Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-09-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    8

    Default Ασκήσεις Για Αυχένα

    Καλησπεριζω ολα τα μελη του forum .
    Εχτες πηγα και εκανα ακτινογραφιες στον αυχενα , και σημερα που τις πηρα ο γιατρος μου ανεφερε οτι εχω ευσθειασμο (μυικος σπασμος ), δηλαδη οτι κανονικα ο αυχενας πρεπει οταν τον κοιτας απο τα πλαγια να εχει μια ελαφρια κλιση προς τα εμπρος , ενω ο δικος μου ειναι εντελως ισιος .
    ο γιατρος μου ειπε οτι χειρουργικα δεν φτιαχνετε και οτι πρεπει να τον προστατευω για παντα απο το κρυω , και οτι μπορω να τον προστατευσω παρα πολυ με την γυμναστικη
    θα ηθελα καποιος-οι να μου πουνε πως μπορω να τον γυμνασω ουτοσοστε να μην εχω τετοια προβληματα στο μελλον.

    Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων ...
    Read it Learn it Live it !

  2. #2
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    24-04-09
    Location
    Athens, Greece.
    Posts
    142

    Default

    http://www.exrx.net/Lists/ExList/NeckWt.html

    κοιτα να μην το παρακανεις και εισαι σαν να εχεις παθει ψυξη απο 100 μεριες:D:D

  3. #3
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-09-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    8

    Default

    Φιλε θρυλε υπαρχει περιπτωση με αυτες τις ασκησεις ( φυσικα μιλαμε για πολυ χαλαρα πραγματα, δλδ πολυ λιγο βαρος ) να μου βγαλουν μεγαλητερο προβλημα η να μεγαλωσουν το υπαρχον ?
    Read it Learn it Live it !

  4. #4
    Pumping Iron Steroid's Avatar
    Join Date
    28-01-06
    Location
    is not available
    Posts
    660

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Theodor77

    Φιλε θρυλε υπαρχει περιπτωση με αυτες τις ασκησεις ( φυσικα μιλαμε για πολυ χαλαρα πραγματα, δλδ πολυ λιγο βαρος ) να μου βγαλουν μεγαλητερο προβλημα η να μεγαλωσουν το υπαρχον ?
    </blockquote id=quote>

    Φιλε theodor, ο θρυλος δεν ειναι γιατρος και κανενας απο εδω μεσα δεν ειναι σε θεση να κανει διαγνωση και απαντησει σε αυτη την ερωτηση.Δες τις ασκησεις που σου προτεινε και ρωτα το γιατρο σου!
    YOU can('t)change genes...

  5. #5
    Bodybuilding Newbie
    Join Date
    14-09-08
    Location
    Thessaloniki, Greece.
    Posts
    8

    Default

    Φιλε steroid , βασικα σε ευχαριστω και εσενα για την συμβουλη σου .
    Μετα απο αυτα που μου ειπε ο γιατρος , των ρωτησα αν γινεται με καποιο τροπο να φτιαξουμε το προβλημα , και μου απαντησε κατηγοριματικα πως δεν γινετε τιποτα , ουτε καν με ενχειρηση .
    Εγω απο το μεσημερη ψανχω στο νετ για τετοιου ειδους πραγματα , και ανακαληψα σε παρα πολλες σελιδες οτι δεν ειναι δα και τοσο μεγαλο προβλημα , και οτι υπαρχουν πολοι τροποι να αντιστραφη η κατασταση .
    Δηλαδη να αποκτηση ο αυχενας και παλι την σωστη του κλιση .
    Τελος παντων , οταν κατεβω και παλι στο πατρικο μου ( θεσσαλονικη ) θα παω και σε κανενα αλλο γιατρο να δουμε τι θα μου πει .
    Read it Learn it Live it !

  6. #6
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,856

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by Theodor77


    Τελος παντων , οταν κατεβω και παλι στο πατρικο μου ( θεσσαλονικη ) θα παω και σε κανενα αλλο γιατρο να δουμε τι θα μου πει .
    </blockquote id=quote>
    Αυτό είναι και το καλύτερο που μπορείς να κάνεις[:-thumbu]


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •