί, αθλητές και παίρνουν φάρμακα μονό και μόνο για να φανούν στην παραλία τους θεωρώ το λιγότερο βλάκες
    Οπως καταλαβαινεις εδω ειναι bbing forum και η φαρμακευτικη υποστηριξη ειναι μερος του "αθληματος" θελουμε δεν θελουμε να το παραδεχτουμε. Το καλο ειναι οτι ο καθενας μπορει να κανει τις επιλογες του για τις οποιες ειναι προσωπικα υπευθυνος μονο αυτος. Αυτο που δεν ειναι καλο ειναι να ερχεται ο καθενας σε ενα τετοιο φορουμ (εσυ) και να χαρακτηριζεις αυτους τους ανθρωπους σαν βλακες ενω κανεις δεν ρωτησε την αποψη σου για το θεμα και ουτε ειναι το θεμα του τοπικ. Για τελευταια φορα θα το αφησω να περασει, κιτρινη καρτα παντως.

    Παρεπιπτοντως η κοκκινη τελιτσα κατω απο το ονομα σου ειναι δωρο απο μενα σε περιπτωση που αναρωτηθεις. Καλη συνεχεια

  6. #66
    Yannis Kor's Avatar
    Join Date
    17-07-12
    Location
    Larissa
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Οπως καταλαβαινεις εδω ειναι bbing forum και η φαρμακευτικη υποστηριξη ειναι μερος του "αθληματος" θελουμε δεν θελουμε να το παραδεχτουμε. Το καλο ειναι οτι ο καθενας μπορει να κανει τις επιλογες του για τις οποιες ειναι προσωπικα υπευθυνος μονο αυτος. Αυτο που δεν ειναι καλο ειναι να ερχεται ο καθενας σε ενα τετοιο φορουμ (εσυ) και να χαρακτηριζεις αυτους τους ανθρωπους σαν βλακες ενω κανεις δεν ρωτησε την αποψη σου για το θεμα και ουτε ειναι το θεμα του τοπικ. Για τελευταια φορα θα το αφησω να περασει, κιτρινη καρτα παντως.

    Παρεπιπτοντως η κοκκινη τελιτσα κατω απο το ονομα σου ειναι δωρο απο μενα σε περιπτωση που αναρωτηθεις. Καλη συνεχεια
    Φιλέ μου δεν μίλησα για αθλητές bodybuilder... μίλησα για αυτούς που θέλουν αποτέλεσμα σε 2μήνες ενώ όλο τον χρόνο τρώνε σκουπίδια... ναι συνεχίζω να τους λέω χαζούς... γνώμη μου βέβαια και δεν θέλω με το ζόρι να την ασπαστείς... αν θες μιλάμε πριβε με μηνύματα και θα δεις τεκμηριωμένα και με ωραίο τρόπο ότι δεν έχω άδικο... καλή συνέχεια megageo

  7. #67
    Yannis Kor's Avatar
    Join Date
    17-07-12
    Location
    Larissa
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Byron93 View Post
    μαλλον ο φιλος εννοει πως αν καποιος ειναι μοντελο ή επαγγελματίας αθλητης bodybuilder θα εχει πισω του γιατρους διατροφολογους κτλ ετσι δεν θα βαζει το εαυτο του τοσο στον κίνδυνο οπως ενας 20αρης που δεν εχει ιδεα απο αυτα...
    Ειλικρινά πιστεύεις φίλε μου να ξέρουν τις παρενέργειες τα παιδιά που είναι 20χρονών και έχουν το μυαλό τους στις γκόμενες και τις παραλίες;

  8. #68
    Yannis Kor's Avatar
    Join Date
    17-07-12
    Location
    Larissa
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by lazarost800 View Post
    Εν μέρη συμφωνώ, ΟΜΩΣ μην τα διαλύουμε όλα στο βωμό του χρήματος. Δηλαδή αν βγάζεις χρήματα από κατι που θα σου δημιουργησει προβλήματα υγείας τι να τα κάνεις????
    ΠΡΩΤΑ απ'ολα είναι η υγεία, αν δεν έχεις υγεία δεν τα θέλεις όσα χρήματα κι αν αποκτήσεις.
    Φίλε μου υποθετικά πάντα αν είσουν ταλέντο μεγάλο στο μπάσκετ, ποδόσφαιρο, στίβο κλπ και μπορούσες να βγάλεις πολύ χρήμα ενώ ξέρεις ότι θα πάρεις και κάποιο στεροιδή δύσκολα λες όχι... είναι αναγκαίο κακό δες πχ τον Μέσσι, το Ρονάλτον που βγάζουν σε μια μέρα όσα όλοι μας εδώ στο φόρουμ συνολικά στην ζωή μας και αν... ή πχ τον Λεμπρόν ή τον κάθε λεμπρόν... που βγάζουν 20εκ δολάρια τον χρόνο...
    Last edited by Yannis Kor; 30-08-12 at 20:33.

  9. #69
    Forum Team Mazda 6's Avatar
    Join Date
    18-02-06
    Location
    Chania, Crete, Greece.
    Posts
    19,309

    Default

    Quote Originally Posted by Yannis Kor View Post
    Φιλέ μου δεν μίλησα για αθλητές bodybuilder... μίλησα για αυτούς που θέλουν αποτέλεσμα σε 2μήνες ενώ όλο τον χρόνο τρώνε σκουπίδια... ναι συνεχίζω να τους λέω χαζούς... γνώμη μου βέβαια και δεν θέλω με το ζόρι να την ασπαστείς... αν θες μιλάμε πριβε με μηνύματα και θα δεις τεκμηριωμένα και με ωραίο τρόπο ότι δεν έχω άδικο... καλή συνέχεια megageo
    Κανείς δεν είπε ότι έχεις άδικο. Ο Γιώργος τοποθετήθηκε πιστεύω για το τελευταίο με τη παραλία. Δηλαδή αμα ο άλλος δε θέλει να ανέβει στη σκηνή αλλά το κάνει για το φαίνεσθαι;! Τι σε νοιάζει εσένα;! Με τα δικά σου χρήματα και με το δικό σου κόπο το κάνει;! Το ότι κάποιος δε βάζει το μαγιώ, δε σημαίνει ότι δε μπορεί να πάρει και την οποιαδήποτε ουσία... έτσι καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές και αυτός και μόνον αυτός, φέρει ευθύνη για το δρόμο που παίρνει!!! Εκτός κι αν μιλάμε για τόσο χαμηλή νοητική στάθμη...

    Quote Originally Posted by Yannis Kor View Post
    Ειλικρινά πιστεύεις φίλε μου να ξέρουν τις παρενέργειες τα παιδιά που είναι 20χρονών και έχουν το μυαλό τους στις γκόμενες και τις παραλίες;
    Και να μη ξέρουν, οφείλουν να τις μάθουν. Εκτός κι αν μιλάμε για τίποτα παιδιά με πρόβλημα νοητικής στέρησης.

    Υ.Γ. Το ίδιο θα έλεγα αν είμασταν και στο πάλε ποτέ αγαπημένο stripsimo.gr και διαβάζαμε για κόντρες, για στροφιλίκια με δεξιές ανηφγορικές και σπασμένες τρίτες, για τις ζάντες στην άκρη της ασφάλτου πάνω απ' το γκρεμό και το ξόδεμα των χρημάτων μας στη βελτίωση του αυτοκινήτου...
    Άχι και χιόνι να 'μουνα στα όρη του Αλικάμπου,
    να λιώνω να ποτίζουνται τα λούλουδα του κάμπου...

    Αλίκαμπος, Αποκόρωνας, Χανιά, Κρήτη!!!

  10. #70
    Senior Bodybuilder Παυλίδης's Avatar
    Join Date
    26-06-10
    Posts
    2,204

    Default

    Quote Originally Posted by Mazda 6 View Post
    Το ότι κάποιος δε βάζει το μαγιώ, δε σημαίνει ότι δε μπορεί να πάρει και την οποιαδήποτε ουσία...
    Ε ναι, κράζουν τον παραλιάκια που παίρνει 2 χάπια τη μέρα αλλά δε κράζουν τον αγωνιστικό ερασιτέχνη που παίρνει 5 χάπια τη μέρα, και 4 ενέσεις τη βδομάδα. Αν κάποιον θες να κράξεις το λογικό είναι να κράξεις πρώτα τον 2ο. Που όπως είπε ο Σταύρος, δικά του χρήματα, δικός του κόπος, δικό του σώμα, δική του ευθύνη. Κάνει αυτό που θέλει.

  11. #71
    Advanced Bodybuilder Traianus's Avatar
    Join Date
    16-05-10
    Location
    Ρόδος
    Posts
    911

    Default

    Μπορεί να φανώ "κακός", αλλά πιστεύω ότι όσοι κράζουν όσους παίρνουν φάρμακα και συμπληρώματα, το κάνουν ή από παραπληροφόρηση ή από ζήλια (εσύ πάντως Γιάννη δεν έχεις κάτι να ζηλέψεις ) και από αίσθημα κατωτερότητας απέναντί τους. Ειδικά στην Ελλάδα που οι περισσότεροι δε νοιάζονται για το πώς θα ανέλθουν οι ίδιοι, αλλά για το πώς θα υποβιβάσουν τους άλλους, πιστεύω ότι το παραπάνω ισχύει 100%.
    Αστράφτει η υποκρισία και αποκαλύπτεται γυμνή, στραβή και ξεδοντιάρα.

  12. #72
    Yannis Kor's Avatar
    Join Date
    17-07-12
    Location
    Larissa
    Posts
    93

    Default

    [QUOTE=Mazda 6;1038322]Κανείς δεν είπε ότι έχεις άδικο. Ο Γιώργος τοποθετήθηκε πιστεύω για το τελευταίο με τη παραλία. Δηλαδή αμα ο άλλος δε θέλει να ανέβει στη σκηνή αλλά το κάνει για το φαίνεσθαι;! Τι σε νοιάζει εσένα;! Με τα δικά σου χρήματα και με το δικό σου κόπο το κάνει;! Το ότι κάποιος δε βάζει το μαγιώ, δε σημαίνει ότι δε μπορεί να πάρει και την οποιαδήποτε ουσία... έτσι καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές και αυτός και μόνον αυτός, φέρει ευθύνη για το δρόμο που παίρνει!!! Εκτός κι αν μιλάμε για τόσο χαμηλή νοητική στάθμη...

    Δεν αξίζει φίλε μου να το κάνει κάποιος για την παραλία, αυτό λέω... ας στερηθεί ο καθένας πολλά φαγητά, ας κάνει υπομονή χρόνια γιατί θέλει μια 4ετία για να μπει η βάση σε ένα σώμα όπως έλεγε και ο μεγάλος Arnold... δεν είναι τυχαίο ότι όσοι πάνε για πρώτη φορά στο ολύμπια είναι πάνω από 30 ετών με 10χρόνια τουλάχιστον διατροφής και προπόνησης και μιλάμε για άτομα με γενετική 100 φορές καλύτερη από μας...

  13. #73
    Yannis Kor's Avatar
    Join Date
    17-07-12
    Location
    Larissa
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by Traianus View Post
    Μπορεί να φανώ "κακός", αλλά πιστεύω ότι όσοι κράζουν όσους παίρνουν φάρμακα και συμπληρώματα, το κάνουν ή από παραπληροφόρηση ή από ζήλια (εσύ πάντως Γιάννη δεν έχεις κάτι να ζηλέψεις ) και από αίσθημα κατωτερότητας απέναντί τους. Ειδικά στην Ελλάδα που οι περισσότεροι δε νοιάζονται για το πώς θα ανέλθουν οι ίδιοι, αλλά για το πώς θα υποβιβάσουν τους άλλους, πιστεύω ότι το παραπάνω ισχύει 100%.
    Κράζω αυτούς που δεν θέλουν να στερούνται άλλα ψάχνουν τι εύκολη λύση... και δεν μιλάω μόνο για το άθλημα του Bodybuilding... σε πολλούς τομείς ισχύει...

  14. #74

    Join Date
    14-09-08
    Location
    Ironland
    Posts
    7,494

    Default

    Επειδη το συνεχιζεις... βλεπεις πουθενα να γραφει το τοπικ "Πιστευετε οτι αξιζει η χρηση φαρμακων αν δεν εχετε οικονομικο ωφελος;" Εγω δεν βλεπω παντως να ειναι το τοπικ οποτε και αυτα που λες δεν αφορουν κανεναν. Την κριτικη σου μπορεις να την κανεις στο blog σου. Σε ακουσαμε παντως, σταυροφορια εναντιον των φαρμακων θελεις να κανεις κι εσυ, εχουμε κατα καιρους πολλους τετοιους, ευχαριστουμε για την προσφορα σας. Ομως επειδη το τοπικ ειναι για ενα αρθρο, θα μου επιτρεψεις απο το επομενο off τοπικ να προχωρησω σε εκκαθαριση.

  15. #75
    Yannis Kor's Avatar
    Join Date
    17-07-12
    Location
    Larissa
    Posts
    93

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Επειδη το συνεχιζεις... βλεπεις πουθενα να γραφει το τοπικ "Πιστευετε οτι αξιζει η χρηση φαρμακων αν δεν εχετε οικονομικο ωφελος;" Εγω δεν βλεπω παντως να ειναι το τοπικ οποτε και αυτα που λες δεν αφορουν κανεναν. Την κριτικη σου μπορεις να την κανεις στο blog σου. Σε ακουσαμε παντως, σταυροφορια εναντιον των φαρμακων θελεις να κανεις κι εσυ, εχουμε κατα καιρους πολλους τετοιους, ευχαριστουμε για την προσφορα σας. Ομως επειδη το τοπικ ειναι για ενα αρθρο, θα μου επιτρεψεις απο το επομενο off τοπικ να προχωρησω σε εκκαθαριση.
    Το συνέχισα γιατί το συνεχίσατε και εσείς παιδιά... το ξεκίνησα γιατί είδα αρκετοί λέγαν ότι λέει χαζομάρες όλο το κείμενο... οκ τέλος η συζήτηση, καληνύχτα

  16. #76

    Default

    εγκρίνω μια τερατογέννεση σε όποιον χρησιμοποιεί αυτά τα λεγόμενα σε εισαγωγικά ''συμπληρώματα διατροφής'' ΕΛΕΟΣ τι άλλο θα δω και θα διαβάσω

  17. #77
    New Member Manos2310's Avatar
    Join Date
    20-12-12
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by megageo View Post
    Οπως καταλαβαινεις εδω ειναι bbing forum και η φαρμακευτικη υποστηριξη ειναι μερος του "αθληματος" θελουμε δεν θελουμε να το παραδεχτουμε. Το καλο ειναι οτι ο καθενας μπορει να κανει τις επιλογες του για τις οποιες ειναι προσωπικα υπευθυνος μονο αυτος. Αυτο που δεν ειναι καλο ειναι να ερχεται ο καθενας σε ενα τετοιο φορουμ (εσυ) και να χαρακτηριζεις αυτους τους ανθρωπους σαν βλακες ενω κανεις δεν ρωτησε την αποψη σου για το θεμα και ουτε ειναι το θεμα του τοπικ. Για τελευταια φορα θα το αφησω να περασει, κιτρινη καρτα παντως.


    Παρεπιπτοντως η κοκκινη τελιτσα κατω απο το ονομα σου ειναι δωρο απο μενα σε περιπτωση που αναρωτηθεις. Καλη συνεχεια
    Συμφωνω απολυτα με σενα φιλε μου μιας και το αθλημα μας ειναι αθλημα επιδειξης, και ο καθενας κανει προσπαθεια με οτι μεσα νομιζει αυτος πως θα πετυχει υπεραθλητικα επιπεδα αναπτυξης για τον σωματοτυπο του, οπου αυτος ειναι και ο στοχος.
    Η αλωγιστη χρηση η, η χρηση <<παραλιας>> ειναι για μενα εν μερη αποδεκτη γιατι ο καθενας ειναι ελευθερος να παρει οτι ουσια θελει, αρκει να μην ειναι απλα ενημερωμενος για το τι περνει αλλα να εχει πληρη επιγνωση τι gains , sites εχει ο καθε συδιασμος που κανει στον κυκλο του και να εχει κατα νου και καποιο πρωτοκολο εξετασεων που πρεπει να ακολουθησει.
    Φτιαξε το ονειρο σου πραγματικοτητα...

  18. #78
    New Member Manos2310's Avatar
    Join Date
    20-12-12
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    20

    Default

    Quote Originally Posted by Byron93 View Post
    μαλλον ο φιλος εννοει πως αν καποιος ειναι μοντελο ή επαγγελματίας αθλητης bodybuilder θα εχει πισω του γιατρους διατροφολογους κτλ ετσι δεν θα βαζει το εαυτο του τοσο στον κίνδυνο οπως ενας 20αρης που δεν εχει ιδεα απο αυτα...
    φιλε μου ακομη και ενας 20αρης αν ειναι πρωταθλητης στο αθλημα του εχει ενα βιοχημικο εργαστηριο στην διαθεση του, εναν αθλιατρο, εναν ενδοκρινολογο, εναν διατροφολογο με εξιδικευση στον αθλητισμο κτλ.
    Φτιαξε το ονειρο σου πραγματικοτητα...


 
Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •