Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 31 to 52 of 52
  1. #31
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    Τα σιδερα γινονται(αυτοκινητο),Εσυ να εισαι καλα!!!
    Πως εγινε το ατυχημα,αν θες?
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  2. #32
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Σημασία πάνω απ'όλα έχει πως εσύ είσαι καλά.
    Τώρα σχετικά με το ερώτημά σου, πιστεύω πως και μόνη σου καταλαβαίνεις πως δεν ήταν η καλύτερη διατροφή που θα μπορούσες να κάνεις. Τη γνώμη μας την έχουμε παραθέσει και σε προηγούμενα ποστ. Προσπάθησε να μη στερείς θρεπτικά συστατικά από τον οργανισμό σου και να μην χάνεις γεύματα.
    Να θυμάσαι πως πρέπει κι εσύ η ίδια να βοηθάς το σώμα σου να βελτιωθεί. Το να χεις περάσει από το στάδιο της βουλιμίας σίγουρα είναι κάτι δυσάρεστο, δεν το χω περάσει οπότε ότι και να πω θα ναι άστοχο.
    Αλλά η προσπάθεια πρέπει να συνεχίζεται, βάζε στόχους, μικρόυς και εφικτούς και να σαι σίγουρη πως θα φτάσεις στον τελικό.
    Αυτά τα λίγα από μένα.
    Καλή επιτυχία!

  3. #33
    Pumping Iron
    Join Date
    03-08-09
    Location
    athens, athens, Greece.
    Posts
    279

    Default

    να σου πω μια τελευταια γνωμη πανω σε αυτα που καταλαβα απο σενα..λοιπον να ξερεις οτι παρα πολυ στο φορουμ οπως και πολοι bodybuilders με τελεια κορμια υπηρξαν καποτε υπερβαροι η παχυσαρκοι και τα καταφεραν..το θεμα του μετρου που αναφερεις το καταλαβαινω γιατι και εγω πριν να ασχοληθω με γυμναστηρια και bodybuilding ετρωγα μια φορα τη μερα και οταν λεμε ετρωγα...και σενα να εβλεπα θα σε καταβροχδιζα...αδυνατος αλλα να καταλαβεις πως ετρωγα..(3 πιατα φαγητο μινιμουμ) μου φενοταν δυσκολο εως ακατορθοτο να τρωω νορμαλ ποσοτητες και πολλες φορες και μετα αρισα σιγα σιγα να κοβω μισο πιατο φαγητο απο το μεσημεριανο και το εβαζα πχ ενα γιαουρτι το απογευμα μετα κιαλο γευμα και ου το καθεξης και μεσα σε 2 χρονια εφτασα να κανω 6 γευματα τη μερα και σε καθε γευμα να νιωθω χωρτατος και πληρης που αυτο δεν ειναι ουτε το 1/10 απο το γευμα που εκανα καποτε..για αυτο σου ειπα πιο πανω αργα και σταθερα βηματα αν δεν κανεις κατι δεν θα το νικησεις..και δεν υπαρχει λογος να αποφευγεις το φαγητο η να το βλεπεις σαν εχθρο.."η φαγητο η γυμναστηριο.."το φαγητο ειναι φιλος σου και απαραιτητο..πρεπει να το μαθεις-να το απολαμβανεις και να το "χρησιμοποιεις" για το σκοπο που θες...και να ξερεις το μετρο ειναι στο μυαλο και οχι στο στομαχι..ειναι συμμαχος σου εκμεταλευσου τον!!!

  4. #34
    New Member
    Join Date
    08-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    83

    Default

    εχεις πολυ δικιο! ηδη δεν μπορω να φαω χωρις σαλατα ή δεν μπορω το πρωι νηστικη, ενω παλια ουτε πρωινο ετρωγα ουτε σαλατα με το γευμα αλλα χωρια...

    Ολα θεμα συνηθειας ειναι, ελπιζω να προλαβαινω στα 30 μου...αλλωστε το οφειλω κ στα μελλοντικα παιδια μου να μαθουν να τρωνε σωστα κ δεν υπαρχει καλυτερη μεθοδος απο το παραδειγμα!


    ποιος ειπε οτι η προηγουμενη διαιτα ηταν πολυ αυστηρη κ θα πεσω κατω? ε λοιπον οχι μονο δεν μπορεσα να την κανω αλλα επι μια εβδομαδα εχω ξεφυγει τελειως διατροφικα...γιατι πεινουσα...
    Συμπερασμα τερμα οι αυστηρες διαιτες ακομα κ απο διαιτολογο! ο καυμενος τι να πει κι αυτος, εγω του την ζητησα...θα παω αυριο να μου βαλει λογικο διαιτολογιο...χωρις να παρεμβω εγω!

  5. #35
    Unworthy
    Join Date
    04-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by badgirl

    Νεο διαιτολογιο με γυμναστηριο βραδυνες ωρες

    πρωι: 1 ποτ. γαλα πρ. + 1 κ 1/2 χουφτα δημητριακα
    Εδώ θα έβαζα και 3-4 ασπράδια αβγών κ 1 κρόκο
    προγευμα 1: 1 μηλο ή 1 πορτοκαλι
    προγευμα 2: 2 κ.γ. μελι ή 1 φρουτο
    Το 2ο πρόγευμα μου φαίνεται άχρηστο
    Κυριο γευμα:
    2-3 φ. εβδομαδα αμυλουχα 1 κ 1/2 φλυτζανι + πρωτεινη 120 γρ. + σαλατα αν θελω
    Στα αμυλούχα θα προτιμούσα ολικής αλέσεως και τη σαλάτα θα την έβαζα σίγουρα
    1 φ. οσπριο + 1 φ. ψωμι
    Το ψωμί δε μου αρέσει, θα προτιμούσα άλλη πηγή υδατάνθρακα και σαλάτα
    1 φ. ψαρι με χορτα + 2 φ. ψωμι
    Πάλι θα έβγαζα το ψωμί και θα έβαζα ρύζι + σαλάτα
    1-2 φ. ψητο + λαχανικα (μερες που δεν γυμναζομαι)
    Με υδατάνθρακα ρύζι ή πατάτα
    Ακριβως μετα το γυμναστηριο (πχ στις 21:30)
    1 ποτ. σοκολατουχο γαλα χαμηλων λιπαρων ή φρεσκο πρασινο.
    Το σοκολατούχο το θεωρώ άθλιο σαν επιλογή,θα προτιμούσα 5-6 ασπράδια και λίγο ρύζι ή αν θες γαλακτοκομικό ένα γιαούρτι για παράδειγμα(που κ πάλι δε νομίζω να έιναι αρκετό)..
    Βραδυ
    πχ 10 ή και 11 ηωρα
    γιαουρτι + φρουτα ή μελι
    ή
    1 ποτ. γαλα + 40 γρ. δημητριακα
    ή
    σαλατα με 1 αυγο βραστο + 1-2 παξιμαδια μικρα
    Εδώ θα έτρωγα ψητό κρέας πχ κοτόπουλο και λίγο υδατάνθρακα πχ 2 κουτ ρύζι + σαλάτα

    </blockquote id=quote>

    Αυτά τα λίγα από εμένα, ας μιλήσουν και οι πιο ειδικοί!!!
    Καλή συνέχεια[:-thumbu]

  6. #36
    New Member
    Join Date
    08-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    83

    Default

    σευχαριστω πολυ! ησουν πολυ κατατοπιστικη!
    δεν σκοπευα να το κανω οπως ηταν κ γιαυτο το παρεθεσα...γιαυτο κ του ζητησα να ειναι συνδιασμοι τροφων ωστε να διαλεξω εγω τι τροφες θα ειναι αυτες...
    ξανα ευχαριστω, εβλεπα το ασπραδι κ ολα τα σχετικα σε διατροφες αλλων κ αναρωτιομουν που στο καλο θα μπορουσα να το ενταξω στο προγραμμα μου...
    Οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη...δεν ξερω που παν τα 4 ακομα :D

  7. #37
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    εγω αυτο που εχω καταλαβει τοσο καιρο απο αυτα που εχω διαβασει απο σενα ειναι οτι δεν εχει και πολυ υπομονη αλλα ουτε το χεις παρει στα σοβαρα το θεμα..πρεπει να συνηδειτοποιησεις οτι αν θες να δεις αποτελεσμα θα πρεπει να κανεις και μεγαλες θυσιες
    οτι προγραμμα οτι βιβλιο και οτιδηποτε διαβασεις σουπερ ουαου δεν προκειται να σε βοηθησει αν δεν το θελεις πραγματικα.
    μην τα μπερδευτεις ολα μαζι και ψαχνεσαι ολη την ωρα ακολουθα απλα πραγματακια και θα πετυχεις αλλιως..

  8. #38
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    εγω αυτο που εχω καταλαβει τοσο καιρο απο αυτα που εχω διαβασει απο σενα ειναι οτι δεν εχει και πολυ υπομονη αλλα ουτε το χεις παρει στα σοβαρα το θεμα..πρεπει να συνηδειτοποιησεις οτι αν θες να δεις αποτελεσμα θα πρεπει να κανεις και μεγαλες θυσιες
    οτι προγραμμα οτι βιβλιο και οτιδηποτε διαβασεις σουπερ ουαου δεν προκειται να σε βοηθησει αν δεν το θελεις πραγματικα.
    μην τα μπερδευτεις ολα μαζι και ψαχνεσαι ολη την ωρα ακολουθα απλα πραγματακια και θα πετυχεις αλλιως..

  9. #39
    New Member
    Join Date
    08-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    83

    Default

    σωστα! Ποια ειναι ομως αυτα τα απλα πραγματακια? αποφαση το εχω παραπαρει... ομως εχω κουραστει γιατι δεν εχω σκοπο να λεω εγω του διαιτολογου τι να μου βαζει να τρωω...αλλα ουτε κ ειμαι σε φαση να τρωω κριτσινια πριν το γυμναστηριο επειδη πρεπει να μου βαλει σνακ κ βαζει κατι προχειρο!
    πλεον ξερω οτι υπαρχουν καλυτερες λυσεις...κ θελω να ξερω γιατι κανει καλο να φαω αυτο κ οχι κατι αλλο...

  10. #40
    New Member
    Join Date
    08-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    83

    Default

    σωστα! Ποια ειναι ομως αυτα τα απλα πραγματακια? αποφαση το εχω παραπαρει... ομως εχω κουραστει γιατι δεν εχω σκοπο να λεω εγω του διαιτολογου τι να μου βαζει να τρωω...αλλα ουτε κ ειμαι σε φαση να τρωω κριτσινια πριν το γυμναστηριο επειδη πρεπει να μου βαλει σνακ κ βαζει κατι προχειρο!
    πλεον ξερω οτι υπαρχουν καλυτερες λυσεις...κ θελω να ξερω γιατι κανει καλο να φαω αυτο κ οχι κατι αλλο...

  11. #41
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by badgirl

    σωστα! Ποια ειναι ομως αυτα τα απλα πραγματακια? αποφαση το εχω παραπαρει... ομως εχω κουραστει γιατι δεν εχω σκοπο να λεω εγω του διαιτολογου τι να μου βαζει να τρωω...αλλα ουτε κ ειμαι σε φαση να τρωω κριτσινια πριν το γυμναστηριο επειδη πρεπει να μου βαλει σνακ κ βαζει κατι προχειρο!
    πλεον ξερω οτι υπαρχουν καλυτερες λυσεις...κ θελω να ξερω γιατι κανει καλο να φαω αυτο κ οχι κατι αλλο...
    </blockquote id=quote>

    αν διαβασεις ολα αυτα που σου εχουμε γραψει μεσα σε αυτο το τοπικ που εχεις ανοιξει νομιζω ειναι υπεραρκετα για να δεις την διατροφη που πρεπει να κανεις και να εχεις αποτελεσμα! υπομονη θελει και συνεχη προσπαθεια

  12. #42
    Senior Bodybuilder pao34's Avatar
    Join Date
    23-02-07
    Location
    Greece.
    Posts
    1,287

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by badgirl

    σωστα! Ποια ειναι ομως αυτα τα απλα πραγματακια? αποφαση το εχω παραπαρει... ομως εχω κουραστει γιατι δεν εχω σκοπο να λεω εγω του διαιτολογου τι να μου βαζει να τρωω...αλλα ουτε κ ειμαι σε φαση να τρωω κριτσινια πριν το γυμναστηριο επειδη πρεπει να μου βαλει σνακ κ βαζει κατι προχειρο!
    πλεον ξερω οτι υπαρχουν καλυτερες λυσεις...κ θελω να ξερω γιατι κανει καλο να φαω αυτο κ οχι κατι αλλο...
    </blockquote id=quote>

    αν διαβασεις ολα αυτα που σου εχουμε γραψει μεσα σε αυτο το τοπικ που εχεις ανοιξει νομιζω ειναι υπεραρκετα για να δεις την διατροφη που πρεπει να κανεις και να εχεις αποτελεσμα! υπομονη θελει και συνεχη προσπαθεια

  13. #43
    Unworthy
    Join Date
    04-02-08
    Location
    Patra, Greece.
    Posts
    458

    Default

    Να συμπληρώσω ότι εννοείται ότι ΠΡΕΠΕΙ να αντικαταστήσεις το ψωμι με ρύζι.
    Το ψωμί δεν είναι για δίαιτα. Ούτε τα κριτσίνια.

  14. #44

    Join Date
    16-03-05
    Posts
    8,854

    Default

    Η Zone Diet είναι ίσως από τις καλύτερες "μη μπιλντερικές" δίαιτες που απευθύνονται στον μέσο άνθρωπο, και αυτό επειδή μοιάζει με μπιλντερική δίαιτα (όπως ακριβώς πρόσεξες). Όταν λέμε από τις καλύτερες όμως, να έχουμε υπόψη με τι συγκρίνουμε, δηλαδή συνήθως οι δίαιτες που κυκλοφορούν έξω παίζουν περισσότερο με το θέμα ψυχολογία ή ευκολία, παρά με το θέμα γρήγορο και σωστό αποτέλεσμα.

    Θα συμφωνήσω με τα παιδιά ότι "χάνεσαι" μέσα σε ένα κυκεώνα πληροφοριών και σπαταλάς την ενέργειά σου περισσότερο σε αυτό παρά στο να φτιάξεις και (το κυριότερο) να ακολουθήσεις ένα πρόγραμμα διατροφής και άσκησης για κάποιο διάστημα. Έχουμε πει την άποψή μας αρκετές φορές για το τι πρέπει να κάνεις, είναι απλά πράγματα, ακολούθησέ τα, εκτός αν πιστεύεις ότι αερολογούμε και δεν ξέρουμε τι λέμε.

  15. #45
    New Member
    Join Date
    08-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    83

    Default

    Το αντιθετο βρε Γιαννη, απλα εχω χαθει αυτο τον καιρο...τι απολα που ειπαμε να κανω? πραγματικα εχω χαθει...
    Λες να θεωρω αερολογιες οσα λετε κ να πληρωνω dialup ωστε να διαβαζω οποτε μπορω τι εχετε πει σε αλλα τοπικ?

    Παντως ξαφνικα εκει που τα εκανα ολα "σωστα" με βαση οσα ηξερα τοτε(τα κρινω ετσι αφου ειχαν αποτελεσμα)χωρις συγκεκριμενη διαιτα απλα τρωγοντας οσο το δυνατον ανεπεξεργαστες τροφες κ σε λογικες ποσοτητες, αλλοτε κανοντας το διαιτολογιο αλλωτε κανοντας δικους μου αντιστοιχους συνδιασμους, εχανα ποντους, αυξανα αντοχες, ειχα ενεργεια, ενιωθα καλα κ φαινοταν κ στο γυμναστηριο κ μου το ελεγε κ ο γυμναστης...

    τωρα ξαφνικα εχω πεσει σε λαθος διατροφη, δεν εχω ενεργεια, δεν εχω ορεξη, τη μια ετσι την αλλη αλιως...και υποψιαζομαι οτι ολα αυτα ειναι επειδη σταματησε να κουναει προς τα κατω η ζυγαρια...
    Ειπα μηπως βρω καποια διαιτα να ανταποκρινεται σαυτο που ζηταω αλλα ειναι πολυ δυσκολο να ζυγιζεις διαρκως αυτο που θα φας...
    Θα κρατησω καποια πραγματα κ απο αυτο τοο βιβλιο αλλα εψαχνα κατι ολοκληρωμενο...

    Θα ξαναδιαβασω ολο το τοπικ με ηρεμια μολις περασει η ασχημη φαση κ ελπιζω να δω τις λυσεις που βλεπετε...
    Εντωμεταξυ ενω στα κιλα ειμαι ιδια, επειδη τρωω αηδιες κ παραλληλα γυμναζομαι οπως πριν εντατικα, νιωθω σα να εχω φουσκωσει, ειδικα στην περιοχη της κοιλιας, κ στεναχωριεμαι...αυξησα την αεροβικη κατακορυφα σε ηπια ενταση, θα βοηθησει λετε αυτο να επανελθω?

  16. #46
    New Member
    Join Date
    08-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    83

    Default

    Kinetha k pao σας ευχαριστω πολυ αν ξεχασα να το πω πανω...

  17. #47

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by badgirl

    σωστα! Ποια ειναι ομως αυτα τα απλα πραγματακια? αποφαση το εχω παραπαρει... ομως εχω κουραστει γιατι δεν εχω σκοπο να λεω εγω του διαιτολογου τι να μου βαζει να τρωω...αλλα ουτε κ ειμαι σε φαση να τρωω κριτσινια πριν το γυμναστηριο επειδη πρεπει να μου βαλει σνακ κ βαζει κατι προχειρο!
    πλεον ξερω οτι υπαρχουν καλυτερες λυσεις...κ θελω να ξερω γιατι κανει καλο να φαω αυτο κ οχι κατι αλλο...
    </blockquote id=quote>

    Ράβεις το στοματάκι σου και τελείωσε... Αν δε πεινάσεις με τον έναν ή τον άλλον τρόπο κιλά δε θα χάσεις... Και δεν αναφέρομαι σε αφαγία, προς Θεού. Θα τρως αυτά που έχεις συνηθίσει, απλά θα περιορίσεις την ποσότητα στα 2/3. Πχ αν έτρωγες 3 πάστες την μέρα φάε 2.
    Τα σνακ κλπ είναι για τους κανονικούς ανθρώπους, εσύ είσαι υπέρβαρη. Αν το συνειδητοποιήσεις θα καταφέρεις το στόχο σου γρηγορότερα. Όταν χάσεις κάποια κιλά και πλησιάζεις σε βάρος το ύψος σου, θα δεις ότι θα είναι πολύ πιο εύκολο να ακολουθήσεις μια από τις διατροφές που διαβάζεις εδώ (ή σε βιβλία).

    Να θυμάσαι πάντα, βάρος χάνεις ΜΟΝΟ από θερμιδικό έλλειμμα, όχι με αλχημείες στην διατροφή σου.

  18. #48
    Senior Bodybuilder kusta80's Avatar
    Join Date
    02-08-04
    Location
    LaRiSa.
    Posts
    1,465

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by ikamak

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by badgirl

    σωστα! Ποια ειναι ομως αυτα τα απλα πραγματακια? αποφαση το εχω παραπαρει... ομως εχω κουραστει γιατι δεν εχω σκοπο να λεω εγω του διαιτολογου τι να μου βαζει να τρωω...αλλα ουτε κ ειμαι σε φαση να τρωω κριτσινια πριν το γυμναστηριο επειδη πρεπει να μου βαλει σνακ κ βαζει κατι προχειρο!
    πλεον ξερω οτι υπαρχουν καλυτερες λυσεις...κ θελω να ξερω γιατι κανει καλο να φαω αυτο κ οχι κατι αλλο...
    </blockquote id=quote>

    Ράβεις το στοματάκι σου και τελείωσε... Αν δε πεινάσεις με τον έναν ή τον άλλον τρόπο κιλά δε θα χάσεις... Και δεν αναφέρομαι σε αφαγία, προς Θεού. Θα τρως αυτά που έχεις συνηθίσει, απλά θα περιορίσεις την ποσότητα στα 2/3. Πχ αν έτρωγες 3 πάστες την μέρα φάε 2.
    Τα σνακ κλπ είναι για τους κανονικούς ανθρώπους, εσύ είσαι υπέρβαρη. Αν το συνειδητοποιήσεις θα καταφέρεις το στόχο σου γρηγορότερα. Όταν χάσεις κάποια κιλά και πλησιάζεις σε βάρος το ύψος σου, θα δεις ότι θα είναι πολύ πιο εύκολο να ακολουθήσεις μια από τις διατροφές που διαβάζεις εδώ (ή σε βιβλία).

    Να θυμάσαι πάντα, βάρος χάνεις ΜΟΝΟ από θερμιδικό έλλειμμα, όχι με αλχημείες στην διατροφή σου.
    </blockquote id=quote>
    [:-thumbu]
    Knowing is not enough,you must apply
    Willing is not enough,you must do!

  19. #49

    Join Date
    06-08-04
    Posts
    8,354

    Default

    Με όλα αυτά που γράφεις προσπαθείς να πείσεις εμάς ή τον εαυτό σου; Τις πάστες δεν τις έγραψα καθόλου ειρωνικά, συμβουλή ήθελα να δώσω. Όπως και να'χει, ο καθένας μας αποφασίζει για τον εαυτό του. Καλή συνέχεια.

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by badgirl

    Τελος δεν εχω σκοπο να φτασω το βαρος μου σε ιδιο νουμερο με το υψος αφου δεν μου αρεσω εκει αλλα στα 70-75 κιλα.</blockquote id=quote>

  20. #50
    New Member
    Join Date
    08-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    83

    Default

    μα οταν δεν τρωει ο αλλος παστες πως θα του δωσεις συμβουλες για τετοιες?
    Με αυτα που γραφω δεν προσπαθω να πεισω αλλα να παρει μια ιδεα οποιος εχει τη διαθεση να βοηθησει σε τι πορεια βρισκομαι. Σευχαριστω!

  21. #51

    Join Date
    01-06-08
    Posts
    2,609

    Default

    <blockquote id=quote>Quote:Originally posted by badgirl



    Το πως να χασω βαρος το ξερω αφου ηδη το κανω με αριστες αιματολογικες εξετασειις.

    </blockquote id=quote>

    Τεστ παπ έχεις κάνει?Τεστ ανοχής γλυκόζης έχεις κάνει? Καρκινικούς δείκτες? HDL, LDL?Πίεση?

    Όπως και να έχει μάλλον δεν στα είπαν καλά , οι αιματολογικές και οι όποιες άλλες εξετάσεις αποθανατίζουν μία στιγμή και τίποτε άλλο, το να είσαι υπέρβαρος/η είναι διαγνωστικά απολύτως ανεξάρτητο από τις όποιες άριστες εξετάσεις , και είναι λογικό αφού το λίπος δεν είναι κάτι ανενεργό αλλά είναι ένας αδένας που εκκρίνει ουσίες με προ-φλεγμονώδη δράση όλη μέρα κάθε μέρα.

  22. #52
    New Member
    Join Date
    08-02-10
    Location
    Greece.
    Posts
    83

    Default

    Ναι σε ολα Andrikos...
    GRF ευχαριστω και απο εδω ;)


 
Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •