Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 16 of 16
  1. #1
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default Ψάχνοντας στο Internet ! ! !

    Μ' αρέσει να ψάχνω στο ίντερνετ για βιντεάκια για να πορώνομαι πριν τις προπονήσεις (όπως οι περισσότεροι φαντάζομαι!) Έτσι είπα να μοιραστώ αυτά που μου έχουν κάνει εντύπωση κατά καιρούς μαζί σας!!! Ελπίζω να σας αρέσουν!

    Φλεβικότητα απίστευτη!!
    http://www.youtube.com/watch?v=ou3BJ8eNPr4

    Quads "on duty"
    http://www.youtube.com/watch?v=jaCFA...eature=channel

    Συναγωνίζεται την Pamela ο τύπος!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=NDAri...eature=channel

    Τρομερή πλάτη... ! ! !
    http://www.youtube.com/watch?v=7qkD0...eature=channel
    Train Hard, Push yourself Forward--> Enjoy the Result!!!

  2. #2
    Senior Bodybuilder VR2's Avatar
    Join Date
    24-06-07
    Location
    Αθηνα, Πετραλωνα, Greece.
    Posts
    2,754

    Default

    Φοβερα ολα τα βιντεακια!!

  3. #3
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    Τα είδες αυτά πριν την προπόνηση και πήγες με κέφι??? θα με έκαναν να σκεφτώ "πωωω ρε γμτ είμαι πολύ μικρός ακόμα"...

    Πέρα από την πλάκα, τα βιντεάκια άπαιχτα όπως και τα link τους!!! Ειδικά τα βίντεο με τα πόδια και την πλάτη ήταν ποοοοοοολύ μπροστά

  4. #4
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default

    Sergoun οταν τα έβλεπα τα βιντεάκια στην αρχή είπα να βάλω μουσικούλα, να αράξω στον καναπέ, τι τα θες ρε αγόρι μου τα γυμναστήρια, σιγά μην γίνεις ποτέ έτσι, σκέφτηκα....

    Εεεε μετά από 20" είχα λυσάξει και λεω θα παω να τα σπάσω στο γυμναστήριο και όπου φτάσουμε!!!

    Πέρα από την πλάκα όμως το να βλέπεις τέτοια σώματα σε κάνει να ονειρεύεσαι και να παίρνεις δύναμη για να συνεχίσεις!!! Αν βρείτε κάτι καλό ποστάρετε το εδώ να έχουμε να γουστάρουμε!!!
    Train Hard, Push yourself Forward--> Enjoy the Result!!!

  5. #5

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vandoulas12

    Συναγωνίζεται την Pamela ο τύπος!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=NDAri...eature=channel
    </blockquote id=quote>

    Ωπα ωπα!! Γνωρίζουμε τίποτα για το σφίξιμο των θωρακικών με αυτόν τον τρόπο ανάμεσα στα σετ; [:-magnify]

  6. #6
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    το ιδιο βιντεακι τυχαια το ειδα εγω πριν μια βδομαδα και τρελαθηκα! (και λεω τυχαια γτ οσο παραξενο και αν σας φαινεται δεν βλεπω πολλα βοδυ-μπιλντινγκ βιντεακια [:-bigeyes]:D)

  7. #7
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vandoulas12

    Συναγωνίζεται την Pamela ο τύπος!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=NDAri...eature=channel
    </blockquote id=quote>

    Ωπα ωπα!! Γνωρίζουμε τίποτα για το σφίξιμο των θωρακικών με αυτόν τον τρόπο ανάμεσα στα σετ; [:-magnify]
    </blockquote id=quote>

    Τι εννοείς ikamak???
    Train Hard, Push yourself Forward--&gt; Enjoy the Result!!!

  8. #8

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vandoulas12

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vandoulas12

    Συναγωνίζεται την Pamela ο τύπος!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=NDAri...eature=channel
    </blockquote id=quote>

    Ωπα ωπα!! Γνωρίζουμε τίποτα για το σφίξιμο των θωρακικών με αυτόν τον τρόπο ανάμεσα στα σετ; [:-magnify]
    </blockquote id=quote>

    Τι εννοείς ikamak???
    </blockquote id=quote>

    Η ερώτηση δεν απευθυνόταν (μόνο) σε σένα, ρωτάω γενικά αν κάποιος γνωρίζει αυτήν την "τεχνική". Για όπως και να το κάνομεν όταν έχομεν μιαν αδυναμίαν στο στήθος, ψαχνομέν και το παραμικρόν που μπορεί να βοηθήσει :D:D

  9. #9
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default

    Καλά προφανώς δεν απευθυνόσουν μόνο σε μένα, απλά ρώτησα για την διευκρίνηση, γιατί δεν κατάλαβα τι εννοείς "ανάμεσα στα σετ". Η άσκηση που κάνει ο τύπος (απ' ότι κατάλαβα από την κίνηση των χεριών και το στήσιμό του) είναι πιέσεις σε κατακλινή πάγκο. Πολύ καλή άσκηση και προσωπικά εμένα με βοηθάει πάρα πολύ και πάντα με πιάνει και με πρήζει τρελά!! Ελπίζομεν λίγο να σε βοηθήσαμεν !!! :D[:-bouncy]
    Train Hard, Push yourself Forward--&gt; Enjoy the Result!!!

  10. #10
    Senior Bodybuilder FaTaL_ErrOr's Avatar
    Join Date
    26-09-06
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης, Greece.
    Posts
    2,146

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vandoulas12

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by vandoulas12

    Συναγωνίζεται την Pamela ο τύπος!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=NDAri...eature=channel
    </blockquote id=quote>

    Ωπα ωπα!! Γνωρίζουμε τίποτα για το σφίξιμο των θωρακικών με αυτόν τον τρόπο ανάμεσα στα σετ; [:-magnify]
    </blockquote id=quote>

    Τι εννοείς ikamak???
    </blockquote id=quote>

    Η ερώτηση δεν απευθυνόταν (μόνο) σε σένα, ρωτάω γενικά αν κάποιος γνωρίζει αυτήν την "τεχνική". Για όπως και να το κάνομεν όταν έχομεν μιαν αδυναμίαν στο στήθος, ψαχνομέν και το παραμικρόν που μπορεί να βοηθήσει :D:D
    </blockquote id=quote>

    Πέτρο εγώ το κάνω συχνά. Βοηθάει να παραμένει το αίμα και το πρήξιμο στον μυ ανάμεσα στα σετ, αλλα αυξάνει και τον συνολικό όγκο προπόνησης. Το κάνω για να κατευθύνω το αίμα προς την μέσα περιοχή του στήθους. Διασταυρώνω τα χέρια (ε το στήθος μου δεν είναι τόσο μεγάλο και διασταυρώνονται :D) και σφίγγω. Use it at your own risk :D.
    "Αν δεν μάθεις να κάνεις προπόνηση για σαρκόπλασμα, προκοπή δε θα δεις!"

    Bulking mode


    Αν δεν έχεις χρόνο να το κάνεις σωστά, πρέπει να 'χεις χρόνο να το κάνεις ξανά!

    Eat Less, Lift Moderate, Rest a Lot!!!
    Current status: Eating crap, Lifting Nothing, Resting... NOT!!!


  11. #11
    Senior Bodybuilder
    Join Date
    19-05-08
    Posts
    3,793

    Default

    μου φαίνεται ότι υπάρχει ένα τόπικ του Γιάννης_Μ που λέει κάποια tip για προπόνηση όπου ένα από αυτά αναφέρει το σφίξιμο την μυικής ομάδας κατά την διάρκεια των διαλειμμάτων μεταξύ των σετ.
    Στην ουσία είναι αυτό που λέει και ο Fatal, βοηθάει στο να παραμένει το αίμα και το πρήξιμο στον μυ

  12. #12
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default

    Καλά εγώ άλλα κατάλαβα.... [:-glasses]
    Θα το δοκιμάσω κι εγώ αυτό που λέτε παιδιά!!
    Train Hard, Push yourself Forward--&gt; Enjoy the Result!!!

  13. #13
    Honorary Mod Senior Bodybuilder kouvidis.87's Avatar
    Join Date
    14-06-09
    Location
    Ηρακλειο, Κρητη, Greece.
    Posts
    2,349

    Default

    εγω το κανω παντα..Αλλα εχω ενα μικρο προβλημα..δεν κλεινουν τα χερια μου!:D:D[:-alien]
    Stay Hungry...

    In the warrior's code there's no surrender..though the body says stop the spirit cries..NEVER!!!
    Survivor

  14. #14

    Join Date
    27-11-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,724

    Default

    Στην ερώτηση του μαστρο Πετράν- Ικαμακ κλπ κλπ παππούλη κτλ κτλ :D
    Πιστεύω οτι :

    α) Το πλέον προφανές , δηλαδή οτι μιάς και το videaki γυρίστηκε για να ανέβει στο youtube , το πλέον φυσικό για οποιονδήποτε είναι να μιμηθεί το 90+% παρόμοιων καταστάσεων και να φλεξάρει τούς επιμαχους μυώες στο ενδιάμεσο , αφού τελικά αυτό είναι το ζητούμενο , δηλαδή το μάτι ...

    β) Είναι σαφές οτι το ποζάρισμα , ωφελεί τον έλεγχο , τον μυικό τόνο ΑΛΛΑ ειδικά το μυαλό να μπορεί να φλεξάρει συγχρόνως αυτά που χρειάζονται , για παράδειγμα , στήν διπλή δικεφάλων απο τήν πλευρά τής πλάτης ο ΒΒ καλείται να σφίξει εκτός απο τα χέρια , τούς ώμους , τα τραπέζια , τα φτερά και λιγο απο το εσωτερικό και λιγο απο το δένδρο , αλλα και μετά πρέπει να σφίξει τον πωπό τα μηριάια δικέφαλα και μάλιστα με διαφορετικό τρόπο το κάθε ποδι , έτσι ώστε στο ένα να φαίνεται καλά ο δικέφαλος απο τήν πλευρά πισω απο το γόνατο και το άλλο έτσι ώστε να δίνςι καλό τόνο στή γάμπα και στον soleus ...δεν ξέρω αν καταλάβατε το νόημα :D

    Είναι παραπάνω απο σαφές οτι οταν κάποιος ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΡΙΑ , ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΑ ΣΕΤ , ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΝΟΗΤΟ / ΧΑΖΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΠΟΡΟΥΣ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΣΟ ΑΝΑΡΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΜP/ΑΤP / ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΧΡΟΝΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΟΞΥΓΟΝΩΣΗ ΚΛΠ ΚΛΠ ΠΟΖΑΡΟΝΤΑΣ , αντι να αδράξει τήν ευκαιρία να ξεκουραστεί μέσα στον δεδομένο χρόνο (οσο χρειάζεται) μήπως και το επομενο σετ καταφέρει να πλησιάσει κάπως τήν παραγωγικότητα του προηγουμενου (σετ)

    Βέβαια σε αντιδιαστολή το ενδιαμεσο ποζάρισμα σε περίοδο ΓΡΑΜΜΩΣΗΣ και ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ , προσφέρει κάπως και ψυχολογικά , αλλα είναι προφανές οτι και εκεί σπαταλώνται ποροι και διακινδυνεύονται κράμπες και τραυματισμοί γιατι ειδικά εκείνο τον καIρό οι ηλεκτρολύτες είναι ...μετρημένοι

    Αυτά σάν τα πιο βασικά ώς αναμενομενα

  15. #15
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by MATZ

    Στην ερώτηση του μαστρο Πετράν- Ικαμακ κλπ κλπ παππούλη κτλ κτλ :D
    Πιστεύω οτι :

    α) Το πλέον προφανές , δηλαδή οτι μιάς και το videaki γυρίστηκε για να ανέβει στο youtube , το πλέον φυσικό για οποιονδήποτε είναι να μιμηθεί το 90+% παρόμοιων καταστάσεων και να φλεξάρει τούς επιμαχους μυώες στο ενδιάμεσο , αφού τελικά αυτό είναι το ζητούμενο , δηλαδή το μάτι ...

    β) Είναι σαφές οτι το ποζάρισμα , ωφελεί τον έλεγχο , τον μυικό τόνο ΑΛΛΑ ειδικά το μυαλό να μπορεί να φλεξάρει συγχρόνως αυτά που χρειάζονται , για παράδειγμα , στήν διπλή δικεφάλων απο τήν πλευρά τής πλάτης ο ΒΒ καλείται να σφίξει εκτός απο τα χέρια , τούς ώμους , τα τραπέζια , τα φτερά και λιγο απο το εσωτερικό και λιγο απο το δένδρο , αλλα και μετά πρέπει να σφίξει τον πωπό τα μηριάια δικέφαλα και μάλιστα με διαφορετικό τρόπο το κάθε ποδι , έτσι ώστε στο ένα να φαίνεται καλά ο δικέφαλος απο τήν πλευρά πισω απο το γόνατο και το άλλο έτσι ώστε να δίνςι καλό τόνο στή γάμπα και στον soleus ...δεν ξέρω αν καταλάβατε το νόημα :D

    Είναι παραπάνω απο σαφές οτι οταν κάποιος ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΡΙΑ , ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΑ ΣΕΤ , ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΝΟΗΤΟ / ΧΑΖΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟ ΝΑ ΧΑΛΑΕΙ ΠΟΡΟΥΣ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΣΟ ΑΝΑΡΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΜP/ΑΤP / ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΧΡΟΝΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΓΙΑ ΟΞΥΓΟΝΩΣΗ ΚΛΠ ΚΛΠ ΠΟΖΑΡΟΝΤΑΣ , αντι να αδράξει τήν ευκαιρία να ξεκουραστεί μέσα στον δεδομένο χρόνο (οσο χρειάζεται) μήπως και το επομενο σετ καταφέρει να πλησιάσει κάπως τήν παραγωγικότητα του προηγουμενου (σετ)

    Βέβαια σε αντιδιαστολή το ενδιαμεσο ποζάρισμα σε περίοδο ΓΡΑΜΜΩΣΗΣ και ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΑΓΩΝΕΣ , προσφέρει κάπως και ψυχολογικά , αλλα είναι προφανές οτι και εκεί σπαταλώνται ποροι και διακινδυνεύονται κράμπες και τραυματισμοί γιατι ειδικά εκείνο τον καIρό οι ηλεκτρολύτες είναι ...μετρημένοι

    Αυτά σάν τα πιο βασικά ώς αναμενομενα
    </blockquote id=quote>
    Παλι εγραψες ρε Μανωλη....Και φυσικα συμφωνω μαζι σου....
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  16. #16
    Junior Bodybuilder
    Join Date
    16-02-09
    Location
    Chania-Athens, Greece.
    Posts
    219

    Default

    Ετσι όπως το θέτεις δεν έχω παρά να συμφωνήσω κι εγώ!!!! +1000 ! ! !
    Train Hard, Push yourself Forward--&gt; Enjoy the Result!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •