Hello and welcome to our community! Is this your first visit?
Register

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    New Bodybuilder
    Join Date
    15-02-10
    Location
    .
    Posts
    1

    Default Νέο Μέλος - Μεγιστοποίηση Απόδοσης.

    Χαιρετώ τα μελή του forum,και καλώς σας βρήκα μιας και είναι το 1ο μου post.
    Συγχαρητήρια για την πάρα πολύ καλή δουλεία που κάνετε. Επειδή πρόσφατα ξεκίνησα να ασχολούμαι με γυμναστήριο θα ήθελα κάποιες συμβουλές έτσι ώστε να μεγιστοποιήσω την απόδοση μου και να μπορέσω να επιτυχω τους στόχους μου το συντομότερο δυνατόν :).
    Λοιποοοοον είμαι 20 χρονών , 1.93 και αυτήν την στιγμή είμαι κάπου στα 95kg.Τον Φεβρουάριο που μας πέρασε είχα ξεκινήσει δίαιτα και έπεσα από τα 120kg στο βάρος που ανέφερα παραπανω. Από τον Οκτώβριο την σταμάτησα ,μιας και λόγο περιορισμένου χρόνου δεν έχω την πολυτέλεια για μαγείρεμα (τρώω στην εστία της σχολής μεσημέρι-βραδυ και πολλές φορές δεν μπορώ να τρώω όσες φορές είχα στο πρόγραμμα (5).Βεβαία προσέχω όσο μπορώ, δεν τρώω καθόλου γλυκά, έτοιμο φαγητό κτλ.
    Παραθέτω κάποιες φωτογραφίες (συγγνώμη για την ποιότητα-είναι τραβηγμένες από κινητό)





    Όπως είπα ξεκίνησα γυμναστήριο πρόσφατα .Στόχος μου είναι κυρίως το αδυνάτισμα (ιδιαίτερα αυτό το σωσίβιο έχω βαρεθεί να το βλέπω) και μακροπρόθεσμα γράμμωση-ογκος.Και εδώ θα ήθελα την βοήθεια σας.
    Σε τι ασκήσεις να επικεντρωθώ? Να δοκιμάσω και ασκήσεις για όγκο παράλληλα η να περιμένω να φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα για το αδυνάτισμα πρώτα ? Να πάρω λιποδιαλυτές ή κάποιο άλλο συμπλήρωμα?
    Προς το παρόν αυτά μου έρχονται στο μυαλό.
    Ευχαριστώ εκ των πρότερων και συγγνώμη αν κούρασα με τις ερωτήσεις μου!

    edit:Διορθωσα τα links των foto.

  2. #2
    Advanced Bodybuilder W3rtY's Avatar
    Join Date
    15-07-06
    Location
    Chalkis, Evoia, Greece.
    Posts
    909

    Default

    Καλώς μας βρήκες φίλε !!! Σου εύχομαι καλύ συνέχεια και καλή επιτυχία στους στόχους που έχεις θέσει !!!
    ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΔΙΑΤΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΚΤΕΛΕΙ !!!
    Ο ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ !!!
    “When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace.” (Jimi Hendrix)
    “It is better to have a lion at the head of an army of sheep, than a sheep at the head of an army of lions” (Daniel Defoe)

  3. #3
    Forum Team Kardoula's Avatar
    Join Date
    10-11-04
    Posts
    34,861

    Default

    Καλωσόρισες στο φόρουμ και σ'ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!
    Σίγουρα νιώθεις πελαγωμένος και δεν ξέρεις από που ν'αρχίσεις, γι'αυτό και θα σου πρότεινα να αφιερώσεις λίγο χρόνο να διαβάσεις τα πολύ κατατοπιστικά άρθρα που θα βρεις σε αυτή την ενότητα
    http://bodybuilders.gr/data/main/for...sp?FORUM_ID=40

    Και πάνω απ'όλα να θυμάσαι πως για να πετύχουμε ένα στόχο χρειάζεται χρόνος, υπομονή και επιμονή!
    Καλή επιτυχία και δω είμαστε να σε βοηθήσουμε[:-thumbu]

  4. #4
    Senior Bodybuilder Psilos23's Avatar
    Join Date
    19-02-08
    Location
    Chania, Kriti, Greece.
    Posts
    2,309

    Default

    Καλως ηρθες φιλε καλο κουραγιο
    I can accept the failure,but i cannot accept it without try

  5. #5

    Join Date
    03-12-08
    Posts
    1,182

    Default

    Καλώς ήρθες.

  6. #6
    Advanced Bodybuilder Antoin's Avatar
    Join Date
    28-08-08
    Location
    B612
    Posts
    921

    Default

    Welcome φιλε μου...Επωφελησου απο τις γνωσεις που μπορεις να βρεις εδω μεσα και να τις εκμεταλευτεις...Καλο διαβασμα και καλο κουραγιο στην προσπαθεια σου...
    -Να το μυστικό μου είπε η αλεπού.
    -Ειναι πολύ απλο:Δε βλέπει κανεις πολύ καλά παρά μοναχα με τη καρδιά.Ο,τι ειναι σημαντικο δε το βλεπουν τα ματια...
    -Είναι ο χρόνος που έχεις χάσει για το τριανταφυλλό σου που το κανει τοσο σημαντικο.
    -Οι άνθρωποι εχουν ξεχασει αυτήν την αλήθεια, εσυ ομως δε πρέπει να την ξεχασεις.Απο δω και μπρος θα είσαι πάντα υπέυθηνος για πάντα για εκείνο που έχεις εξημερώσει.Είσαι υπευθηνος για το τριαντάφυλλο σου!!!!


 

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •